PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

LOWOBYWATEL

#2151 Kulisy przesłuchania przed delegacją Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego 30.05.2013r

2013-07-28 21:58

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=isNeFObDS8Q

 

NTV Janusz Zagórski

Opublikowano 12 cze 2013

Powracamy do tematu wydobycia gazu łupkowego w Łowiczu,a naszymi rozmówczyniami są dwie siostry Teresa Wojda i Maria Bejda, organizatorki protestów. W piątkowej audycji (7.06.2013) pokazaliśmy materiał z przesłuchania przed Komisją Petycji Parlamentu Europejskiego, które miało miejsce we Wrocławiu. Z prowadzonej rozmowy dowiadujemy się więcej o kulisach całej sprawy.

 

Najlepsze komentarze


 


Gość

#2152 Prof. Ingrafea krytykuje Obamę

2013-08-01 12:31

Politycy powinni słuchać niezaleznych naukowców, którzy ostrzegają przed zgubną polityką energetyczną, póki jeszcze nie jest za późno dla ratowania naszej planety....

http://www.nytimes.com/2013/07/29/opinion/gangplank-to-a-warm-future.html?smid=tw-share&_r=1&

 

Ithaca, Nowy Jork - WIELE zaniepokojeni zmianami klimatu , w tym prezydenta Obamy, przyjęli szczelinowania hydraulicznego dlagazu ziemnego . W swoim ostatnim przemówieniu klimatu, prezydent posunął się nawet do gazu ryczałtu z odnawialnych źródeł energii, jak "czystej energii".

Czytelnicy podzielili się swoimi przemyśleniami na temat tego artykułu.

Jako wieloletni naftowej i inżynier gazu, który pomógł opracować techniki szczelinowania łupkowego w Departamencie Energetyki, mogę was zapewnić, że to gaz nie jest "czysty". powodu wycieków metanu, głównym składnikiem gazu ziemnego, gazu wydobywanego ze złóż łupkowych nie jest "most" do odnawialnych źródeł energii w przyszłości - to pomost do bardziej oddalonego od ocieplenia i czystej inwestycji energetycznych.

Metan jest zdecydowanie mocniejszy gazem cieplarnianym niż dwutlenek węgla, choć nie trwa aż tak długo w atmosferze. Mimo to, w okresie 20 lat, jeden funt niego pułapki tyle ciepła, ile co najmniej 72 kilogramów dwutlenku węgla. Jej spadek potencji, ale nawet po wieku, to jest co najmniej 25 razy potężniejsza niż dwutlenku węgla. Podczas spalania gazu ziemnego emituje połowę dwutlenku węgla, z węgla, ale wyciek metanu eviscerates tę zaletę, ze względu na jego moc zatrzymującym ciepło.

I metanu przecieka, choć istnieje duża niepewność co do wskaźnika. Jednak ostatnie pomiary przez National Oceanic i Atmospheric Administration w gazu ziemnego i ropy w Kalifornii, Kolorado, Utah znaleziono stawki wyciek 2,3 procent do 17 procent rocznej produkcji, w ​​zakresie moich kolegów w Cornell i przewidziałem kilka lat temu. Jest to gaz, który jest uwalniany do atmosfery niespalonym w ramach procesu szczelinowania hydraulicznego, a także z rurociągami, sprężarek i jednostek przetwarzania. Ustalenia te budzą pytania o to, co dzieje się gdzie indziej. Agencja Ochrony Środowiska wydała nowe przepisy w celu zmniejszenia tych emisji, ale przepisy nie odnoszą skutku, aż do 2015 r. i mają zastosowanie tylko do nowych dołków.

2011 badania z Narodowego Centrum Badań Atmosfery stwierdzał, że przecieki mogą być poniżej 2 procent, gazu nie ma żadnej przewagi klimatu nad węglem. A badania wydany w maju przez Climate Central, grupa naukowców i dziennikarzy badających zmiany klimatu, stwierdził, że 50 procent zaletą klimat gazu na węgiel jest mało prawdopodobne, aby osiągnąć w ciągu najbliższych 03:57 dziesięcioleci. Niestety, nie mamy tak długo do walki ze zmianami klimatu - kolejne dwie dekady są kluczowe.

Na swoim koncie, prezydenta planu uznaje, że "ograniczenie emisji metanu jest krytyczny." Jednak uwolnienie niespalonego gazu w procesie produkcji nie jest jedynym problemem. Gazowe i naftowe, które tracą integralność strukturalną również wyciek metanu i innych zanieczyszczeń poza ich obudów i do atmosfery i wody studni. Wieleprzemysłu badania pokazują, że około 5 procent wszystkich odwiertów ropy i gazu wyciek natychmiast z powodu problemów z integralnością, z powodu wzrostu liczby wycieków w czasie. Z setek tysięcy nowych studni oczekiwać, problem ten nie jest ani znaczenia, ani nie do uniknięcia z obecną technologią.

Dlaczego tak wielu studni wycieku w ten sposób? Ciśnienia pod ziemią, zmiany temperatury, ruchu ziemi z odwiertu pobliskich studniach i crack skurczu i uszkodzić cienką warstwę kruchego cementu, które ma do uszczelniania studzienek. I coraz cement doskonałe jak wiercenie idzie poziomo do łupków jest niezwykle trudne. Po cement jest uszkodzony, naprawy tysięcy stóp pod ziemią jest drogie i często nieskuteczne. Ropy i gazu przemysłu starali się rozwiązać ten problem przez dziesiątki lat.

Naukowe zostało czekają na lepsze dane z EPA w celu oceny skali problemu zanieczyszczenia wód. Dlatego, że jest tak zniechęcający, że w obliczu skarg branżowych EPA ponoć został zamknięty lub cofnął się z kilku badań na problem. Może studiów EPA szczelinowania hydraulicznego i wody pitnej, z powodu w 2014 r., będzie bardziej rozmowni. Ponadto projekty badaniu Departament Energii wskazują, że istnieją ogromne problemy ze znalezieniem wystarczającej ilości wody do szczelinowania przyszłych odwiertów. Prezydent nie powinien obejmować tę technologię w swojej polityce energetycznej, aż badania te są kompletne.

Mamy odnawialnych wiatr, woda, energia słoneczna i możliwości technologiczne w zakresie efektywności teraz. Możemy skalować je szybko i tanio, tworzenia wzrostu gospodarczego, tworzenia miejsc pracy i prawdziwie czystej energii w przyszłości do walki ze zmianami klimatu. Wola polityczna jest składnikiem brakuje. Znacząca redukcja węgla jest możliwe tak długo, jak przemysł paliw kopalnych jest dozwolone tyle wpływ na naszą politykę energetyczną i agencje regulacyjne. Decydenci muszą słuchać głosy niezależnych naukowców, podczas gdy jest jeszcze czas.

Anthony R. Ingraffea jest profesorem Inżynierii Lądowej i Środowiska na Uniwersytecie Cornell i prezes lekarzy, naukowców i inżynierów do zdrowej energii , grupy non-profit.

 

LOWOBYWATEL

#2153 Premier Donald Tusk osobiście dogląda ludobójczą bazę UOS w Łowiczu

2013-08-03 16:26

 

http://www.lowiczanin.info/gospodarka/wydarzenia/-Premier-Donald-Tusk-odwiedzil-Lowicz-/


Premier Donald Tusk odwiedził Łowicz
mwk
2013.08.03, ostatnia aktualizacja 2013.08.03

Szef polskiego rządu Donald Tusk odwiedził dzisiaj, 3 sierpnia bazę United Oilfield Services w Łowiczu. Po firmie oprowadzali go prezes Dennis McKee oraz dyrektor do spraw rozwoju biznesu Cezary Filipowicz. Premierowi towarzyszył wicewojewoda łódzki Paweł Bejda.


Po zwiedzaniu strefy Donald Tusk spotkał się z przedstawicielami wszystkich specjalnych stref ekonomicznych, jakie działają w Polsce. Mieliśmy okazję uczestniczyć na początku tego spotkania, gdy ogłosił, że działalność stref tych zostanie przedłużona do 2026 roku.


Po tym spotkaniu odbyła się konferencja prasowa z premierem, w której pytaliśmy o to, jakie jego zdaniem znaczenie dla Łowicza i regionu, a także dla całej Polski będzie miał gaz łupkowy.

W odpowiedzi usłyszeliśmy, że zarówno gaz, jak i ropa, jaka znajduje się w łupkach to nadzieja nie tylko dla naszego miasta i powiatu. Dla Łowicza to ważne już teraz, bo baza, a nawet już jej centrum magazynowo-logistycznego stworzyła miejsca pracy. Ale łupki to przede wszystkim szansa na większą niezależność energetyczną Polski, a ona będzie się przekładała na ceny gazu, więc może dać korzyść każdemu Polakowi. Potrzebne jednak są jeszcze uwarunkowania prawne, aby osiągnąć konsensus między oczekiwaniami ekologów i inwestorów.


Więcej o wizycie premiera w bazie United Oilfield Services w czwartkowym NŁ.

LOWOBYWATEL

#2154 Bez wczesniejszych zapowiedzi: Baza United Oilfield Services w Łowiczu oficjalnie otwarta

2013-08-03 17:49

http://www.lowiczanin.info/gospodarka/wydarzenia/-Baza-United-Oilfield-Services-w-Lowiczu-oficjalnie-otwarta/

Baza United Oilfield Services w Łowiczu oficjalnie otwarta
mwk
2013.08.03, ostatnia aktualizacja 2013.08.03


- Czekaliśmy na ten moment 3 lata i dziś nadszedł, że jesteśmy w naszej bazie – mówił Dennis McKee, prezes firmy United Oilfield Services, która w specjalnej strefie ekonomicznej wybudowała bazę magazynowo-logistyczną. Dzisiaj, 3 sierpnia została ona oficjalnie otwarta.

 

Rano bazę do poszukiwań gazu i ropy ze złóż łupkowych zwiedził premier RP Donald Tusk.

Po południu przy ul. Ekonomicznej odbyło się oficjalne otwarcie bazy, z udziałem zaproszonych gości, pracowników oraz delegacji władz kilku szczebli.

Bo przecięcia wstęgi poproszono: wicewojewodę Pawła Bejdę, członka Zarządu Województwa Łódzkiego Marcina Bugajskiego, starostę łowickiego Krzysztofa Figata oraz burmistrza Łowicza Krzysztofa Kalińskiego. Każdy z nich dostał do przecinania nożyczki, piąta para przeznaczona była dla prezesa Dennisa McKee.

 

Zarówno wicewojewoda Paweł Bejda, jak i starosta i burmistrz, zabierając głos wyrażali zadowolenie, że baza powstała właśnie w Łowiczu, że powstały tu nowe miejsca pracy. Burmistrz nawet pamiętał dokładnie datę, kiedy po raz pierwszy w ratuszu pojawili się przedstawiciele United Oilfield Services. Dziś wszyscy mieli satysfakcję, że inwestycja została zrealizowana.

 

komentarze, zanim redaktor W. Waligórski ocenzuruje, wykasuje...

~KŁAMCY! GDZIE TE MIEJSCA PRACY (13.03.08 19:41:08)

dla Łowiczan? Burmistrz tylko mówi o miejscach pracy dla Łowiczan ale przy zbiorze truskawek i ogórków na podłowickich wsiach..... Zatrudnienie w bazie to fikcja. Oszustwo : zapowiadane miejsca pracy w bazie UOS dla 1000 Łowiczan........... Łowiczanie , uznani za pokrzywdzonych nie dajcie się dłużej zwodzić oszustom...... Baza w Łowiczu jest bramą do piekła w Łowiczu, w Polsce i Europie w dodatku na nasz koszt , koszt budżetu państwa...


~Bejda, Figat, Kaliński (13.03.08 20:08:37)

Haniebna data i haniebne przecięcie wstęgi jak i otwarcie ŁOWICKIEJ DROGI DO GAZU !........ W czyim interesie działacie panowie, bo na pewno nie w interesie mieszkańców Łowicza, Polski , Europy uznanych przez prokuratora za pokrzywdzonych powstaniem bazy UOS, co już truje........pokrzywdzonych.....
Łowiczanie , mieszkańcy powiatu , mieszkańcy Polski i Europy z gazem nieustannie wydobywającym się zamiast wody nie da się zyć..... To wyrok smierci na narodzie... Czeka nas powolne umieranie w cierpieniach! NIE GÓDŻMY SIĘ !!!!!! WALCZMY O ZYCIE bo życie jest silniejsze niż smierć! .... ...
Ogłupili mieszkańców Łowicza i POlski i zobojętnili stosowaniem trujących dodatków do wody z wodociągu jak m.in. arsen,chlor, fluor..... chemitrails ,gestą siecią przekazników telefonii komórkowej trującymi szczepionkami....
,Łowiczanie nasze życie w naszych rekach ...
OBUDZMY SIĘ! Ci co sprowadzili tą bazę są przegrani.... i bezprawnie sprawują swoje funkcje...: udowodniony został zamach stanu na Narodzie Polskim....

 

LOWOBYWATEL

#2155 Bez wczesniejszych zapowiedzi: Baza United Oilfield Services w Łowiczu oficjalnie otwarta

2013-08-04 03:31

Komentarze spod artykułu zanim bezprawnie usunie właściciel lowiczanininfo...


~Wypociny to bezprawnie pyszniących (13.03.08 21:32:06)

sie prawością tnących wstęgi i ich piesków co tu zaczynają ujadać ... Dziękuj Bogu ,o ile jestes Polakiem , że jest ktoś kto Cię ostrzega tak jak Pani Teresa Wojda i Maria Bejda Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi..... O ile jesteś wrogiem zycia , wrogiem Narodu POlskiego to nie masz tu co szukac.... Polacy budzą się.... 3oo protestuje w Łowiczu , 300 w powiecie.... Wracaj do swoich ,wysoko opłacany na którego skarżą się amerykanie na filmie na You Tube"Gaz łupkowy jak to się robi w Polsce?",że łapówki dla polskich urzędników drogo ich kosztują...


~Słusznie, że NIE CHCEMY TEKSASU... (13.03.08 21:40:02)

w Łowiczu i w Polsce! BleuZ00m 1 miesiąc temu Helping Poland's farmers any way we can! We in Pennsylvania KNOW and HATE the evil of fracking. Walking with you, friends. .........Pomagamy Polska rolnicy każdy możliwy sposób! My w Pensylwanii WIEDZIEĆ i nienawiść zła szczelinowania gazu łupkowego. To zabija nasze krowy, kozy, dzięki czemu nasze dzieci, nasze rodziny chorych. I odpady radioaktywne wiercenia jest dziesięć razy prawna granica. Urlop i pracy z tobą, przyjaciele · 2


~Chca nas wytruć wodą z kanalizacji ! (13.03.08 21:44:20)

na blogu:monitor polski KŁAMCY! GDZIE TE MIEJSCA PRACY (13.03.08 19:41:08) dla Łowiczan? Burmistrz tylko mówi o miejscach pracy dla Łowiczan ale przy zbiorze truskawek i ogórków na podłowickich wsiach..... Zatrudnienie w bazie to fikcja. Oszustwo : zapowiadane miejsca pracy w bazie UOS dla 1000 Łowiczan........... Łowiczanie , uznani za pokrzywdzonych nie dajcie się dłużej zwodzić oszustom...... Baza w Łowiczu jest bramą do piekła w Łowiczu, w Polsce i Europie w dodatku na nasz koszt , koszt budżetu państwa...


~Kompletna degrengolada władz (13.04.08 04:30:52)

wszelkich szczebli.....Jak można coś tak okrutnego sprowadzić do Łowicza, Polski?..... Jak beznadziejnie ,zdradziecko musi być uwikłany każdy z tych marionetkowych przedstawicieli, ze z tak beszczelną i bez mrugnięcia usłużnością okupantom gotują NARODOWI POLSKIEMU, Polakom, oraz innym narodom ludobójczy giszeft ................ Z tej bazy, będzie wyjeżdżać codziennie ponad 200 ciężkich pojazdów z toksycznymi mieszankami w celu obsługi odwiertów geologicznych węglowodorów na terenie Diecezji Łowickiej jak też na dwie trzecie terytorium Polski. Spowoduje to niewyobrażalne i nieodwracalne szkody dla środowiska życia człowieka a więc baza ta stanie się bramą do piekła w Polsce. Prokurator Rejonowy w Łowiczu uznał wszystkich mieszkańców Łowicza za pokrzywdzonych powstaniem tej trucicielskiej bazy na osiedlu Bratkowice w Łowiczu (postan. z 29.10.2012r. Ds.765/12). .


~Boże Wszechmogący spraw (13.04.08 04:41:02)

aby Lud Łowicki przebudził się jak najprędzej....Utwierdż każdego zniewolonego i przytłoczonego codziennością Polaka, że NIE JEST PRAWDĄ, że szatańskie władze maja rację w zamiarze robienia depopulacyjnego giszeftu......


~ŁOWICZANIE GDZIE WY JESTEŚCIE???? (13.04.08 04:58:21)

że pozwalacie bezprawnie sprawującym władzę na zabijanie wszelkiego życia w imię szatańskich globalnych interesów.... NIE MÓWCIE, ŻE NIC SIĘ NIE DA ZROBIĆ,ŻE TRZEBA SIE NA WSZYSTKO GODZIĆ !!!!!!!!!......www.youtube.com/watch?v=--XWDy0QFG4


~Uzurpatorska władza jest już przegrana... (13.04.08 05:02:49)

bo został doskonale udowodniony zamach stanu w Polsce. ......, na wezwanie Tadeusza Cichockiego w imieniu Narodu Polskiego, w terminie do 30.06.2013r. osób sprawujących bezprawnie władzę w Polsce, ..... W liście otwartym z 25.04.2013r., do Sądu Najwyższego i Prokuratury Generalnej Tedeusz Cichocki alarmuje: .tcichocki.pl , www.tcichocki.pl/Zamach_stanu_w_Polsce-List_otwarty.pdf " Wybory powszechne i referenda to podstawa sprawiedliwego funkcjonowania państwa. Ich wyniki muszą, więc być zgodne z wolą suwerena w sposób niepodważalnie udokumentowany. ZAKOŃCZENIE - OSTATECZNE OSTRZEŻENIE DLA WŁADZY W POLSCE......... Niniejsze wezwanie jest kolejną, prawdopodobnie ostatnią próbą i okazją do pokojowej naprawy państwa. Cierpliwość Narodu Polskiego jest ograniczona i bardzo nadwyrężona. W sytuacji, gdy władza nie umie dostrzec swej indolencji lub (co niestety jest dużo bardziej prawdopodobne) celowo działa na szkodę naszej Ojczyzny, gdy oficjalnie mówi się o zwierzchności Narodu a w praktyce pozbawia się go możliwości efektywnego wpływania na losy kraju, podejmowania pracy i ochrony zdrowia, gdy większość Polaków nie może liczyć na lepszych przedstawicieli w kolejnych wyborach, bo nie dają one gwarancji uczciwości i dowodów zgodności z wolą wyborców, gdy władza odgradza się kordonami policji od demonstrantów i nie zamierza oddać sprawowanych funkcji, gdy obywatel potrzebny jest jedynie do tego, aby harował na jej utrzymanie, gdy żadna instytucja w państwie nie jest w stanie skutecznie przeciwdziałać takiej sytuacji suwerenowi nie pozostanie nic innego jak walczyć z taką władzą o swoje konstytucyjne i naturalne prawa oraz żywotne interesy Polski.
LOWOBYWATEL

#2156 Wezwanie Narodu Polskiego do obrony koniecznej w obliczu udowodnionego zamachu stanu w Polsce.

