Skatepark w Zelowie .

Do:

Urząd Miejski w Zelowie

Burmistrza Zelowa-Urszuli Świerczyńskiej

Zastępcy Burmistrza Zelowa-Grzegorza Lorka

Sekretarza Miasta-Agnieszki Mysłowskiej

Skarbnika Miasta-Jadwigi Stróż

ul. Żeromskiego 23

97-425 Zelów

Tel: (44) 634 10 00
(44) 634 10 03

Fax: (44) 634 13 41

e-mail: umzelow@zelow.pl


W ciągu ostatnich lat w Polsce obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój sportów ekstremalnych, w tym jazdy na deskorolce, rolkach i rowerach BMX. Sporty te przyciągają coraz większe rzesze młodzieży oraz dorosłych, rośnie liczba i poprawia się jakość organizowanych zawodów i pokazów. Polscy zawodnicy zaczynają odnosić sukcesy na międzynarodowych konkursach. Do uprawiania tych sportów niezbędne są specjalnie przygotowane place – skateparki. Niestety placów tych nie ma w naszej gminie a najbliższy skatepark znajdujący się na końcu Bełchatowa jest oddalony o ponad 20km od naszego Zelowa ,co za tym niesie w większości przypadków niechęć do tego sportu oraz brak możliwości dojechania do tego miejsca .

W związku z brakiem oraz złym stanem istniejących obiektów jako osoby uprawiające w/w. sporty założyliśmy nieformalną grupę „Skatepark Zelów” na rzecz budowy skateparku w Zelowie. W imieniu grupy zwracamy się z uprzejmą prośbą o zbudowanie skateparku w naszym mieście. Stworzenie takiego obiektu będzie niezwykle korzystne dla całego miasta. Dotąd, z braku miejsca specjalnie dla nich przeznaczonego, osoby jeżdżące na deskorolkach, rolkach i BMX-ach jeżdżą po publicznych placach i ulicach, niejednokrotnie przyczyniając się do szybszego niszczenia murków, ławek i nawierzchni. W dodatku uprawiając swój sport w miejscach do tego nie przeznaczonych narażają zarówno siebie jak i przechodniów na nieprzyjemności, a nawet niebezpieczeństwo, np.: jeżdżąc w pobliżu ulic, ryzykują potrącenie przez przejeżdżające samochody. Dodatkowo warto nadmienić fakt, iż uprawiając swoją pasję narażamy się wówczas na interwencje Policji i Straży Miejskiej, którzy traktują nas jako wandali niszczących mienie publiczne. A przecież to sport, jak każdy inny. Skatepark byłby idealnym miejscem do jazdy na deskorolce, rolkach czy rowerach BMX oraz rozwijania swoich umiejętności. Młodzież jeździłaby w jednym, specjalnie do tego przeznaczonym, miejscu i nie niszczyłaby elementów użyteczności publicznej oraz nie przeszkadzałaby przechodniom.

Skatepark byłby jednocześnie świetną wizytówką pięknego miasta jakim jest Zelów. Młodzież mogłaby aktywnie spędzać tam czas, zamiast przesiadywać na ławkach między blokami. Mając miejsce do uprawiania sportu, młodzi ludzie nie będą sięgać po alkohol, papierosy czy inne używki. Na terenie skateparku można by organizować zawody, w których braliby udział znani skaterzy, rolkarze i BMX-owcy. Takie zawody z pewnością pomogłyby promować miasto, ściągając kibiców i zawodników. Dodajmy, że skatepark byłby nie tylko obiektem sportowym, ale też miejscem, szeroko powiązanej z tym stylem życia, kreatywności młodych ludzi; miejscem wystaw tematycznych, koncertów; miejscem, gdzie powstają i prezentowane są produkcje filmowe. Młodzież podzielająca podobne zainteresowania może się tam spotkać, wymienić uwagami związanymi z uprawianym sportem, jak również porozmawiać na inne tematy.

Przestronny skatepark w naszym mieście to szansa na promocję dla miasta.  Miejsca tego typu w Polsce już gromadzą rzesze entuzjastów oraz zwykłych obywateli. Przykładem tego mogą być chociażby skatepark w Bełchatowie na os.Przytorze gdzie trenuje tam wielu znakomitych zawodników. Czas aby Zelów również posiadał własny skatepark.

Wnioskujemy o utworzenie w Zelowie skateparku W razie pozytywnego rozpatrzenia powyższego wniosku przez władze Miasta Zelowa oferujemy swoją pomoc przy zaprojektowaniu skateparku spełniającego wszystkie potrzeby osób uprawiających sporty ekstremalne w naszym mieście. Ponadto wyszukaliśmy firmę TECHRAMPS ,która zbuduje nasz skatepark .Znaleźliśmy także możliwości dofinansowania naszego obiektu poprzez :
•    Regionalny Program Operacyjne Województwa Łódzkiego 2007-2013
•    Program Rozwoju Obszarów Miejskich

Jesteśmy głęboko przekonani iż Urząd Miejski Miasta Zelowa, oraz Burmistrz Miasta Urszula Świerczyńska , przychylą się do naszej inicjatywy.  Mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie naszego pomysłu i jesteśmy otwarci na spotkanie w sprawie omówienia tej jakże ważnej dla nas inwestycji, jaką jest skatepark.

Do listu dołączamy podpisy osób, które wyraziły swoje poparcie dla powyższej petycji i budowy skateparku w Zelowie.

Grupa nieformalna "Skatepark Zelów" na rzecz utworzenia skateparku w Zelowie.

Patryk Antoszczyk

Krzysztof Siuda

Konrad Szczepaniak

97-425 Zelów

skateparkzelow@gmail.com

 

 

 

 


Patryk Antoszczyk    Skontaktuj się z autorem petycji
Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )