PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE


Gość

#1977 Re: Re: art. 181.§ 1. “ Kto zanieczyszcza wodę....

2013-01-23 15:40

#1976: - Re: art. 181.§ 1. “ Kto zanieczyszcza wodę....

"Dzisiejsze, więcej być młodego człowieka

to odwaga trwania pełnego inicjatywy, pełnego inicjatywy.

Nie możecie z tego zrezygnować!

Od tego zależy przyszłośc każdego i wszystkich!

Trwania pulsującego świadectwem wiary i nadziei

Więcej być to napewno nie ucieczka od trudnych sytuacji.

Przyszłość Polski zależy od Was i musi od Was zależeć!

To jest nasza ojczyzna to jest nasze być i nasze mieć i

nikt nie może pozbawiać nas prawa

ażeby przyszlość tego naszego być i mieć nie zależała od nas !"(...)

"Dla Chrześcijanina żadna sytuacja nie jest beznadziejna.

Chrześciajanin jest człowiekiem nadziei."

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=82legvIOnWA

gość

#1978 NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !

2013-01-23 21:12

POd komentarzem 1625 było zdjęcie sprzed Pałacu Prezydenckiego w Warszawie Teresy Wojda w otoczeniu dwóch  starszych panów

Zdemaskowani, niby obrońcy T. Wojda m.in. H. Swół  ( były oficer polityczny i  destruktor  ruchu narodowego m.in. KNP) usunęli dowód swej działalności- wspólne zdjęcie z protestującą przed Pałacem Prezydenckim.

a oto ślad po usuniętym przez agentów wpisie  w przeglądarce google

PROTES PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE ...

www.petycjeonline.com/forum/19081/start/1625
Liczba postów: 23 - Liczba autorów: 4 - 21 Kwi 2012

Pani T.Wojda demonstrowała przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie z banerem ... oraz Obywatelskiego Ruchu Oporu a także sygnatariuszy petycji "protest przeciw ustawie nowe prawo ...... Masz zdjęcie do tego tematu?

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-01-24 04:42


LOWOBYWATEL

#1980 Re: NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !

2013-01-24 22:57

#1978: gość - NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !

Szczelinowanie hydrauliczne może mieć związek z trzęsieniami ziemi

http://wiadomosci.onet.pl/nauka/szczelinowanie-hydrauliczne-moze-miec-zwiazek-z-tr,1,5333991,wiadomosc.html

Czy Polska stanie się aktywnym sejsmicznie krajem? Może się tak stać, gdy do skutku dojdzie wydobywanie gazu z łupków. Jak bowiem przekonują amerykańscy sejsmolodzy, zużyta płuczka wykorzystywana do wydobywania gazu łupkowego metodą szczelinowania może przyczyniać się do trzęsień ziemi.

Na sympozjum American Geophysical Union w San Francisco przedstawiono prace świadczące o potencjalnych powiązaniach trzęsień ziemi ze stosowaniem szczelinowania w wydobywaniu gazu łupkowego.

W niektórych stanach jak Kolorado, Oklahoma i Teksas stwierdzono wzrost aktywności sejsmicznej w ciągu ostatnich kilku lat, który wiązano z masowym stosowaniem tej techniki.

Szczelinowanie polega na wierceniu poziomych kanałów i wstrzykiwaniu w złoże pod ciśnieniem wody z dodatkiem środków chemicznych w celu rozkruszenia łupków i uwolnienia gazu.

Stopień wpływu tej technologii na występujące częściej niż do tej pory trzęsienia ziemi pozostaje przedmiotem dyskusji wśród naukowców.

Niektórzy badacze argumentują, że szczelinowanie jako skutki uboczne wytwarza wiele tysięcy ton wody odpadowej zalegającej w otworach powierceniowych (według ekologicznej organizacji Natural Resources Defense Council jest to ponad 90 proc. tzw. płuczki wodnej wykorzystywanej procesie wiercenia). I właśnie ta woda ma być przyczyną trzęsień - za sprawą nacisku, jaki wywiera na uskoki.

Według prezentacji przedstawionej na sympozjum American Geophysical Union przez naukowców z University of Oklahoma, Columbia University i U.S. Geological Survey, to właśnie ona spowodowała w Oklahomie największe trzęsienie z 2011 r., o magnitudzie 5,7.

Od 2010 roku 250 trzęsień ziemi było odczuwalnych dla mieszkańców Oklahomy – jedno na trzy raportowane w poprzednich dekadach. Zdaniem autorów badania oznacza to "znaczne pogorszenie stanu sejsmicznego" – ponieważ poprzednio głębokie trzęsienia były praktycznie nieodczuwalne.

Inny zespół naukowców z USGS przyjrzał się z kolei serii trzęsień ziemi w Kolorado i uskoku Raton Basin w Nowym Meksyku, gdzie zanotowano 2011 roku trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,3. Podobnie jak w przypadku Oklahomy, badacze uznali, że przyczyną wstrząsów była zużyta płuczka wodna.

(TR)

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-01-26 02:28


LOWOBYWATEL

#1982 Re: Re: NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !

2013-01-26 11:05

#1980: LOWOBYWATEL - Re: NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !

Kluczowym dowodem w sprawie powinny zostać uznane relacje osób dotkniętych, pokrzywdzonych skutkami działalności wydobywczej węglowodorów.

Oto jak relacjonuje skutki zastosowania hydraulicznego szczelinowania mieszkaniec gminy Miedzna  w komentarzu pod petycją :

http://www.petycjeonline.com/forum/19081/start/1575

“Sam zostałem już doświadczony eksperymentami z wydobyciem gazu. Mam w lesie nad Bugiem /gmina Miedzna, pow. Węgrowski/ niewielki dom. Wiosną po uruchomienia hydroforu /pobiera wodę z głębokości 20 metrów/ nastąpiła detonacja która rozerwała zbrojony drutem przewód gumowy z wodą. Na początku, przez pół godziny woda z kranu była brunatna, a kiedy miała już czysty wygląd bardzo cuchnęło w kuchni metanem.

To kłamstwo, że metoda szczelinowania nie zagraża środowisku! Metan czuć nawet w różnych miejscach w lesie.

Przed kilku laty zasiedlono w pobliskim strumyku kilka rodzin bobrów, ale ostatniego lata wszystkie one zniknęły, podobnie jak rybki i raki.

Odwiert znajduje się ok. czterech kilometrów od mojej chałupy, ale nie jest eksploatowany. Problem polega na tym, że raz rozszczelnione złoże przez lata uwalnia metan do atmosfery, a chemikalia służące podczas procesu szczelinowania zatruwają wodę pitną i strumyki.

Część z tych chemikaliów z tzw cofki wylewano po prostu na drogi w lesie, gdzie wsiąkały one do gruntu.”

zstell@wp.pl

Carol French właścicielka jednej z farm mlecznych w Bradford County (Pensylwania) tak opowiada:

“ My nie pijemy ani naszej wody ani mleka naszych krów. Państwowa agencja DEP (Departement of Environmental Protection) odmawia zbadania naszej wody. Dlatego „nasza” firma gazownicza odmawia dostarczania czystej wody dla nas i dla naszych krów.”

Blog. Les Ami(e)s du Richelieu - gaz de schiste – l’histoire de Carol French

W okresie ostatnich kilkudziesięciu lat w Polsce wykonano ponad 7500 otworów wiertniczych o głębokości przekraczającej 1000 m. Zasadniczym celem badawczym tych otworów było poszukiwanie ropy naftowej i gazu ziemnego.

http://www.pgi.gov.pl/pl/wody-podziemne-uslugi/1739-wody-termalne-niiu-polskiego.html

Już od  kilkudziesięciu lat  stosuje się hydrauliczne szczelinowanie w Polsce, co podkreślił  na konferencji  w kwietniu 2012r. w Instytucie Europejskim w Warszawie z udziałem B. Sonika i T.Wojda, geolog przygotowujący mieszanki do hydraulicznego szczelinowania. Stwierdził, że hydrauliczne szczelinowanie wykonywane jest  nawet dwa razy dziennie.

 

Do Polski sprowadzono globalne koncerny wydobywcze na których ciążą wyroki sądowe za łamanie praw człowieka i spowodowanie katastrof ekologicznych jak np. Chevron w Ameryce Płd. czy FX Energy w USA.

http://ebe.org.pl/przeglad-prasy/brazylia-wyrzuci-chevron-ze-swego-kraju.html, http://www.czsz.bz,

http://amazonicas.wordpress.com/2011/08/31/fx-energy-zatail-wyciek-na-ziemi-czarnych-stop/

Koncerny te w Polsce utworzyły spółki z.o.o, które odpowiadają kapitałem tylko do wysokości

5 tys.zł (1250 €) jak np. FX Energy spółka z o.o. właściciel koncesji na teren między Kutnem, Łowiczem, Łęczycą i Gostyninem.

Zgodnie z nowym prawem geologicznym i górniczym, które weszło w życie

1 stycznia 2012r.  spółka ta:

●       nie płaci za zużytą wodę,

●       nie ma obowiązku rekultywacji terenu czy naprawy dróg.

●       nie odpowiada karnie za spowodowanie katastrofy ekologicznej czy humanitarnej

●       nie ma zabezpieczenia roszczeń społeczeństwa na ewentualność szkód.

Dochodzenie roszczeń na drodze sądowej stanie się fikcją. Kto wygra z bogatym koncernem przy tak wielkiej ignoracji wymiaru sprawiedliwości jak w przypadku skażenia wody pitnej w Łowiczu?

 

Na nasze wołanie o czystą, zdrową wodę pitną władze publiczne w Polsce jak też wymiar sprawiedliwości nie odpowiedziały. Skoro już jesteśmy pozbawiani należnego nam prawa dostępu do czystej wody, to co będzie póżniej, gdy powstaną następne wiertnie wraz z bazą hydraulicznego szczelinowania w Łowiczu ?

 

Nasze wnioski o wszczęcie postępowania w związku z naruszeniem  konstytucji jak też konwencji międzynarodowych a przede wszystkim  prawa karnego są odrzucane, tak jak odrzucona została skarga do Wojewody Łódzkiego i Marszałka Województwa Łódzkiego na powstanie bazy hydraulicznego szczelinowania w Łowiczu :skarga do Wojewody Łódzkiego i Marszałka Województwa Łódzkiego jako załącznik do emaila.