2013-08-07 17:25

Piaseczno, dn. 27 lipca 2013 r.
Tadeusz CICHOCKI
Ul. Radosna 1
05-500 Piaseczno
Tel./fax.: (22) 756-16-41
Tel.: 728-203-767
E-mail: tcichocki@tcichocki.pl
www.tcichocki.pl
Do Narodu Polskiego
List otwarty
W nawiązaniu do listu otwartego “Zamach stanu w Polsce” z dn. 25 kwietnia 2013 r.
(dostępny na http://www.tcichocki.pl/Zamach_stanu_w_Polsce-List_otwarty.pdf) informuję:
- Sąd Najwyższy i Prokuratura Generalna potwierdziły jego odbiór w dniu 30.04.2013 r.
- Sąd Najwyższy do dnia dzisiejszego nie udzielił żadnej odpowiedzi (!).
- Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście odmówiła wszczęcia śledztwa oraz
przyjęcia zażalenia (!).
- Dnia 31.07.2013 r. w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia odbędzie się
posiedzenie Sądu w przedmiocie rozpoznania mojego zażalenia na postanowienie Prokuratury
Rejonowej Warszawa-Śródmieście o odmowie przyjęcia zażalenia.
- Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota jest w trakcie rozpatrywania sprawy.
Suweren, jako władza zwierzchnia w Polsce (Art.4, ust. 1 obowiązującej Konstytucji
RP) ma niepodważalne prawo żądać dowodów na potwierdzenie zgodności oficjalnych
wyników wyborów powszechnych, uchwał Sądu Najwyższego w sprawach ważności
wyborów i protokołów Komisji Wyborczych z wolą większości wyborców biorących udział
w wyborach. Obowiązkiem Sądu Najwyższego i innych organów było, więc ich dostarczenie.
Pomimo wystosowanych przeze mnie wezwań i upłynięcia wskazanych terminów do chwili
obecnej nie dostarczono ich suwerenowi ani nie udzielono jakiejkolwiek odpowiedzi(!). 2
W tej sytuacji należy stwierdzić, że:
1. Uchwały Sądu Najwyższego stwierdzające ważność wyborów podjęte zostały w
sposób bezpodstawny (!!).
2. Suweren nie ma podstaw do uznawania oficjalnych wyników wyborów za zgodne
z prawdą - wolą wyborców i prawem - Art. 4, ust. 2 Konstytucji RP z dnia 2
kwietnia 1997 r.
3. Wszystkie organa władzy w Polsce funkcjonują w sposób nielegalny (!!).
Skoro niedozwolone jest kierowanie pojazdem mechanicznym bez odpowiednich
uprawnień to w żadnym przypadku nie można tolerować kierowania państwem -
reprezentowania Narodu Polskiego bez okazania legitymacji społecznej - udokumentowanej
zgody wyborców.
Uzurpatorzy urzędujący w konstytucyjnych organach władzy prawdopodobnie celowo
ignorują wezwania, nie podejmują merytorycznego dialogu i okazują bezczynność w sprawie
proponowanej przeze mnie nowelizacji prawa wyborczego z nadzieją, że:
4. Przeprowadzanie wyborów powszechnych, których wyniki byłyby w sposób
udokumentowany zgodne z wolą suwerena nie będzie możliwe również w przyszłości
(!!!).
Ze względu na fakty: obsadzenie wszystkich decyzyjnych stanowisk w najwyższych
organach, urzędach, sądach, resortach siłowych, …, przez ludzi nielegalnie sprawujących
władzę, ignorowanie wszelkich inicjatyw społecznych oraz wezwań do dymisji stwierdzić
trzeba, że:
5. Suweren pozbawiony został realnych, możliwości odsunięcia od władzy wrogich
Narodowi Polskiemu i działających na jego szkodę uzurpatorów w sposób pokojowy.
6. Jedyną możliwością, jaką uzurpatorzy pozostawili Polakom na przywrócenie
normalnych warunków życia i funkcjonowania państwa jest ich fizyczne unicestwienie
oraz powołanie nowych, legalnych władz. Koniecznie na bazie nowej i właściwej
ordynacji wyborczej.
W normalnych warunkach jestem obrońcą prawa człowieka do życia. Dlatego też
wielokrotnie próbowałem doprowadzić do reform drogami pokojowymi. Niestety
bezskutecznie, bo byłem ignorowany. Podobnie zresztą jak wiele innych osób, organizacji,
Związków Zawodowych, …. Dziś nie żyjemy w normalnych warunkach. Jesteśmy w stanie
niewypowiedzianej wojny i podstępnej okupacji realizowanej przez uzurpatorów a
polegającej na niewolniczym eksploatowaniu Narodu Polskiego oraz rozgrabianiu i
unicestwianiu Polski.3
W związku z powyższym a także ze względu na przedagonalny stan państwa, bardzo
złe i ciągle pogarszające się warunki życia przeważającej części Polaków, bezczynność lub
brak efektywnego przeciwdziałania odpowiednich organów państwa oraz brak perspektyw na
poprawę sytuacji, działając w interesie społecznym Narodu Polskiego oraz na podstawie
Art.4, ust. 1 i 2 obowiązującej Konstytucji RP
WZYWAM
Polki i Polaków, którzy przyszłość swoją i swych potomków upatrują w wolnej,
suwerennej, bezpiecznej, sprawiedliwej, dostatniej i gwarantującej perspektywy rozwoju
Polsce do przejęcia bezpośredniego sprawowania władzy oraz obrony swoich
konstytucyjnych i naturalnych praw a także żywotnych interesów Polski.
Korzystając z prawa do bezpośredniego sprawowania władzy (Art.4, ust. 2
Konstytucji RP) oraz w związku z istniejącymi obecnie okolicznościami (bezprawnym
przejęciem i sprawowaniem władzy przez uzurpatorów, ich bezpośrednimi i rzeczywistymi,
różnymi działaniami na szkodę Narodu Polskiego, ignorowaniem wszelkich pokojowych
inicjatyw społecznych zmierzających do naprawy państwa, bardzo złą sytuacją Polski oraz
brakiem innych, efektywnych możliwości jej poprawy) suweren może i powinien podjąć
decyzję oraz wprowadzić w życie niezbędne działania obrony koniecznej poprzez:
1. Uznanie wszystkich osób, które nielegalnie, bo bez okazania legitymacji
społecznej i wbrew wezwaniom suwerena do ustąpienia z pełnionych funkcji nadal
uzurpują sobie prawo do sprawowania władzy za zdrajców, wrogów Narodu Polskiego i
okupantów Polski.
2. Uznanie wszystkich osób współpracujących z okupantami i działających w
jakikolwiek sposób na szkodę Narodu Polskiego lub Polski za ich kolaborantów i
zdrajców – wrogów Narodu Polskiego.
3. Uznanie prawa (w części działającej na szkodę Polski i Narodu Polskiego) za
nielegalne.
4. Skazanie wszystkich okupantów i ich kolaborantów na karę śmierci za dokonanie
podstępnego zamachu stanu, nielegalne sprawowanie władzy, ignorowanie władzy
zwierzchniej m.in. jej wezwań do ustąpienia z pełnionych funkcji i działanie na szkodę
Narodu Polskiego oraz w celu powstrzymania destrukcji Polski.
5. Stworzenie w celu realizowania egzekucji możliwie jak największej liczby
zakonspirowanych oddolnie, samodzielnie organizowanych i zarządzanych oddziałów
Obrony Koniecznej Narodu Polskiego (OKNP). Skład osobowy – kilka do kilkunastu
najlepiej znanych sobie zaufanych osób zdolnych fizycznie do działań bezpośrednich
oraz osoby starsze schorowane i młodzież do rozpoznania, inwigilacji, dezaktywacji
monitoringu,….
6. Staranne, samodzielne i niezależne przygotowywanie przez każdy z oddziałów
OKNP na terenie całej Polski, możliwie jak najczęstszych różnych działań przeciwko
wrogom – przedstawicielom władzy okupacyjnej i ich kolaborantom. Ewentualną
współpracę oddziałów przeprowadzać w sposób bardzo rozważny (niebezpieczeństwo
inwigilacji) i jedynie w przypadkach koniecznych.4
7. Stopniowe, systematyczne i sukcesywne aż do obalenia okupanta realizowanie
„dożynanie watahy” np. i najlepiej metodą „seryjnego samobójcy”, atakując całą grupą
pojedyncze osoby lub małe grupy wrogów stosując podstęp, zaskoczenie i dostępne
środki o dowolnej porze dnia i nocy w najbardziej dogodnym miejscu. Takie metody
usprawiedliwia fakt dysproporcji np. w uzbrojeniu czy wyszkoleniu.
Realizowanie tego punktu podejmowane powinno być bez dodatkowych wezwań.
Każdy z oddziałów OKNP powinien samodzielnie podejmować wszelkie decyzje. Również o
optymalnym momencie rozpoczęcia działań. Sugeruję jednak, aby pierwsze działania
przeprowadzać po 30 września b.r. oraz po upewnieniu się, że do tej pory działania
Prokuratury, Związków Zawodowych i ewentualnie jakieś inne nie przyniosą oczekiwanych
skutków: obalenia władzy uzurpatorów i okupantów – wrogów Polski oraz co równie ważne -
umożliwienia zgodnego z wolą Polaków i udokumentowanego powołania nowej władzy (w
pierwszym rzędzie Prezydenta RP, jako głowy państwa). Okres do wskazanej daty powinien
być wykorzystany na tworzenie zakonspirowanych oddziałów OKNP i rzetelne, samodzielne
przygotowania do akcji.
8. Powołanie, po obaleniu okupanta, Konwentu Narodowego (w jego skład
dopuszczać jedynie rodowitych Polaków o nieposzlakowanej przeszłości) w celu
ustanowienia nowego prawa wyborczego (np. wprowadzającego jawność wyborów,
likwidującego obowiązek zebrania 100 000 podpisów osób popierających kandydatów na
urząd Prezydenta RP, zakaz udziału w wyborach obcokrajowców, …) oraz Narodowej
Komisji Wyborczej w celu przygotowania i przeprowadzenia prawdziwie demokratycznych
wyborów głowy państwa.
9. Wybranie najlepszego z dostępnych kandydatów na Urząd Prezydenta RP. On
powinien zaproponować nowelizację Konstytucji RP oraz kolejne reformy i sposoby ich
realizacji. Powinny one podlegać ocenie suwerena w ogólnonarodowym referendum.
W moim przekonaniu nie należy stawiać na partie polityczne, lecz na konkretne osoby.
Uważam, że to wybrany w prawdziwie demokratycznych wyborach przez Naród Polski
Prezydent RP powinien (na podstawie zapisów nowej Konstytucji) wyłaniać w trybie
konkursu ofert i powoływać Prezesa Rady Ministrów. On zaś w ten sam sposób powinien
wyłaniać i powoływać poszczególnych ministrów. Przy ich wyborach decydować powinny
kompetencje i predyspozycje a nie przynależność partyjna.
10. Nadzorowanie Prezydenta RP oraz reform realizowanych przez ustanowioną
władzę.
Wzywam również:
- Wszystkich uczciwych i szlachetnych Polaków, którym leży na sercu dobro ich
Ojczyzny i którzy z różnych powodów pracują w urzędach, policji, sądach, straży miejskiej,
…, do rezygnacji (na czas obalania uzurpatorów) z pracy/służby i zaniechania wszelkich
kontaktów z władzami okupacyjnymi. Niestety istnieje ryzyko, że w sposób niezamierzony
mogliby zostać uznani za kolaborantów.5
- Wszystkich zmuszonych do emigracji patriotów polskich do udzielania wszelkiej
możliwej pomocy oddziałom OKNP.
Ponadto informuję Ambasady innych państw, że wszelkie zobowiązania i decyzje
obecnych władz okupacyjnych w Polsce są sprzeczne z wolą suwerena - Narodu Polskiego i z
tego powodu nielegalne.
UZASADNIENIE
Naród Polski ma prawo i obowiązek obrony swojej Ojczyzny przed grupą ludzi, którzy
nielegalnie przejęli władzę i sprawując ją działają na jego szkodę oraz nie zamierzają
zaprzestać pomimo wezwań. Nikt za nas nie obroni naszych słusznych praw ani żywotnych
interesów Polski. Stoimy przed kolejną szansą naprawy Polski. To od naszej postawy zależeć
będzie czy jej nie zaprzepaścimy.
Realizacja w/w propozycji jest w moim przekonaniu jedyną drogą umożliwiającą suwerenowi
skuteczne odsunięcie od władzy obłudnych i aroganckich uzurpatorów/agentów,
wprowadzenie nowej i właściwej ordynacji wyborczej, powołanie legalnej władzy oraz
wdrożenie niezbędnych reform.
Zaniechanie ich realizacji pogrążyłoby Polskę, bo nadal umożliwiałoby wrogom
Polski „przemycanie” swoich agentów/marionetek do najwyższych organów władzy na
podstawie pseudo demokratycznej ordynacji wyborczej i działanie na szkodę Polaków. W
żadnym przypadku nie można tolerować bezkarności ludzi działających na naszą szkodę.
Również ze względu na demoralizujący wpływ takiej sytuacji na kolejne ekipy rządzące,
składy sędziowskie, ….
Niestety nawet gdyby śledztwo prowadzone przez Prokuraturę powierzone było
obiektywnym i kompetentnym prokuratorom to wydaje się, że postawienie przed wymiarem
sprawiedliwości zespołu sędziów Sądu Najwyższego, którzy w sposób bezpodstawny, (bo
niepotwierdzony dowodami na zgodność z wolą wyborców) uznawali ważność wyborów
(przez co narazili Naród Polski na destrukcyjne działania ludzi rzekomo wybranych) i
sprawiedliwe ich osądzenie jest w obecnych realiach znikomo prawdopodobne ze względu na
„układy” ludzi „władzy”. To samo dotyczy „przedstawicieli” innych najwyższych,
konstytucyjnych organów władzy i partii politycznych.
Na podstawie dotychczasowych doświadczeń (upodobań „władzy”/uzurpatorów do łamania
prawa - ignorowania woli władzy zwierzchniej w Polsce i chowania się za plecami
policjantów) nie należy też oczekiwać skuteczności planowanych na wrzesień przez Związki
Zawodowe zgodnych z „prawem” strajków i demonstracji, choć życzę im jak najlepiej i będę
ich wspierać na miarę swoich możliwości.
ZAKOŃCZENIE
Rodacy nadchodzi czas rozliczenia wszystkich uzurpatorów, zdrajców, sprzedawczyków,
sabotażystów i kolaborantów często ukrywających się pod polsko brzmiącymi nazwiskami i
fałszywymi życiorysami, którzy obłudnie pod płaszczykiem polityki miłości z uśmiechem na
twarzach i w pięknych, nowiutkich, skrojonych za nasze pieniądze garniturkach działają na
naszą szkodę w każdy możliwy sposób.6
Pora skończyć z samo podpaleniami, petycjami, marszami protestacyjnymi, strajkami i
wszelkimi innymi zgodnymi z „prawem”, ale niestety nieskutecznymi próbami naprawy
Polski. Uzurpatorzy łamiąc zapisy obowiązującej Ustawy Zasadniczej nie respektują
zwierzchności Narodu Polskiego. To, dlatego lekceważą petycje, strajki i protesty oraz tworzą
ustawy niezgodne z wolą suwerena. Dlatego wbrew woli suwerena ratyfikując Traktat
Lizboński zniewalają Polaków, za bezcen wyprzedają majątek narodowy zamiast go
pomnażać, w sposób niczym nieuzasadniony zadłużają Polaków, wydłużają wiek emerytalny,
odmawiają dymisji i nowelizacji prawa wyborczego, chcieli wprowadzić ACTA, planują
likwidację naszej waluty, …, itd., itp. W tej sytuacji jedynie radykalne, zdecydowane i
konsekwentne działania mogą przynieść oczekiwane efekty. Mam nadzieję, że wzorem
naszych przodków nie zabraknie nam odwagi oraz determinacji.
Być może niektórzy z nas oddadzą życie podobnie jak uczyniło to wcześniej bardzo
wielu szlachetnych i wielkich Polaków. Myślę jednak, że lepiej zginąć z honorem w słusznej
sprawie niż żyć jak niewolnik „wybrańców” Boga we własnym kraju.
W chwilach zagrożenia Polacy zawsze potrafili wykrzesać z siebie heroizm, rozwagę,
konsekwencję i potrafili… działać. Wierzę, że i tym razem tak będzie. Wierzę, że
zwyciężymy i tym razem zaprowadzimy porządek w naszej Ojczyźnie oraz wyciągniemy
właściwe wnioski wynikające z doświadczeń. Mam nadzieję, że już nigdy więcej nie damy się
oszukiwać ewentualnym, kolejnym złotoustym obłudnikom. Tego z całego serca Wam i sobie
życzę.
Tadeusz CICHOCKI
P.S. Wszystkich Polaków, którzy zgadzają się z treścią mojego listu proszę o pomoc w jego
rozpowszechnianiu różnymi możliwymi sposobami.
Do wiadomości:
Osoby prywatne, Organizacje Patriotyczne, Związki Zawodowe, Media, Prokuratura
Generalna, Ambasady, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralne Biuro Śledcze,
Najwyższa Izba Kontroli, Rzecznik Praw Obywatelskich, Ministerstwo Sprawiedliwości,
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Sąd Najwyższy, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej
Polskiej, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Kancelaria Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej,
Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, inne.
LOWOBYWATEL

#2157 SMIERCIONOŚNA BAZA UOS ZAGROZI NIE TYLKO ŁOWICZOWI ALE CAŁEJ POLSCE I EUROPIE !!!!!

2013-08-11 12:02

SMIERCIONOŚNA BAZA UOS ZAGROZI NIE TYLKO ŁOWICZOWI ALE  CAŁEJ POLSCE I EUROPIE !!!!!

Dlaczego taki prowokacyjny i nieprawdziwy tytuł, skoro Prokurator uznał wszystkich mieszkańców i samorząd miasta Łowicza za pokrzywdzonych powstaniem tej śmiercionosnej bazy okupacyjnej USA na Bratkowicach...?


http://lowicz.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1960250,baza-uos-nie-zagrozi-lowiczowi,id,t.html#b0cdbe5de7cc9637,1,3,6

Baza UOS nie zagrozi Łowiczowi

2013-08-11, Aktualizacja: dzisiaj 08:01

 

Baza UOS nie zagrozi Łowiczowi. Warszawska spółka United Oilfield Services w miniony weekend otworzyła w Łowiczu bazę logistyczną. Do końca roku da ona pracę 120 mieszkańcom miasta i okolic. Gościem specjalnym uroczystości był premier RP Donald Tusk.
....

- Budowa trwała 12 miesięcy i jak do tej pory kosztowała prawie 39 mln zł - informuje Ryszard Woronowicz, rzecznik UOS. - Do końca roku zainwestowanych zostanie kolejnych 9,5 mln zł.
Polska spółka z amerykańskim kapitałem, której szefuje Dennis McKee, za ponad 6,2 mln zł nabyła od władz Łowicza 16-hektarową działkę w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Powstała tam baza dla sprzętu do poszukiwań gazu łupkowego, ropy naftowej oraz badań sejsmicznych. UOS świadczy usługi związane z badaniami geofizycznymi, wiertnictwem oraz szczelinowaniem hydraulicznym. Pod tą ostatnią nazwą kryje się takie udrożnianie skały łupkowej, aby popłynął gaz.
Władze stołecznej spółki liczą, że swoim sprzętem i amerykańską technologią będą wspierać ok. 20 firm, które otrzymały koncesje na wydobywanie gazu łupkowego. Żadna z nich nie posiada do tego odpowiedniego sprzętu.
- Baza w Łowiczu jest sercem naszych operacji oraz magazynem centralnym naszej spółki - mówi Dennis McKee, prezes United Oilfield Services. - Połączenie potencjału dużej powierzchni, centralnego położenia oraz zastosowanych tutaj nowatorskich rozwiązań sprawia, że jest to dla nas wyjątkowa realizacja, dzięki której możemy oferować naszym klientom szeroki zakres usług.
Baza UOS składa się z 7 budynków o powierzchni blisko 9 tys. metrów kwadratowych oraz kubaturze prawie 66 tys. metrów sześciennych.
Na otwarciu inwestycji , któtrego dokonano 3 sierpnia, pojawił się m. in. Donald Tusk Premier zwiedził bazę oraz obejrzał flotę do szczelinowania hydraulicznego oraz badań sejsmicznych. Podczas rozmów z Dennisem McKee zapoznał się też z technicznymi aspektami poszukiwania gazu łupkowego.

W czasie konferencji prasowej z licznie zebranymi dziennikarzami szef rządu gratulował udanej inwestycji oraz zapewnił, iż władza wykonawcza zadba o "przychylny klimat" dla inwestycji w poszukiwania węglowodorów.


Co ciekawe, przed oficjalnymi uroczystościami w bazie UOS odbyło się spotkanie premiera z władzami spółki, wicewojewodą Pawłem Bejda i szefami specjalnych stref ekonomicznych. Funkcjonariusze BOR nie wpuścili na nie burmistrza Krzysztofa Kalińskiego, gdyż włodarz Łowicza nie znalazł się na liście VIP-ów.
Umowa zawarta między UOS a ŁSSE zawiera zapis mówiący, iż spółka musi zatrudnić 120 osób. Woronowicz zapewnia, że wymóg ten zostanie spełniony.
We wrześniu do Łowicza trafi przetransportowana do Polski blisko 53-metrowa wieża wiertnicza. Ciągle jest ona źródłem niepokoju wśród niewielkiej grupy łowiczan. Alarmują oni, że jej użycie w Łowiczu będzie skutkowało zatruciem środowiska. Przedstawiciele UOS zapewniają, że w łowickiej bazie będzie ona jedynie składowana.

............................................................................................................................................................................

Okupanci , cyt: "władza wykonawcza zadba o "przychylny klimat" dla inwestycji w poszukiwania węglowodorów" ......budując w pobliskim Kutnie najwiekszą i najnowoczesniejszą w Europie bazę wojskową dla ochrony intersów strategicznych USA....

WEZWANIE  NARODU POLSKIEGO DO OBRONY KONIECZNEJ

W OBLICZU UDOWODNIONEGO ZAMACH USTANU W POLSCE

.

http://lowicz.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1909603,w-kutnie-powstanie-centrum-logistyczne-za-98-mln-zlotych,id,t.html
W Kutnie powstanie centrum logistyczne za 98 mln złotych. Będzie najnowocześniejsze w Europie!
2013-06-25, Aktualizacja: 2013-06-25
...
kutno.naszemiasto.pl
Firma ALSTAL rozbuduje kompleks wojskowy w Kutnie – jeden z najnowocześniejszych...Zobacz więcej
Firma ALSTAL rozbuduje kompleks wojskowy w Kutnie – jeden z najnowocześniejszych obiektów logistycznych w Europie. Realizacja opiewa na kwotę 98mln zł. Wczoraj w Rejonowym Zarządzie Infrastruktury w Bydgoszczy miało miejsce oficjalne podpisanie umowy na realizację inwestycji....

Gość

#2158

2013-08-16 09:26

Popieram ,gonić żydostwo,Sebastian z Koszalina
LOWOBYWATEL

#2159 SMIERCIONOŚNA BAZA UOS ZAGROZI NIE TYLKO ŁOWICZOWI ALE CAŁEJ POLSCE I EUROPIE !!!!!

2013-08-17 13:37

 

http://lowicz.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1966958,dziekowali-sw-rochowi-i-bl-lament-foto,6368158,id,t,zid.html#skomentuj

Dziękowali św. Rochowi i bł. Lament (FOTO)

2013-08-16, Aktualizacja: wczoraj 19:00
Dziękowali św. Rochowi i bł. Lament. Od ponad 160. lat mieszkańcy Bratkowic 16 sierpnia proszą św. Rocha o wstawiennictwo u Stwórcy. Sierpniowe msze odbywają się co roku przy kapliczce z figurą świętego, którą ufundowali w 1852 roku łowiczanie ocaleni z epidemii cholery. Zdziesiątkowała ona ludność Łowicza w 1847 roku.

Rafał Klepczarek

W tym roku uroczyste nabożeństwo odprawił ks. Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy diecezji łowickiej. Wzięli w nim udział także przedstawiciele władz miasta i powiatu łowickiego. Za wszelkie łaski dziękowano nie tylko św. Rochowi, ale także Bolesławie Lament. Jako dziecko błogosławiona łowiczanka modliła się pod kapliczką bratkowickiego świętego. W ubiegłym roku z okazji 150. rocznicy jej urodzin stanęła tam upamiętniająca ją płyta.

Z komentarzy:

ŁOWICZANIE GDZIE WY JESTEŚCIE, ŻE NIE PRZEGNACIE TYCH ZŁOCZYŃCÓW ? (gość) 2013-08-16 22:02:21

Sprawcy sprowadzenia nieszczęść jak m.in. Burmsitrz Kaliński , Starosta Figat, na TWOJE MATKO BOLESŁAWO miasto w postaci zatrutej wody , okupacyjne śmiercionośnej bazy UOS na Twoich Bratkowicach co będzie truła całą Polskę i Europę w geście obłudnej modlitwy stoją w pierwszym rzędzie na tej mszy...

Dopiero co Figat, Kaliński , Bejda i inni pysznili się na przecięciu wstęgi do szatańskiej bazy i kłamstwami mamili Polaków a tu ręce składają w geście obłudy...
Prokurator uznał wszystkich za pokrzywdzonych powstaniem tej bazy i zatrutej wody jak też i sprawców litując się nad ich bezmyślnością i chęcią przypodobania się okupantom...

ŁOWICZANIE GDZIE WY JESTEŚCIE, ŻE NIE PRZEGNACIE TYCH ZŁOCZYŃCÓW, co za nic mają zdrowie i życie ludzkie i drwią sobie z WAS... ????

KALIŃSKI , FIGAT i inni zasługują na potępienie również i z powodu, że władze miasta i powiatu, urzędnicy bezprawnie i haniebnie ingerowali w Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze " Łowiczanie", którego JESTEŚ MATKO BOLESŁAWO PATRONKĄ!!!

 

KOŚCIÓŁ TO MY WIERNI I ŻĄDAMY OPOWIEDZENIA SIĘ PRZECIW TRUCIU .... (gość) 2013-08-16 23:50:03

Czyżby byli pasożydami?...
Niektórzy księża , biskupi aż płaczą w kazaniach i graja nuta patriotyzmu, miłości, dobroci, miłosierdzia a nie widzą , że tu w Łowiczu krzywda się dzieje ludowi ?


Wiedzą ,bo list znają !
Nic nie zrobili by temu ludowi pomóc, by głosić PRAWDĘ I OSTRZEGAĆ !!!!
Nawet życie biskupów i księży jest zagrożone a oni udają jakby najważniejszy był pokłon uzurpatorom ,okupantom i ich kasa, a raczej nasza hojnie dawana......


IDĄ W ZAPARTE ZE ZDRAJCAMI I UZURPATORAMI Z WŁADZ MIASTA, POWIATU !
NAWET ZA GROSZ WSTYDU I HONORU a niby to pasterze ludu... powinni chronić LUD ŁOWICKI a nie ramię w ramię iść z władzami co sprowadzają SZATANA, ZŁO, ŚMIERĆ.....

LOWOBYWATEL

#2160 Baza United Oilfield Services w Łowiczu oficjalnie otwarta i truje Polskę i Europę

2013-08-22 21:24

OSTRZEŻENIE :ŚMIERCIONOŚNA BAZA HYDRAULICZNEGO SZCZELINOWANIA JUŻ TRUJE POLSKĘ I EUROPĘ !

http://www.uos.pl/start.html

Wiesbaden w Niemczech w Basenie Bałtyckim. w obszarze Unisław-Gronowo,
obszarze Gołdap, Wegorzewo,obszarze Karpaty Zachód: Bielsko-Biała, Bestwina, Cieszyn.obszar Niecki Szczecińskiej

 

United Oilfield Services wygrywa przetarg na wiercenia dla Lane Energy Poland

2013-07-09

United Oilfield Services wygrał przetarg rozpisany przez Lane Energy Poland, na wykonanie wierceń w poszukiwaniu gazu z łupków w Polsce. Obie firmy podpisały umowę dotyczącą wykonania dwóch wierceń, z opcją na kolejne dwa, na koncesjach Lane Energy Poland, leżących w Basenie Bałtyckim.

Prace mają zostać wykonane w czwartym kwartale 2013 r. i pierwszym półroczu 2014 r.

Do tej pory zrealizowaliśmy z powodzeniem kilka projektów sejsmicznych, mamy również za sobą dwa szczelinowania hydrauliczne. Wiertnictwo jest więc trzecią linią biznesową działającą komercyjnie. W ten sposób UOS osiągnął pełną zdolność operacyjną, oferując - jako jedyna polska firma - kompleksowe usługi poszukiwania i wydobywania węglowodorów” – powiedział Dennis McKee, Prezes Zarządu UOS. Podpisane porozumienie jest wyraźnym znakiem, że UOS się rozwija, że filozofia inwestowania w najlepszych ludzi i najlepszy sprzęt przynosi efekty – dodał.

Wróć

United Oilfield Services przeprowadziła badania geofizyczne 3D w rejonie Wiesbaden w Niemczech.

Prace obejmowały 59 profili sejsmicznych metodą wibratorową o łącznej powierzchni wzbudzania 92 km2, co odpowiada przy założonej metodyce wykonaniu 5043 punktów wzbudzania. Powierzchnia odbioru wyniosła 147 km2 co daje 7664 punktów odbioru. Zdjęcie sejsmiczne realizowane było metodą 3D, dla centralnie położonej linii wzbudzania rejestracja odbywała się na szesnastu liniach odbioru oddalonych od siebie o 400 metrów. Pomiary SMP wykonano metodą refrakcji: 1 sonda na około 1,0 km2.

Badany obszar dolin Renu i Menu należy do bardzo zurbanizowanych z gęstą siecią autostrad i linii kolejowych, przez co realizacja klasycznym systemem kablowym była praktycznie niemożliwa. Akwizycja danych sejsmicznych realizowana była poprzez bezkablowy system UNITE firmy Sercel oraz aparaturę 428XL.

Jako źródło energii w tym projekcie użyto ciężkich wibratorów Thomas, wyposażonych w shakery firmy Sercel.

Prace sejsmiczne 2D na obszarze Unisław-Gronowo

2012-09-10

http://www.uos.pl/system/html/geofizyka_uos_unislaw-5dc2bb66.jpg...

United Oilfield Services przeprowadziła badania geofizyczne 2D na obszarze Unisław-Gronowo, rejon: Unisław.

Prace obejmowały 7 profili sejsmicznych metodą wibratorową o łącznej długości linii wzbudzania 75,050 km, co odpowiada przy założonej metodyce wykonaniu 1508 punktów wzbudzania. Długość linii odbioru wyniosła 273,725 km co daje 10964 punktów odbioru. Linie od FX2412 do FX2712 były realizowane metodą szerokiego profilu, co w tym przypadku znaczy, że dla centralnie położonej linii wzbudzania rejestracja odbywała się na trzech liniach odbioru oddalonych od siebie o 800 - 900 metrów.

Pomiary SMP wykonano metodą mikrosejsmokarotażu: 1 sonda na około 1,5 km. Processing polowy dla 273,725 km.

Akwizycja danych sejsmicznych realizowana była poprzez bezkablowy system UNITE firmy Sercel oraz aparaturę 428XL. System UNITE jest jedynym systemem umożliwiającym zbieranie danych na bieżąco w trakcie ich akwizycji.

Jako źródło energii w tym projekcie użyto ciężkich wibratorów Thomas, wyposażonych w shakery firmy Sercel, zapewniających pozyskiwanie danych w szerokim spectrum parametrów przy jednoczesnym zachowaniu dokładności i minimalizowaniu czasu akwizycji.

United Oilfield Services przeprowadziła badania geofizyczne 2D na obszarze Gołdap, Wegorzewo.

Akwizycja danych sejsmicznych realizowana była poprzez bezkablowy system UNITE firmy Sercel oraz aparaturę 428XL. System UNITE jest jedynym systemem umożliwiającym zbieranie danych na bieżąco w trakcie ich akwizycji.

Jako źródło energii w tym projekcie użyto ciężkich wibratorów Thomas, wyposażonych w shakery firmy Sercel.

Prace sejsmiczne 2D na obszarze Karpaty Zachód: Bielsko-Biała, Bestwina, Cieszyn

2012-06-28

http://www.uos.pl/system/html/uos_geofizyka_bielsko-6c84fefa.jpg...

United Oilfield Services wykonała polowe prace sejsmiczne 2D na obszarze Karpaty Zachód: Bielsko-Biała, Bestwina, Cieszyn.

Do akwizycji danych sejsmicznych firma UOS używała najnowszej generacji sprzętu, jak: aparatura rejestrująca Sercel UNITE oraz wibratory Thomas.

Prace sejsmiczne 2D - obszar Niecki Szczecińskiej

2012-04-04

http://www.uos.pl/system/html/barlinek_ww-bcf59c8f.jpg...

Prace sejsmiczne 2D na obszarze Niecki Szczecińskiej, temat Płońsko NE, o łącznej dugości profili ok. 143 km linii odbioru i ok. 80 km linii wzbudzania, na trudnym terenie województwa zachodniopomorskiego - dla FX ENERGY Poland Sp. zo.o.

Do akwizycji danych sejsmicznych firma UOS używała najnowszej generacji sprzętu, jak: aparatura rejestrująca Sercel UNITE oraz  wibratory Nomad 65. Do pomiaru strefy małych prędkości (SMT) firma stosowała aparaturę Stratavisor. Do processingu polowego wykorzystywany był system Vista.

LOWOBYWATEL
Gość

#2161 Re: Baza United Oilfield Services w Łowiczu oficjalnie otwarta i truje Polskę i Europę

2013-08-22 21:47

OSTRZEŻENIE Z ŁOWICZA:

ŚMIERCIONOŚNA BAZA HYDRAULICZNEGO SZCZELINOWANIA JUŻ TRUJE POLSKĘ I EUROPĘ !

http://www.uos.pl/start.html

Wiesbaden w Niemczech,  w Basenie Bałtyckim. w obszarze Unisław-Gronowo,
obszarze Gołdap, Wegorzewo,obszarze Karpaty Zachód: Bielsko-Biała, Bestwina, Cieszyn.obszar Niecki Szczecińskiej

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-08-23 20:51


LOWOBYWATEL

#2163 Apokaliptyczne skutki działalności koncerów wydobywczych

2013-08-24 20:49

http://kefir2010.wordpress.com/2013/08/24/ziemia-otwiera-sie-w-kolejnych-miejscach-globu-pozera-wszystko-co-stanie-jej-na-drodze-przerazajacy-obraz-katastrofy/

Ziemia otwiera się w kolejnych miejscach globu, pożera wszystko co stanie jej na drodze. “Przerażający obraz katastrofy..”

