Myśliwy to nie morderca przyrody, to nie szkodnik.

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Myśliwy to nie morderca przyrody, to nie szkodnik.


Gość

#126

2016-01-16 00:20

"...dbać o dobre imię polskiego łowiectwa".

Gość

#127

2016-01-16 02:38

Co za bzdury są tam napisane, nie wierzę że ktoś tak myśli i jawnie oszukuje społeczeństwo. Chyba w każdej szkole powinna być nauka o leśnictwie i myślistwie.

Gość

#128 Re: Re: Re:

2016-01-16 02:39

#102: A.a.g - Re: Re:  

 Głos rozsądku, szkoda że większości ludzi go brakuje.


Gość

#129

2016-01-16 02:41

No się w 100% z nią zgadzam

Gość

#130

2016-01-16 10:16

Ponieważ, nie jestem mordercą tak jak żaden z konsumentów , którzy jedzą codziennie kotlety z Auchan czy kauflandu i bynajmniej nie wyrosły one na półce. Jestem etycznym myśliwym, który od lat wykonuje to co do nas należy bo nikt inny w myśl polskiego prawa nie może tego zrobić. Ten co wiele godzin spędził na ambonie czy na podchodzie - wie że to nie zakupy, a szarża dzika to nie zabawa

Gość

#131

2016-01-16 10:16

Bo szkoda mi ojczystej przyrody! Gdy dojdą do głosu oszołomy i zniszczą polskie łowiectwo to przepadnie bezpowrotnie nasza fałna o którą troszczą się myśliwi!!

Gość

#132

2016-01-16 10:24

Podpisuję, bo od 25lat jestem członkiem PZł , aktualnie łowczym jednego z kół łowiecich i nie tylko zgadzam się argumentacją przedstawioną w Petycji...ale można by przytoczyć jeszcze wiele innych podobnych argumentów tylko powiem krótko.....ręce opadają , jak człowiek czyta lub słucha tych chorych z nienawiści do łowiectwa ,niedouczonych i ,nawiedzonych OSZOŁOMÓW , pseudo,,ochraniaczy" przyrody!

Gość

#133

2016-01-16 11:26

Podpisałem ją, bo znam prawo łowieckie....i wiem że petycja mówi prawdę

Gość

#134

2016-01-16 11:28

BO jest sluszna i sluzy dobrej sprawie.

Gość

#135 Re: Re: Re:

2016-01-16 11:56

#101: Darz Bór - Re: Re:  

 Czy ktoś ci broni być blisko natury bez strzelby. Chodź po lesie i polach, podglądaj zwierzynę i bądź częścią natury, ale nie zabijaj. Dlaczego dokarmianie zwierząt łączysz z zabijaniem? Buduj paśniki, wykładaj siano i buraki, czy samo to nie jest to dla ciebie przyjemnością? Cały czas odnosze wrażenie, że dokarmoianie zwierząt to Wasza praca za która nagrodą ma być zabicie zwierzęcia.

Gospodarka łowiecka ? Czy w ramach gospodarki leśnej chodzą po lasach grupy hobbystów - drwali z siekierami i wycinają drzewa ? Nie, jest to regulowane, a wycinką zajmują się zawodowcy. Jeszcze raz wrócę do rzeźnika, czy to są hobbyści ? Nie, jest to ich praca. Dlaczego więc nie mieliby tego robić wyspecjalizowani zawodowo leśnicy ? Jak piszesz bo by się zamienili w złych myśliwych. Nie, nikt by nie miał do nich pretensji bo to by była ich praca, zabijaliby nie dla przyjemności i w ramach hobby tylko z konieczności i w ramach obowiązku. Że jest ich mało, to żaden problem w kilka lat można wypełnić tę lukę, część obecnych myśliwych mogłaby, a może by i chciała nawet  zmienić profesję na takich zawodowych leśników-selekcjonerów.

 Piszesz- polujemy często , zabijamy czasem. Czy zabijasz rzadziej niż polujesz dlatego, że nie chcesz czy dlatego że nie udało ci się trafić ? Czy idac na polowanie nie idziesz z zamirem, z nadzieją że jakiemuś zwierzęciu zabierzesz życie. Bądź uczciwy - jak oddasz strzał i widzisz jak zwierżę pada to w tej krótkiej chwili, w tej sekundzie odczuwasz radość i satsfakcję czy smutek i przygnęnbienie ?