 

Biorąc pod uwagę, że europosłowie z Polski służą koncernom wydobywczym a nie Narodowi Polskiemu powinni zostać odsunięci od głosowania za nieetyczną i niemoralną postawę wobec Narodu Polskiego. Mamy bezwzględne prawo i moralny obowiązek żądać odsunięcia Europosłów z Polski  od głosowania w sprawie gazu łupkowego jak też innych głosowań. Szkodzą oni nie tylko Polsce ale także Europie i powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za nieetyczną, niemoralną postawę oraz za działania na szkodę Narodu Polskiego i Europy.

 

LOWOBYWATEL

#1983 Re: Re: Re: NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !

2013-01-26 11:09

#1982: LOWOBYWATEL - Re: Re: NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !

Sytuacja jest nadzwyczajna i wymaga wyjątkowych, nadzwyczajnych  decyzji  w celu uchronienia Europy i naszej planety przed grożącą zagładą.

 

Czas najwyższy przerwać trwające od kilkudziesięciu lat niszczenie środowiska poprzez eksploatację węglowodorów, których jedyną metodą wydobywczą jest hydrauliczne szczelinowanie zastosowane już w ponad 1,2 milionach otworów na świecie, co jest potwierdzone w Raporcie B.Sonika, str.9.

 

Raport B. Sonika  wskazuje również że: “technologia ta jest stosowana w konwencjonalnym  wydobyciu węglowodorów w UE “. Z powyższego wyraźnie wynika, że hydrauliczne szczelinowanie  stosowane jest nie tylko przy wydobyciu gazu łupkowego lecz wszystkich węglowodorów, a nie jak próbują zawężać ten problem niektórzy politycy i ich eksperci.

 

Całkowicie pomija się problem ciągłej, niemożliwej do powstrzymania emisji metanu, tlenku węgla i innych gazów do atmosfery na wskutek wydobywania weglowodorów, co doskonale udokumentował i udowodnił prof. z USA Anthony Ingraffea.

http://www.youtube.com/watch?v=eaivKGwoTgU&feature=related

“Badacze z Duke University pobrali próbki z 68 wodociągów w stanach Pensylwania i Nowy Jork. Znaleźliśmy wyjątkowo wysokie stężenie metanu: 64 miligramy na litr wody pitnej. Normalne stężenie w wodzie wynosi jeden miligram lub mniej – powiedział prof. Jackson.

Ilość gazu w wodzie sięga poziomu, który każe obawiać się eksplozji.”

Dla celów propagandowych wymyślane są  nowe nazwy dla tej samej, jedynej, bardzo inwazyjnej, niszczycielskiej metody  hydraulicznego szczelinowania.

W raporcie Europosła Bogusława Sonika 2011/2308(INI),  w uzasadnieniu na str.9 mówi się o odwiertach tradycyjnych poziomych, nowoczesnych, wspomaganych komputerowo metod poszukiwań a nawet pada stwierdzenie, że”(..) dwie zaawansowane technologie są kluczem do zrównoważonej produkcji gazu łupkowego i oleju łupkowego : odwierty poziome i szczelinowanie hydrauliczne “. W następnym zdaniu jest jednak zaprzeczenie wcześniejszego stwierdzenia : “odwierty poziome obejmują  wiercenie pionowych otworów (..) z poziomymi rozszerzeniami” / tak więc jest to ta sama metoda hydrauliczne szczelinowanie.

 

LOWOBYWATEL

#1984 Re: Re: Re: Re: NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !

2013-01-26 11:20

#1983: LOWOBYWATEL - Re: Re: Re: NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !

Z Gazpromem układają się koncerny amerykańskie wydobywajace gaz w Polsce.

To  nie inicjatywy obywatelskie w Europie i w Polsce podpisywały zdradzieckie umowy.

 

"Wiadomo dlaczego między rządem  Tuska a Moskwą
zawarto kuriozalnie niekorzystną dla Polski  umowę na rosyjski gaz...
Redakcja "Najwyższego Czasu" dotarła do tekstu dwóch protokołów podpisanych w dniu 29.10.2010
przez Waldemara Pawlaka i wicepremiera rosyjskiego rządu Igora Sieczina.
Zmieniają one kontrakt jamalski podpisany w 1993 r. i zawierają postanowienia skrajnie
niekorzystne dla strony polskiej.

Aż do 2022 będziemy kupować od Rosji 1,5 raza więcej gazu niż
potrzebujemy, bez prawa odsprzedaży.
Uniemożliwi to dywersyfikację źródeł jego dostaw. Polski rząd stracił kontrolę nad
Europol Gazem SA, a spółka ta nie może już ustalać cen przesyłu.

Z kolei po 2022 roku zgodnie z umową będziemy
kupować niemal cztery razy więcej gazu.
Rząd Polski zgodził się na ceny przesyłu nieuwzględniające unijnych przepisów, co
może skutkować karami nałożonymi przez KE. Co więcej, Polska umorzyła
Gazpromowi 1,2 mld złotych długu,

Szymowski pisze:"Mamy, więc do czynienia z gigantyczną aferą, której
skutki będziemy odczuwać, przez co najmniej 11 lat."
gość

#1985 Re: Re: Re: Re: Re: NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !

2013-01-28 12:15

#1984: LOWOBYWATEL - Re: Re: Re: Re: NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !

https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=663c3fc935&view=att&th=13c...

ARTE / © Revolt Cinema

http://sowa.unblog.fr/2013/01/26/goraczka-gazu-lupkowego-20130129-stefan-kosiewski-fo128-zr-gas-fieber-von-lech-kowalski/

2009 r. rozpoczął Lech Kowalski kręcenie filmu dokumentalnego o siejących spustoszenie skutkach globalizacji w życiu tzw. prostych ludzi oraz o ich przeciwstawianiu się Złu. Spotkał się przy tej okazji z rolnikami we wschodniej Polsce, gdzie amerykański koncern gazowy rozpoczął już wiercenia.

Na ścianach domów pojawiają się pęknięcia, źródlana woda jest już zanieczyszczona chemikaliami, zaledwie kilkadziesiąt metrów od ludzkich domostw spychacze i koparki  bez urzędowego zezwolenia przekopują pola.  Polscy rolnicy pytają, jak mogą przeciwstawić się temu bezprawiu.

Lech Kowalski nabrał przekonania, że nie ma do czynienia z lokalnym, wyjątkowym działaniem, lecz ze sprawą, która wcześniej, czy później obejmie cały świat.  Od marca do października 2012 r. nakręcał film koło Zamościa i w Bradford County, w amerykańskiej Pensylwanii.

Film bazujący na doświadczeniach rolników spod Zamościa pozwala zrozumieć, czym jest gaz łupkowy, jakie interesy stoją za jego pozyskiwaniem i jakie są tego następstwa. To, co się dzieje w relatywnie małym regionie Polski może być zaskakujące i oburzające. To jednak, co ma miejsce od dłuższego czasu w USA, ma prawo jeszcze bardziej szokować i zaniepokajać.

Mieszkańcy polskiej wsi nie ustępują w swojej walce o zachowanie Ojcowizny, domów, gospodarstw rolnych, dróg, pitnej wody, zdrowia i naturalnego środowiska.  Film Lecha Kowalskiego ukazuje, jak ci prości ludzie uczą się umiejętnej obrony, w jaki sposób organizują się i walczą o swoje.

Wbrew oczekiwaniom Polacy odnoszą zwycięstwa, w Pensylwanii rzuca się natomiast w oczy obraz podobny do pobojowiska na prawdziwej wojnie. Wstrząsające ujęcia z Pensylwanii pokazane są na początku i na końcu filmu, który Polacy powinni obejrzeć, żeby zrozumieć, jakie straszne skutki przyniesie Narodowi Polskiemu usłużna postawa klienta Ameryki w wykonaniu premiera Tuska i taka sama, zła polityka fałszywej opozycji Kaczyńskiego.

Fałszywi komuniści Millera, Kwaśniewskiego i Palikota dopełniają z ludowcami Piechocińskiego smutnego obrazu kryptosyjonistycznej rzeczywistości politycznej ukrytego żydostwa w Polsce, które wychodowało sobie takich samych, żydowskich pseudonarodowców Zawiszy do roli chłopca przydatnego do okładania go po buzi za rzekomy antysemityzm.

Przerażające w skutkach geszefty żydów amerykańskich w Polsce nie mają prawa mieć miejsca ze szkodą dla Narodu Polskiego!  Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie - powiedział Narodowiec Roman Dmowski.

Pierwszym obowiązkiem Polaka jest uczyć się, zdobywać wiedzę na temat zagrożeń bytu narodowego, zaś drugim obowiązkiem jest pracować, ramię w ramię z drugimi Polakami i z Narodami stawiać zorganizowany opór złoczyńcom. Obowiązkiem moralnym Episkopatu Polski jest stanąć po stronie Dobra, a nie po stronie żydowskich pobratymców jednego, czy drugiego biskupa.

Zachęcam do obejrzenia filmu na arte emitowanego we wtorek, 29 stycznia o godz. 20:15 (kwadrans po ósmej wieczorem 29 stycznia 2013 r.); arte jest francusko-niemieckim, wspólnym kanałem telewizyjnym przy udziale ze strony niemieckiej  pierwszego (ARD) i drugiego programu (ZDF) państwowej telewizji. Lech Kowalski ur. w Londynie jest synem uciekinierów ze sowieckiego gułagu, dorastał w Ameryce, od 1999 żyje we Francji, wyróżniony wiele razy na różnych festiwalach filmowych.

Kolejne emisje tegoż filmu: 02.02.2013 w święto Matki Bożej Gromnicznej rano o 10:25  a także w Maryjnym dniu 13 lutego o 9:55, pięć minut przed 10 rano 13 lutego.

Z Panem Bogiem

Z Frankfurtu nad Menem mówił Stefan Kosiewski

http://www.spreaker.com/user/sowa3/goraczka_gazu_lupkowego_fo128_zr_1

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-01-29 23:32


LOWOBYWATEL

#1987 Re: Re: Re: Re: NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !

2013-01-30 10:00

#1983: LOWOBYWATEL - Re: Re: Re: NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !

 

Łupkowa rewolucja może przyspieszyć zmiany klimatyczne?

admin, wt., 2013-01-29 13:02
Skala zjawiska:
kontynetalne
Płonący gaz jest nawet widoczny z orbity okoloziemskiej - Źródło: www.finmarket.ru

Ta sama Rosja, której przemysł wydobywczy związany jest z niewyobrażalnym wręcz zanieczyszczeniem środowiska potrafi pouczać innych w kwestiach ekologicznych. Rosyjskojęzyczne media od dawna prowadzą krucjatę z gazem łupkowym. Problem ten jest trudny o tyle, że jakkolwiek Rosjanie zwalczają ta technologię ze względów strategicznych i politycznych to stosowane przez nich argumenty ekologiczne nie są pozbawione sensu.

Łupkowa rewolucja zaczęła się w Stanach Zjednoczonych. Kraj ten poszukiwał metod na dywersyfikację dostaw paliw kopalnych. Ponieważ rynek ropy naftowej jest regulowany przez kartel cenowy OPEC Amerykanie postanowili sięgnąć do własnych zasobów. Najlepszym sposobem było przemysłowe zastosowanie technologii zwanej szczelinowaniem hydraulicznym. Masowe zastosowanie szybów wiertniczych zakładało wstrzykiwanie pod ciśnieniem specjalnego płynu a potem odciągając go i odławiając ropę naftową oraz gaz ziemny.

 

Skuteczność tej technologii wzrosła do tego stopnia, że ceny gazu, który wcześniej był do USA sprowadzany, spadły do poziomu takiego, że bardziej opłaca się go spalić niż magazynować. Wszelkie powierzchnie magazynowe w USA są pełne gazu a kraj ten przymierza się do eksportu.

 

Firmy naftowe, zarabiając na łupkowej rewolucji, traktują gaz, jako niechciany półprodukt i spalają go. Ostatnio policzono, że gdyby go wykorzystać byłoby to wystarczające, aby zapewnić energię dla wszystkich domów w Chicago i Waszyngtonie.  Według Financial Times, w ciągu ostatniego roku ilość niechcianego gazu, który jest spalany w Północnej Dakocie, wzrósł o 50%.

 

Ten szybki wzrost produkcji spowodował, że Stany Zjednoczone są jednymi z liderów światowego spalania gazu.  Według Banku Światowego, objętość spalanego gazu wzrosła tam trzykrotnie w ciągu pięciu lat.  USA znajduje się obecnie na piątym miejscu na świecie pod względem spalania, po Rosji, Nigerii, Iranie i Iraku.

 

Spalanie zbędnego gazu w Stanach Zjednoczonych jest wynikiem zbyt niskich jego cen.  Gaz jest produktem ubocznym pozyskiwania ropy naftowej, ale przy tak niskiej cenie nieopłacalna jest budowa rurociągów lub dowolnej linii do jego transportu.  Spalanie jest najbezpieczniejszym sposobem, aby się go pozbyć.  Światło z płonących pól gazowych można zobaczyć nawet z drogą satelitarną. Jednakże praktyka ta przyciąga uwagę inwestorów i ekologów.  Gaz jest marnowany, a efektem tego marnotrawstwa jest emisja gazów cieplarnianych.

 

Biorąc pod uwagę to do czego doszło w USA, gdy tylko pojawiły się pierwsze informacje, że Amerykanie chcą robić interesy na gazie w Polsce było jasne, że nasz kraj może stać się gazowym eldorado. Tylko naiwni naiwni mogli sądzić, że Rosja na to pozwoli przyglądając się spokojnie rozwojowi wypadków. To, co zdarzyło się w naszym kraju w ciągu ostatnich kilku lat, po kwietniu 2010 zdecydowanie oddala możliwość gazowej niezależności od potężnego wschodniego sąsiada.

 

Zamiast dawać się ponosić kolejnym falom programowanego myślenia implementującego niechęć do pewnych postaw i technologii warto się zastanowić nad tym gdzie jest drugie dno i dlaczego to USA a nie Polska marnuje teraz gaz nie wiedząc, co z nim robić a my cieszymy się, że Gazprom obniża nam i tak najwyższe w Europie ceny za ten surowiec, wot duraki z Polszy.

 

 

 

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-01-31 19:14


Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-01-31 20:56


gość

#1990 NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !

2013-01-31 21:02

#1987: LOWOBYWATEL - Re: Re: Re: Re: NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !

Z Gazpromem układają się koncerny amerykańskie wydobywajace gaz w Polsce.

To  nie inicjatywy obywatelskie w Europie i w Polsce podpisywały zdradzieckie umowy.

 

"Wiadomo dlaczego między rządem  Tuska a Moskwą
zawarto kuriozalnie niekorzystną dla Polski  umowę na rosyjski gaz...
Redakcja "Najwyższego Czasu" dotarła do tekstu dwóch protokołów podpisanych w dniu 29.10.2010
przez Waldemara Pawlaka i wicepremiera rosyjskiego rządu Igora Sieczina.
Zmieniają one kontrakt jamalski podpisany w 1993 r. i zawierają postanowienia skrajnie
niekorzystne dla strony polskiej.