Posted by Jarek Kefir w dniu 24 Sierpień 2013

“Wygląda łagodnie, ale jest wciąż nienasycony” – podobne komentarze przewijają się wśród naukowców, którzy przyglądają się sytuacji w tym południowym stanie. W rejonie miejscowości Bayou Corne powstała tam gigantyczna wyrwa, której obszar stopniowo się powiększa, pochłaniając wszystko, co znajduje się na jej drodze. Swój dramat – o czym niedawno informowaliśmy – przeżywają też okoliczni mieszkańcy. Niektórzy z nich zostali już ewakuowani, pozostali czekają na rozwój wypadków.

Ziemia otwiera się w kolejnych miejscach naszego globu. Sytuacja wydaje się alarmująca. Ale niestety, w takich przypadkach nie pozostaje nic innego, jak tylko patrzeć i czekać na rozwój sytuacji, a ta w wielu zakątkach świata jest dramatyczna. Do apogeum tego zjawiska, które zdaniem niektórych przybrało charakter apokaliptyczny, doszło w Stanach Zjednoczonych. Wielki lej, którego obserwacja prowadzona jest w stanie Luizjana, cały czas się poszerza. Niedawno udało się zarejestrować moment, w którym otwór pochłania kolejne skrawki ziemi.

Teraz sprawa potężnego leja, który się tam uformował, powraca na czołówki gazet oraz serwisów informacyjnych. Wszystko za sprawą nagrania, które udało się niedawno zarejestrować w pobliżu miejsca katastrofy. Za pomocą kamer udało się uchwycić moment, w którym ziemia otwiera się, połykając kolejne drzewa znajdujące się w okolicy.

Już przeprowadzone wcześniej badania wykazały, że bezpośrednią odpowiedzialność za powstanie wyrwy ponosi koncern Texas Brine LLC. To prowadzone przez tę firmę prace doprowadziły do zawalenia się tzw. wysadu, czyli skały uformowanej w wyniku ruchów tektonicznych. Pierwsze katastrofalne skutki działalności spółki mieszkańcy dostrzegli wiosną ubiegłego roku, kiedy zaczęli odczuwać drgania ziemi, a potem zaobserwowali bąble, które pojawiły się na powierzchni gruntu. W powietrzu można było także wyczuć woń paliwa. Potem, z dnia na dzień, sytuacja stawała się coraz bardziej niepokojąca. W końcu obserwowany przez naukowców oraz lokalne władze teren, gdzie zachodziły tajemnicze zmiany, uległ zawaleniu.


LOWOBYWATEL

#2164 IGNORANCJA Komisji E.Udokumentowany zamach stanu w Polsce

2013-08-25 04:58

Protestujemy  przeciwko układaniu się instytucji unijnych z władzami okupacyjnymi w Polsce, zamiast udzielenia natychmiastowej pomocy Narodowi Polskiemu w pokojowym odsunięciu od władzy uzurpatorów celem zapobieżenia rozlewowi krwi bezbronnych obywateli Polski.

fragment z wystąpienia do Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego z 20.08.2013 r.Łamanie praw obywatelskich i konwencji z Aarhus...

...G.Kremlis pomija najważniejszy fakt zawarty w naszej korespondencji z 05.05.2013 a także wcześniejszej z 25.01.2013 r, a dotyczący udowodnienia, z naszym udziałem jako stron, sfałszowania wyborów parlamentarnych w 2011 r. w Polsce, co ponad wszelką watpliwość jest  złamaniem praw obywatelskich i konwencji z Aarhus każdego obywatela Polski i jest dowodem w sprawie dokonanego w Polsce zamachu stanu a tym samym sprawowania władzy przez uzurpatorów.

W Sądzie Najwyższym, Państwowa Komisja Wyborcza miała prawo do uczestniczenia w procesie a skarżący T.Wojda i M.Bejda zostały tego prawa pozbawione przez Sąd Najwyższy. Jest to nie tylko dowodem na dyskryminację a więc złamaniem art.3.ust.8 konwencji z Aarhus ale także dowodem na współpracę sędziów z trzymającym obecnie władzę reźimem oszustów wyborczych. Nie przeliczono ręcznie protokółów wyborczych i pośpiesznie je zniszczono. Najwyższe  organy  państwa polskiego nie przedstawiły dowodów na prawo do sprawowawania władzy do czego wezwał Pan Tadeusz Cichocki. www.tcichocki.pl

Protestujemy  przeciwko układaniu się instytucji unijnych z władzami okupacyjnymi w Polsce, zamiast udzielenia natychmiastowej pomocy Narodowi Polskiemu w pokojowym odsunięciu od władzy uzurpatorów celem zapobieżenia rozlewowi krwi bezbronnych obywateli Polski.

Uzurpatorzy wiedzą o wielkim powszechnym społecznym niezadowoleniu i już straszą Naród Polski użyciem siły a taką okazją może stać się rozpoczęcie szczytu klimatycznego w Warszawie, które jest zaplanowane na 11.11.2013r. , w święto narodowe Polaków.

Brak  reakcji na nasze wystąpienia (wysłane drogą emailową  i pocztową) o udokumentowanym zamachu stanu w Polsce jest pogwałceniem prawa każdego obywatela Polski do życia w bezpiecznych warunkach, które zawarte są w Preambule Konwencji z Aarhus uznając, że odpowiednia ochrona środowiska jest niezbędna dla ludzkiej pomyślności korzystania z podstawowych praw człowieka, włączając w to prawo do życia jako takiego, uznając, że każda osoba ma prawo do życia w środowisku odpowiednim dla jej zdrowia, pomyślności oraz obowiązek tak osobiście jak i we współdziałaniu z innymi, ochrony i ulepszania środowiska dla dobra obecnego i przyszłych pokoleń.”

Pomijanie przez instytucje unijne faktu udokumentowanego zamachu stanu w Polsce jest współudziałem w przestępstwie unicestwiania Narodu Polskiego przez uzurpatorskie władze wyłonione w wyniku sfałszowanych wyborów. Pan George Kremlis pisze cyt.:“w świetle przedstawionych informacji nie jesteśmy w stanie stwierdzić naruszenia art. 3 ust.8 konwencji z Aarhus” , co stoi w sprzeczności z  dowodami, z faktami opisanymi w załącznikach do emaila z 05.05.2013r.

Władze okupacyjne  w Polsce ustanawiają prawa i podejmują decyzje godzące w żywotne interesy każdego Polaka. Jednym z przykładów na to jest ustawa nowe prawo geologiczne i górnicze, która weszła w życie 01.01.2012r. Ustawa ta narusza suwerenność państwa. Pozbawia nas Polaków elementarnego prawa samostanowienia o losie własnym i  przyszłych pokoleń Polski.

LOWOBYWATEL

#2165 Nie ma metody na zabezpieczenie takich starych i rdzewiejących odwiertów !

2013-08-25 21:43

 

Film z oględzin odwiertu ropy naftowej i gazu z lat sześdziesiątych ubiegłego wieku w Stępowie gm. Kiernozia koło Łowicza

 • Z opowieści okolicznych mieszkańców wynika ,ze odwiertem nikt się nie interesuje,rury rdzewieją, a beton zapada się...Nie ma metody na zabezpieczenie takich starych i rdzewiejących odwiertów. W sąsiedniej wsi Długie ponad 20 lat temu
 • również dokonano odwiertu na głębokośc ponad 4 km. Na odwiercie obecnie rośnie sad wiśniowy.
 • We wspomnieniach mieszkańców okolicznych wsi po ostatnim odwiercie w Długiem pozostały: sprzęt brnący po polach, ciągle wybuchy na polach i towarzyszące im silne drgania,trzęsienia ziemi takie ,ze budynki się trzęsły. Hałas ciężkich samochodów jeżdzących m.in. z urobkiem wiertniczym na specjalne dzikie wysypisko za Sokołowem od Różane w prawo. Jeżdzący z dużym nasileniem ciężki sprzęt niszczył lokalne drogi..
LOWOBYWATEL

#2166 Nie ma metody na zabezpieczenie takich starych i rdzewiejących odwiertów !

2013-08-26 12:27

Kilkanaście tysięcy starych, dziurawych odwiertów w Polsce niszczy nie tylko “Naturę 2000

Violations of human rights and Aarhus Convention in Poland.
Several thousand old, leaky wells in Poland destroys not only the "Natura 2000".
Kilkanaście tysięcy starych, dziurawych odwiertów w Polsce niszczy nie tylko “Naturę
2000”.
Niechaj przestrogą dla tych, którzy decydują w interesie koncernów wydobywczych, będą
filmy o powstawaniu ogromnych lejów na wskutek odwiertów węglowodorów.Takie
katastrofy grożą po każdym z ponad 2 milionów wykonanych odwiertów na Ziemi.
http://www.youtube.com/watch?v=CqIWTQas0jw
“Sinkhole Video: Trees Swallowed By Lousiana Sinkhole”www.youtube.com/watch?v=bfV5AUnLCuI
“MASSIVE 200 FOOT SINKHOLE OPENS UP LEAVING WESTERN”
http://pl.wikipedia.org/wiki/Derweze


Łowicz, 20.08.2013r.

Martin Schulz
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego
Eurodeputowani Parlamentu Europejskiego
Jose Manuel Barroso
Przewodniczący Komisji Europejskiej
Herman Van Rompuy
Przewodniczący Rady Europejskiej
Janez Potočnik
Komisarz Unijny d/s Środowiska
JeanFrancois
Brakeland
Dyrektor Dyrekcji A,Sprawy Prawne i Spójności
Komisarze Komisji Europejskiej
Szanowni Państwo,
do dziś nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi na naszą krespondencję z 1 lutego 2013r., będącą naszą reakcją na
pismo od JeanFrancois
Brakeland, ENV A.2/AK/dk/Ares 92013 z 18.01.2013 w sprawie łamania praw człowieka i
Konwencji z Äarhus w Polsce.
Jedynie dotarło do nas pismo w języku polskim podpisane przez Pana George Kremlis z 12 lipca 2013r. nr. ENV
A.2/AK/db/Ares(2013), Ref. Ares(2013)2647663 12/ 07/2013, które jest oparte na fałszywie zinterpretowanych i
poprzeinaczanych faktach a zawartych korespondencji z 5 maja 2013r. W emailu z 5 maja 2013r.
występowałyśmy z dowodami na prześladowanie nas przez rzecznika prasowego AGH Kraków w imieniu prof.
Stanisława Nagy, który groził nam założeniem sprawy sądowej za opublikowanie prawdy o wystąpieniu Prof. Nagy
na warsztatach o gazie łupkowym w Parlamencie Europejskim 09.10.2012 r.

Prof. Stanisław Nagy, w myśl Konwencji z Äarhus, art.2, pkt.2c jest “stroną”, bo posiadając publiczne kompetencje
jako ekspert, wykonywał publiczne usługi na zlecenie organów państwowych mające związek ze środowiskiem a
tym jest raport z Łebienia i reprezentował władze państwowe w Parlamencie Europejskim w temacie gazu
łupkowego.Prof. S. Nagy jest “stroną”, która naruszyła art. 3 pkt 8 Konwencji z Aarhus poprzez zastosowanie
groźby karalnej, wystąpienia na drogę sądową przeciw Teresie Wojda i Marii Bejda za upublicznienie prawdy
na temat jego prezentacji na warsztatach o gazie łupkowym w Parlamencie Europejskim w dniu 09.10.2012r.,
co jest ewidentnym naruszeniem art.3, pkt.8 konwencji z Aarhus, bowiem art. ten zawiera :
“każda ze stron zapewni, że osoby realizujące swoje uprawnienia, w tym przypadku T.Wojda, M.Bejda, nie będą w
żaden sposób karane, prześladowane lub szykanowane.(...)”
Prof. S.Nagy, pracownik Akademi Górniczo Hutniczej w Krakowie , wysługiwał się rzecznikiem prasowym tej
uczelni, Bartoszem Dembińskim w nękaniu T. Wojda i M.Bejda pogróżkami drogą emailową i telefoniczną, co
jest główną treścią emaila z 05.05.2013r. a zostało całkowicie pominięte przez Pana George Kremlis.
Dowód nr.1
poniżej treść emaila z 05.05.2013r. w załączeniu.
Dowód nr.2
gróżba rzecznika AGH Kraków:
“Informuję, iż jeśli nie zaprzestaną Państwo tej bezpodstawnej, merytorycznie nieprawdziwej i szykanującej
działalności wystąpimy na drogę prawną i będziemy domagali się ukarania sprawców”
Pan George Kremlis w piśmie napisanym w obraźliwym tonie, łamie nasze prawa i Konwencję z Äarhus a tym
samym kompromituje instytucje unijne. Celowo pomija najważniejsze dowody a w wybranych dowodach
przeinacza fakty. Szczególnie rażące jest stwierdzenie jakoby Teresa Wojda rozmawiała z prof. Nagy, co nigdy
nie miało miejsca!
Dowód: Oświadczenie T.Wojda poniżej :

..................................................................................................................
Oświadczenie
Teresy Wojda na okoliczność
naruszenia dóbr osobistych przez George Kremlis
Oświadczam, że nigdy nie rozmawiałam i nie kontaktowałam się z prof. Stanisławem Nagy z AGH Kraków,
który działa na szkodę Narodu Polskiego.
Stanowczo protestuję przeciwko skandalicznej, obrażającej mnie, manipulacji zawartej w piśmie z 12 lipca
2013r. nr. ENV A.2/AK/db/Ares(2013), Ref. Ares(2013)2647663 12/
07/2013 , kompromitującej instytucje unijne,
które niezasłużenie są laureatem Pokojowej Nagrody Nobla.
Teresa Wojda
_______________________________________________________________________________________


Ponadto G.Kremlis pomija najważniejszy fakt zawarty w naszej korespondencji z 05.05.2013 a także
wcześniejszej z 25.01.2013 r, a dotyczący udowodnienia, z naszym udziałem jako stron, sfałszowania wyborów
parlamentarnych w 2011 r. w Polsce, co ponad wszelką watpliwość jest złamaniem praw obywatelskich i
konwencji z Aarhus każdego obywatela Polski i jest dowodem w sprawie dokonanego w Polsce zamachu stanu a
tym samym sprawowania władzy przez uzurpatorów.
W Sądzie Najwyższym, Państwowa Komisja Wyborcza miała prawo do uczestniczenia w procesie a skarżący
T.Wojda i M.Bejda zostały tego prawa pozbawione przez Sąd Najwyższy. Jest to nie tylko dowodem na
dyskryminację a więc złamaniem art.3.ust.8 konwencji z Aarhus ale także dowodem na współpracę sędziów z
trzymającym obecnie władzę reźimem oszustów wyborczych. Nie przeliczono ręcznie protokółów wyborczych i
pośpiesznie je zniszczono. Najwyższe organy państwa polskiego nie przedstawiły dowodów na prawo do
sprawowawania władzy do czego wezwał Pan Tadeusz Cichocki. www.tcichocki.pl
Protestujemy przeciwko układaniu się instytucji unijnych z władzami okupacyjnymi w Polsce, zamiast
udzielenia natychmiastowej pomocy Narodowi Polskiemu w pokojowym odsunięciu od władzy uzurpatorów
celem zapobieżenia rozlewowi krwi bezbronnych obywateli Polski.


