TAK DLA GIMNAZJUM

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji TAK DLA GIMNAZJUM


Gość

#26

2015-12-08 17:20

Lepiej rozwijać to, co jest, niż co kilka lat wywracać system do góry nogami. Tylko od tworzących program oraz nauczycieli zależy, czy gimnazjum będzie dobrym, czy złym rozwiązaniem. Musi jednak być stabilnym procesem, inaczej nasze dzieci wyjdą z politycznych eksperymentów mocno poturbowane.

Gość

#27

2015-12-08 17:29

dosyć zmian. Trzeba stabilizacji. Najgorsze jest brak ciągłości nauki.

Gość

#28

2015-12-08 17:32

Psucie nie jest właściwym torem niby dobrych zmian

Gość

#29

2015-12-08 17:42

Nie chcę by został zmarnowany ogrom pracy włożony w reformę edukacji ostatnich lat.

Gość

#30

2015-12-08 17:58

gimnazjum pomaga w wyrównywaniu szans edukacyjnych

Gość

#31

2015-12-08 18:08

Chciałam delikatnie przypomnieć, bo jakaś dziwna dementcja ogarnęła co poniektóre umysły, że to ten sam imć Kaczyński je do polskiego systemu edukacji wprowadził. Wtedy straszył rodziców pierwszaków ósmoklasistami, którym z oczu chęć mordu wyziera. Wprawdzie on to widział jedynie oczami duszy, ale widział wyraźnie! A czemu dzisiaj ma chrapkę na ich zlikwidowanie, to już tylko cholera wie...

Gość

#32

2015-12-08 18:20

Nie widze potrzeby kolejnej rewolucyjnej zmiany w systemie ktory ma inne poważniejsze problemy.
akors

#33 gimnazja

2015-12-08 18:45

Gimnazja należy zlikwidować, To jeden z niedanych tworów rządu Buzka - podobnie jak reforma samorządowa, reforma służby zdrowia. Do czego Buzek przyłozył rękę - to zepsuł.

Jarosław Świerkot

#34

2015-12-08 19:24

A je nie podpiszę tej petycji, gdyż system 8-klasowy uważam za lepszy, nieprofilowane gimnazja to strata czasu, często w dużych miastach wylęgarnia chuligaństwa (bo w jednej szkole skupia się wielu uczniów w trudnym wieku - siódma klasa zawsze była najgorsza). W małym miasteczku - gdzie uczę - będą duże oszczędności na wożeniu dzieci autobusami do innnych dzielnic... bo miały pecha, że w ich sąsiedztwie ktoś urządził gimnazjum. 


Gość

#35

2015-12-08 19:41

zgadzam się w pełni z argumentami zawartymi w powyższej petycji dotyczącymi utrzymania gimnazjów

Gość

#36

2015-12-08 19:45

Bo szkolnictwo nie potrzebuje ciągłych zmian, tylko mądrej kadry nauczycielskiej.

Gość

#37

2015-12-08 19:51

partyjne zmiany niczym nie tłumaczą zmian w szkolnictwie

Gość

#38

2015-12-08 19:54

Zgadzam się z argumentami zawartymi w petycji i popieram je.

Gość

#39

2015-12-08 20:25

Po pierwsze- jestem przeciwna niegospodarności i nieuzasadnionemu wydawaniu pieniędzy. Władza powinna ponosić odpowiedzialność za swoje czyny i decyzje. Jeżeli decyzja wprowadzenia obecnego systemu szkolnictwa była zła, niech ktoś za to odpowie, również finansowo! Obecny rząd ma nową koncepcję- błąd!- znowu dzieci, nauczyciele, rodzice będą ponosić jej konsekwencje. A finansowo również górnicy, rolnicy, kolejarze........itd Prosimy przekazać te pieniądze na oświatę. Dokonamy modernizacji, szkół pod każdym względem, dzieci i młodzież będą dowożone na wycieczki, zawody szkolne pięknymi autokarami - bezpłatnie jak Ci wszyscy, którzy pracują dla DOBRA PUBLICZNEGO! Tylko jakoś przeciętny obywatel nie ma takich luksusów w miejscu pracy, a dzieci w szkole.
Po drugie- z obserwacji moich wynika, że problemy wychowawcze dotyczą uczniów szkoły podstawowej, powiem konkretniej - w niektórych przypadkach również ich rodziców, którzy są roszczeniowi, mało empatyczni i zrzucają winę za wszystko na nauczycieli i inne dzieci.Uczniowie gimnazjum są kreatywni, mają dzisiaj wielkie możliwości rozwoju i samorealizacji i wykorzystują je. Są ambitni, angażują się w wiele spraw. I nie widzę absolutnie powodu, żeby taki stan rzeczy zmieniać

Gość

#40

2015-12-08 20:25

Zmiany nie są uzasadnione. Gimnazja to pozytywne zjawisko. Trzymanie dzieci w podstawówce do 15 roku życia to jak by je trzymano w przedszkolu przez wiele lat. Młodzież gimnazjalna świetnie się rozwija intelektualnie i psychicznie własnie w gimnazjach.

Gość

#41

2015-12-08 20:28

Ponieważ uważam, że edukację powinno się reformować.zmieniać stopniowo - uważnie obserwując wynik wprowadzonych zmian.
Lilka
Gość

#42

2015-12-08 21:10

Podpisalam petycje poniewaz jestem zbulwersowana ilościa zmian jakie maja miejsce w szkolnictwie.
Mam dwoje dzieci ktore sama wychowuje i nigdy nie bylam w stanie przekazac podrecznikow dziecka starszego młodszemu. Dalej, ilosc cwiczen jaka pozostaje niewykorzystana przez nauczycieli daje wiele do myslenia. Sami nauczyciele nie nadazaja za zmianami. Czemu to ma słuzyc? Podoba mi sie obecny system. Dzieci maja więcej możliwości. Jestem za Gimnazjami.

 


Gość

#43

2015-12-08 21:14

Podobno jesk kolejny plan wprowadzenia 23% Vat na usługi szkolne - szkoly jezykow obcych. 

To absurd. Panstwo zamiast wspomagac rozwój dzieci zamierza je ograniczac. Czemu to ma słuzyc?

 


Gość

#44

2015-12-08 21:15

Moje dziecko skończyło już gimnazjum.Nie zostało okaleczone przez gimnazjum, a nawet przeciwnie, dojrzało.Nie była to NORMALNA szkołą, ale Bednarska . Teraz uczy się w Liceum(też "NIESTETY" w zespole Szkół Bednarska), i jest szczęśliwe. Może warto to szczęście przenieść na grunt publiczny. Agata Baczyńska

Gość

#45

2015-12-08 21:16

15 lat temu byłam przeciw. Ale dziś mówię TAK dla gimnazjum. Jako matka i jako samorządowiec. Nie psuje się tego, co dobre. . .

Gość

#46

2015-12-08 22:21

Podpisałem ponieważ nie zgadzam się z burzeniem dobrze działającego systemu edukacji.

Gość

#47

2015-12-08 22:22

Uwazam ze demontaz systemu edukacji cofnie Polske o 50 lat. System dziala, jest sprawny, mozna go doskonalic a nie rownac z ziemia.

Gość

#48

2015-12-08 22:30

są ważniejsze sprawy na wydawanie pieniędzy NASZYCH WSPÓLNYCH

Gość

#49

2015-12-08 22:43

Likwidacja gimnazjów to mieszanie w herbacie bez cukru - bardzo kosztowne, a cenę zapłacą przede wszystkim dzieci. Problemów polskiej edukacji nie rozwiąże się zmieniając strukturę.

Gość

#50

2015-12-08 22:55

Bo przekreślenie tego co budowano prze lata jest nie do przyjęcia. Mój syn jest w I klasie gimnazjum. Jest pod opieką wspaniałej kadry pedagogicznej. Nie wyobrażam sobie cofnięcia go do "podstawówki". Mogłabym napisać poemat na ten temat ale nie o to chodzi. Powstrzymajmy likwidację gimnazjów!!!!!!