Aż do 2022 będziemy kupować od Rosji 1,5 raza więcej gazu niż
potrzebujemy, bez prawa odsprzedaży.
Uniemożliwi to dywersyfikację źródeł jego dostaw. Polski rząd stracił kontrolę nad
Europol Gazem SA, a spółka ta nie może już ustalać cen przesyłu.

Z kolei po 2022 roku zgodnie z umową będziemy
kupować niemal cztery razy więcej gazu.
Rząd Polski zgodził się na ceny przesyłu nieuwzględniające unijnych przepisów, co
może skutkować karami nałożonymi przez KE. Co więcej, Polska umorzyła
Gazpromowi 1,2 mld złotych długu,

Szymowski pisze:"Mamy, więc do czynienia z gigantyczną aferą, której
skutki będziemy odczuwać, przez co najmniej 11 lat."

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-01-31 22:38


Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-02-01 03:54


Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2013-02-01 03:55


Ten wpis został usunięty przez administratora strony (Pokaż szczegóły)

2013-02-01 17:05


Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-02-03 00:59


gość

#1996 PILNE ! ROZPOWSZECHNIAJMY !

2013-02-03 22:40

#1984: LOWOBYWATEL - Re: Re: Re: Re: NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !

PLANOWANA JEST INWAZJA OBCYCH WOJSK  NA POLSKĘ :

http://www.youtube.com/watch?v=4k9_7I5PgeM&feature=youtu.be.......

.Omówienie projektu ustawy o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:

http://sejmometr.pl/sejm_druki/2202449................

 

ROZPOWSZECHNIAJMY !

PILNE !


LOWOBYWATEL
Gość

#1997 NA SŁUPACH OGŁOSZENIOWYCH ŁOWICZA: " NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !

2013-02-03 22:50

W środę 30.01.2013 r. na 13 słupach ogłoszeniowych Łowicza ukazały się plakaty

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s480x480/600765_476933869031838_18...

Nakazem chwili jest mobilizacja Narodu Polskiego aby wołanie o ratunek T. Wojda i M. Bejda na forum Parlamentu Europejskiego 09.10.2012 r. w Brukseli, odwróciło niebezpieczeństwo wiszące nad Polską.

Uwierzmy, że razem stanowimy nieprawdopodobną siłę, która przepędzi wrogów Narodu Polskiego !

 

 


Polska,                            Polska, Ojczyzna Polaków została oddana bez żadnego wystrzału w ręce wrogów Narodu Polskiego.

D Dokonu   Dokonuje się podbój gospodarczy, informacyjny i propagandowy.

Wypowiedziano wojnę Narodowi Polskiemu. Zdrajcy Narodu Polskiego sprowadzili okupanta do bram Łowicza i powiatu łowickiego w celach neokolonialnego wyzysku i rabunku naszych bogactw naturalnych.

W tajemnicy, z naruszeniem prawa sprzedano w Łowiczu Polską Ziemię firmie z USA pod trucicielską bazę wydobywczą wraz z wiertnią, która już płynie z USA, do obsługi pól wiertniczych na 3/4

terytorium Polski. Trwa jej budowa pomimo, że Prokuratura Rejonowa w Łowiczu uznała mieszkańców za pokrzywdzonych (post. z 29.10.2012r Ds. 765/12).

W Polsce w ciągu ostatnich 50 lat wykonano ponad 7500 odwiertów geologicznych w celu poszukiwania i wydobywania węglowodorów, gdzie zastosowano niszczącą, agresywną technikę hydraulicznego szczelinowania połączoną z użyciem materiałów wybuchowych, co już spowodowało trzęsienia ziemi np. w Wielkopolsce.

Każdy odwiert geologiczny na poszukiwanie i wydobywanie węglowodorów to :

 • nieustanna, niemożliwa do uniknięcia emisja metanu, tlenku węgla i innych gazów  do atmosfery

 • zatrucie i niszczenie zasobów wód podziemnych i gruntowych

 • skażenie radioaktywne powietrza i gleby

 • stała ponadnormatywna emisja hałasu / brak egzekwowania przez władze konieczności budowy wokół odwiertów ekranów dzwiękochłonnych

 • zużywanie ogromnych ilości wody za darmo

 • brak metody utylizacji odpadów wiertniczych i składowanie ich w przypadkowych, niedozwolonych miejscach

 • brak jakichkolwiek zabezpieczeń finansowych i odpowiedzialności karnej za spowodowanie katastrof ekologicznych czy humanitarnych

 • dopuszczona możliwość manipulacji w kwalifikacji złóż, ilości wydobywanego surowca, zasobów czy też zużywanych związków toksycznych/brak odpowiednich służb kontrolnych i nadzoru społecznego

 • grożba wywłaszczeń bez szans na godziwe odszkodowania

 • spadek wartości nieruchomości i atrakcyjności turystycznej terenów objętych odwiertami

 • niszczenie dróg i infrastruktury jak też zanieczyszczanie spalinami przez ciężki sprzęt obsługujący te odwierty

 • niebezpieczeństwo spowodowania wypadków drogowych przez pojazdy przewożące niebezpieczne substancje

 • bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia dla Polaków ze względu na użycie środków toksycznych, mutagennych i kancerogennych