Uzurpatorzy wiedzą o wielkim powszechnym społecznym niezadowoleniu i już straszą Naród Polski użyciem
siły a taką okazją może stać się rozpoczęcie szczytu klimatycznego w Warszawie, które jest zaplanowane na
11.11.2013r. , w święto narodowe Polaków.
Brak reakcji na nasze wystąpienia (wysłane drogą emailową i pocztową) o udokumentowanym zamachu stanu w
Polsce jest pogwałceniem prawa każdego obywatela Polski do życia w bezpiecznych warunkach, które zawarte są
w Preambule Konwencji z Aarhus: “uznając, że odpowiednia ochrona środowiska jest niezbędna dla ludzkiej
pomyślności korzystania z podstawowych praw człowieka, włączając w to prawo do życia jako takiego,
uznając, że każda osoba ma prawo do życia w środowisku odpowiednim dla jej zdrowia, pomyślności oraz
obowiązek tak osobiście jak i we współdziałaniu z innymi, ochrony i ulepszania środowiska dla dobra
obecnego i przyszłych pokoleń.”
Pomijanie przez instytucje unijne faktu udokumentowanego zamachu stanu w Polsce jest współudziałem w
przestępstwie unicestwiania Narodu Polskiego przez uzurpatorskie władze wyłonione w wyniku sfałszowanych
wyborów. Pan George Kremlis pisze cyt.:“w świetle przedstawionych informacji nie jesteśmy w stanie
stwierdzić naruszenia art. 3 ust.8 konwencji z Aarhus” , co stoi w sprzeczności z dowodami, z faktami
opisanymi w załącznikach do emaila z 05.05.2013r.
Władze okupacyjne w Polsce ustanawiają prawa i podejmują decyzje godzące w żywotne interesy każdego
Polaka. Jednym z przykładów na to jest ustawa nowe prawo geologiczne i górnicze, która weszła w życie
01.01.2012r. Ustawa ta narusza suwerenność państwa. Pozbawia nas Polaków elementarnego prawa
samostanowienia o losie własnym i przyszłych pokoleń Polski.


● Eliminacja samorządów z prawa wyboru i decyzji o sposobie zagospodarowania
przestrzennego terenów, wg powiązanych art.: 7, 23, 95, 104, 189, 190, 205.
● Pozbawienie praw do własności obecnych właścicieli nieruchomości, lub ich
ograniczenie wg powiązanych art.: 16, 18, 19, 24, 36.2, 188, 189, 191.
● Ustanowienie koncesji jako nadrzędnego i ostatecznego aktu prawnego, ponad
Konstytucją RP i innymi prawami wg w/w artykułów i art.42.ust.1. pkt.1 cyt:"
Rozpoczęcie działalności objętej koncesją uważa się za zaistnienie nieodwracalnych
skutków prawnych."
● Preferencje dla kopalni węgla brunatnego wg art.36.2 cyt:" wymagania w zakresie
wykazania się prawem do korzystania z nieruchomości gruntowej albo przyrzeczeniem
uzyskania tego prawa nie dotyczy koncesji na wydobywanie węgla brunatnego."
Zakłada z góry wywłaszczenia obecnych właścicieli gruntów.
● Zablokowanie prawa udziału społeczeństwa i samorządów w dostępie do informacji
geologicznej i o ochronie środowiska według art.33 i art.98.
● Przyznanie urzędnikom kompetencji do samowolnego wydawania pozwoleń na
deponowanie pod ziemią skroplonego CO2 i odpadów radioaktywnych bez konsultacji
społecznych i samorządowych zgodnie z rozdziałem 4 wg art.125, 126, 127. Szerokie
zastosowanie technologii CCS, wychwytywania, skraplania, wtłaczania od ziemię CO2
zatruje wszelkie zasoby wody i zniszczy środowisko.
● Możliwość bezkarnego i bezpłatnego dla koncesjonariusza zanieczyszczania wód
podziemnych i ich agresywnej eksploatacji w procesie hydroszczelinowania przy
poszukiwaniu i wydobywaniu węglowodorów, zgodnie z art.20, który
mówi:"Korzystanie z wód kopalnianych dla zaspokojenia potrzeb zakładu górniczego
jest bezpłatne." Dla potrzeb odwiertów zużywa się miliony litrów wody – za darmo!
● Ustawa nie przewiduje rekultywacji terenów, kontroli zużycia wody i ilości
wyprodukowanych odpadów przy technologiach wydobywczych.


Pomimo zapisów statutowych naszego stowarzyszenia uprawniających do prowadzenia działalności w zakresie
wszelkich zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego:
● Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi odmówił naszej organizacji prawa udziału w
kontroli społecznej odwiertu gazu konwencjonalnego i ropy naftowej Kutno 2 w Gołębiewie Nowym
k.Kutna.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że służby inspekcji środowiska dowiedziały się od nas o istnieniu odwiertu Kutno
2 i na nasz wniosek dokonały kontroli, z uprzedzeniem firmy wykonującej odwiert a przy tym przy wyłączonej
wiertni. To wskazuje na istnienie przepisów na korzyść firm wydobywczych a ze szkodą dla ludzi i środowiska co
jest ewidentnym złamaniem konwencji z Aarhus.
Dowód nr.3: wystąpienie o zakaz wydobywania węglowodorów, opis na str.9 i 10. jako załącznik w emailu z
05.05.2013r, pominięty przez G.Kremlis.
● Kolegium Odwoławcze w Skierniewicach odmówiło naszej organizacji prawa zaskarżenia decyzji
środowiskowej dotyczącej powstania bazy hydroszczelinowania w Łowiczu, bo w statucie zabrakło
słowa “ekologia” czyli dbałość tylko o florę i faunę. W naszym statucie jest dbałość o środowisko życia
człowieka i ostrzeganie ludzi przed wszelkimi zagrożeniami.
Powodem odmowy był też fakt pisania odwołania po terminie, bo władze lokalne uporczywie odmawiały
dostępu do informacji o inwestycji zagrażającej mieszkańcom, co jest rażącym złamaniem Konwencji z
Aarhus.
Dowód nr.4: Odmowa Kolegium Odwoławczego w Skierniewicach w załączeniu do tego emaila, pismo z dnia
09.08.2012r.
Łamanie praw człowieka i konwencji z Aahus w Polsce jest na masową skalę, pomimo istnienia dyrektyw
unijnych i uregulowań dotyczących ochrony środowiska, które zapewne Pan George Kremlis opracowuje.Nawet
najlepsze prawa z ochrony środowiska nie zabezpieczają obywateli unii przed degradacyjną działalnością lobby
wydobywczego, które jest pozbawione zasad etycznych, nastawione jest na kolonialny wyzysk. Wśród nich są
globalne koncerny wydobywcze na których ciążą wyroki za niszczenie środowiska i łamanie praw człowieka
w innych częściach świata. Powinny być ścigane prawem międzynarodowym a nie sprowadzane na teren UE i
za ich pieniądze urządzane bankiety i wystawy w Parlamenice Europejskim, o czym informowałyśmy we
wcześniejszej korespondencji.
Pan Kremlis zapewne miał swój udział w opracowaniu przepisów Natura 2000 dla ochrony flory i fauny a teraz
opracowuje dla tych samych terenów, wbrew jakiejkolwiek logice, przepisy regulujące wydobywanie
węglowodorów czy powstawanie kopalni odkrywkowych węgla brunatnego jak np. w Złoczewie k.Sieradza.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=440338412690324&set=pb.420646987992800.2207520000.1375819
121.&type=3&theater, http://sieradz.com.pl/wiadomosci/zloczew/2633,wzloczewiewiekszezlozawegla.
html
Obszar planowanej kopalni odkrywkowej leży w zlewni rzeki Warta. Teren
odwadniają dopływy rzeki Oleśnicy (lewego dopływu Warty), takie jak Burdynówka
oraz rowy melioracyjne.W zbiorowiskach leśnych dominuje sosna, miejscowo jednak zaznacza się spory udział
drzew i krzewów liściastych (dąb, buk, leszczyna). W odległości kilometra od planowanej kopalni znajdują się
granice Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki.


Szanowni Państwo,
Pan Kremlis wraz z innymi przedstawicielami unii powinien zainteresować się rzeczywistością w terenie a
przynajmniej skonfrontować mapy terenów Natury 2000 z mapami koncesji na bogactwa naturalne w Polsce.
Powinien odwiedzić conajmniej kilka z kilkudziesięciu tysięcy odwiertów wykonanych w Polsce a
pozostawionych na pastwę losu z zardzewiałymi rurami i popękanym, zapadniętym betonem, schowanych w
lesie czy na plantacji wiśni jak to ma miejsce w gminie Kiernozia we wsiach Długie i Stępów.
Wskazane byłoby też przeprowadzenie niezależnych, wiarygodnych badań na zawartość metanu wokół starych
odwiertów, skażenia radioaktywnego czy też toksykologiczne badanie wody. Oprócz tego należałoby zbadać
wysypisko śmieci w Sokołowie, gm.Kiernozia gdzie składowano odpady wiertnicze. Przy okazji delegacja
przekonałaby się jak mieszkańcy Łowicza i całej Polski są podtruwani wodą pitną, żywnością skażoną toksycznymi
dodatkami, chemtrails, jak gęsta jest sieć przekaźników telefonii bezprzewodowej na osiedlach ludzkich. Napewno
po takiej wizytacji terenu przestałby Pan Kremlis ironizować nasz apel o wprowadzenie zakazu wydobywania
węglowodorów jak też budowy nowych kopalni odkrywkowych węgla brunatnego a zapewne zawnioskowałby do
Szanownych Państwa o niezwłoczne wprowadzenie zakazu wydobywania węglowodorów w Unii Europejskiej, o
nakazanie zabezpieczenia starych, nieekspolatowanych odwiertów a także o wypędzenie niszczycielskich
koncernów i powiązanych z nimi firm.
Prokurator w Łowiczu uznał wszystkich mieszkańców za pokrzywdzonych powstaniem bazy hydroszczelinowania w
Łowiczu ale pod naciskiem uzurpatorskich, skorumpowanych władz sprawę warunkowo umorzył, ulegając
zapewnieniom burmistrza, że w Łowiczu nie powstanie wiertnia. Jednak z informacji prasowych wynika że wiertnia
dla bazy w Łowiczu jest już w Polsce.. http://www.uos.pl/projekty.html,
Skoro nieuchronne jest pękanie zabetonowanych starych odwiertów i rdzewienie rur wiertniczych i nie ma
możliwości ich zabezpieczenia a tym samym zapobiegania skażeniu na wieki terenów wydobywczych to
absurdem i oszustwem jest tworzenie jakichkolwiek ram prawnych. Przepisami prawnymi w komputerze czy na
papierze nie da się zabezpieczyć ludzkości przed zgubnym działaniem już istniejących odwiertów a tym bardziej
karygodne jest pozwalanie na powstawanie nowych odwiertów.


Maria Bejda, Teresa Wojda
Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”
Inicjatywa ObywatelskaDorzecza Bzury i Słudwi
Inicjatywa Obywatelska Biernego Oporu
OBYWATELSKI RUCH OPORU

 

LOWOBYWATEL

#2167 NIE TYLKO ODWIERTY NISZCZĄ ROLNICZĄ KRAINĘ DORZECZA SŁUDWI ....

2013-08-26 22:08

 

https://sphotos-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/s403x403/1239833_573012606090630...

Niegdyś urokliwe miejsce we wsi Długie gmina Kiernozia posiadłość wspaniałego i zasłużonego dla Ziemi Łowickiej ziemianina Walerego Janowskiego.
Cieszył się on wyjatkową sympatią wszystkich i miał dar zjednywania ludzi do pracy dla dobra wspólnego...
T
o on dzielnie przewodził dokonanej z wielkim wysiłkiem finansowym i wysiłkiem pracy społecznej regulacji rzeki Słudwi w latach 20 ubiegłego wieku.
Jako chichot historii w 2011 roku ustanowiony w podstępny, zdradziecki sposób, wbrew naturze i logice, na terenie Dorzecza Słudwi i Przysowy unijny program "Natura 2000" niszczy dzieło pokoleń światłych,mądrych i pracowitych rolników.
Zamula, renaturalizuje i wprowadza sabotaż ekologiczny z obcymi temu środowisku bobrami. Równocześnie odbiera szanse temu rolniczemu terenowi, jej mieszkańcom do samostanowienia.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATERSKIEMU WALEREMU JANOWSKIEMU za jego ogromy trud i godną Polaka postawę służenia Polsce poprzez pracę w dziele zapewnienia Narodowi Polskiemu bezpieczeństwa żywnościowego!

