Stop dla przeniesienia Zespołu Szkół Nr 2 w Żyrardowie

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Stop dla przeniesienia Zespołu Szkół Nr 2 w Żyrardowie


Gość

#26

2015-12-12 12:26

Wszystkie tego typu działania w naszym mieście to pazerność i mydlenie oczu ludziom jak to zaczęło być lepiej , strach pomyśleć co jeszcze będą chcieli połączyć a co z majątku miasta Sprzedać pomimo naszych Protestów ,jak np.Rewal,podpisujcie nadal protest Nie dla sprzedazy Rewala

Gość

#27

2015-12-13 21:24

Ponieważ nie zgadzam się na przeniesienia tej szkoły gdzie indziej ponieważ uważam że jest ona w bardzo dobrym miejscu i do tego ''BEZPIECZNYM''

Gość

#28 Re:

2015-12-13 22:29

#1: -  

 Ja uczęszczam do szkoły ze 100-letnią tradycją. Według mnie szkoły w zawodowe i technikum w Żyrardowie nie równają się ze szkołami ponadgimnazjalnymi w Grodzisku Mazowieckim.


Gość

#29

2015-12-14 07:08

Odpowiedz prosta,dla mnie to głupota robić sped ok.500 uczniów do jednej placówki. Po 2 po co była szykowana pracownia gastronomiczna skoro teraz szkoła nie potrzebna, mamy fajnych uczniów którzy chcą coś osiągnąć i co teraz zabrać im tę możliwość. Jedyne co mogę zrobić to pogratulować władzą, że tak dbają o rozwój naszej młodzieży!!!!

Anonymous

#30

2015-12-14 07:28

No właśnie, porównajmy liczbę szkół ponadgimnazjalnych w miastach sąsiednich. I ich wyposażenie oraz stan trchniczny. Taki Grodzisk, takie Skierniewice. Mniejsze chyba niż Żyrardów, a nasi uczniowie jeżdżą tam do szkół. Dlaczego? ;-)

Michał

#31 Re: Re:

2015-12-14 15:34

#28: - Re:  

 Może pod względem wyposażenia się nie równają, pod względem zdawalności (ukończenia studiów) na Politechnice Warszawskiej, szkoły Grodziskie nie równają się z Żyrardowskimi, przynajmniej jeżeli chodzi o techników elektryków, elektroników, informatyków czy mechatroników, wiem bo widzę ile osób po Grodzisku zaczyna, a ile kończy po 1 semestrze.


Anonymous

#32

2015-12-14 17:46

To znaczy, że nasi, żyrardowscy absolwenci są lepsi? Pytam, żeby dobrze uchwycić sens wypowiedzi.


Anonymous

#33 Re: Przesada

2015-12-14 18:57

#15: Olga - Przesada 

 To może podpowiemy - niech Starostwo połączy siły z władzami miasta i weźmie się za remont Kantoru. Koszty mniejsze bo współdzielone i bliżej, bo nadal niemal w samym sercu miasta. I zyskaliby radni powiatowi, gdyby pochylili się i szczerze przyłożyli do ratowania budynku, który od zawsze przeznaczony był na urzędy, a nie zaspakajali swoich potrzeb kosztem szkoły, która może nie jest potrzebna wiecznie będącemu w "dołku finansowym" Starostwu, ale ludziom w mieście TAK.  Dość mamy wyrzucania pieniędzy na inwestycje, które potem generują koszty, jak kolejna hala sportowa, którą nie wiadomo czym i kim wypełnić. Jej budowa, to raczej zaspokojenie ambicji niektórych radnych. Jedną halę i cały kompleks sportowy już w mieście mamy.

Michał

#34 Re:

2015-12-14 18:57

#32: -  

Nie wiem czy są lepsi, wiem że sobie lepiej radzą na kierunkach technicznych.

Większość  przedmiotów na studiach była dla mnie powtórzeniem, czyli poziom kształcenia żyrardowskiego technikum uważam że jest bardzo wysoki, po za fizyką, której miałem mniej jak religii, tak samo jak ja na PW byli moi koledzy z tego samego Technikum na innych kierunkach, przez te lata dojeżdżania pociągiem spotykało się wielu ludzi, rozmawiało, śmiało mogę wymienić 10 osób z Żyrardowa po szkołach w Grodzisku którzy zaczynali studnia dzienne, ale zrezygnowali po pierwszym lub drugim semestrze, nie wiem czy później wybrali zaoczne czy jakieś uczelnie prywatne.  Wszystkie osoby z technikum żyrardowskiego które znam, młodsze, starsze,  które zaczynały, skończyły bez problemu, kierunki techniczne, pracują w zawodach i dobrze sobie radzą. Absolwent 2010. 

