W SPRAWIE TEATRU MIEJSKIEGO W LESZNIE

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji W SPRAWIE TEATRU MIEJSKIEGO W LESZNIE


Gość

#1

2015-11-21 11:45

Odpowiedz najprostsza z prostych: Dlatego podpisałam, bo argumentacja autorów petycji jest całkowicie zgodna z tym, co i ja myślę o potrzebie rozwoju właśnie takiej formy kultury w moim mieście.

Gość

#2

2015-11-22 11:43

Kultury nigdy dość. Każda taka inicjatywa warta jest poparcia.

Gość

#3

2015-11-22 20:21

Teatr to kultura , a kulturę warto wspierać i dać jej możliwość rozwoju , żeby młodzież miała dostęp do sztuki na najwyższym poziomie

Gość

#4

2015-11-22 20:40

Sztuka to wolność. Ze sztuką trzeba obcować. Czy jest lepsze miejsce niż teatr? Ludzie z mniejszych ośrodków (małych miast i wsi), też powinni mieć tę możliwość.

Gość

#5

2015-11-23 09:29

Niezależnie od kwestii kulturowych, bardzo spodobało mi się w tej petycji podkreślenie konieczności wyróżnienia Leszna na tle innych miejscowości. Znalezienie ciekawych wyróżników przyciągających do Leszna ludzi, powinno korzystnie wpłynąć na jego wizerunek i rozwój.

Gość

#6

2015-11-23 09:32

Odrobinę KULTURY przyda się w tym mieście!

Gość

#7

2015-11-23 09:46

Nie rozumie dyskusji czy ma być teatr w Lesznie. jest to tak oczywiste, a osoby temu przeciwne powinny się wstydzić. Promocja miasta przez kulturę jest nieoceniona. Skoro można sponsorować żużel, to może część tych pieniędzy przekazać na kulturę, a może przeciwnicy teatru się boją, że sztuka im zaszkodzi.
Przypomniała mi się sekwencja z filmu:"Trudno o kulturę kiedy ma się przed sobą taką sztukę"- mam tu na myśli przeciwników teatru.

Gość

#8

2015-11-23 11:56

„Jak sztuka w teatrze, tak życie; ważne nie jak długo trwa, ale jak jest zagrana”. Teatr odmienia patrzenie na świat. Mamy sposobność oglądać wirtuozerię sztuki aktorskiej. Teatr jest po to żeby wszystko odmienić.

Gość

#9

2015-11-24 15:39

Kocham teatr z widowni że sceny po prostu w każdym calu

Gość

#10

2015-11-24 19:42

Uważam że to bardzo dobry pomysł.

Gość

#11

2015-11-25 09:55

BYŁABYM DUMNA GDYBY W NASZYM MIEŚCIE FUNKCJONOWAŁ TEATR MIEJSKI.
UWAŻAM, IŻ NIE NALEŻY SZCZĘDZIĆ NAKŁADÓW NA KULTURĘ. JEST ONA ISTOTNYM ELEMENTEM ŻYCIA SPOŁECZNEGO. W LESZNIE ISTNIEJE DUŻA GRUPA OSÓB "GŁODNYCH" KONTAKTU ZE SZTUKĄ I WYDAJE MI SIĘ, ŻE DZIĘKI WŁASNEMU TEATROWI TA GRUPA SZYBKO SIĘ POWIĘKSZY. TEATR TO UMOŻLIWIENIE SZERSZEGO KONTAKTU ZE SZTUKĄ NASZEJ MŁODZIEŻY DLA KTÓREJ DOTYCHCZASOWE PROPOZYCJE KULTURALNE SĄ U NAS ŻE TAK POWIEM NIEKOMPLETNE. W MOIM OTOCZENIU NIE MA OSÓB NIEPRZYCHYLNYCH INICJATYWIE POWSTANIA W LESZNIE TEATRU MIEJSKIEGO - WRĘCZ PRZECIWNIE WSZYSCY CZEKAMY Z UTĘSKNIENIEM NA POZYTYWNE DECYZJE W TEJ BARDZO WAŻNIEJ DLA NASZEJ LESZCZYŃSKIEJ SPOŁECZNOŚCI SPRAWIE.

Gość

#12

2015-11-25 16:20

Leszno ma historyczne tradycje teatralne... a poza tym tak duże miasto powinno mieć swój teatr i ambicje kulturalne :)))