Juz kończę - co byś powiedział  o kimś kto na kilkudziesięciu hektarach swojegopola założył sobie mini zoo, hodował  różne  zwierzęta, karmił je i dbał o nie, a gdy podrosna to wybudowałby sobie ambone i strzelał. Chyba zgodnie takiego człowieka byśmy uznali za psychola. A w czym różnca ? Że pole na którym polujesz nie jest Twoje. I tylko taka.


Gość

#136 Re: Re: Re:

2016-01-16 12:01

#90: - Re: Re:  

 To jeszcze większa wiedzę mają miejscowi kłusownicy. Dlaczego zatem im nie powierzyć zadania selekcji. Czym sie różnią myśliwi od klusowników : 1/ zdali egzamin - sam wiesz jak to jest z tymi egzamnami 2 posiadaja legalnie broń, 3- płaca skladki. 2 i 3 to względy formalne.


Gość

#137

2016-01-16 12:07

Mam w rodzinie myśliwych.

Gość

#138 Re:

2016-01-16 12:43

#137: -  

 Ja na szczęście nie.


Gość

#139

2016-01-16 12:48

Mam już dość tych eko-terrorystów. Co chwile najeżdżają na nas myśliwych a nie wiedzą ile pracy wkładamy w łowisko ale ich to nic nie interesuje. Jeśli chodzi o broń krótką jestem za i to bardzo zobaczmy co się dzieje obecnie za naszą zachodnią granicą. Moim zdaniem każdy normalny obywatel który nie ma problemów z prawem powinien posiadać broń i mieć prawo obrony własnej rodziny. !!!!

Gość

#140

2016-01-16 13:06

Myślistwo i związany z nim dostęp do broni myśliwskiej ale również ogólny dostęp do broni dla obywateli wymaga jak najszybszej aktualizacji.

Gość

#141

2016-01-16 13:19

Myśliwi działają na rzecz przyrody! Temu celowi poświęcają dużo własnego czasu a także pieniędzy. Nagonka na myśliwych to szkodzenie naszemu wspólnemu dobru jakim jest ojczysta przyroda.

Gość

#142

2016-01-16 13:40

Jako przyrodnik i ekolog (nie myśliwy) widzę, że obraz polskiego łowiectwa jest wynaturzony w mediach i opinii publicznej. W porównaniu do myśliwych z Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii priorytetem polskiego myśliwego jest utrzymanie zasobnego łowiska dla przyszłych pokoleń, nie zaś pozyskiwanie zwierzyny czy strzelanie dla sportu. Polowanie w Polsce to pojedynek myśliwego i zwierzęcia ich umiejętności, czujności i sprytu, zaś oddanie celnego strzału jest dla zwierzęcia w jego naturalnym środowisku nieporównywalnie mniejszą traumą niż to ma miejsce podczas uboju w rzeźniach.
Po wtóre: myśliwy są napiętnowani przez różne środowiska, natomiast powszechną akceptacją cieszy się wędkarstwo, natomiast:
- kartę wędkarską może uzyskać każdy, bez badań psychologicznych, stażów, szkolenia itp.
- wędkarz nie widzi swego celu i łowi ryby także niewymiarowe, po czym okaleczone wypuszcza
- koła łowieckie zatwierdzają plany gospodarowania i pozyskania, czego nie możemy powiedzieć o wędkarzach.
Moim zdaniem PZŁ organizuje coraz więcej akcji uświadamiających i liczę na powrót dobrego postrzegania łowiectwa.
modus

#143 Re: Re: Re:

2016-01-16 14:04

#115: gość - Re: Re:  

 ja zobaczę jakiegoś kretyna myśliwego co zabija dla swojej  psychiki zwichrowanej i nie ma za grosz świadomości co robi ta ja jestem za bezwzględnym wybijaniem psychopatów zrypanych debili myśliwych i lepiej debile uważajcie nie tylko wy macie dranie bron ostrą też mam broń i nie ręczę za siebie jak dostanę wiadomość ze skurwysyny zabijają matki z dziecmi  i szczują liski to Bóg mi światkiem stane w obronie zwierząt w lasach i wytluke was skurwysyny tak jak wy się cieszycie ze swojej chciwej i grubianskiej głupoty zabijania małych dzieci i ich matek dorwiemy was DEBILE A RESZTA SPOŁECZEŃSTWA NAM JESZCZE PODZIĘKUJE.Za każdego mordercę dam dwadzieścia tysięcy a was kurwa wytropię i wam Policja nie pomorze  i zniszczę was co do jednego

MORDERCY ZERO MÓZGU TYLKO CHCIWOŚĆ KRETYNI

 

modus

#144 Re:

2016-01-16 14:15

#139: -  

 klusowniku jeszcze raz przeczytam eko terroryści BÓG mi świadkiem udowodnie ze jesteście mafią morderców dla kasy nie na widzę MORDERCÓW ZWIERZĄT I okłamując że macie Świętego który zrezygnował z mordowania zwierząt w lasach mam na to dowody

modus

#145 Re: Re: Re:

2016-01-16 14:25

#89: - Re: Re:  

 to ile gatunków zwierząt leśnych zostało wymordowanych  myśliwych debili już dość gatunków jest na wymarciu wilki mam na to opinie i twarde dowody na przekręty myśliwych i kół kłusowniczy i jak psy i koty na prywatnych terenach są mordowane też się tym zainteresowałem i jestem waszym najgorszym koszmarem MORDERCY

 


Gość

#146

2016-01-16 15:08

jestem myśliwym i szkoda iż dane osoby z brakiem kompetencji zajmują stanowisko wydawania opinii jak i wprowadzenia zmian w prawie łowieckim odnośnie myśliwych,nie znając zagadnienia jakie stanowisko zajmuje każdy myśliwy i jakie zadania ma do wykonania odnośnie łowiska i zwierzyny tam przebywającej.Osoba z punktem widzenia laika patrząc na łowiectwo widzi tylko mordowanie zwierzyny a nie pozytywne podejście myśliwego do lowiska i zwierzyny,więc dana osoba nie powinna zajmować się tematem łowiectwa.

Gość

#147

2016-01-16 15:19

To jest temat żywotny dla naszego związku. Chcemy istnieć nadal i nadal stosować nasz model łowiectwa, który jest jednym z najlepszych w Europie. A może i na świecie ! Łowiectwo Polskie, w obecnej formie, istnieje już wiele dziesięcioleci. Nie dość, że ilość i jakość zwierzyny, dzięki nam myśliwym, ma się dobrze w naszym kraju, to trzeba przypomnieć, że to polskie łowiectwo przyw róciło i uratowało od zagłady wiele gatunków zwierząt dzikich. Bez naszej pomocy zwierzęta te oglądalibyśmy już tylko na rysunkach i albumach zwierząt straconych dla naszej ojczystej przyrody. Zapominają o tym ci, którzy chcą suczkom i pieskom zakładać majtki, bowiem sieją one powszechne zgorszenie. Gdyby nie działała w Polsce żadna organizacja typu PZŁ ponad 90% dzikiej zwierzyny zostałoby w krótkim czasie. "zagospodarowana" przez różnej maści wnykarzy, sidlarzy, kłusowników z bronią legalną i nielegalną oraz z ze stalowymi linkami na łosie, jelenie, dziki i sarny. Ci co tak głośno optują za zlikwidowaniem PZŁ na pewno nie pojęliby się trudu i wkładu tak olbrzymich kwot własnych pieniędzy, aby prowadzić racjonalną gospodarkę zwierzyną łowną (co do tej pory czynią myśliwi). Ten ciężar zrzuciliby na barki rządu i budżetu państwa. Państwa ta dziedzina gospodarki w ogóle nie interesuje. Więc co dalej. Temat i zwierzyna zninęły by w wyniku spełnienia tych ich postulatów. Darz Bór





Gość

#148

2016-01-16 15:21

Bardzo prosze jakiegoś mysliwego by tak w kilku punktach, hasłowo wymienił pozytywne rzeczy jakie robia mysliwi na rzecz zwierząt . Dokarmiają , to wiem , ale co jeszcze ?

JURAS

#149 Re: Re: Re: Re:

2016-01-16 15:47

#135: - Re: Re: Re:  

 OPISAŁEŚ DOŚĆ DOKŁADNIE ZACHOWANIE SIĘ INDYWIDUALNEGO ROLNIKA. tO ON HODUJE NA MAŁYM SKRAWKU SWOJĄ TRZODĘ ŚWIŃ, OWIEC, KUR, INDYKÓW, I TP. A KIEDY NADERJDZIE ICH PORA TO JE SIEKIERĄ UŚMIERCA I DO GARA LUB DO SKLEPU. cZY NIE WIDZISZ RÓŻNICY MIĘDZY MYŚLIWYM A INDYWIDUALNYM ROLNIKIEM?  zAZDROSZCZĘ CI TEJ PROSTOTY MYŚLENIA. i NIE CHODŻ PO LESIE. TAM MOŻESZ SPOTKAĆ SWOICH OPONENTÓW. BĘDZIESZ ICH PRZEGANIAŁ DO DOMÓW ?


Gość

#150

2016-01-16 16:33

Myśliwi i Polski Związek Łowiecki najskuteczniej chronią i wzbogacają polską przyrodę.