Petycja w obronie polskiej szkoły

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja w obronie polskiej szkoły


Gość

#976

2016-09-12 10:42

Ponieważ przeraża mnie totalna nieodpowiedzialność i brak kompetencji przy podejmowaniu tak rewolucyjnej zmiany

Gość

#977

2016-09-12 15:52

Nie przygotowana...

Gość

#978

2016-09-12 16:26

Nie podoba mi się kompletnie nieprzygotowana reforma edukacji.

Gość

#979

2016-09-12 19:58

Jestem za dobrze przygotowanymi ustawami. Jestem za wcześniejszymi konsultacjami ze wszystkimi zainteresowanymi. W tym wypadku za opiniami nauczycieli, psychologów, rodziców. Jestem za rozwojem , za dobrymi zmianami a przeciwko pośpiechowi , brakiem rozmów i dobrym programem wdrażania pomysłów.

Gość

#980

2016-09-13 08:41

Obecnie gimnazja umocniły swoją pozycję w systemie oświaty. Uczniowie zaczęli osiągać w nich bardzo dobre wyniki. Drugi powód to większość z nas nie chce starcić pracy


Gość

#981

2016-09-13 10:22

Mam dość ciągłego "majstrowania" kolejnych rządów przy oświacie, marnowania pieniędzy wydanych na podręczniki, zamykania świeżo wyremontowanych budynków...Dziś już żaden uczeń nie wie, na czym stoi: czy będzie zdawał egzamin i jaki, jak ma się przygotować, jak zaplanować swoją edukację...

Gość

#982

2016-09-13 11:13

Planowana reforma oznacza powrót do starego systemu kształcenia, który się dzisiaj nie sprawdzi.Stwarza więcej zagrożeń niż szans, wprowadza niepewność, chaos i prowizorkę. Powoduje zamykanie najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych szkól, jakimi są gimnazja.Zagrożenia utratą pracy i stabilizacji w zatrudnieniu.

Gość

#983

2016-09-13 12:08

Nie podobają mi się zmiany wprowadzane w pośpiechu, bez konsultacji z najbardziej zainteresowanymi i kompetentnymi osobami. Ta petycja może otworzy oczy decydentom, jeśli zainteresowani będą mieli jeszcze siły i ochotę reagować... I oczywiście choć cień nadziei, że to coś zmieni, bo do tej pory zupełnie lekceważono opinię publiczną...

Gość

#984

2016-09-13 15:59

Chaos przez kilka następnych lat. Czy ktoś może przemyśleć jak poprawić edukację a nie jej szkodzić.

Gość

#985 Re:

2016-09-13 16:00

#979: -  

 popieram


Gość

#986 Re:

2016-09-13 16:01

#976: -  

 to smutne ale czuję coraz większą bezsilność


Gość

#987

2016-09-13 16:32

To niedobra zmiana...godziny karciane dawały możliwość prowadzenia skutecznej, zgodnej z potrzebami dzieci pomocy pedagogiczno-psychologicznej na terenie szkoły. Teraz, kiedy gimnazja są dofinansowane i dobrze wyposażone, zostaną zlikwidowane, a podstawówka będzie pracować dwuzmianowo...co z pracą nauczycieli? Kolejne dokształcanie, a może utrata pracy?

Gość

#988

2016-09-13 17:01

Bo nie stać nas podatników na kolejną, nieprzemyślaną i nieprzygotowaną zmianę, stanowiącą jedynie bezmyślne wypełnienie obietnic przedwyborczych.
Marta

#989

2016-09-13 20:42

Precz od naszych dzieci!

Pani Minister, nasze dzieci nie są Pani prywatną własnością. Jeżeli rodzice, samorządy, nauczyciele i dzieci są przeciwni kosztownemu wywracaniu polskiej edukacji do góry nogami, to proszę to przyjąć do wiadomości!

Polskie szkoły potrzebują mądrego i uważnego wsparcia, a przedewszystkim dofinansowania. Zainteresowała sie Pani ilością lekcji matematyki? Dlaczego w polskich szkołach dzieci nie uczą się gry na instrumentach na lekcjach muzyki?

