Ratujmy sklepiki szkolne

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Ratujmy sklepiki szkolne


Gość

#51

2015-08-26 18:16

Podpisałam petycję ponieważ uważam że jest zbyt rygorystyczna. Jest sporo dietetycznych i niskokalorycznych produktów które były by możliwe w sprzedaży. Ustawa spowoduje tylko że upadną sklepiki ich właściciele i agenci zostaną bezrobotni a dzieci będą kupować niezdrową żywność w sklepie przy szkole narażą się tym na wypadki przebiegajac przez ulicę w czasie krótkich przerw
gość

#52 Re: gość

2015-08-26 20:43

#51: mmm -  

 dokładnie taki sam mam problem, teraz żeby pojechać po towar, chyba najpierw trzeba skończyć studia z technologi żywienia, bo naprawde nie wiadomo co kupić.Już widzę jak dzieci kupują jogurty naturalne i bułki pełnoziarniste jednym słowem od urodzenia na dietę i to taką ostrą.

 


Gość

#53

2015-08-27 05:57

To rodzice decydują , czy dziecko ma zjeść kanapkę z szynką i sałatą , tak samo czy dziecko ma napój np Tymbark się napić , czy mleko , Zdecydowanie szkoły podstawowe , ale nie GIMNAZJA , CZY ŚREDNIE !!! , zróbmy zakaz wszędzie np : w Mc Donald,s , w sklepach spożywczych np : dzieciom do lat 18 nie wolno kupować ciastek , coli , szynki , serka topionego , Szanowni Państwo to jest chory kraj . Moja córka teraz rozpoczyna szkołę w gimnazjum ja jestem długo w pracy żona tak samo , a córka ma w szkole jeść jakieś dziwne rzeczy ??? samo niech sobie to jedzą , ale nie moje dziecko to ja decyduję z żoną co ma zjeść . !!!!!!!

Gość

#54

2015-08-27 16:42

Podpisałam petycje gdyż sposób wprowadzenia rozporządzenia i sama ustawa są sprzeczne z wszelkimi zasadami etyki i szacunku wobec obywatela. Jej cel jest szlachetny ale tak odbiega od realiów polskiego społeczeństwa ze będzie to wylanie mleka z kąpielą

Gość

#55

2015-08-27 18:53

Chcę aby dzieci odżywiały się zdrowo i miały do zdrowej przekąski dostęp !

Gość

#56

2015-08-27 19:20

To nienormalne , u mnie młodzież kupuje kanapkę staje przy koszu i wyrzuca sałatę pomidor itd i jaki to ma sens . Nie tędy droga. Własnie obok szkoły otwierają chiken express -świetna alternatywa.PSL- gratulacje.Ciekawe czy będą płacic podatki, bo ja od 15 lat prowadzenia -płacę

Gość

#57

2015-08-27 19:57

Tak jak innym zależy mi na wpajaniu dzieciom zasad zdrowego żywienia. Jednak moim zdaniem zakazami niewiele osiągniemy. Należ położyć nacisk na edukację dzieci i młodzieży.
Proszę również pamiętać, że sklepiki szkolne słùżą także nauczycielom i innym pracownikom szkolnym.
gość

#58 Re:

2015-08-27 21:09

#57: -  gośc

 Edukacja dużo daje uważam - prowadzę od kilku lat sklepik i u mnie od czasu kiedy tak dużo się mówi  o zdrowej żywności w szkole ,zdecydowanie najwięcej sprzedaje się zwykłej wody ilościowo 10 razy więcej niż wszystkich pozostałych napojów słodkich ,a coli o której tak strasznie krzyczą raptem kilka butelek tygodniowo więc cała ta sprawa jest kompetnie nietrafiona, a dzieci jeszcze więcej będą jadły słodyczy i innych przekąsek bo rano się doskonale zaopatrzą po drodze do szkoły, a jak już jest w plecaku no to trzeba zjeść czy mi się chce czy niekoniecznie, nie wspomnąć o tym że po szkole kiedy odpoczywają najczęściej przy kompie będą obiadały się słodyczami zamiast obiadu czy kolacji. Super


Gość

#59 Re: Re:

2015-08-28 05:51

#20: obiektywny - Re:  

 Niestety nie otrzymałam takiego meila, prawda jest taka,że trudno nam się zjednać ,bo nie jesteśmy zrzeszeni i nie mamy ze sobą kontaktów. A może wiekszość z nas dała sobie spokój i już w lipcu poszli na zasiłki. 


Gość

#60

2015-08-28 06:26

No to mamy kolejny stwór,potwór,bubel.

Starajmy się za wszelką cenę nadal z tym walczyć .

Pamiętacie bzdurną ustawę o barach mlecznych?walczyli ,aż wywalczyli


Gość

#61

2015-08-28 11:44

W pełni zgadzam się z tą petycją. Nie można pozbawiać ludzi pracy i możliwości utrzymania swojej rodziny a ta ustawa właśnie do tego prowadzi. Ciekawy jestem od jakiego okresu zmagamy się z problemem otyłości wśród dzieci a od ilu już dekad funkcjonują sklepiki szkole. Może zamiast zabraniać to trzeba edukować, przedstawiać inne formy, odpoczynku, aktywności fizycznej wśród młodzieży niż tylko siedzenie przed komputerem. Inną sprawą jest też fakt, że w owe ,, szkodliwe" produkty można się zaopatrzyć w każdym innym miejscu, choćby pobliskim sklepie przy placówkach szkolnych. Nie możemy siedzieć z założonymi rękoma, musimy działać!