Anna

#35 a

2015-12-15 09:04

Nie dla przenosin, będzie to oznaczało proces powolnego wygaszania szkoły, to nie jest taka sama sytuacja jak z przeniesieniem Czerwoniaka i Medyka, tamte szkoły były przeniesione do budynków nie związanych nigdy wcześniej z żadną inną szkołą, budynek na Bohaterów jest związany z Elektrykiem, Włókiennik tam się zatraci.

Proszę przedstawić koszty funkcjonowania szkół, pokazać ile kosztuje uczeń w każdej szkole, Danę są dostępne na BIPie starostwa, liczby uczniów w publikacji Życia Żyrardowa, wtedy wyjdą różnice, albo ich brak bo okaże się mimo utrzymywania budynku taka sama cena jak w innych szkołach, a może i mniejsze koszty utrzymania ucznia.

KTO ZA TO WSZYSTKO ZAPŁACI, obydwu budynkom jest niezbędny generalny remont, który taniej potrwa rok, drożej pól roku,  Przypominam Radnym, Radni którzy głosowali w poprzednich kadencjach, pracowali na niekorzyść szkól żyrardowskich w sposób nieobiektywny, tych Radnych już nie ma.


Anonymous

#36

2015-12-16 14:00

Na Życie Żyrardowa lepiej się nie powoływać.

Artykuły, które ukazują się w tej gazecie pełne są przekłamań, informacji wyssanych z palca, jak choćby ta, że Rada Rodziców zapomniała zaprosić pana Starostę na zebranie 7 grudnia. Pan redaktor ŻŻ zbiera nie informacje, ale plotki i nadmuchuje je jak baloniki puszczając w obieg krzywdzące społeczność szkolną teksty.

Podpisany pod artykułami z dnia 8 grudnia i 15 grudnia ani nie uczestniczył w zebraniu Samorządu Lokalnego Nr 2, ani nie był obecny na zebraniu 7 grudnia (bo został poproszony o jego opuszczenie po czasie przeznaczonym na rozmowy z redaktorami różnych mediów). A zebranie poświęcone było WYŁĄCZNIE na zapoznanie społeczności ZSZ Nr 2 z odpowiedzią od pana Starosty na pismo wyłane 30 października.

Co do zebrania Samorządu Lokalnego Nr 2 - wysłana nań pani redaktor ŻŻ puściła jako pierwsza kaczkę dziennikarską dopisując do daty zebrania z 7 grudnia, że reprezentantki RR oświadczyły, że pan Starosta będzie zaproszony. Jako że byłam obecna duchem i ciałem na owym zebraniu, mogę zaświadczyć, że w ogóle taka kwestia nie była poruszana. Mówiono jedynie o planach szukania poparcia dla nieprzenoszenia szkoły wśród żyrardowskich urzędów i instytucji.

 

Marcin Zawiślański
Gość

#37

2015-12-17 10:20

Podpisuje się pod tą petycją !
Byłem w tej szkole, tworzyłem tą historie i chciałbym aby dalej była tworzona !


Gość

#38

2015-12-17 20:06

My  prawdziwi Żyrardowiacy, nie dajmy się zwieść na manowce oBecnej właDZY  KOMBINUJĄ, SPRZEDAWAĆ CHCĄ ,PRZENOSIĆ,A NIE DOTRZYMUJĄ TERMINU ABY NASZE MIASTO NIE MUSIAŁO PŁACIĆ ZA UTRZYMANIE DROGI 1GO MAJA ,MICKIEWICZA NP.TRZYMAJMY SIĘ Razem.pozdrawiam

ja

#39

2015-12-19 11:15

Nie zgadzam się włókiennik to nie tylko szkoła ale też tradycje i bezpieczeństwo!!!

