Protest przeciwko planom likwidacji XXI LO w Krakowie

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Protest przeciwko planom likwidacji XXI LO w Krakowie


Gość

#1

2016-01-22 13:26

Ponieważ uważam, że ta decyzja nie została do końca przemyślana.

Gość

#2

2016-01-22 15:10

Ponieważ to jedyne tak wyjątkowe miejsce! I dla wielu młodych ludzi jest jak drugi dom.

Gość

#3

2016-01-22 18:37

Ponieważ ta szkoła uczy kultury jak żadna inna. W żadnym innym Liceum nie ma takiej styczności z teatrem i kulturom !!!

Gość

#4

2016-01-22 21:03

Nie uważam, że XXI LO powinno zostać zamknięte.

Gość

#5

2016-01-24 14:05

Jestem absolwentem xxiL.O. i uważam że jest to wyjątkowa i wspaniała szkoła, w której spędziłem najlepsze chwile dotychczasowego życia.
Helena

#6

2016-11-07 12:57

Podpisałam, ponieważ uważam, że wszelkie likwidacje szkół o wyraźnym profilu kształcenia są niebezpiecznym "równaniem do dołu" systemu edukacji. Przy okazji chciałabym zasugerować małe przeformułowanie petycji. Na razie pierwszy akapit sugeruje, że podpisują ją wyłącznie ludzie związani bezpośrednio ze szkołą. Myślę, że petycja miałaby mocniejszy wydźwięk, jeśli byłoby jasno widać, że poparcie wyrażają też mieszkańcy Krakowa (i nie tylko).

Mateusz Zimmerman

#7

2016-11-08 09:36

Nie wiem, kim jest autor tej petycji ani w czyim imieniu ją stworzył - dzisiaj na nią trafiłem i jestem lekko przerażony.

Jestem absolwentem XXI LO, który 15 lat temu w obliczu groźby likwidacji szkoły dołożył skromną cegiełkę do tego, że ona jednak nadal w tym miejscu działa.

Autor tej petycji, niezależnie od szczytnych zapewne intencji, strzelił sprawie w stopę. Nikt, kto ma pojęcie o historii tej szkoły, nie powinien się pod tak sformułowaną petycją podpisywać - bo ona "zamazuje" rzeczywistość, zamiast ją rozjaśniać. Treść petycji wprowadza w błąd (i adresatów, i tych, którzy ją podpisali albo zamierzają to zrobić).

Podkreślam: całą sprawę bezwzględnie popieram, natomiast uważam, że o istnienie XXI LO należy walczyć z głową i bez wizerunkowych goli samobójczych. Trudno mi uwierzyć, że można po prostu wymienić "Dom Kultury im. A. Bursy" (brak pełnej nazwy) w szeregu "licznych instytucji kulturalno-oświatowych miasta", z którymi szkoła współpracuje. Jezusku Litościwy - czy ktoś, kto to napisał, był w ogóle kiedykolwiek na Tysiąclecia 15 i ma pojęcie, co łączyło i łączy TO liceum z TYM MDK? :-O

Ktoś z jednej strony chce bronić XXI LO przed likwidacją, a z drugiej strony daje dowód, że nie rozumie, jakiej szkoły w istocie broni. To jest właśnie ten gol samobójczy. Zatrważające.