Stop dla przeniesienia Zespołu Szkół Nr 2 w Żyrardowie

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Stop dla przeniesienia Zespołu Szkół Nr 2 w Żyrardowie


Gość

#1

2015-12-05 22:37

no Nie zgadzam się z decyzją władz

Gość

#2

2015-12-05 22:59

Poniewaz jestem przeciwna przenoszeniu ,,wlokiennika" w inne miejsce. Moze ktos zauwazy nasze slowo, slowo spoleczenstwa, a nie tylko czubek wlasnego nosa.

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2015-12-06 07:52



Gość

#4

2015-12-06 08:51

Uważam że Szkoła jest potrzebna uczniom a Starostwo może wyremontować na swoje potrzeby inny budynek np. tzw Kantor mieszczący się na przeciwko .
cymelia

#5 Re:

2015-12-06 09:14

#4: -  

 Kantor należy do władz mniasta a nie powiatu. Dlatego szuka się budynku, który już w 2006 roku chciano zabrać szkole.


Gość

#6

2015-12-06 09:20

Ponieważ uczęszczałam do tej placówki i jestem pewna,że powinna pozostać w tym samym miejscu.

Gość

#7

2015-12-06 12:29

bo jestem uczniem tej szkoły i nie pozwolę zaprzepaścić starań moich i moich rówieśników o pracownię gastronomiczną w tej szkole , jeszcze rok temu starostwo robiło sobie u nas wigilię i inne uroczystości , nasza szkoła została wykorzystana a teraz chcą o niej zapomnieć bo przypomniało im się że nie umieją gospodarować pieniędzmi .Jeżeli pieniądze są ważniejsze od historii , tradycji i ludzi , to może przenieście też szpital do apteki . Tylko wątpię czy ktokolwiek z włókiennika pójdzie do elektryka - bo fundamentów na pewno nie przeniesiecie...

Gość

#8

2015-12-06 19:21

Chodziłam do tej szkoły i mam nadzieję, że moja córka również będzie tu uczęszczać. To szkoła z tradycyjnymi. Trzymam kciuki za obronę szkoły!!!!!!!!

Gość

#9

2015-12-07 12:39

Jestem absolwentką Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół nr 2 w Żyrardowie i nie wyobrażam sobie, żeby szkoła miała być przeniesiona do "Elektryka". To absurd!!! Dlaczego szkoły mają znajdować się w jednej części miasta? Co z dziećmi i młodzieżą z os. Żeromskiego? Czy toś myśli o tym, że nie jest wcale tak przyjemnie wędrować zimą, po ciemku przez całe miasto do i ze szkoły???TRZEBA NIE MIEĆ ROZUMU, ŻEBY ZABIERAĆ SZKOŁĘ Z ŻEROMSKIEGO!!!!!!!
Gość

#10 #10

2015-12-07 21:03

Tyle się teraz rozmawia na temat tradycji, że w dziesiejszych czasach młodzież się nie interesuję historią kraju a od kogo mają brać przkład? Jeżeli ludzię piszę głównie o starostwie chcą usunąć 60 letnią szkołe ze swoją historią, tradycją, osiągnięciami a dlaczego? Bo są zachłanni na pięniądzę. Wszystko było jest robione za naszymi plecami! Widać jak starostwo dba o naszą młodzież by się rozwijała. 


Gość

#11

2015-12-07 21:28

Uważam że dobre szkoły powinno się promować,pomagać im a nie likwidować,szkoła niedługo będzie obchodzić 65-lecie swego istnienia,ciągle rozwija się.Starostwo w Żyrardowie chyba nie chce mieć wykrztałconych,kulturalnych ludzi bo tacy wychodzą kończąc tą szkołę.Nie rozumiem jak można łączyć dwie szoły,robiąc z nich jeden moloch,nad którym będzie trudno zapanować.
Anonim

#12 Absurd

2015-12-08 13:46

Również jestem absolwentem Zespołu Szkół nr. 2 w Żyrardowie. Zupełnie nie zrozumiała dla mnie decyzja Starostwa. Szkoła z ogromnymi tradycjami, profesjonalnym podejściem kadry. Niech Starostwo szuka sobie oszczędności gdzie indziej. Zachowanie takie jest delikatnie mówiąc niepoważne dla uczniów i nauczycieli tam pracującyh. Jak można dwie szkoły pomieścić w jednym budynku?


Gość

#13

2015-12-08 15:05

Ponieważ uczęszczam obecnie do Zespołu Szkół Nr 2 w Żyrardowie i nie zgadzam się na przenoszenie szkoły w inne miejsce.