Gość

#40 Stop Biurokracji

2016-02-17 11:51

W Życiu Żyrardowa, ukazał się kolejny artykuł w temacie, cytuję "Władze powiatu tłumaczyły, że konieczność szukania oszczędności wymuszają podejmowania takich działań" co wyjaśnia nam że to Starosta i Wicestarosta chcą tego przeniesienia, samo pojawienie się tego pomysłu już przyczyni się do mniejszej rekrutacja do Zespołu Szkół nr 2. Świetnie zachowała się komisja Oświaty przy Starostwie nie wydając na ten temat żadnej opinii, wyraz Szacunku dla przewodniczącego Pana Waśkowskiego, chyba widzą że nie ma w tym pomyśle żadnej oszczędności i zmian na lepsze, ponieważ Włókiennik gdyby został przeniesiony, sporo kasy trzeba było by  wpompować w budynek po Włókienniku na Legionów ponieważ chcą tam przenieść  Powiatowy Urząd Pracy żeby było więcej miejsc pracy do siedzenia (z pomieszczeniami biurowymi, gabinetami Dyrektora, serwerowniami i palarnią dla pracowników), Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (które przygotowało sobie już miejsce w części budynku Elektryka w remont wpompowując dużą kasę, tym samym w pełni wykorzystując możliwości budynku przy Bohaterów), Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, archiwum starostwa w Sali gimnastycznej Starosta pewnie będzie miał blisko do archiwum , miejsca na parking z boisk szkolnych, więc koszt utrzymania obydwu budynków będzie taki sam albo wyższy. Więc jakie oszczędności kto ma takie pomysły ?! Przypomnę krótkowzroczne władze które w latach poprzednich sprzedawały majątek szkół – ludzie pamiętają były Panie Starosto Stanisławie, Były Członku Zarządu Panie Mieczysławie, była przewodnicząco Rady Powiatu Pani Beato.

Starostwo wstrzyma się prawdopodobnie w tym roku z przeniesieniem, będą czekali na wyniki rekrutacji,  budynki na Legionów i Bohaterów są jednymi jednostki powiatowymi niedoinwestowanymi, gdzie kosztem tych szkół postawiono nową szkołę w Wiskitkach, wyremontowano LO w Puszczy, wyremontowano ZS w Mszczonowie, teraz ruszyło się na Bohaterów z halą i jakaś prywatna osoba przekazała na rzecz szkoły wyposażenie sal, i w tej szkole będzie większy nabór to jest pewne, przed remontem w Puszczy było zaledwie 80 uczniów, po remoncie ponad 200 i kasa się zgadza, poziom jest taki że LO w Puszczy nawet nie zostało sklasyfikowane w rankingach perspektyw (chociaż to nie jest wyrocznia), są sklasyfikowane LO Żeromskiego i wszystkie nasze Technika w 1 setce na Mazowszu na ponad 350 Techników w województwie, wyprzedzając szkoły w Warszawie, więc to świadczy o jednak dobrym poziomie, a LO w Puszczy , LO w Mszczonowie, LO w Wiskitkach  w ogóle nie są nawet sklasyfikowane, może i całościowo zdawalność wypadła lepiej od techników, ale ranking świadczy o tym że wyniki były jedynie 30 % aby zaliczyć, zdać schemat na dwóje i tyle.

Szkoły Żyrardowskie nie są szkołami najmniejszymi, są szkoły mniejsze Mszczonów, Puszcza, Wiskitki do których Starostwo więcej dopłaca, może Żyrardowskim Radnym nie zależy, a już na pewno żyrardowskim redaktorom, gazety znowu ponawiają błędy, pisząc nie prawdę o liczbie klas, wykorzystaniu sal, jak w jednym  budynku może być 31 sal na potrzeby szkoły, skoro połowę wynajmuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

GO

#41 UWAGA Starostwo robi prace aby jednak przenieść Włókiennik za wszelką cenę

2017-03-17 13:54

Starostwo robi wszystko za wszelką cenę aby przenieść Zespól Szkół nr 2 wielkim kosztem, przenosi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie do budynku po Prokuraturze przy 1-go maja,  za wynajem którego będziemy płacic my podatnicy, za wynajem w Zespole Szkól nr 1 na ulicy Bohaterów starostwo nie musiało nic płacić, gdyż Zespól Szkól nr 1 i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, są jednostkami powiatowymi, a więc obydwie jednostki płaciły tylko media, prąd, wodę, ogrzewanie, koszty utrzymania, teraz Starostwo będzie płaciło za wynajem budynku po prokuraturze (gdyz nie jest to budynek powiatu a prawdopodobnie spólki miejskiej TBS).

Starostwo będzie miało pretekst że budynek na Bohaterów jest niewykorzystywany, (płacąc za wynajem budynku dla PCPR na 1-go maja), aby przenieść Zespól Szkół nr 2 z Legionów na Bohaterów.

Kto podpisał taką decyzję ?, ile będzie to kosztowało nas podatników ?