Budowa ścieżki rowerowej przy drodze krajowej nr 22

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Budowa ścieżki rowerowej przy drodze krajowej nr 22


Gość

#1

2015-10-16 19:10

Ścieżka rowerowa jest tam bardzo potrzebna. Wiele osób wybiera się na wycieczki rowerowe do miejscowości położonych nieopodal tej trasy ale jazda rowerem po DK nr 22 jest bardzo niebezpieczna.

Gość

#2

2015-10-16 19:17

Pokonywałam trasę z Gorzowa tylko do Różanek rowerem . Jak można zrobić ścieżkę po kawałku .Jeżdżę rowerem do Santoka ...też masakra . Gorzów ma tragiczne trasy rowerowe . Byłoby cudownie gdyby ta trasa została zrealizowana ... w całości ...Bardzo chętnie bym jeździła ...

Gość

#3

2015-10-16 19:18

Ścieżki w okolicy są potrzebne. Mamy lasy, jeziora i dużo chętnych do wycieczek rowerowych.

Gość

#4

2015-10-16 21:06

Inicjatywa trafna i zasługuje na poparcie .
Trzymam kciuki i życzę powodzenia

Gość

#5

2015-10-18 20:30

Potrzebna . strach jechac szosą

Gość

#6

2015-10-19 07:52

Droga rowerowa w tym rejonie jest bardzo potrzebna.
ooolow

#7

2015-10-19 16:17

Brawo Panie Kruczkowski za pomysł, a przede wszystkim za zaangażowanie. Takich ludzi jak Pan bardzo brakuje. 


Gość

#8

2015-10-19 16:52

Ponieważ jest ona konieczna dla ruchu rowerowego w kierunku jeziora i parku gdzie występuje wiele ciekawych okazów przyrody
a ruch rowerowy to trend rozwijający się.

Gość

#9

2015-10-19 16:57

To jedna z wielu dróg wymagających szybkiej budowy. Dla mnie najważniejsza byłaby trasa prowadząca do KSSSE, ponieważ dojazd Szczecińską na rowerze to obecnie ryzyko. Z kolei możliwość bezpiecznego dostania się rowerem w tę część miasta pomogłaby w rozładowaniu korków w godzinach szczytu.

Gość

#10

2015-10-19 18:25

Popieram tą inicjatywę. W tamtym rejonie brakuje takiej ścieżki, ja osobiście boję się jechać tam nawet poboczem ze wzgl. na wzmożony ruch. Popieram i udostępniam dalej!
kiciator

#11 Ścieżka

2015-10-19 22:15

To coś znajdujące się pomiędzy Gorzowem, a Różankami; Różankami, a Nierzymiem nie jest ścieżką rowerową, a jest chodnikiem po którym w tym przypadku możemy, ale nie musimy jeździć naszymi rowerami. Brakuje tu oznakowania, że jest to ścieżka rowerowa jak i dedykowanych zjazdów z ścieżki/ wjazdów na ścieżkę. Pomijam kwestię rozkawałkowania tego chodnika, bo w samym Gorzowie jest jeszcze wiele takich miejsc: tu kawałek, tam kawałek, później zejdzie pani/ pan z roweru aby w majestacie prawa przeprowadzić rower po przejściu dla pieszych, a następnie proszę wsiąść na rower i dalej jechać ścieżką. Jest jeszcze w tej dziedzinie wiele do zrobienia. Nawiasem ścieżka rowerowa poprowadzona do Strzelec Krajeńskich była by najlepszym rozwiązaniem.


Gość

#12

2015-10-20 07:43

bo lubię jeździć bezpiecznie na rowerze!

Gość

#13

2015-10-20 07:48

Podpisałam tą petycję ponieważ pomimo tego, że przesiadłam się na samochód to uważam, że powinno więcej się dziać w kwestii poprawy bezpieczeństwa na drodze, tak samo dla zmotoryzowanych, pieszych i poruszających się innymi środkami jak np. rower, a "dobrych" kierowców w aucie nam nie brakuje...

Gość

#14

2015-10-20 08:12

Bo ścieżki rowerowe są koniecznością. Moja żona z braku ścieżek, właśnie złamała nogę na nierównym, pełnym dziur, chodniku... I uziemiła mnie i siebie na ponad miesiąc w domu.