Hańba tym co to dzieło niszczą!

Gdyby żył Walery Janowski poruszył by niebo i ziemię i nie dopuścił by jego dzieło i tysięcy światłych ( w dużej mierze dzięki niemu) rolników, zostało zniszczone pod tak złudnym hasłem jak  "Natura 2000" !

Gdyby żył Walery Janowski poruszył by niebo i ziemię i nie dopuścił by jego dzieło i tysięcy śwatłych ( w dużej mierze dzięki niemu) rolników, było niszczone poprzez  bestialską ingerencję w MATKE ZIEMIĘ poprzez dokonywanie odwiertów w Stepowie  (1963 r ) w Długiem ( początek lat dziewięćdzisiatych) z zastosowaniem materiałów wybuchowych . Wybuchy i trzęsienia domów do dziś pamietają okoliczni mieszkańcy.

 

alijana (gość) 2012-06-09 10:01:54

Przez przypadek odkryłam to forum i pozwlę sobie na parę słów: Dziękuję Pani za przywołanie pamięci zasług mojego dziadka Walerego Janowskiego dziedzica maj, Długie k/Kiernozi. To działo się ponad 81 lat temu. Po klęsce powodzi w 1926 rmój dziadek Walery Janowski zainicjował i zorganizował Spółkę Wodną Regulacji Słudwi i Przysowy dzięki której dokonano regulacji Słudwi i Przysowy. Osuszono ponad 4 tysiące ha bagien i umożliwiono eksploatację torfu na opał, a następnie stopniowe drenowanie gruntów ornych gm. Bąków, Kiernozia oraz Jeziorka. Włożył bardzo dużo pracy, by właśnie na Słudwi powstał pierwszy na świecie most spawany. Mało tego do tego kapitalnego projektu udało mu się zjednać wszystkich Księżaków. Tak mówił podczas poświęcenia mostu w Retkach cytuję ŁOWICZANIN 4 grudnia 1931 "...zobowiązał stan uspołecznienia okolicy tamtejszej, zgodną pracą wszystkich rolników, przez którą można dokonać wielkich rzeczy. Oby jedność i zgoda zaznaczał mówca- zapanowały wśród całego społeczeństwa rolniczego wtedy o przyszłość możemy być spokojni. Dokonanie wielkich rzeczy jakie są zrobione na tamtjszym terenie, są dziełem całego społeczeństwa miejscowego, którzy dla dobra własnego i ogółu nie szczędzą trudów oraz pieniędzy. Zgodna praca i zrozumienie dokonują wielkich rzeczy..." Co się stało z tym miejscem, tymi ludźmi, czy jeszcze jesteśmy u siebie? Na koniec odsyłam do Nowego Łowiczanina z 29.11.2001 r opracowanie Pana Edwarda Lebiody pt. "Ograbili i skazali na zapomnienie"

Z Dorzecza Bzury i Słudwi (gość) 2012-02-16 15:56:07

Dlaczego Pan, Panie Ministrze chce zalania i zniszczenia skansenu wsi łowickiej w Maurzycach, które położone w rozwidleniu Bzury i Słudwi jest parkiem etnograficznym i równocześnie miejscem, gdzie od 1994 roku na imprezach "Wesela Łowickiego" Zespołu "Łowiczanie"Stowarzyszenia Regionalnego Wsi Urzecze " gościło ponad 11 tysięcy turystów z całego świata zachwyconych pięknem kultury wsi łowickiej zrodzonej w rolniczym trudzie pokoleń ?
Dlaczego Pan chce zniszczenia trudu pokoleń mieszkańców rolniczej krainy i mojej społecznej, pełnej poświęcenia pracy jako pomysłodawcy i organizatora działań propagujących dziedzictwo kulturowe wsi łowickiej? Urodziłam się na tej rolniczej Ziemi Łowickiej w Jackowicach w pobliskości Słudwi.

Mój dziadek Józef Kowalczyk wraz z innym światłymi rolnikami okolicznych wsi pod przewodnictwem wspaniałego człowieka, ziemianina Walerego Janowskiego z Długiego koło Kiernozi przed II Wojna Światową w ogromnym trudzie i poświęceniu regulowali rzekę Słudwię by ta rolnicza kraina rozwijała się, by rodziła chleb dla narodu. Teraz bezcześci się pamięć naszych przodków haniebnymi pomysłami renaturalizacji rzek: Bzury i Słudwi.cdn...

Z Dorzecza Bzury i Słudwi (gość) 2012-02-16 15:49:37

Pan Marek Sawicki
Szanowny Panie Ministrze,

Jak pan mógł zgodzić się na wydziedziczanie nas z rolnictwa na rzecz rybołówstwa bez wiedzy / bo zgody nigdy być nie może! / społeczeństwa bogatej rolniczo krainy przyznając fundusze na rzekomy rozwój rybołówstwa zamiast na rozwój rolnictwa, ochrony przeciwpowodziowej?!

Panie Ministrze, Pan pochodzi ze wsi, więc dlaczego nas Pan skazuje na katastrofę ekologiczną i humanitarną w imię tworzenia obcego kulturowo nam obszaru rybołówstwa z muzeami tradycji rybołówstwa, akwariami największym w Polsce, odzyskiwaniem starorzecza naszej rolników prywatnej własności poprzez budowę m.in.ciągu zbiorników, jazów i rzekomo małych elektrowni wodnych.?! cdn......


 • cd z listu do Ministra Rolnictwa ".... Nie o taką POLSKA ŁOWICKA WIEŚ i nie taką Polskę walczyli też moi rodzice, styjowie, by POLSKA , BY POLSKA WIEŚ BYŁA BYLE JAKA i by niszczono ją tak bezwzględnie, dogłębnie / gaz łupkowy/.!!!............. SZANOWNY PANIE MINISTRZE UPRZEJMIE PROSZĘ NIECH PAN ROZWAŻY NIEZWŁOCZNIE: - JAK ODWRÓCIĆ TO ZŁO, CHOĆBY POPRZEZ PRZEZNACZENIE TYCH, PRZECIEŻ NASZYCH PUBLICZNYCH ŚRODKÓW FINANSOWYCH z programu "Na Ryby" NA CHOĆBY DZIAŁANIA W ZAKRESIE REGULACJI RZEKI BZURY I SŁUDWI, OCHRONY PRZECIWPOWODZIOWEJ ITP. . -, JAK PRZYWRÓCIĆ TYM UDRĘCZONYM ROLNIKOM WALCZĄCYM i wszystkim mieszkańcom Ziemi Łowickiej i mieszkańcom dorzecza Bzury i SŁudwi NADZIEJĘ? ...

 

LOWOBYWATEL

#2168 NIE TYLKO ODWIERTY NISZCZĄ ROLNICZĄ KRAINĘ DORZECZA SŁUDWI ....

2013-08-27 07:43

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATERSKIEMU WALEREMU JANOWSKIEMU za jego ogromy trud i godną Polaka postawę służenia Polsce poprzez pracę w dziele zapewnienia Narodowi Polskiemu bezpieczeństwa żywnościowego!


Hańba tym co to dzieło niszczą!


Dopiero w II połowie lipca br. rolnicy mogli wejść na swoje łąki i zebrać pierwszy pokos siana, który przed wprowadzeniem tego podstępnie programu był możliwy jeszcze w maju...
Tereny "Natura 2000" na prywatnych polach , własności rolników nie są możliwe np. w Niemczech.Tam odległość od najbliższej zabudowy jest 40 km.
.... Jest szczytem cynizmu i obłudy urzędników uzurpatorskich władz w Polsce jak i Unii Europejskiej że ten niby chroniony teren jest równocześnie oddany pod koncesję wydobywczą ropy naftowej i gazu. Na tym terenie były robione odwierty nie tylko na ropę i gaz ale i w kierunku CCS ( składowanie skroplonego dwutlenku wegla- bomba ekologiczna) co zgodnie z zapisami koncesji jest zabronione...
Tereny "Natura 2000" widziane z mostu w Złakowie Kościelnym. Rolnicy broniąc się przed  niszczycielskim działaniem bobrów sprowadzonych jako sabotaż ekologiczny, okręcają folią drzewa by je ratować ( widoczne jest  na 3 zdjęciu).
Jako chichot historii w 2011 roku ustanowiony w podstępny, zdradziecki sposób, wbrew naturze i logice, na terenie Dorzecza Słudwi i Przysowy unijny program "Natura 2000" niszczy dzieło pokoleń światłych,mądrych i pracowitych rolników.
Zamula, renaturalizuje i wprowadza sabotaż ekologiczny z obcymi temu środowisku bobrami. Równocześnie odbiera szanse temu rolniczemu terenowi, jej mieszkańcom do samostanowienia.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATERSKIEMU WALEREMU JANOWSKIEMU za jego ogromy trud i godną Polaka postawę służenia Polsce poprzez pracę w dziele zapewnienia Narodowi Polskiemu bezpieczeństwa żywnościowego!

Hańba tym co to dzieło niszczą!

Gdyby żył Walery Janowski poruszył by niebo i ziemię i nie dopuścił by jego dzieło i tysięcy światłych ( w dużej mierze dzięki niemu) rolników, zostało zniszczone pod tak złudnym hasłem jak  "Natura 2000" !

Gdyby żył Walery Janowski poruszył by niebo i ziemię i nie dopuścił by jego dzieło i tysięcy światłych ( w dużej mierze dzięki niemu) rolników, było niszczone poprzez  bestialską ingerencję w MATKĘ ZIEMIĘ poprzez dokonywanie odwiertów w Stepowie  (1963 r ) w Długiem ( początek lat dziewięćdzisiątych) z zastosowaniem materiałów wybuchowych . Wybuchy i trzęsienia domów do dziś pamietają okoliczni mieszkańcy.
LOWOBYWATEL
Gość

#2169 Ruszyło największe wydobycie ropy i gazu w Polsce !

2013-09-07 17:17

hydrauliczne szczelinowanie i trucie środowiska, nieszczenie  rolnictwa, zasobów wodnych, zanieczyszczanie powietrza idzie pełną parą i wcale nie z wydobywania gazu łupkowego !

"Kopalnia ropy naftowej i gazu ziemnego Lubiatów jest jedną z najnowocześniejszych w Europie. Projektując ją zastosowano najnowsze rozwiązania technologiczne i systemy nadzorujące, które znacznie przewyższają wymogi środowiskowe. Należą do nich np. wysokosprawna instalacja odsiarczania gazu, automatyczny  system detekcji wycieku na rurociągach przesyłowych, system monitoringu powietrza oraz zastosowanie na strefach flar z zamkniętą komorą spalania." (?)..... Monitoring i nadzór nam nic nie zabezpieczy ani mówienie o rzekomych najnowszych rozwiązaniach technologicznych ! TO KŁAMSTWO!

JEST TO NISZCZYCIELSKIE DZIAŁANIE , które może skutkować nawet tak jak na filmie:
http://www.youtube.com/watch?v=3yHB97aNiI0

Ruszyło największe wydobycie ropy i gazu w Polsce

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1034162.html

matp 29-07-2013, ostatnia aktualizacja 29-07-2013 18:07

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oficjalnie otworzyło kopalnię ropy naftowej i gazu ziemnego Lubiatów. Jest to największa inwestycja w branży wydobywczej w Polsce w ciągu ostatnich lat.

PGNiG, dzięki pracy kopalni Lubiatów, zwiększy krajowe wydobycie ropy naftowej i kondensatu z obecnych ok. 500 tys. ton do ok. 800 tys. ton rocznie. Wydobywany przy okazji eksploatacji ropy naftowej gaz ziemny (rocznie ok. 100 mln m sześc.) będzie wykorzystany m.in. do zasilania elektrociepłowni w Gorzowie Wielkopolskim, a także elektrociepłowni działającej na potrzeby  kopalni.

-Uruchomienie eksploatacji z kopalni Lubiatów oznacza dla PGNiG umocnienie pozycji lidera w branży wydobywczej w Polsce.  Znaczne  zwiększenie wydobycia ropy naftowej korzystnie wpłynie na wyniki finansowe Spółki. To dobra informacja dla akcjonariuszy – podkreśla Jerzy Kurella, p.o. Prezesa Zarządu PGNiG SA.

Zagospodarowanie złóż Lubiatów, Międzychód, Grotów (LMG) jest ważnym krokiem w kierunku zwiększenia wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego przez PGNiG SA oraz wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju. Złoża Lubiatów, Międzychód, Grotów (LMG) należą do największych w Polsce. Udokumentowane zasoby wydobywalne ropy naftowej z tych złóż wynoszą ok. 7,25 mln ton, a gazu ziemnego ok. 7,3 mld m3.

Inwestycja zwana „Projektem LMG" obejmuje zagospodarowanie gazu ziemnego i ropy naftowej z 14 odwiertów. W ramach inwestycji zagospodarowano odwierty na złożach ropy i gazu, a także wybudowano instalacje przyodwiertowe, rurociągi kopalniane łączące poszczególne odwierty z Ośrodkiem Centralnym Lubiatów oraz rurociągi do terminalu ekspedycyjnego Wierzbno.

Kopalnia ropy naftowej i gazu ziemnego Lubiatów jest jedną z najnowocześniejszych w Europie. Projektując ją zastosowano najnowsze rozwiązania technologiczne i systemy nadzorujące, które znacznie przewyższają wymogi środowiskowe. Należą do nich np.: wysokosprawna instalacja odsiarczania gazu, automatyczny  system detekcji wycieku na rurociągach przesyłowych, system monitoringu powietrza oraz zastosowanie na strefach flar z zamkniętą komorą spalania. (?)