Gość

#14

2015-12-08 16:02

Ponieważ zastanawiam się czy nie zapisać się do tej szkoły a nie pasowało by mi gdyby była w elektryku.
Olga

#15 Przesada

2015-12-08 16:29

Bez przesady, to duże dzieciaki. Dojechać można autobusem, albo spacerem 20 min. A czy ktoś pomyślał że taką szkołę trzeba utrzymać? kto na to daje? wy? może zacznijci się składać to szkoła może i zostanie. Łatwo się mówi jeśli nie trzeba na to łożyć! Elektryk stoi prawie pusty stąd też myslę pomysł na połączenie szkół. Tradycja, sentyment i czyjeś wyobrażenia nie opłacą rachunków.

Adam

#16 Bez przesady

2015-12-08 17:29

Elektryk nie stoi pusty, przecież jak musze załatwic cos dla podopiecznych w PCPR, to nie ma gdzie zaparkować, sale są wynajmowane, przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, którego nie było stać na czynsz w budynkach szpitala, archiwa Powiatowe i Archiwa Powiatowego Urzędu Pracy, Stowarzyszenia, nie płacą za to, żadnego czynszu chociaz symbolicznego, za ogrzewanie, za wode, za ścieki, jedynie za prąd i telefon w końcu są jednostkami także powiatowymi, szkoły Powiatowe w Wiskitkach, Puszczy Mariańskiej, i Mszczonowie, zostały wybudowane lub wyremontowane kosztem szkól żyrardowskich Włókiennika i Elektryka, w momencie kiedy sprzedawano Warsztaty, Internat i część boisk, gdzie byli chętni na wynajęcie i płacenie, budowano hale w Wiskitkach; teraz na tych wszystkich budynkach które starostwo sprzedało decyzją Rady Powiatu zarabia Gmina Żyrardów i Prywaciarze, w tamtym momecie Starostą był S. Niewiadomski, Przewodnicząca Rady B. Rusinowska, Członkiem Zarządy M. Gabrylewicz, i tych państwa już nie ma na tych stanowiskach, ba nawet w radzie. Po zatym Włokiennik i Elektryk nie są szkołami najmniejszymi LO W Mszczonowie - 96 uczniów, ZS w Wiskitkach około 221 uczniów, LO w Puszczy - około 230, Najlepiej podzielić budżety tych szkół (w tym koszty utrzymania) przez liczbę uczniów i wtedy wyjdzie gdzie uczniowie sprawiedliwie kosztują najdrożej.

Kto za przeniesienia będzie płacił to są duże koszty, w obydwu budynkach trzeba wykonać generalny remont, a jak Powiatowy Urząd Pracy sie przeniesie do nowej siedziby, to będze mógł załatwic więcej miejsc pracy ?


Gość

#17

2015-12-08 17:41

Nie zgadzam się na większą biurokracje niż jest.
Myszka

#18 Re: Bez przesady

2015-12-08 20:17

#16: Adam - Bez przesady 

 Brawo!!! Doskonała pamięć i orientacja!!!

Zabrakło mi tylko informacji o tym, że:

- po przeniesieniu szkół do jednego budynku będzie tam chodziło ok 500 ucznów,

- w czasach świetności do "elektryka" chodzilo ok 1500 uczniów i mieścili się,

NAJWAŻNIEJSZE - z tego co czytałam w lokalnej prasie to decyzji co do ewentualnego przeniesienia szkół radni jeszcze nie podjeli decyzji.

Racja, od ładnego, przestronnego i funkcjonalnego PUP nowych miejsc pracy nie przybędzie...........

A może niech powiat pójdzie za ciosem i połączy LO z ZS w Mszczonowie...........też będzie oszczędność w funkcjonowaniu obu szkół........albo niech Czerwoniak powróci do powiatu i zdejmie łańcuch z kulą u nogi powiatu.....

Adam

#19 Re: Re: Bez przesady

2015-12-08 21:22

#18: Myszka - Re: Bez przesady 

Tak pamietam te czasy ;) zajęcia na popołudniową zmianę do 21:00, i jeden dzień na warsztatach, w sumie obecnie wszystkie szkoły powiatowe by sie zmieściły.

Liceum Żeromskiego uciekło z Powiatu na własne życzenie i dobrze na tym wyszło uważam.


