Nie dla likwidacji biletów ulgowych!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Nie dla likwidacji biletów ulgowych!


Gość

#101

2016-04-24 11:16

Ponieważ mój syn jest studentem i dużo jeździ nie tylko komunikacją miejską, ale też pociągami i autobusami dalekobieżnymi.

Gość

#102

2016-04-24 11:45

Jestem osobą niepełnosprawną. Mam niską rentę. Bardzo rzadko korzystam z ulg. Chciałąm w przyszłym roku, namówiłam osobiście kilka osób że razem pojedziemy. To są osoby niewidome. Mają małe renty i niektórzy dodatkowo cukrzycę . Teraz muszę im powiedzieć, że niestety nie damy rady,. Nie stać nas! Rok namawiania do skorzystania z życia, do wyjścia z domu, nie bania się. ZA JEDNYM ZAMACHEM WSZYSTKO STRACONE!!!!! Czy rząd nie umie się postawić w sytuacji ludzi niepełnosprawnych???Zamieńmy się! Chcecie? Oczywiście,ze wolą być zdrowi i pracować! ! pRAWDA?
MałySzaryCzłowiek

#103 #103

2016-04-24 11:54

Podpisuje bo jako ze moj ojciec nie pracuje, matke trzeba utzymywac w osrodku dla uzaleznionych, siostra jest calkowicie glucha a ja w nastepnym roku ide na studia. Wyjeżdżam na 4 miesiące za granicę po maturze, żeby zarobić na jakiś początek. Teraz widzę że nie utrzymam sie w kraju studiując i jednocześnie pracując. Szczegolnie kiedy z roku na rok widzę coraz gorsze perspektywy dla młodych ludzi.  Mam nadzieję ze mi się powiedzie i znajdę dobrą pracę za granicą. Nie chcę mieszkać już więcej w tym chorym zoo, z chorymi kastami.


Gość

#104

2016-04-24 12:04

Jestem osobą niepełnosprawną, renty nie mam. To skąd te pieniądze na bilety normalne, tak żeby pojechać często do lekarza, na badania i treningi? Nie mam na to pieniędzy.. A co do zasiłku pielęgnacyjnego to za mało.. Ja pracuję w innym mieście (dostanę wypłatę 1750zł brutto), mieszkam na stancji (płacę za czynsz i pokój 800zł) i no plus jedzenie. A i jeszcze dodatkowo płacę za abonament telefonu komórkowego, bo często piszę smsy i też dzwonię do moich rodziców, ponieważ mieszkam daleko od Nich. Przeprowadziłam się to z powodu pracy.
Dlatego mnie na to nie stać..

Gość

#105

2016-04-24 12:19

Nieludzkie przepisy, z których będą wynikać:
- utrudnienie życia ludzkich, których już wydają więcej sił, żeby coś osiągnąć w życiu;
- wyłączenie ze społeczeństwa ludzi o małych zarobkach...a jak nie mają pieniędzy, żeby kupić bilety normalne, to chyba dostaną jeszcze mandat do tego za to, że rząd wydał niesensowne przepisy, które zmuszą ich do wydania dużo pieniędzy za transport, jak oni już skromnie żyją i walczą, żeby tylko zarabiać w życiu...

Gość

#106

2016-04-24 12:20

Jestem studentem i nie wyobrażam sobie abym miał płacić 100% wartości biletu. Pierw niech Prezesowa ograniczy wypłaty dla siebie i swoich kolegów/koleżanek. Zabawne, że osoba, która nic nie wie o transporcie publicznym i którym się nawet nie porusza śmie podejmować takie kroki!

Gość

#107

2016-04-24 12:25

Jestem zawiedziona tym rządem, jestem wściekła jak można zabierać ulgi dzieciom i osobą pokrzywdzonym przez los, a mają się rodzić dzieci niepełnosprawne, który w tej chwili się nie za wiele pomaga, nie mięci mi się w głowie co ten rząd wyprawia.

Gość

#108

2016-04-24 12:28

To coś dotyczy połączeń komercyjnych.
Ulgi na TLK, pociągi regionalne i MPK oraz część kursów PKS itp zostają.