Katarzyna Chmiel - Dera

#15 Re: Ścieżka

2015-10-20 08:12

#11: kiciator - Ścieżka 

 Jak najbardziej jestem za tym, aby poprowadzić dalej ścieżkę rowerową przy drodze krajowej nr 22 do zewnętrznych granic powiatu strzelecko - drezdeneckiego. Uważam, że przy wszystkich tak bardzo uczęszczanych drogach, powinny być zlokalizowane ciągi rowerowo - piesze, nie tylko przy 22. Niemniej jednak występuję z apelem jako radna Rady Gminy Kłodawa wraz z Zofią Kłos - Gryską - sołtys Szklarni, więc ten obszar jest objęty naszym apelem. Zachęcam jednakże włodarzy Gminy Strzelce Krajeńskie, Dobiegniewa, kluby rowerowe, czy poprostu zainteresowanych mieszkańców, aby napisali kolejną petycję o kontynuację ścieżki od Zdroiska do miejscowości Stare Osieczno, w granicach powiatu. Tym sposobem możemy doprowadzić do wybudowania ciągu rowerowo - pieszego na całej długości drogi krajowej nr 22 od Gorzowa Wlkp. do północnych granic województwa lubuskiego. Przez ostatnie lata okazywało się, że moje interpelacje, czy pisma kierowane z Urzędu Gminy Kłodawa do GDDKiA spotykały się z niezrozumieniem i zerową reakcją ze strony Dyrekcji Dróg, ale liczę, że poparcie kilkuset, bądź nawet kilku tysięcy osób dla tej inicjatywy nie przejdzie bez echa i działań zarządcy drogi. 

Ola

#16

2015-10-20 08:15

jeździłabym codziennie!!! często też jeżdżę z synkiem, on uwielbia długie wyprawy rowerowe, bezpieczna droga rowerowa to wspaniałe rozwiązanie, jestem też za doprowadzeniem ścieżki aż do Strzelec Krajeńskich, byłoby pięknie, może kiedyś się doczekam :)


Gość

#17

2015-10-20 09:01

wreszcie !!!!!!!, może jedna porządna ścieżka rowerowa powstanie. Tylu rowerzystów na nią czeka !!!!

Gość

#18

2015-10-20 09:57

Zależy mi na bezpieczeństwie i zdrowiu rowerzystów, w tym mieszkających w Gorzowie - mojej córki Oli i wnuczka Tymka Manikowskich. Warto by rozszerzyć tę petycję o planowany odcinek ścieżki ze Strzelec Krajeńskich do Zdroiska ... !!!

Gość

#19

2015-10-20 12:59

Na drodze Nierzym - Zdroisko jest co roku ogromna ilość wypadków, ścieżka rowerowa zapewni rowerzystom chociaż minimum bezpieczeństwa

Gość

#20

2015-10-20 15:01

Dla bezpieczeństwa rowerzystów i kierowców

Gość

#21

2015-10-20 15:16

Jest to zadanie priorytetowe dla bezpieczeństwa rowerzystów...często jeżdżę do Zdroiska widziałam wiele niebezpiecznych sytuacji ..szczególnie latem jak całe rodziny z dziećmi jadą do Nierzymia czy na ścieżki rowerowe do Zdroiska.
Dobra akcja.. konieczna. dziękuję

Gość

#22

2015-10-20 16:44

Bo chcem sciezki rowerowej :)

Gość

#23

2015-10-20 21:47

W okresie letnim spędzamy trochę czasu w okoliczch Santoczna. Ścieżka rowerowa jest niezwykle potrzebna dla mieszkańców i turystów. Droga krajowa 22 to droga o dużym natężeniu ruchu samochodowego. Rowerzysta nie czuję się na niej bezpiecznie. Śnieżka rowerowa to koniecznośc na odcinku Zdroisko - Gorzów Wlkp.

Gość

#24

2015-10-20 22:14

Droga krajowa 22 to droga o dużym natężeniu ruch, tym samym niebezpieczna dla rowerzystów. Ścieżka rowerowa to konieczność.

Gość

#25

2015-10-21 07:10

Ponieważ chciałabym mieć gdzie bezpiecznie jeździć rowerem