List otwarty PZM do Premier Beaty Szydło

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji List otwarty PZM do Premier Beaty Szydło


Gość

#26 Re:

2016-08-15 14:40

#24: -  

 W ochronie zdrowia to nie tylko praca lekarzy i pielęgniarek!!!


Gość

#27

2016-08-15 16:43

Bo szlag mnie trafia ze pracuje 7 dni w tygodniu 24 h w pojedynkę przyjmuje setki pacjentów na dyżurze mam 15 lat stażu pracy obsługuje 12 różnych skomplikowanych aparatów i zarabiam 2350 brutto ....

Gość

#28

2016-08-15 16:49

Tragiczne pieniadze za koszmarnie stresujaca prace


Gość

#29

2016-08-15 16:55

Jestem pielęgniarką rodzinną i minister Radziwiłł "reformę" sł. zdrowia zaczyna od likwidacji działalności gospodarczej pielęgniarek. Zamiast reformować, niszczy, bo i kolejne "pomysły". jak te wymienione powyżej, wołają o pomstę do nieba.

Gość

#30

2016-08-15 19:57

Podpisałem petycje ponieważ jestem Ratownikiem Medycznym od 4 lat pracującym w zawodzie. Uważam że zarobki są za małe w stosunku do wykonywanej pracy.

Gość

#31

2016-08-15 20:11

Służba zdrowia jest za nisko uposażona w porównaniu do wkładu pracy,odpowiedzialności za pacjenta i w stosunku do wykształcenia.W krajach europejskich pracownicytego resortu są wyżyej cenieni i dlatego wyjeżdżają z naszego kraju.Jesli będą mało zarabiac, pozbędziemy się lekarzy,pielęgniarek,których już teraz jest brak..

Gość

#32

2016-08-15 21:29

Dlatego, że zależy mi na tych Wszystkich co ratują nam życie, leczą nas, wspierają.

Gość

#33 Re:

2016-08-16 06:38

#24: -  

 no tak... bo służba zdrowia to tylko oni... :/ olać resztę :/


Gość

#34

2016-08-16 08:00

Jestem z wykształcenia lekarzem. Zmieniłem branżę na projektowanie gier, ponieważ chciałem spróbować czegoś innego w życiu. Nie bez znaczenia jednak był fakt, że jest to praca w perspektywie lepiej płatna, o bardziej racjonalnych godzinach pracy w porównaniu do branży lekarskiej.

Gość

#35

2016-08-16 08:52

Petycję podpisałem ponieważ zgadzam się z nią w pełni. Należy skończyć z traktowaniem Nas pracowników ochrony zdrowia jako służbę...te zawody że pełne odpowiedzialności umiejętności i wiedzy. Dlatego nalezy Nam się godne wynagrodzenie za lata nauki i pracy...bo ile można biegać z pracy do pracy. Chcę byśmy mieli godnie i dobrze opłacany jeden etat...a nie kilka, chce mieć czas dla siebie dla rodziny. I dlatego wszyscy musimy solidarnie o to walczyć...i się tego domagać. Pozdrawiam wszystkich
Ona

#36 Re: Re:

2016-08-16 14:44

#25: - Re:  

 Praca ciężka fizycznie i psychicznie z pacjentami. Dodatkowo jak często bywa zmaganie się w wielu miejscach z mobbingiem ze strony przełożonych, lub bezrobociem. W wielu rejonach naszego kraju jest wiele osób bezrobotmych w zawodzie pielęgniarki, gdyż jest jeden lub dwa szpitale w danej okolicy. Zarobki nie zachęcają do dalszego dokształcania zawodowego, oraz częste zmiany kursów kwalifikacyjnych i specjalizacji. Obecnie nie posiadam żadnej specjalizacji pielęgniarskiej, gdyż żal mi moich ciężko zarobionych pieniędzy i wyżeczeń ( zaniedbane włosy bo fryzjer kosztuje, stare sprane mundurki do pracy, jedzienie byle jakie z Biedronki, zero odpoczynku bo i za co wyjechać na wczasy). Dodatkowo zlichwidowano jedyną specjalizację, którą byłam zainteresowana czyli pielęgniarstwo zachowawcze (specjalizacja dająca wiele możliwości i bardzo szeroka). Posiadam spore doświadczenie, sporo kursów i studia II stopnia. 


