500 zł na każde dziecko bez względu na dochód i liczbę posiadanych dzieci


Gość

#76

2016-01-12 10:59

Nie ma dzieci lepszych czy gorszych.

Gość

#77

2016-01-12 11:20

W kampani wyborczej obecna pani premier obiecywała 500 zł na każde dziecko. W chwili obecnej wycofuje się z tego tym samym "dyskryminując" dzieci z rodzin bardziej zamożnych. Czy moje dziecko jest inne od dzieci rodzin mniej zamożnych? Otóż nie, ma te same potrzeby, też rośnie. 

Pracująca

#78 Re:

2016-01-12 12:20

#77: -  znowu  wspiera się  rodziny ukrywające dochody

 projekt przewiduje, że  dodatkowe pieniądze  znowu trafią do osób ukrywających dochody - tu jest największy problem. Czuje się jak frajer że pracujemy oboje za marne grosze i odprowadzamy podatki  a nie możemy skorzystać z żadnej pomocy państwa. Tymczasem z naszych podatków otrzymiją pomoc znowu ci którzy tych podatków nie odprowadzają. Znam mnóstwo takich osób w najbliższym otoczeniu i pewniewy także.

 

To że przekraczamy 800zł/os nie znaczy że dziecko nas nie kosztuje. Czy 4 tys. na 3 osobową rodzinę (tzn, nie wiem czy rodzinę bo według projektu ustawy nie jesteśmy rodziną)  to tak dużo? Nie przelewa się. Kredyt + opłaty pochłania 2,5 tys. zł miesięcznie. Taki mamy luksus z jedynakiem. 

Pracująca

#79

2016-01-12 12:26

do przedszkola też sie dziecko nie dostało państwowego  bo przyjmowali tylko dzieci z większych rodzin. Dobrze że 4 latki o ile się nic nie zmieni będą miały zapewnione miejsce w przedszkolu. Nie stać nas na przedszkole prywatne a jako rodzice jedynaków nie możemy liczyc na pomoc. Nasze dziecko też kosztuje , jak można było tak niesprawiedliwie podejśc do rodzin :(


Gość

#80

2016-01-12 12:44

jedno, dwoje, troje- czym się różnią te dzieci. W rodzinie z 1 dzieckiem może być bieda większa niż z 3 dzieci. Równo po 500 dla kazdego dziecka

Gość

#81

2016-01-12 13:03

Dla wszystkich to dla wszystkich. Jedynaki też dzieci

Gość

#82

2016-01-12 13:03

Mam dwójkę dzieci jedno w szkole średniej ma 18 lat ,drugie 13 lat i uważam że mam dwoje dzieci moja córka nie jest jedynaczką

Gość

#83

2016-01-12 14:57

Ponieważ każde dziecko powinno być traktowane równo

Gość

#84

2016-01-12 15:01

Obiecali. To niech słowa danego dotrzymać. Dostali od nas prace i kredyt zaufania. Czekamy na efekty.

Gość

#85

2016-01-12 17:01

Może i mam jedno dziecko,ale już niedługo też kredyt na głowie. Co z tego, że zarabiam ponad 2400, skoro kredyt i rachunki zabiorą polowę z tego. A chciałabym, aby moje dziecko miało takie same warunki jak te, których w domach rodzinnych jest więcej.

Gość

#86

2016-01-12 17:14

Denerwuje mnie to,że nie każdy w sprawie 500zl na dziecko jest traktowany sprawiedliwie!!!!!!!!

Gość

#87

2016-01-12 17:25

Z jednym dzieckiem tym bardziej bez żadnego progu dochodowego.Te rodziny zastanawiają sie nad decyzja o drugim dziecku.Tym bardziej im pomoc aby na świeci pojawilo sie więcej pociech.Natomiast te rodziny ,ktore maja już dwoje, troje,czworo... dzieci to najwidocznej było je stać.

Gość

#88

2016-01-12 18:54

wszystkie dzieci są takie same

Gość

#89

2016-01-12 21:48

Ja mam jedno dziecko, ale niestety niepełnosprawne i wg założeń ustawy również nie dostanę. Tak przekraczamy próg dochodowy, ale co to ma do rzeczy, skoro większość pieniędzy wydajemy na leki, rehabilitację, wizyty lekarskie itd.