Gość

#109

2016-04-24 12:36

Jestem niesłyszących zawsze prowadzę ulgi albo bezpłatne komunikacji i kolejowy . Ale ja pamiętam jak było kolejowy były bezpłatny prowadzi pzg a potem szoku likwidacji biletów ulgowych. Ja tez nie ma prawa dojazd bezpłatny senatorowie i posłowie . Ja uważam że nie podopam się w Sejmie . I dalej będziemy walczymy obiecamy o ulgowych albo bezpłatne dla gluchych.
Gluchoniemy

#110 Re:

2016-04-24 12:37

#102: -  

Kiedy planujemy do sejmu 

 


Gość

#111

2016-04-24 12:50

Poruszam się na wózku inwalidzkim, mam tylko rentę socjalną, jestem pod opieką mamy i bardzo dobrze podróżowało nam się koleją.Mogłam dzięki tańszym biletom poznawać ciekawe miejsca w Polsce a nie siedzieć w domu

Gość

#112

2016-04-24 12:56

Jestem osobną niewidomą korzystam z ulg na przejazdy nie wyobrażam sobie życia jak zabiorą te ulgi nie stać mnie na normalne bilety.Jestem ściekła na ten rząd.

Gość

#113

2016-04-24 12:59

Jestem niedosłyszący, nie pracuję utrzymuję się zasiłku i alimenty, a blisko połowy przeznaczam na życie, a reszta dla mnie i to mało, a jak gdyby potrzeba rehabilitacji, to by musiał płacić normalnie? o nie! nawet uczniowie nie pracują i dostają pieniędzy od rodziców, a posłowie nadal będzie jeździć za darmo a maja kosmicznie dużo pieniędzy!

Gość

#114

2016-04-24 13:02

Bo jestem studentką jeżdżącą regularnie między województwem wielkopolskim, śląskim i małopolskim i nie stać mnie, by jeszcze płacić 50% drożej za bilety do miejsc do których MUSZĘ dojeżdżać.

Gość

#115

2016-04-24 13:12

Bardzo dobra, a wręcz konieczna inicjatywa. Popieram. Oczywiście podpisałem.

Gość

#116

2016-04-24 13:23

Mam trójkę rodzeństwa wszyscy studiujemy i się uczymy poza miejscem zamieszkania. Wiadomo mamy ograniczone fundusze z tej racji. Zarówno studiuje jak i staram się pracować by żyć w normalnych warunkach a likwidacja biletów ulgowych to jest cios w ludzi takich jak ja, ponieważ jest to kolejne okrojenie naszych funduszy.

Gość

#117

2016-04-24 13:46

Ją jest głuchoniema tak życia ciężko mało wypłat a ktoś dobre wypłata sejm i adwokata lub radcy prawnego najbogatszych a niż bieda jako mogła być życia niepełnosprawnych oraz głuchoniemych innej.zostać obowiązki ulgowej bilet

Gość

#118

2016-04-24 13:50

Moi rodzice nie wystarczy życia a ja uczeń co jechać do Warszawy na bilet tak obowiązki ulgowej bilet a wy dobrze myśli sejm bogaty samochodu i dóbre zabrała wypłaty

Gość

#119

2016-04-24 14:02

dużo osób niepełnosprawnych straci czasami kilkaset złotych miesięcznie,

Gość

#120

2016-04-24 14:17

Skandal. Totalny brak słów. Studenci i uczniowie już się zupełnie przestali liczyć.

Gość

#121

2016-04-24 14:20

Mam małe dziecko, które za jakiś czas będzie chciało sobie jeździć metrem, czy autobusem w różne miejsca. Ja miałam bilety ulgowe gdy byłam mała (i tak duuużo tańsze niż teraz), więc dlaczego ona ma płacić stawkę dla osoby dorosłej??? To niesprawiedliwe. Poza tym i tak wiele osób jeździ na gapę. Po takiej zmianie ten proceder się zwiększy.

Gość

#122

2016-04-24 14:22

Dlaczego nasz rząd chce gnębić najsłabszych?

Gość

#123

2016-04-24 14:26

bo uważam to za absurbalny pomysł żeby pozbyć się zniżek d;la niepełnosprawnych i studentów!! rząd chyba nie wie ile pieniędzy potrzeba na utrzymanie, ale skąd mają widzieć skoro oni sami zarabiają grube tysiące

Gość

#124

2016-04-24 14:29

Toż to absurd! Sam jestem studentem i wydatki na bilety to nie są małe koszta, z tego względu że często też wracam do mojego rodzinnego domu... Nie popieram i nie pozdrawiam.

Gość

#125

2016-04-24 14:35

To co wyrabia ten rząd to mnie kursować bierze.