Gość

#37

2016-08-16 17:56

ponieważ uważam, że aby dobrze pracować trzeba mieć motywację; by dobrze pracować trzeba mieć poczucie bezpieczeństwa, czyli perspektywę zatrudnienia, to możliwość posiadania mieszkania, zakupu jedzenia, wydalania dziecka do szkoły; ludzie którzy walczą o życie i zdrowie innych nie mogą chodzić po zapomogi, martwić się środki na jedzenie, czy życie...

Gość

#38

2016-08-17 04:44

Oboje z mężem pracujemy w zawodach medycznych. Utrzymanie z tego co zarabiamy dziecka, bez pomocy rodziny jest niemożliwe...

Gość

#39

2016-08-17 09:39

Jestem osobą przewlekle chorą i chcę, aby osoby leczące mnie miały dobre warunki pracy oraz godną płacę. Tyczy się to również ratowników medycznych, którzy kilkukrotnie przyszli mi z pomocą.

Gość

#40

2016-08-17 12:09

Bo uważam żądania lekarzy za słuszne!Jeszcze niedawno sam minister Radziwiłł podpisałby tę petycję,ale cóż On teraz jest po drugiej stronie biurka.....
.

,

Gość

#41

2016-08-17 18:23

Jak w liscie, uwazam za nie sprawiedliwe zeby tak niska place otrzymywali Ci, ktorzy ratuja nam codziennie zycie. Mam na mysli szczegolnie pielegniarki, ktore maja stresujaca prace i na 40 pacjenow jest ich tylko 4. Czekajmy tylko na jakas tragedie.

Gość

#42

2016-08-18 08:28

ponieważ pracuję 35 lat w zawodzie i ciężko jest zaakceptować zarobki niższe niż pani z orlena /nie ujmując nic pani ze stacji benzynowej/

Gość

#43

2016-08-18 09:57

................bo zmęczona już jestem...............
lek.med.

#44

2016-08-18 10:47

A ja nie podpiszę bo emigruję


Gość

#45

2016-08-18 12:26

Każdy kto uważa, że ochrona zdrowia w Polsce potrzebuje gruntownej naprawy powinien dołożyć od siebie chociaz jedna małą cegiełkę :)

Gość

#46

2016-08-18 14:10

ponieważ jestem diagnostą..

Gość

#47

2016-08-18 15:08

Jest w słusznej sprawie.
gość

#48 #55

2016-08-18 15:45

proszę dołaczyć jeszcze o przywróceniu szkł policealnych na kierunku ratownik Medyczny bo ludzie chcą się kształcic a na studia bardzo cieżko jest się dostać :(


Gość

#49

2016-08-18 19:59

Bo codziennie patrzę w pracy na pielęgniarki, które same musza zażywać środki przeciwbólowe na bolące od dźwigania pacjentów kręgosłupy, a na twarzy maja dylemat, bo wiedza, ze pacjenci albo bedą czekać na nakarmienie albo na podanie leków albo zmianę pieluchy. Bo sama mam tylu pacjentów, ze nie jestem w stanie zapewnić im takiej opieki, jaka bym chciała. Bo albo porozmawiam z rodzina albo zlecę badania albo umówię konsultacje. Nie mówiąc już o komforcie pomyślenia spokojnie o tym, co dalej z pacjentem zrobić - to robię po godzinach. Bo na IP kolejny raz pojawia sie pacjent, którego stan sie pogorszył, bo nie może doczekać sie wizyty u specjalisty. Bo wiem, ze i tak mam szczęście, bo jestem tylko po drugiej stronie systemu.

Gość

#50

2016-08-18 21:07

KORYTO+ to umia sobie przyznac,a mlodym dac zarobic to juz nie potrafia.PiS-owcy do budy poszli won.Tylko szczekac i ujadac potraficie.