 • zyski z wydobywania surowców wywożone do firm matek mających siedziby poza granicami kraju

 • prace wiertnicze i badania w całej Polsce jak też budowa bazy w Łowiczu w znacznej części finansowane z pieniędzy podatników,Skarbu Państwa. Premier Tusk przeznaczył 5 mln zł. dodatkowo na dofinansowanie wydobycia gazu łupkowego przez światowe koncerny wydobywcze, na których ciążą wyroki sądowe za niszczenie środowiska i łamanie praw człowieka w innych regionach świata

 • zamiast obiecanych korzyści już każdy Polak dopłaca do poszukiwania i wydobywania węglowodorów 1112 zł /rok, wg. ekspertyzy naukowej CZR w Łodzi

 • nie ma nic wspólnego z niezależnością energetyczną Polski, bowiem rząd Tuska uzależnił Polskę energetycznie do 2040 r. od dostaw węglowodorów z Rosji, po najwyższych na świecie cenach w ilościach wielokrotnie przekraczających potrzeby naszego kraju

 • korupcja w Ministerstwie Środowiska, gdzie wydawane są koncesje na bogactwa naturalne, manipulacje i zafałszowania w podawaniu informacji do opinii publicznej

 • przeznaczanie unijnych pieniędzy na pozorowany opór społeczny jak np. instytuty obywatelskie, organizacje ekologiczne, partii zielonych powiązanych z Krytyką Polityczną

 • marnowanie środków finansowych na monitoring, który w żaden sposób nie jest w stanie zapobiec degradacji środowiska a jedynie sprawiać ma wrażenie, że wszystko jest bezpieczne

 • akcje lobbingowe wśród polityków polskich jak też w Parlamencie Europejskim, jak np. wystawa o gazie łupkowym, konferencje, bankiety, imprezy integracyjne organizowane przez koncerny energetyczne

 • presja D.Tuska i Ministra Środowiska na europosłów z Polski aby nie dopuścili do zakazu wydobywania węglowodorów w całej Unii. Premier Tusk zwraca się do przewodniczącego Komisji Europejskiej, aby "Komisja strzegła gazu łupkowego przed lobbingiem tych którzy z różnych powodów nie chcieliby, aby gaz łupkowy stał się alternatywnym źródłem energii"

 • inwigilacja i zastraszanie rzeczywistych przeciwników odwiertów w Polsce

 • niebezpieczeństwo zastosowania kosztownej, już wdrażanej w Elektrowni Bełchatów , technologii CCS, tj. wstrzykiwania pod wysokim ciśnieniem skroplonego CO2 wraz z toksycznymi spalinami dla wspomagania wydobycia gazu ziemnego, co jest bombą z opóźnionym zapłonem, która dopełni dzieła zniszczenia

Już jest zatruta woda w kranach w Łowiczu i okolicy. Władze lokalne, Prokuratura Rejonowa, Prokurator Generalny oraz inspekcje sanitarne ignorują nasze wołanie o czystą , zdrową wodę. Wydobywanie węglowodorów w Polsce nie ma żadnego uzasadnienie ekonomicznego ani gospodarczego, jest grożne dla Polski i Narodu Polskiego. Zmierza bowiem do zniszczenia polskiego rolnictwa i wraz z genetycznie zmodyfikowanymi organizmami, Chemitrails, HAARP, przymusem toksycznych szczepionek, ma na celu zagładę Narodu Polskiego.

Nakazem chwili jest mobilizacja Narodu Polskiego aby wołanie o ratunek T. Wojda i M. Bejda na forum Parlamentu Europejskiego 09.10.2012 r. w Brukseli, odwróciło niebezpieczeństwo wiszące nad Polską.

Uwierzmy, że razem stanowimy nieprawdopodobną siłę, która przepędzi wrogów Narodu Polskiego !


Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi. Stowarzyszenie Obrony i Rozwoju Polski .

OBYWATELSKI RUCH OPORU. petycjeonline.com, protest przeciw ustawie nowe prawo geologiczne i górnicze

 

LOWOBYWATEL

#1998 NA SŁUPACH OGŁOSZENIOWYCH ŁOWICZA: " NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE !

2013-02-04 20:34

Łowicz, 04.02.2013r.

Zbigniew Kuczyński
Dyrektor
Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu
Radny Rady Powiatu Łowickiego
Krzysztof Kaliński
Burmistrz Miasta Łowicza

Zgłoszenie reklamacji na rozklejanie plakatów na słupach ogłoszeniowych w Łowiczu.

