Protest przeciwko koncertowi zespołu Haydamaky w Tomaszowie Lub.


Gość

#76

2016-05-18 17:10

Z tego samego powodu, dla którego przykładowy zespół o nazwie Eichmann nie występuje w tournee po Izraelu

Gość

#77

2016-05-19 03:02

Mąż ciotecznej siostry mojej babci został zamordowany w Trylisicach już w 1940 r przez Ukraińców. Ciotka mówiła, że po wkroczeniu Armii Czerwonej w 1939 r to się zaczęło

Gość

#78

2016-05-19 07:34

Brawo dla posła Winnickiego z Ruchu Narodowego
Na resztę z "Polskiego Parlamentu " nie ma co liczyć - żenada !!
on

#79 Re: Re:

2016-05-19 07:36

#11: - Re:  

 Poszukaj kultury w Kijowie !


Gość

#81

2016-05-19 10:01

Mój Ojciec ps. Popiel Onufry Kużniar, por. AK Lwów, walczył z bandytami UPA w pow Rawa Ruska, obronił polskie wsie przed ludobójstwem.
Otrzymał krzyż Virtuti Militari oraz wielokrotnie Krzyż Walecznych. Bestialstwo ukraińskich banderowców jest mi doskonale znane. Z poważaniem Antoni Kuźniar

Gość

#82

2016-05-19 11:39

Należy pamiętać o mordach polskich i ukraińskich rodzin przez ukraińskich nacjonalistów spod znaku tryzuba. Należy pamiętac kto przewodniczył tej organizacji OUN - UPA. I w związku z tym nie należy popierać np. zespołów, które w swoich utworach propagują tęsknotę za OUN - UPA. Należy też pamiętać kto z naszych spowodował, iż wymordowanie takiej rzeszy niewinnych ludzi w sposób bestialski nie jest uznane jako ludobójstwo. !!!! I to także trzeba zapapmiętać !!!

Gość

#83

2016-05-19 15:31

Jestem Polakiem i jestem przeciwny gloryfikacji UPA-OUN na terenie RP. Tak powinien postąpić każdy prawdziwy Polak.

Gość

#84

2016-05-19 19:40

Ojczyzna ma to moja MATKA dana mi od Boga, która mnie wykarmiła.Ziemię ojczystą całować należy i bronić MATKI przed zdradą, opluwaniem, niszczeniem i szkalowaniem ! Pochodzę z Kresów-sierota po rzezi banderowskiej i tamten zapach ziemi ojczystej mam w sercu więc tę resztkę ojczyzny muszę bronić- a jej już tak mało. Nie chcę i tej utracić...boli przeszłość..bardzo boli ta tragedia mordowania nas...Nie wolno nam pozwalać by z naszej Ojczyzny się śmiano i drwiono takimi tekstami. Kto na ten koncert pozwala ? KTO ? Chyba zdrajcy Ojczyzny.
Inka

#85 Re:

2016-05-19 20:42

#76: -  

 Dokładniej, to powinien sie nazywać gestapowcy, albo essemani, Eichman- można porównać do Enej,.....jak widać UPA-ińcy są bardzo subtelni w nadawaniu nazw chćby zespołom

Yarema

#86

2016-05-20 15:05

Szanowni Rodacy - na stronie neobanderowskiego festiwalu "Bandersztat" - można przeczytać informację iż w ramach tej żałosnej imprezy wystąpią .... HAJDAMAKI - niech się z tego teraz wytłumaczą !!!!! Strona internetowa Bandersztat gloryfikuje Stepana Banderę oraz UPA.

Yarema

#87 Re:

2016-05-20 15:47

#86: Yarema -  

 Wpiszcie sobie w google.pl adres bandershtat.org.ua na tej stronie znajdziecie te banderowskie "niewiniątka" z hajdamaków. Będą wystepować na banderowskim festiwalu w Łucku 5-7 sierpień bieżącego roku.


Gość

#88

2016-05-21 07:48

To proste, kiedyś banderowcy to kaci narodu Polskiego
Dragon

#89

2016-05-21 19:20

Ciekawe jak to jest że ci którzy uważają sie za tolerancyjnych pierwszed co robią w rekacji na taki apel to kto za tym stoi, kto to jest ,jakich ma znajomych itd. Stygmatyzują od razu. Przeciez to jest takie proste. Nie śpiewa się że ktoś poszedł do zbója Bandery służyć Ukrainie na polskiej ziemi.


