Głos mieszkańców Odolan w odpowiedzi na pismo PKP S.A.

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Głos mieszkańców Odolan w odpowiedzi na pismo PKP S.A.


Gość

#1

2016-09-01 11:09

Absolutnie się zgadzam z postulatami i składam ogromne podziękowania jej Autorowi.

Gość

#2

2016-09-01 11:29

Pod moimi oknami codziennie przejedza dziesiatki betoniarek jadacych do skladu kruszywa. Masakra: pisk niedosmarowanych hamulcow przy dojezdzie do skrzyzowania. Samochody nie przestrzegaja ograniczen predkosci i jezdza ulica Sowinskiego po 22:00 pomimo zakazu!! W ciagu dnia czesto zjezdzaja na pobocze i stoja z wlaczonym silnikiem a spqliny leca wprost do okien. Na swiezo odnowionym odcinku ul.Sowinskiego czesto za placki zaschnietego betonu, ktory wyciekl z betoniarki jak stala na swiatlach. Potem to sie kruszy i uszkadza karoserie innych uzytkownikow drogi.
Rano ruch do skladu ktuszywa odbywa sie duzo wczesniej niz o 6 rano. Moje okna wychodza wprost na Sowinskiego i slysze pisk hamowania, łomot jak ciezarowka wpadnie w dziure na ulicy albo rusza ze skrzyzowania i warkot silnika powoduje, ze glowa od poduszki odskakuje. To znak, ze jesli chce jeszcze pospac to musze latem zamknac okno i wlozyc do uszu stopery. Inaczej sie nie da!


Gość

#3

2016-09-01 12:41

Podpisałam tę petycję ponieważ jestem mieszkanką Odolan, na co dzień doświadczam ogromnej uciążliwości związanej z funkcjonowaniem przedsiębiorstw takich jak Budokrusz czy Złomex. Jestem oburzona, że miasto nic nie robi w kierunku poprawy jakości naszego życia...

Moje okna wychodzą na ulicę Jana Kazimierza i hałas jest ogromny!


Gość

#4

2016-09-01 15:38

Bo jeżdżące w nocy ciężarówki mnie budzą. Bo niszczą ulicę wylewanym betonem. Bo nie stosują się do przepisów -ograniczenie prędkości do 30km/h

Gość

#5

2016-09-01 15:42

Jeżdżące ciężarówki powodują hałas przekraczający ustalone normy. W oficjalnym badaniu hałasu nie ma to odzwierciedlenia, bo na czas badania ciężarówki jeździły rzadziej, stosując się do ograniczenia prędkości. Niestety tylko podczas badania...
jur_as

#6

2016-09-01 16:10

te ciężarówki powodują ogromne niebezpieczeństwo ,wystarczy chwilę postać na jana kazimierza albo ordona ,co chwilę pędzący na złamanie karku kierowcy nie przestrzegający przepisów ,DOSŁOWNIE STRACH WYJŚĆ Z WÓZKIEM I DZIECKIEM NA SPACER!! a policji tam nigdy nie widziałem,dojdzie do tragedii to dopiero się ktoś pojawi.


Gość

#7

2016-09-01 18:28

Ponieważ jest bardzo uciążliwy hałas zarówno w dzień jak i w nocy. Po za tym występuje ciągłe zapylenie w powietrzu i brudne ulice oraz fasady nowych elewacji budynków.

Gość

#8

2016-09-03 09:58

Najgorzej jest,że ktoś oszczędza na spalaniu toksycznych śmieci, a my musimy to wdychać. A zależność między rakiem,a szkodliwą i niezgodną z prawem działalnością trudno udowodnić. W razie czego kto nam da środki na godne umieranie?

mieszkaniec_Sowinskiego

#9 Powinnismy zlecic swoje badania w nam znanym czasie

2016-09-03 21:17

Jako, że pomiary hałasu wyszły jak wyszły, powinniśmy jako mieszkańcy zrzucić się na niezależne badania natężenia hałasu, przeprowadzone w tylko nam znanym terminie, dodatkowo zmienionym w ostatniej chwili na wcześniejszy. Ciężarówki nie przestrzegają nawet ograniczenia 50 km/h a co dopiero mówić o 30 km/h? Nie wiem jacy idiocy muszą tam czasami jeździć, czy oni nie boją się, że dziecko może wylecieć na drogę?!


Gość

#10

2016-10-14 08:24

Masowy ruch kilkudzeisięciotonowych ciężarówek, nadmierna prędkość i wymuszanie pierwszeństwa to ogromne niebezpieczeństwo dla pieszych i kierownców. Do tego hałas, wszechobecny brud i zniszczone ulice. Tu nie da się mieszkać :(

Anita

#11

2016-10-14 13:18

Mimo starań dzielnicy i mieszkańców Odolan nie widać żadnej poprawy. Kierowcy ciężarówek ignorują zakaz poruszania się w godzinach nocnych oraz ograniczenia prędkości. Szczerze mówiąc nie wierzę w to że obecni najemcy terenów PKP zaczną odnosić się do mieszkańców Odolan z szacunkiem. 

Nie rozumiem czemu ciężarówki nie mogą dojeżdżać do przeladowni kruszyw i wytwórni betonu ulica Grodziska ale od strony ulicy Dzwigowej? To by zlikwidowalo problem halasliwych ciężarówek. 

Muti

#12 Nie można złożyć podpisu pod perycje

2016-10-15 06:39

probowalem kilkukrotnie podpisać petycje ale ciagle pojawia się błąd, proszę o sprawdzenie tego problemu by była możliwość składania podpisów.

Lucyna Gawuć
Autor petycji

#13 Re: Nie można złożyć podpisu pod perycje

2016-10-28 08:42

#12: Muti - Nie można złożyć podpisu pod perycje 

 To musiał być jakiś przejściowy błąd serwisu, bo dziś sprawdzałam i można normalnie podpisać. Proszę spróbować jeszcze raz! :)

Aneta

#14

2016-11-29 15:31

Popieram jak najbardziej powyższą inicjatywę, ponieważ jeśli nic nie będziemy z tym problemem robić, to tak na prawdę nic się nie zmieni :-( a z czasem może być jeszcze gorzej i bardziej uciążliwe może się stać mieszkanie :-(