W związku z ewidentnym faktem dyskryminacji Inicjatywy Obywatelskiej Dorzecza Bzury i Słudwi oraz  Obywatelskiego Ruchu Oporu działających w ramach prawnych Stowarzyszenia Regionalnego Wsi Urzecze "Łowiczanie" poprzez :
 • zakaz przyjmowania naszych plakatów do odpłatnego wywieszenia na  słupach ogłoszeniowych w Łowiczu wydany pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu
 • wymuszanie na T. Wojda poddania plakatów cenzurze dyrekcji OSIR i Burmistrza Miasta Łowicza poprzez wywieranie nacisku aby T. Wojda udała się do dyrektora OSIR na rozmowę w tej sprawie
 • odmowa przyjęcia plakatów w dniu 29.01.2013r. do wywieszenia, pomimo sprzeciwu T. Wojda na dyskryminujący sposób jej potraktowania jako reprezentantki  interesów zagrożonych mieszkańców Łowicza, uznanych przez prokuraturę za pokrzywdzonych, cyt : " Jak sobie Pan dyrektor i burmistrz życzą, o tym jeszcze dzisiaj będzie wiedział cały świat co się tutaj w Łowiczu wyprawia, jaka jest dyskryminacja Polaków i łamanie ich praw. Niech powiedzą wprost, że chcą nas uśmiercić! Ostrzeganie, informowanie mieszkańców o zagrożeniach to nie obowiązek T.Wojda ani Obywatelskiego Ruchu Oporu ale elementarny obowiązek burmistrza jak też dyrektora, który jest radnym powiatowym. "
 • reakcją na ripostę T. Wojda  było telefoniczne wycofanie się z odmowy i celowe wywieszenie w niedostępnych, mało widocznych miejscach pomimo, że wisi wiele nieaktualnych plakatów, w miejscach o dobrej widoczności. Wywieszono  plakaty, (faktura VAT wystawiona na Maria Bejda, nr. 1275 w kwocie 70 zł. w dniu 30.01.2013r)na słupach ogłoszeniowych  miejscach niedostępnych dla czytających, najniżej na samym dole tak, że gdyby ktoś chciał czytać to musiałby klękać na ziemi.
zgłaszamy reklamację na bezwartościową usługę rozklejania naszych plakatów.
Żądamy zwrotu wpłaconej kwoty poprzez przekazanie na konto bankowe " Stowarzyszenia Regionalnego Wsi Urzecze "Łowiczanie".
Domagamy się zadośćuczynienia za nasze krzywdy moralne jak też krzywdę mieszkańców Łowicza, pozbawionych informacji o grożących niebezpieczeństwach, poprzez ponowne, nieodpłatne wywieszenie tych samych naszych plakatów, powielonych na koszt OSIR, w miejscach najlepiej widocznych i najlepiej dostępnych.
Żądamy opublikowania  w gazetach Nowy Łowiczanin, Dziennik Łódzki, oraz na portalach: lowiczanin info, lowicz24,eu, nasze miasto,  dziennik łódzki
ogłoszenia następującej treści:
"Przepraszamy mieszkańców Łowicza i okolic, uznanych przez prokuraturę w Łowiczu
za pokrzywdzonych, za pozbawienie ich dostępu do informacji zawartych na plakatach
pod nazwą: "NIE CHCEMY TEKSASU W ŁOWICZU I W POLSCE!",
Inicjatywy Obywatelskiej Dorzecza Bzury i Słudwi, Obywatelskiego Ruchu Oporu,
działających w ramach prawnych Stowarzyszenia Regionalnego Wsi Urzecze "Łowiczanie!",
wywieszonych w miejscach niedostępnych na słupach ogłoszeniowych w Łowiczu.
Krzysztof Kaliński, Burmistrz Miasta Łowicza,  Zbigniew Kuczyński, Dyrektor OSIR. "

Nie spełnienie naszych żądań jako zadośćuczynienia na złamanie naszych konstytucyjnych
praw i Konwencji z Aarhus art.3 ust.8 oraz Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności
skutkować będzie podjęciem dalszych kroków prawnych w związku z art.118§3k.k.,163 k.k.,181§1 k.k.
Nie ostrzeganie mieszkańców o grożących niebezpieczeństwach a szczególnie przeszkadzanie innym w ostrzeganiu
jest dowodem na współudział w zaplanowanym przestępstwie przeciwko Narodowi Polskiemu.
Maria Bejda, Teresa Wojda
Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
OBYWATELSKI RUCH OPORU

Art. 118. § 1. Kto, w celu wyniszczenia w całości albo w części grupy narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub grupy o określonym światopoglądzie, dopuszcza się zabójstwa albo powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu osoby należącej do takiej grupy, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

§ 2. Kto, w celu określonym w § 1, stwarza dla osób należących do takiej grupy warunki życia grożące jej biologicznym wyniszczeniem, stosuje środki mające służyć do wstrzymania urodzeń w obrębie grupy lub przymusowo odbiera dzieci osobom do niej należącym, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.

§ 3. Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w § 1 lub 2, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

art. 181.§ 1.
“ Kto zanieczyszcza wodę, powietrze lub powierzchnię ziemi substancją albo promieniowaniem
jonizującym w takiej ilości lub w takiej postaci, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub
spowodować istotne obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi lub zniszczenie w
świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od 3
miesięcy do lat 5.”
 • Art. 163. § 1. Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać:
 • 1) pożaru,
 • 2) zawalenia się budowli, zalewu albo obsunięcia się ziemi, skał lub śniegu,
 • 3)eksplozji materiałów wybuchowych lub łatwo palnych albo innego gwałtownego wyzwolenia energii, rozprzestrzeniania się substancji trujących, duszących lub parzących,
 • 4) gwałtownego wyzwolenia energii jądrowej lub wyzwolenia promieniowania jonizującego, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 4. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 2 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawcapodlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-02-05 16:30


Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-02-05 23:16