Powrót Anime na Polskie kanały dziecięco-młodzieżowe.

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Powrót Anime na Polskie kanały dziecięco-młodzieżowe.


Gość

#1

2011-09-21 21:02

A.T.O.M nie jest anime, a zwykłą kreskówką : )
Polecam jeszcze do wyemitowania Sailor moon, Chi's Sweet Home, Oban Star-Racers, Pandora Hearts, Rozen Maiden,

Gość

#2

2011-09-21 21:43

To stało się już na prawdę żenujące, że w polskiej telewizji nie można obejrzeć już ŻADNYCH anime, oprócz pokemonów. Nastolatką już nie jestem ale z wielką radością powitałabym pojawienie się tego typu emisji. Mam dwadzieścia jeden lat i kocham anime. W wielu przypadkach anime jest bardziej dostosowane do potrzeb mojej grupy wiekowej niż inne programy emitowane w polskiej telewizji.
Chętnie obejrzałabym Yu-gi-oh lub inne tego typu pozycje. Telewizja nie emituje już programów spełniających moje wymagania. Mam oglądać "Hannę Montanę" i "Teletubisie" czy od razu przeskoczyć do "Plebanii" lub "Mody na sukces"?
Błagam, pomyślcie też o ludziach z grupy wiekowej pomiędzy dziesięcioma a trzydziestoma latami.
Czy ja proszę o wiele?
Al

#3 Obrona Dragona...

2011-09-21 22:44

Anime nie jest "bajką dla dzieci" - to forma popularna w Japonii dla wszystkich kategorii wiekowych. Są anime dopuszczalne dla wszystkich, są takie dla starszych.
Z tym, że nigdy nie powiedziałabym, że sceny w DB są erotyczne czy wulgarne. Wiele filmów, seriali, a nawet dokumentów, lecących w tym samym czasie antenowym, w np. środku dnia, o czternastej czy piętnastej, jest o wiele bardziej erotyczne, wulgarne, zawiera o wiele więcej scen przemocy. (Chociażby rzeczy typu "W11" "Kryminalni") i w taki sam sposób może obejrzeć je dziecko. DB nie polecałabym dla pięciolatków, to wiadomo. Dla takich dzieci nie nadaje się większość anime, które posiadają fabułę, i często skomplikowane postacie, co po prostu groziło by absolutnym niezrozumieniem treści. Dragon Ball kierowany jest nie do małych dzieci, ale bardziej do nastolatków, którzy potrafią odróżnić rzeczywistość od fikcji. Śmiem twierdzić, że anime te, są nawet łagodniejsze w wymowie, niż oryginalne Baśnie Braci Grimm, w którym złe siostry odcinają sobie piętę czy palec, by móc poślubić księcia i zdobyć majątek, albo w którym macocha wysyła kogoś by zabił jej pasierbicę, gdyż ta jest od niej piękniejsza, tymczasem, to właśnie na owych bajkach jesteśmy wychowywani.
Problemem jak dla mnie, jest dziwna upartość ludzi, że to co animowane nadaje się jedynie do najmłodszych dzieci, i z tego powodu powinno być pozbawione scen o nawet najmniejszej zawartości przemocy. Utrwalane jest to także przez, niestety domorosłych "fanów anime" dla których świat kończy się na tych dziełach, których fabuła jest prosta, nieskomplikowana i opiera się na walce i rywalizacji. Istnieją anime typu Natsume Yuujinchou, opowiadające spokojne, lecz urokliwe historie; spokojna opowieść o nastoletniej, niewinnej miłości - Marmalade Boy; romantyczne Fruits Basket. Istnieją też anime poważne, i nienadające się dla młodszych widzów, typu przesiąknięte piękną muzyką Nodame Cantabile, nie zawierające scen niecenzuralnych, ale zbyt skomplikowane dla niedojrzałego widza, ba, nawet dojrzały widz miewa problemy z ich zrozumieniem.

Nikt nie mówił, że Dragon Ball to :bajka" dla dzieci. To serial dla młodzieży, dla nastolatków, z fabułą którą trzeba zrozumieć. Nastoletni i dorośli fani anime są skazywani więc na twory dla mentalności pięciolatka, typu wspomniane "pokemony", podczas, gdy nadal istnieje wiele anime wartych do obejrzenia. Tymczasem tylko dlatego, że ktoś mylnie uznał Dragon Ball za anime dla dzieci, a później zaczął oburzać się na zawartą w nim treść, nie ma w telewizji dosłownie nic, dla czego warto by było włączać telewizor.

Gość

#4

2011-09-22 16:14

Wspaniały pomysł bardzo btakuje mi Yu-Gi-Oh zwłaszcza że teraz jest na stronach niedostępnyps.dzwońcie z tą petycją do mediów!!!!!!!

Gość

#5

2011-09-22 16:20

Zaproponowałbym też Naruto i Bleach i prawde mówiąc gdybym miał tyle kasy co niektózi założył bym kanał z wyłącznie anime.Czemu są Pokemony czy Digimony,(jak ktoś nie wie to leci to na TV4) a nie ma Naruto Bleach czy Yu-Gi-Oh

Gość

#6 youtube

2011-09-22 16:34

Nakręćcie film o tej petycij i wżućcie na youtube dla reklamy

Gość

#7

2011-09-22 18:20

proszę was o ponowną eksmisje na arton network Polska duel master i dalszych seri plis
fan

#8 zgadzam się

2011-09-22 18:27

oglądam naruto, Bleach i Yu-Gi-Oh i wole dubling lepij by było zamiast Digimony i na CN eliot kid, pora na przygode

Gość

#9

2011-09-29 14:03

Naprawdę dobrze byłoby wyemitować te anime.

Gość

#10

2011-09-29 19:39

nom ale teraz podpisuje po 3 osoby na dzien wiec watpie czy sie uda

Gość

#11

2011-10-02 22:01

Tak to ważne

Gość

#12

2011-10-24 20:17

Popieram petycję! Miło było by zobaczyć dalsze odcinki z dubbingiem a nie z napisami w necie.
xox

#13 x

2011-11-01 22:19

jestem przeciwko anime w tv, wiem że można to obejrzeć na necie, w tv nie potrzeba, to tylko głupie bajki

Gość

#14

2011-11-03 22:00

Walcie się na ryj z tą pokrętną argumentacją. Czarne,to nie białe. Jesteś odpowiedzialny,przed... choćbyś to uzasadniał najlepiej.

Gość

#15

2011-11-06 13:09

SUpER!

Gość

#16

2011-12-17 20:38

Uważam że ta petycja jest bardzo słuszna ponieważ coraz częściej w telewizji są nowe bajki lecz są one gorsze od tych co kiedyś oglądałem jestem Fanem YU-GI-OH i od dzieciństwa zbieram te karty nie ma w tej bajce niczego złego . A we współczesnych bajkach jest więcej przemocy a w tych kture zostały wymienione w tej petycji tej przemocy nie ma mam nadzieję że przemyślicie tą sprawę bo bardzo bym chciał zobaczyś wszystkie odcinki YU-GI-OH w polskiej wersji a nie czytanej. P.S Przepraszam za błędy ortograficzne ale mam nową klawiaturę i jeszcze jej nie wyczówam :)
Pantos

#17

2011-12-26 13:59

Podpisane .My w Zelowie staramy się o skatepark .
Liczę także na waszą pomoc .
http://www.petycjeonline.com/skatepark_w_zelowie
D.K.

#18

2011-12-26 21:39

Myśle , że anime takie jak Yu-Gi-Oh czy Bleach powinne byc emitowane w naszej telewizji, wspaniale było ,by obejrzeć je z polskim dubbingiem. Prosze , składajcie więcej podpisów i polecajcie innym. Nie pożałujecie ,jesli to sie uda bedzie bardzo fajnie. PODPISUJCIE !! ;)
D.K.

#19 . . .

2011-12-26 22:01

Oglądanie anime typu Yu-Gi-Oh , czy też innych na internecie jest bardzo dyskomfortowe, kilka odcinków jest z polskimi napisami natomiast większość z japonskim lub angielskim duubingiem. Bardzo żle sie to ogląda , skoro w Angli , Japoni i wielu innych krajach anime są emitowane w TV to dlaczego w Polsce nie może sie tak stać !!!! ? Nikomu ,by to nie przeszkadzało ,jakby codziennie leciał jakiś odcinek Yu-Gi-Oh , czy też innych anime po 30-60 minut. Wiele ludzi ,by sie z tego powodu cieszyło ,gdyby w naszych telewizorach były odbierane anime tego typu. Młodzi poznaliby kilka fajnych animowanych filmów , a nie jakieś teletubisie czy scooby doo ...Zachęcam was Drodzy Fani Anime , byście głosowali za emitowaniem odcinków w TV i angażowali sie w tego typu pracach , to nic nie kosztuje po prostu zagłosujcie, wielu osobom możecie pomóc. Jeżeli chcecie poogladac,wspomnieć kilka fajnych anime to prosze was głosujcie. Będziemy wdzięczni.

Gość

#20

2012-01-01 14:09

bardzo brakuje mi yu-gi-oh i innych anime , to jest najlepsze co moze byc :(

Gość

#21

2012-01-18 17:25

zgadzam się w pełni z petycją gdyż brakuje tych anime w tv
Hellga

#22

2012-10-17 18:48

Ta petycja to dla mnie jakiś kiepski żart. Ludzie, jest tyle wspaniałych anime które naprawdę mogłyby wpłynąć na poglądy polaków odnośnie ,,chińskich bajeczek". Ale nie. Piszmy o Duel Masters i Yu-Gi-Oh. Niech nikt nie ma mi za złe tego co powiem (nie mam nic do tego typu serii i sama DM oglądałam z zapartym tchem), ale naprawdę, czy my polscy fani anime i mangi nie moglibyśmy mierzyć wyżej niż tylko w dziecięco-młodzieżowe tytuły? I tak na marginesie... Autor(ka) prosi o dubbingowanie anime a potem pisze o A.T.O.M. i Przygodach Jackie Chana. O co tu chodzi?
No i jeszcze jedna sprawa. ,,Nie każde anime/kreskówka jest taka jak Dragonball czyli o przemocy,erotyce itp" - aha, ok, rozumiem. Duel Masters stawiane jest wyżej od Dragon Balla. Fani anime odwracają się od tradycji.
I don't want to live on this planet anymore.

szyba

#23 o czymś zapomienliście

2012-10-30 22:52

O najlepszym anime wszech czasów mianowicie o DRAGON BALL i DRAGON BALL Z oraz DRAGON BALL GT i które wyszło niedawno DRAGON BALL Z kai !!!! :D
większość waszych anime choć nowszej produkcji nisz DB mają miej fanów
dowód zobacie petycje DB w TV!

http://www.petycjeonline.com/dragonball
:D

#24 oj słabo:D

2012-11-20 23:29

oj słabo wam idze
piszcie na fanpagi fan cluby na nk i fejsie
3-5 tyś potrzebujecie!!!

Gość

#25

2013-03-30 10:16

kocham serie yu-gi-oh i chcciałbym znowu jes zabaczyć jak inne serie typu anime