A Zaczyna Pani od burzenia budynków dosłownie i w przenośni i niweczy Pani wysiłek finansowy całego pokolenia.

Z kim Pani konsultowała swoje "rewolucyjne pomysły"? Zapomniała Pani, że ma Pani służyć społeczeństwu, a nie szkodzić mu?

Chaos może Pani urządzać sobie w swojej garderobie, ale nie w edukacji milionów dzieci, na dodatek za społeczne pieniądze.

Proszę się podać do dymisji, a nie urządzać cyrku z ministerstwa.


Gość

#990

2016-09-13 20:46

Zmiany w szkole nie są potrzebne, gimnazja dobrze działają, dzieci maja szanse na klasy kierunkowe(językowe, informatyczne, plastyczne) a maluchy nie muszą chodzić do szkoły z 15-16 latkami.
Malgosia

#991

2016-09-14 05:16

Szkoła podstawowa do której chodzi młodsza córka a z której właśnie wyszła starsza - pęka w szwach. Dzieci uczęszczają na 2 zmiany. Co roku przybywa klas pierwszych. Na początku były dwie, następnie trzy a w tym roku było ich pięć. 

Nie wiem gdzie upchnie się klasy VI, które zostaną jako VII i dołoży kolejne.

Szkoła podstawowa nie jest przygotowana do prowadzenia lekcji z chemii czy fizyki. Brak specjalistycznych sal i materiałów dydaktycznych.

Gimnazjum jest nowo wybudowane. Piękne sale, czyste korytarze, wyposażone klasy, tablice interaktywne są w naszej gminie standardem. Po co to niszczyć?

Walczono o to aby do szkoły szły dzieci 7-mio letnie - bo nie są gotowe na szkołę, gdzie mają kontakt z dziećmi starszymi. Po co więc dokladamy dzieci starszych? Kompletny brak logiki w tym co się teraz dzieje. Moja starsza córka jest obecnie w gimnazjum i jest bardzo zadowolona. Młodsza córka miała nadzieję wyjść z podstawówki w następnym roku. Niestety nie wyjdzie. Jest zdruzgotana a ja z nią. No ale skoro autorytetami w dziedzinie edukacji są państwo El..... cóż więcej - ręce opadają. Dodam że moje obie córki poszły do szkoły jako 6-cio latki i nikt na tym nie ucierpiał a wręcz przeciwnie.


Gość

#992 Re:

2016-09-14 07:16

#989: Marta -  

 Popieram w pełnej rozciągłości!!! To konkretjne stanowisko w sprawie! Partia Nowoczesna przebąkuje coś o wotum nieufności dla minister, a gdzie są nauczyciele?! Gdzie rodzice?!


Gość

#993

2016-09-14 13:44

reforma jest nieprzemyślana , ma podłoże tylko polityczne

Gość

#994

2016-09-14 13:59

Waży się nasza przyszłość. Podpisujmy

Gość

#995

2016-09-14 16:38

Jestem mamą 6-klasistki (a także 2-klasistki i zerówkowicza) i jestem przerażona jak PIS doprowadza do ruiny polską szkołę. Gimnazja to udana reforma, nie psujmy dotychczasowych osiągnięc!

Gość

#996

2016-09-14 18:08

Dlaczego podpisałem? Bo jestem patriotą.

Gość

#997

2016-09-14 19:23

ponieważ zależy mi na dobrej jakości polskiej szkoły

Gość

#998

2016-09-14 19:55

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest szkoła 4+4+4.Ośmioletnia szkoła podstawowa nie spowoduje lepszej, efektywniejszej, milszej, wygodniejszej,korzystniejszej dla dzieci i młodzieży pracy.

Gość

#999

2016-09-15 05:34

Zmiany są głupie i świadczą o arogancji władzy.
Państwo w którym władza najlepiej wie co jest dobre dla obywatela to państwo autorytarne.

Gość

#1000

2016-09-15 05:46

Byłam uczennicą gimnazjum i o wiele więcej z niego wyniosłam niż z obecnej szkoły średniej. Lepsi nauczyciele, wyższy poziom nauczania. Każdy uczeń był w gimnazjum ważny.