Gość

#62 Re:

2015-08-28 11:48

#53: 

Jedyne z czym się nie zgadzam z tym postem to że zdecydowanie w podstawówkach. Przecież to te same dzieciaki, sklepik szkolny to nie główne ich miejsce żywienia. Jeśli wyłamie się w jednej chociażby najmniejszej części to zaraz pojawią się pytania,, jeśli tam się dało to dlaczego nie tutaj" musimy mieć wszyscy jedno zdanie w tej sprawie. Pozdrawiam 


Gość

#63 Re:

2015-08-28 11:50

#55: -  

 i nikt tego nie zabrania aby miało dostęp. To są dwie Różne sprawy, trzeba to zrozumieć. Co innego naklaniac do poszerzenia asortymentu a co.innego go całkowicie zabraniać. 


Gość

#64

2015-08-28 12:13

Uważam że paru psychicznych z Warszawki nie powinno mieć prawa do niszczenia życia innym.

Gość

#65

2015-08-28 16:34

Jestem za zdrowym żywieniem dzieci i młodzieży na zdrowych zasadach. To co jest w rozporządzeniu ubliża polskiemu narodowi.

Gość

#66

2015-08-30 14:51

Poniewaz pomysłodawca tego  rozporzadzenia p. Bury z PSL został zatrzymany przez prokurature za korupcje i nie chce zrzec sie prawa  do immunitetu,narobił nam bardzo duzego swinstawa,nabrał łapowek od duzych korporacji zdrowego jedzenia,a nas zostawił bez prawa głosu w tej sprawie.Nic wiec nam nie pozostaje,za 3 m -ce zamykam działalnosc,gdyz nie widze sensu dalej prowadzic sklepiku:(


Gość

#67

2015-08-30 15:17

Ponieważ jestem przeciwna tej ustawie to że prowadzi się sklepik szkolny nie zwalnia z czynszu czy daje prawo do mniejszego zusu a tylko same zakazy-skoro w innych sklepach czynnych do wieczora dzieci mogą kupić wszystko to i w szkołach tak być powinno - to jawna dyskrymioacja i niesprawiedliwość

Gość

#68 Re:

2015-08-30 16:13

#24: -  

Proszę złóż podpis pod petycją i namów znajomych.

 

 http://www.petycjeonline.com/sklepiki_szkolne

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2015-08-30 16:15


A teraz

#70

2015-08-30 17:03

Prowadziłam sklepik szkolny w szkole ponadgimnazjalnej. W czerwcu, podczas luźnej rozmowy z uczniem  na wieść o prawdopodobnym zakazie sprzedawania hamburgerów (u mnie były drobiowe z dużą ilością warzyw,prażoną cebulką i ketchupem,podawane w pysznej puszystej bułce z sezamem) usłyszałam komentarz:  " k****,jestem pełnoletni,mam dowód osobisty od  ponad roku. Oficjalnie mogę iść do monopolu,kupić flaszkę gorzały,karton fajek- to mi wolno.

A zjeść hamburgera  w szkole to mi się nie wolno???? gdzie tu sens i logika?"

I jak taki człowiek o wzroście prawie 2m po zajęciach w-f  ugasi pragnienie soczkem o poj 0,33l., kiedy wcześniej wypijał sok marchwiowy z bananem czy brzoskwinią 0,7l jednym duszkiem? Teraz będzie musiał kupić 2 soczki i oczywiście zapłaci więcej. Ma chłopak farta,ponieważ  ma praktyki za które dostaje pieniądze. Są jednak uczniowie  z biednych rodzin nie posiadających za wiele pieniędzy. Wielu z nich jest przyjezdnych (niekiedy dojeżdżają ponad 100km)i często bez śniadania. Serce się ściskało na widok odliczanych grosików za kajzerkę z wędliną i warzywami (2,50zł). Kilka takich osób przychodziło przed zamknięciem powiedzieć do widzenia-dostawali kanapki i sałatki które nie zeszły w ciągu dnia.   A teraz nie będzie ich stać  na kanapkę za 4-6zł( ciemne pieczywo+warzywa+masło+chuda szynka z indyka).A mnie też by nie było już  stać na dokarmianie tych dzieciaków. Mam swojego drobiazgu dwójkę i mam teraz ból głowy czy zdołam je utrzymać za zasiłek dla bezrobotnych. Żeby chociaż był w kwocie średniej krajowej.............

 

 

 


Gość

#71

2015-08-31 07:41

Właściciele sklepików szklonych musimy się zjednoczyć w tej sprawie nie pozwólmy na zamknięcie naszej pracy !


Gość

#72

2015-08-31 13:44

Mam również sklepiki szkolne i wygląda na to że w grudniu będę musiał zrezygnować , pracę stracą dwie osoby które mają na utrzymaniu czwórkę dzieci chyba że te oszołomy z wiejskiej wreszcie się opamietają. Zgodnie z rozporządzeniem praktycznie nie ma czy handlować, jogurty przerabiałem surówki też pieczywo ziarniste i owoce także,a teraz szkoły mają obowiązek zorganizować darmową wodę dla uczniów i przecież jest jeździć darmowe mleko i owoce.

Gość

#73

2015-08-31 14:30

Skoro wolno w sklepach obok szkół sprzedawać to w szkołach również!

Gość

#74 Re:

2015-08-31 16:01

#38: -  

 


Gość

#75

2015-08-31 17:52

Prowadzę sklepik szkolny w szkole ponadpodstawowej i niestety muszę go zamknąć z powodu restrykcyjnego rozporządzenia. Komletnie odrealnione wymagania nie do spełnienia aby utrzymać biznes. Jak ktoś prowadzi tego typu działalność to wie o czym mówię. Stracą wszyscy: drobni przedsiębiorcy, szkoły, a przede wszystkim młodzież.