Gość

#90

2016-01-12 23:54

Jestem matką samotnie wychowująca 7 dzieci i niestety podobno w naszej gminie mi się nie należy gdyż korzystam z OPS ,czy to jest normalne żeby takie osoby zdyskreminowa

Gość

#91

2016-01-13 05:44

poniewarz obiecal ze 500 +bedzie na karzde dziecko a nie ze na drugie karzde dzircko jest rowne

Gość

#92

2016-01-13 09:08

Ponieważ każde dziecko jest równe

Gość

#93

2016-01-13 11:30

Podpisałam się pod petycją, ale szczerze mówiąc, wątpię że cokolwiek to zmieni, ponieważ rzad  pani Beaty Szydło, nie liczy się z ludźmi. Konsultacje publiczne, napisłam na stronę sejmu, co ewentualnie bym zmieniła i takich ja  było pewnie większość (bo skoro publiczne :), a widać po postach na stronie Pani Premier na FB, ze wiekszośc ludzi to rodzice z jednym dzieckiem lub 18+ i poniżej 18, którzy też oczekują wsparcia, a póki co, w mediach i po wypowiedziach Pani minister rodziny, pracy i polityki społecznej E.Rafalskiej,  widać że zmian do projektu nie przewiduje sie, (słowa padają jak jeszcze trwają konsultacje publiczne). Podpisujmy się, zęby było wiadomo, ze nam się nie podba o wyrabia obecny rząd. 

mama dorosłej córki (19) i syna lat (10) 

Mama

#94 Będę musiała zastopowac z pomocą

2016-01-13 11:58

Witam bardzo intensywne zajmuje się promowaniem petycji i widzę ze za każdym razem jak nie udostępniam na grupach fb rozno tematycznym i nie podbijam w komentarzu do tych postów słowem up to petycja stoi w miejscu.Proszę o pomoc .Proszę się dodawać do różnych grup i promować petycję.Proszę szukać pod ogłoszenia Śląsk lub inne zakątki Polski.Mój narzeczony już mi burczy ze ciągle w tel siedzę ze za długo .Proszę o pomoc.Musimy działać razem.Poświęcić trochę czasu i kciuka

Liczę na Was .Mama

#95 Mama tu moja propozycja kopiuj wklej i w Polske

2016-01-13 11:59

Jest już petycja! To od nas rodziców zależy jak zostana potraktowane nasze dzieci.Wszystko zajmuje ok 1 minuty... http://www.petycjeonline.com/500_z_na_kade_dziecko_bez_wzgldu_na_dochod Wystarczy wejsc w link w oddac swoj glos a kazdy jest wazny potem na swoim meilu klikamy w link potwierdzający podpis pod petycją.Obiecali na wyborach na kazde dziecko. Dajac taka pomoc nie każdemu dziecku jest niezgodne z konstytucją każde dziecko jest równe nie można dac jednemu a drugiemu nie.Tak samo jest z rodzinnym...Czas się za to wziąść.Uczciwym brakuje i nie dostają.Dostaja *wybrani* lub osoby ukrywajace dochody lub oszukujace ze sa samotni .Kredyty rachunki i wszystko jest drogie .Zycie leki...Szkoła ubrania dodatkowe zajęcia.Zostało mało czasu .Działajmy!Podpisujemy i wysyłamy do rodziców,znajomych.Mamy dopiero ok 900 głosów.To nie spam.Podbijamy post

Liczę na Was .Mama

#96 Ps.

2016-01-13 12:00

Zobaczcie jak idą inne petycje.Jedna jest niżej ...wspieramy Polski rząd.Działamy bo jesteśmy w tyle.


Gość

#97 Re: Mama tu moja propozycja kopiuj wklej i w Polske

2016-01-13 12:09

#95: Liczę na Was .Mama - Mama tu moja propozycja kopiuj wklej i w Polske 

 Jak się robi to "up"? Chętnie poświęcę troche czasu ale nie wiem o co chodzi żeby nasza petycja była widoczna. Czy potrzebny jest facebook?

Mama

#98 Re: Re: Mama tu moja propozycja kopiuj wklej i w Polske

2016-01-13 12:20

#97: - Re: Mama tu moja propozycja kopiuj wklej i w Polske 

 Tak jest potrzebny .Dodajemy się do grupy jakiejś dajemy post i dwa razy dziennie pod swoim postem wpisujemy up wtedy nasz post idzie do góry w ogłoszeniach i jest widoczny bardziej.Inaczej ginie w gąszczu innych ogłoszeń.Ja mam chyba z 20 grup.Niektóre nie chcą publikować więc je usuwam i zastępuje następnymi.Aha i też jak ma grupie jest opcją sprzedaj tam dodaje post bo lepiej go potem znaleźć do podbicia up ponieważ jest on widocznym pod *moje posty*czasem trzeba zapytać administratora o zgodę ma link z petycją 

Mama

#99 Jest też inny sposób

2016-01-13 12:24

można też na stronach gdzie jest forum dla mam.link i parę słów .również z informacja ze to nie jest spam. A media jak narazie się nie interesują bo pewnie za mało głosów i wolno idzie.


Gość

#100

2016-01-14 08:54

Uważam że to dyskryminacja jednego dziecka