Protest publiczności Teatru Polskiego we Wrocławiu

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Protest publiczności Teatru Polskiego we Wrocławiu

Ulay pozywa Marine

#51 Nie warto

2016-08-24 08:01

Pan Mieszkowski jest zawodowym politykiem. Nie mozna tego przeoczyc. Nie padl tez ofiara dobrej zmiany, prezesa lub spisku. Wiekszosc w sejmiku dolnoslaskim ma koalicja Dudkiewicza i PSL plus inni. Funkcja dyrektora teatru nie jest dozywotnia. Za dwa lata wybory, wygra nowoczesna wroci p. Mieszkowski. O prosty swiat polityki.

bovary

#52

2016-08-24 08:04

Przyjeżdżam na spektakle tego teatru z Poznania, jestem pod wrażeniem profesjonalnego, nieprzeciętnego aktorstwa tego zespołu, nietuzinkowego repertuaru. Cenie teatr , który prowokuje, sprawia, ze kłębią się myśli , nie wszystko jest przecież wyłącznie czarne lub wyłącznie białe w otaczającym nas świecie. Czuje sie zespolenie aktorów i dyrektora- to szalenie ważne. To jest w tej chwili - w mojej opinii- najlepszy zespół teatralny w Polsce. Trzeba go w związku z tym rozsypać- tak myślą urzędnicy . Nie zgadzam sie z tym!!!


Gość

#53

2016-08-24 09:05

Pomimo, że jestem mieszkańcem Warszawy obejrzałem kilka spektakli z repertuaru Teatru Polskiego. Żaden teatr w Polsce nie ma tak zróżnicowanej propozycji repertuarowej jak ten pod dyrekcją Krzysztofa Mieszkowskiego. Wiele osób spoza Wrocławia przyjeżdża do Teatru Polskiego, aby zobaczyć spektakle w reżyserii Krystiana Lupy.
Anna

#54 Re: To chyba kpina!

2016-08-24 09:10

#2: Gall Anonim - To chyba kpina! 

 Tak, tak, tak. Tym Teatrem powiniem zarządzac prawdziwy człowiek kultury a nie przywódca wyuzdanych seksualnie ludzi, którzy znaleźli sobie świetne miejsce za publiczne pieniadze na realizację swoich wynaturzonych fantazji. Chcemy normalnego TETARU!!!!!


Gość

#55

2016-08-24 09:11

Uważam, że Teatrem Polskim we Wrocławiu powinna zarządzać osoba kompetentna, działająca na korzyść, a nie szkodę Teatru oraz wybrana w sposób jawny i uczciwy.
Ola

#56 Re:

2016-08-24 09:16

#28: -  

 Nie wiem, kogo przyciągały te premiery ale za to wiem, ile ludzi odciągnęły całkowicie od zainteresowania sztuką i od chodzenia do jakiegokolwiek teatru. Za to powinna być kara. Wystarczy porozmawiać z kimkolwiek z Wrocławia, spoza hermetycznego światka specyficznych wielbicieli tej instytucji, czyli z normalnymi ludźmi, aby się szybko zorientować na temat ich negatywnej opinnii o tym, co dzieje się w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Ludzie, my chcemy normalnego teatru, mamy do tego prawo, odprowadzamy na to swoje podatki!!!!!!!


Gość

#57

2016-08-24 09:23

zburzyć najłatwiej - roztrwonić - też - - skok na sukces niemożliwy do przejęcia- żenujące zachowanie i decyzje w Europejskiej Stolicy Kultury 2016 ' Wrocławiu - "pogratulować" dalekowzrocznych politykierów - dyletantów - - - żal wspaniałego z e s p o ł u !

Gość

#58

2016-08-24 09:50

Po prostu boli mnie marnowanie osiągnięć Teatru Polskiego. Uważam, że mamy jakąś samobójczą zdolność niszczenia rzeczy wartościowych.
Dojeżdżałam na spektakle Teatru Polskiego z Warszawy, bo było warto. Chciałabym móc jeździć dalej....
San Martin

#59 Re: Re:

2016-08-24 09:55

#56: Ola - Re:  

 Człowieku normalny, może ty sie po prostu na teatrze nie znasz? Teraz jest w Polsce promocja lumpiarstwa (prof.Staniszkis), więc kazdy uważa, że ma prawo autorytatywnie wypowiedzieć  się na każdy temat. A gdyby tak czasem posiedzieć cicho?

San Martin

#60 Re: Re: To chyba kpina!

2016-08-24 10:01

#54: Anna - Re: To chyba kpina! 