Gość

#90

2016-05-24 15:11

Nie wierzą w te 100 tys. polskich ofiar OUN_UPA. Jakby wierzyli nie wdawaliby się w dyskusję

 


Gość

#91

2016-05-24 15:48

bo jest w słusznej sprawie. należy zwalczać faszyzm ukraiński a nie go wspierać.

Gość

#92

2016-05-26 18:24

A jak zwalczać polski faszyzm? Ma ktoś z Was jakiś pomysł?


Gość

#93 Re:

2016-05-26 18:43

#92: -  

 U nas za hajlowanie czy palenie kukły Żyda hajlujący i palący mają zarzuty od prokuratora. I bardzo dobrze. U sąsiadów legalnie przechodzą marsze sławy ku czci faszystowskiej UPA i ku czci nazistowskiej Waffen SS Galizien a w sierpniu będzie festiwal Banderstadt na którym weterani UPA opowiadają  jak to cieżko było na Wołyniu.

Faszyzm w Polsce masz w swojej głowie. U sąsiadów nie zobaczysz nawet gdy oberwiesz tryzubem w łeb.

?

#94 Re:

2016-05-26 19:05

#92: -  

 Polski faszyzm ??? Jakieś konkrety możesz podać ? Czy to Polacy zbudowali obozy koncentracyjne ? Może to Polacy usłużnie pełnili w nich funkcje strażników ? Może to Polacy dokonali na swoich sąsiadach bestialskich rzezi wyrzynając całe wsie ? Może to Polacy czczą masowych ludobójców ??? Poza tym - faszyzm to był we Włoszech, w Niemczech był nazizm a banderyzm i ogólnie ideologia którą kierowali się i jak się okazuje kierują się nadal ukraińscy szowiniści to coś co łączy w sobie cechy i nazizmu i faszyzmu. W Polsce była jedynie endecja czyli narodowa demokracja ale nikt z endeków nie miał takich pomysłów jak wyrzynanie danych grup ludności czy budowanie komór gazowych. Polski nacjonalizm przy ukraińskim to wręcz lajcik.

 


Gość

#95 Re: Re:

2016-05-27 06:42

#94: ? - Re:  

 A wielu endeków zginęło w hitlerowskich obozach koncentracyjnych. A co najmniej trzech zostało odznaczonych przez Żydów medalem za ratowanie ich podczas wojny.

Żadna polska organizacja polityczna czy zbrojna w czasie wojny nie miała w progaramie wyrżnięcia jakieś narodowości na danym terenie. Akcej odwetowe zrozumie tylko ten kto wtedy żył. Nie wiem jakby człowiek postapił gdyby zdejmował dzieci ze sztachet


Gość

#96

2016-05-28 07:56

Jak przeproszą to może (MOŻE) się zgodzę na takie pieśni. Jeszcze tylko Niemców śpiewających o tęsknocie za synem z SS brakuje!
PS. Polska dla Polaków a reszta może być ale GOŚĆMI a nie się rządzić.

Gość

#97

2016-05-28 08:16

Ponieważ jestem Polakiem. A do tego moja rodzina pochodzi z pod Tarnopola! Wiem kim był Bandera! Nie zapominajmy o naszej historii!
Pozdrawiam Marcin Szydłowski Wrocław.

Gość

#98

2016-05-28 08:35

Upa to mordercy narodu polskiego

Gość

#99

2016-05-28 09:08

Wychwalanie Bandery uważam za kpinę z naszej historii i dobrego imienia Polski.Tylko zdrajcy mogą na to przymykać oko.

Gość

#100 Re: Re:

2016-05-28 16:42

#94: ? - Re:  

"Ukraina nigdy nie istniała i istnieć nie będzie! Mam nadzieję że Rosjanie was zniszczą czego życzę z całego serca."

"gonic to scierwo ukropskie"

"Jedyne wyjście obecnie to tylko wziąć w leasing bombę atomową"

"Niech się koncert odbędzie a po koncercie wpierdal!"

"wyrżnął bym ścierwo co do jednego" 

 

Jakież to niewinne i wspaniałe. Jaka piękna patryjotyczna postawa! Wielkie brawa! Właśnie tak prawdziwy Polak powinien postęować - napier*alać każdego kto nie Polak!

Nie mam racji drodzy sygnatariusze - prawdziwi, walczący o wspaniałą, czystą narodowościowo Polskę?

 

Siła i horror!