Gość

#20 cymelia

2015-12-08 21:50

Tu nie ma specjalnie nad czym deliberować. Są wśród nas żyrardowianie, którzy pamiętają "przeniesienie" Medyczniaka do nowego budynku w Wiskitkach. Czy dziś coś z tej prężnej onegdaj szkoły pozostało? A czy w Polsce obecnie nie ma zapotrzebowania na wykwalifikowane pielęgniarki? Wówczas także nikt nie myślał o skutkach "przeniesienia", bo też i nie chodziło o to JAKIE ONE BĘDĄ, ale o pozyskanie budynku na rzecz innego, "wzniosłego" celu. Wiecie co tam teraz jest, prawda?

Łatwo coś zniszczyć, trudniej zbudować. Jak zwał, tak zwał - ale "przeniesienie" dla szkoły w tamtym przypadku, i obecnie dyskutowanym oznacza jedno - śmierć. Bo rekrutacji do pierwszych klas z pewnością nie będzie. Wystarczy posłuchać uważnie co mówią rodzice i uczniowie, co mówi się w mieście.

Mam wrażenie, że najgorszą, krecią robotę robią w tej chwili, pożal się Boże redaktorzy niektórych gazet żyrardowskich, którzy tak przeinaczają w pseudoartykułach z krzykliwymi i chwytliwymi nagłówkami sytuację szkoły, jakby faktycznie od lat to ona była ciężarem u szyi Starostwa. Szkoda, że tak wnikliwe artykuły nie powstają na temat dyscypliny budżetowej tegoż organu, który inwestuje kilka milionów w budowę hali przy Elektryku, a nie ma na szpital, szkołę które chyba ważniejsze dla żyrardowian. Odnoszę wrażenie, że "oszczędności" robi się ad hoc, bez jakiegokolwiek głębszego zastanowienia, a pieniądze wydaje lekką ręką na inwestycje, które z powodzeniem mogłyby jeszcze poczekać.

Adam

#21 Odp.. Starosty w ŻŻ

2015-12-09 11:05

Odpowiedź na odpowiedź Starosty w Życiu Żyrardowa z dnia 8 grudnia 2015r., Współczynnik zmianowości proszę policzyć przy 21 salach, skąd Pan wziął te 31 chyba że zajęcia odbywają się w PCPR i Waszych Archiwach. Przeniesienia Czerwoniaka i Medyka nastąpiło do NOWYCH budynków z gotową infrastrukturą,  nie związanych wcześniej z żadną inną placówką oświatową, są to szkoły doinwestowane, i dobrze wyposażone, Starostwo nie dba o szkoły Żyrardowskie, wystarczy wejść do środka, a czujemy jakbyśmy cofali się w czasie do lat 70tych, czy nie jest Panu Wstyd ? Tak doinwestowania tych szkól skończy się tym że ubędzie uczniów w Wiskitkach i Puszczy Mariańskiej w gminach wiejskich, ponieważ jeżeli będą mieli taki sam stan i wyposażenie na miejscu to uczniom nie będzie się chciało dojeżdżać do Wiskitek, Puszczy Mariańskiej, Grodziska Mazowieckiego, Błonia, Skierniewic, Sochaczewa, Warszawy  tylko zostaną na miejscu

 Tutaj mamy przykład przeniesienia szkoły Zespołu Szkół Nr 28 z ul. Żywnego do budynku w którym się mieści Zespól Szkól na ul. Zajączka w Warszawie, szkoła wygasa  Wpiszcie w Google "Szkoła wylądowała w basenie. Sprawa trafiła do sądu"

Myszka

#22 Re: cymelia

2015-12-09 21:01

#20: - cymelia 

 Medyczniak został zlikwidowany przez Ministerstwo - taki pomysł aby w polsce w szpitalach pracowały pielegniarki z wyższym wykształceniem - a nie przez powiat, oni do Wiskitek przenieśli pozostałości i szkoła dzieki temu teraz kwitnie.

Masz rację co do lokalnych mediów...........

Dyscypliny finansowej w samorządach lepiej niech pilnują RIO i NIK niz media........

cymelia
Gość

#23

2015-12-09 21:24

Nie jest ważne KTO przenosił Medyczniak, ale czym to się skończyło.

A prasa, nawet ta lokalna, ma moc. NIK i RIO niech robią swoje, od tego są. Natomiast prasa powinna rzetelnie  naświetlać mieszkańcom Żyrardowa, czy władze inwestują z głową i mają plany, które nie są realizowane w zależności od tego jaka opcja polityczna lub koteria dorwie się do stołków.


Gość

#24

2015-12-10 09:17

Szkoła jest pełna elektryk . To co mówią w telewizji to rosyjska propaganda zamówiono przez starostwo .Wolnych sal jest to może 3 .Resztę zajmuje starostwo (archiwa , ośrodek pomocy w rodzinie.

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2015-12-10 09:18