 Nie istnieje coś takiego jak NORMALNY taatr. Jest zły albo dobry. Już użycie tego określenia świadczy o tym, że  o teatrze pojęcia nie masz!

Jacek

#61 Re: To chyba kpina!

2016-08-24 18:43

#2: Gall Anonim - To chyba kpina! 

Wykształcenie wyższe zapewne nie zaszkodziłoby, ale niektórych ludzi bronią ich dzieła i doświadczenie, a nie dyplomy.
Andrzej Wajda nie ma ponoć nawet matury, Zbigniew Hołdys też.

Są ludzie, którzy mają wiele papierów, lecz niewiele z tego wynika.
Niedopuszczenie tak doświadczonej i wyjątkowej osoby do konkursu z takiego powodu, to jak wyrzucenie z domu ojca, który nie posiada dokumentu meldunkowego.
Czy warto upierać się przy dyplomie, gdy za mistrzem przemawia chwała ?

---

Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,
Do tych, co mają tak za tak - nie za nie -
Bez światło-cienia...
Tęskno mi, Panie...

 


Gość

#62

2016-08-24 18:46

Bo maja chamy radio maja tv... od teatru wara !!!

Gość

#63

2016-08-24 20:37

Uwazam ze decyzja o mianowaniu Cezarego Morawskiego na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego we Wroclawiu ma charakter polityczny i jest kpina ze srodowiska tteatralnego i publicznosci.Pan Morawski nie dal sie poznac ani jako wybitny aktor czy rezyser.Przed laty wprowadzil tez problemy finansowe w ZASP.Brak mu szerszej wizji artystycznej pograzy ten zasluzony teatr w marazmie i niebycie.To gwozdz do trumny obecnej kultury.

Gość

#64

2016-08-25 04:09

Bo to skandal jest.

Gość

#65

2016-08-25 14:11

Nie ma zgody na ingerencję w wolność sztuki (i w wolność słowa, bo wiadomo, że nie o sprawy artystyczne tu chodzi, lecz o dumę, uczciwość i odwagę Pana Mieszkowskiego). Ordynarna pisowska wróżda.

Gość

#66

2016-08-26 07:48

wolność sztuki !
ewaka

#67 Re: Re: To chyba kpina!

2016-08-26 12:41

#7: Grażyna Wisniewska - Re: To chyba kpina! 

 Zgadzam się w pełni. Chociaż mieszkam w okolicach Warszawy też przyjeżdzam specjalnie do Wrocławia do Teatru Polskiego na spektakle, które poruszają człowieka, a nie tylko bawią.

 


Gość

#68

2016-08-26 14:40

Sztuka jest najważniejszą częścią mojego życia.

Gość

#69

2016-08-26 21:09

Kultura powinna być wolna od nacisków politycznych.
Myszka MIKI

#70 Re:

2016-08-27 09:44

#9: -  

 Mamy samych wybitnych Polaków bez szkoły Wałęsa, Kwaśniewski, Mieszkowski oni wszyscy mają doktoraty...


Gość

#71

2016-08-27 10:53

Uważam iż pan Mieszkowski jest Dyrektorem, dzięki któremu Teatr Polski we Wrocławiu ma szansę pozostać w gronie najlepszych teatrów w Polsce.

Gość

#72

2016-08-27 11:55

Bo jestem za obroną prawdy i prawa. Odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach. To co dobre i mądre należy pielęgnować.

Gość

#73

2016-08-27 12:06

Sztuka niezależna jedyną nadzieją dla ludzkości.
TeresaDan/Szota

#74 Re: To chyba kpina!

2016-08-28 15:54

#2: Gall Anonim - To chyba kpina!  z Pańskiej strony , widać że niewiele wiedzy na temat kultury i sposobu

 tworzenia najlepszych zespołów które potrafią pokazać coś wspaniałgo , nowego , ale to muszą tworzyć zgrane i współpracujące ze msobą osoby .Teatr Polski znam od dziecka jeszcze nie był w tym gmachu to moja rodzinna tradycja , mój tato całe zawodowe życie spędził w tej instytucji i wiem ile są ci wspaniali ludzie warci.Proszę więcej nie wypowiadać się na tematy Panu obce .


Gość

#75

2016-08-29 08:48

Bo to mój Teatr i ktoś kto nie ma zielonego pojęcia na czym polega zespołowa praca w teatrze nie ma prawa głosu a już na pewno sprawy polityczne nie będą wyrocznią , nie damy zniszczyć czegoś co przynosi nam radość i chlubę bo Teatr Polski we Wrocławiu to unikat w skali co najmniej Europy.