Kopalnia i odwierty znajdują się na terenie dwóch gmin - Drezdenko (Lubuskie) i Międzychód (Wielkopolska). Dla obu samorządów uruchomienie inwestycji PGNiG na ich terenie oznacza istotne wpływy do budżetów gmin z tytułu podatków oraz opłat eksploatacyjnych. Realizacja tego przedsięwzięcia umożliwiła też utworzenie około 100 nowych miejsc pracy.

Wartość inwestycji to 1,7 mld zł brutto. Wykonawcą inwestycji było konsorcjum w składzie: PBG SA, Tecnimont KT S.p.a., Thermodesign Engineering Ltd.

LOWOBYWATEL
Gość

#2170 re, Ruszyło największe wydobycie ropy i gazu w Polsce !

2013-09-07 17:48

 

hydrauliczne szczelinowanie i trucie środowiska, nieszczenie  rolnictwa, zasobów wodnych, zanieczyszczanie powietrza idzie pełną parą i wcale nie z wydobywania gazu łupkowego !

"Kopalnia ropy naftowej i gazu ziemnego Lubiatów jest jedną z najnowocześniejszych w Europie. Projektując ją zastosowano najnowsze rozwiązania technologiczne i systemy nadzorujące, które znacznie przewyższają wymogi środowiskowe. Należą do nich np. wysokosprawna instalacja odsiarczania gazu, automatyczny  system detekcji wycieku na rurociągach przesyłowych, system monitoringu powietrza oraz zastosowanie na strefach flar z zamkniętą komorą spalania." (?)..... Monitoring i nadzór nam nic nie zabezpieczy ani mówienie o rzekomych najnowszych rozwiązaniach technologicznych ! TO KŁAMSTWO!

JEST TO NISZCZYCIELSKIE DZIAŁANIE , które może skutkować nawet tak jak
http://pl.wikipedia.org/wiki/Derweze

"Brama do piekła"

Rejon Derweze jest bogaty w gaz ziemny. W 1971 podczas wykonywania wiercenia geologicznego koło Kyzylgar, przewiercono płytko położone złoże gazu, tzw. kieszeń gazową. W wyniku dramatycznego obniżenia ciśnienia złożowego, podłoże na którym znajdowała się wiertnia zapadło się pozostawiając zapadlisko o głębokości ok 20 m. i średnicy ok 70 m. Aby zapobiec ujściu gazu do atmosfery zdecydowano się zapalić gaz. Przewidywano, że gaz wypali się po kilku dniach, jednakże pali się on do dziś.

i  jak na filmie:
http://www.youtube.com/watch?v=3yHB97aNiI0

https://fbexternal-a.akamaihd.net/safe_image.php?d=AQA6-oNrRX2wR878&url=http...

http://kefir2010.wordpress.com/2013/08/24/ziemia-otwiera-sie-w-kolejnych-miejscach-globu-pozera-wszystko-co-stanie-jej-na-drodze-przerazajacy-obraz-katastrofy/

...Już przeprowadzone wcześniej badania wykazały, że bezpośrednią odpowiedzialność za powstanie wyrwy ponosi koncern Texas Brine LLC. To prowadzone przez tę firmę prace doprowadziły do zawalenia się tzw. wysadu, czyli skały uformowanej w wyniku ruchów tektonicznych. Pierwsze katastrofalne skutki działalności spółki mieszkańcy dostrzegli wiosną ubiegłego roku, kiedy zaczęli odczuwać drgania ziemi, a potem zaobserwowali bąble, które pojawiły się na powierzchni gruntu. W powietrzu można było także wyczuć woń paliwa. Potem, z dnia na dzień, sytuacja stawała się coraz bardziej niepokojąca. W końcu obserwowany przez naukowców oraz lokalne władze teren, gdzie zachodziły tajemnicze zmiany, uległ zawaleniu.

LOWOBYWATEL

#2171 M. Kryda w Parlamencie Europejskim - Fałszywy rzecznik Narodu Polskiego !

2013-09-10 20:34

"Oczekujemy zapewnienia nas i Narodu Polskiego że Parlament Europejski ma dobre i czyste intencje i nie pozwoli aby  nadal przedstawiciele okupacyjnych  władz w Polsce reprezentowali oddolny ruch sprzeciwu Narodu Polskiego. Dopuszczanie do takich sytuacji kompromituje i ośmiesza  instytucje unijne i uderza jednocześnie w dobro każdego obywatela Unii Europejskiej."


Łowicz, 08.09.2013r.

Maria Bejda, Teresa Wojda

Petycjoner: 0578/12 Parlamentu Europejskiego

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

 

www.youtube.com/watch?v=--XWDy0QFG4

www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=isNeFObDS8Q

www.youtube.com/watch?v=pDOmwSrbQY0

www.monitor-polski.pl/chca-nas-wytruc-woda-z-kanalizacji/

Martin Schulz

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

Eurodeputowani Parlamentu Europejskiego

Jose Manuel Barroso

Przewodniczący Komisji Europejskiej

Herman Van Rompuy

Przewodniczący Rady Europejskiej

Janez Potočnik

Komisarz Unijny d/s Środowiska

Jean-Francois Brakeland

Dyrektor Dyrekcji A,Sprawy Prawne i Spójności

Komisarze Komisji Europejskiej

 

Szanowni Państwo,


Stanowczo protestujemy przeciwko kreowaniu przez Parlament Europejski Marka Krydę jako przedstwiciela oddolnego obywatelskiego ruchu oporu przeciw zamianie dwie trzecie terytorium Polski w pola wydobywcze //www.facebook.com/photo.php?fbid=663719413641191&set=a.379038998775902.97118.100000094155912&type=1&theater

Oczekujemy zapewnienia nas i Narodu Polskiego że Parlament Europejski ma dobre i czyste intencje i nie pozwoli aby  nadal przedstawiciele okupacyjnych  władz w Polsce reprezentowali oddolny ruch sprzeciwu Narodu Polskiego. Dopuszczanie do takich sytuacji kompromituje i ośmiesza  instytucje unijne i uderza jednocześnie w dobro każdego obywatela Unii Europejskiej.

Marek Kryda jako przedstawiciel  Fundacji Indygena oraz Instytutu Obywatelskiego z Łodzi, zwodzi Polaków i kontroluje ruch oporu w imieniu lobby wydobywczego pod złudnym i nieprawdziwym hasłem "Obywatele kontrolują " “Obywatele decydują". Przejmuje on podstępnie przewodzenie oddolnym ruchem oporu i jest celowo kreowany w prorządowych mediach jako przeciwnik lobby wydobywczego.

Media w Polsce milczą na temat naszej działalności i co najdziwniejsze Polska Agencja Prasowa nawet nie wspomiała o 2 godzinnym spotkaniu delegacji Komisji Petycji w sprawie gazu łupkowego z naszym udziałem a obszernie rozpisywała się o  spotkaniach na temat kopalni odkrywkowych węgla brunatnego.

Nie informowanie polskiego społeczeństwa o naszej działalności jako petycjonariuszek przeciwko lobby wydobywczemu i uzurpatorskim władzom okupacyjnym w Polsce jest jawnym działaniem na szkodę Narodu Polskiego i pogwałceniem Konwencji z Aarhus jak też złamaniem naszych praw, tym bardziej że działamy społecznie za własne, skromne fundusze.

 

Niedopuszczalna jest  sytuacja gdy naszą rolę bezprawnie przejmuje uzurpator  Marek Kryda, przedstawiciel okupacyjnego rządu a Parlament Europejski na takie bezprawie pozwala. M. Kryda nie działa w interesie Polaków bo nie wnioskuje o zakaz,  lecz  zaledwie o monitoring , nowe przepisy, czy wymuszane konsultacje społeczne, z których sam czerpie finansowe korzyści jako organizator i prelegent.

Zignorowano  nasz protest przeciwko M.Kryda , wysłany drogą emailową  do Komisji Petycji i europosłów przed spotkaniem we Wrocławiu 30.05.2013r. z delegacją Komisji Petycji. Przedstawiciel delegacji Komisji Petycji pan Keith Taylor spotkał się z Markiem Krydą i jego poplecznikami w kościele w Wejherowie, co było skrzętnie przed nami ukrywane.

Protestujemy przeciwko takiej postawie pana K.Taylora i tych którzy to akceptują. Jest to tym bardziej naganne i zasługujące na napiętnowanie, że jesienią 2012r. pan K.Taylor proponował

nam wspólną wizytację odwiertów w okolicy Kutna i Łowicza. Z tego wynika że pan Taylor dał się zwieść Panu Krydzie, wytypowanemu przez rząd do odwlekania wizytacji i skierownia jej na inne tory.

Nadmieniamy, że Marek Kryda nie jest jedynym, który działa tak podstępnie w imieniu okupacyjnych władz w Polsce. Na podobnych, złudnych zasadach działają wszystkie inne organizacje finansowane przez rząd jak też ze środków unijnych:

EKO/UNIA, Zieloni 2004 (R. Gawlik) Instytut na Rzecz Ekorozwoju ( A. Kassenberg), Centrum Zrównoważonego Rozwoju w Łodzi  (T.Adamska, Z. Tynenski)

oraz organizacje ekologiczne finansowane przez koncerny wydobywcze:

GREENINGS POLAND z Poznania , Greenpeace Polska.

Najwyższy czas skończyć z  kłamstwami , manipulacjami  i ograniczaniem problemu tylko do gazu łupkowego, co już wielkrotnie podkreślałyśmy w naszych wystąpieniach do instytucji unijnych, zwłaszcza że od wielu lat na masową skalę wydobywa się w Polsce ropę i gaz ziemny konwencjonalny z użyciem materiałów wybuchowych i toksycznych mieszanek.

www.ekonomia.rp.pl/artykul/1034162.html “ Ruszyło największe wydobycie ropy i gazu w Polsce”

Kilkanaście tysięcy starych, porzuconych na pastwę losu, pękających odwiertów w Polsce a przy tym brak sposobu na odwrócenie szkód, powinno być dla Szanownych Państwa alarmującym sygnałem do wprowadzenia zakazu wydobywania nie tylko gazu łupkowego ale wykonywania wszelkich odwiertów a także budowy kopalni odkrywkowych węgla brunatnego, gdzie w początkowej fazie wykonuje się odwierty na wszystkie bogactwa naturalne.

Upominamy się po raz kolejny o ratunek dla całej planety poprzez zakazy dalszej penetracji struktur geologicznych, podziurawionych ponad wszelką miarę. Ponad 2 miliony odwiertów groźi  apokaliptycznymi zapadliskami. /www.youtube.com/watch?v=CqIWTQas0jw

Nakazem chwili i szansą na uratowanie życia na Ziemi jest przejęcie majątków koncernów wydobywczych na poczet  wyrządzonych  szkód jak też  jako zabezpieczenie nieuniknionych  następstw ich zgubnej działalności.

Z poważaniem

Maria Bejda, Teresa Wojda

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa ObywatelskaDorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

Łowicz, 08.09.2013r.

 

 

LOWOBYWATEL

#2172 SKARGA na Przewodniczącego Rady Miejskiej za stosowanie gróżb karalnych wobec T. Wojda

2013-09-23 19:15

Podczas Sesji Rady Miejskiej w Łowiczu w dniu 29.08.2013r. Henryk Zasępa, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu, po raz kolejny groził Teresie Wojda, prezes Stowarzyszenia Regionalnego Wsi Urzecze “Łowiczanie”, wezwaniem policji i usunięciem siłą z sali obrad po zadaniu pytania w imieniu mieszkańców.

Łowicz, 20.09.2013r.

Pani

Jolanta Chełmińska

Wojewoda Łódzki

Pan

Witold Stępień

Marszałek Województwa Łódzkiego

SKARGA

na Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łowiczu, Henryka Zasępę na stosowanie

gróźb karalnych względem Teresy Wojda  podczas sesji Rady Miejskiej w Łowiczu w dniu 29.08.2013r. i inne zachowania godzące w powagę urzędu i funkcji.


Podczas Sesji Rady Miejskiej w Łowiczu w dniu 29.08.2013r. Henryk Zasępa, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu, po raz kolejny groził Teresie Wojda, prezes Stowarzyszenia Regionalnego Wsi Urzecze “Łowiczanie”, wezwaniem policji i usunięciem siłą z sali obrad po zadaniu pytania w imieniu mieszkańców.

Dowód na wcześniejsze grożby: nagranie z sesji RM w Łowiczu z dnia 30.08.12,”Hydrauliczne szczelinowanie, zatruta woda w Łowiczu” http://www.youtube.com/watch?v=--XWDy0QFG4).


Teresa Wojda wiedząc że nie będzie miała szansy na dopuszczenie do głosu, z zaskoczenia, z wysokości schodów, głośno zadała pytanie: "przepraszam bardzo, a co tam będzie, bo mieszkańcy mają prawo wiedzieć", w związku z punktem porządku obrad sesji o wyrażeniu zgody przez Radę Miejską w Łowiczu  na budowę drugiego piętra obiektu inwestora W.Płuski na ul. Armii Krajowej w Łowiczu. Zadanie tego pytania spowodowało najpierw wzburzenie na sali, póżniej zarządzono przerwę. Podczas tej przerwy Przewodniczący H. Zasępa  wraz z policjantem A. Rokickim podeszli do T.Wojda, znajdującej się w miejscu przeznaczonym dla publiczności i grozili nasłaniem policji. To odbyło się w obecności radnych i publiczności. Teresa Wojda stwierdziła, że ma prawo zadawać pytania w imieniu mieszkańców a dodatkowo chroniona jest jako petycjonariuszka Parlamentu Europejskiego m.in. Konwencją z Aarhus.


Groźby H. Zasępy i A. Rokickiego sprowokowały ataki słowne innych radnych w Łowiczu na Teresę Wojda. Pomimo takiej agresji wyzwolonej przez przewodniczącego H. Zasępę, radni zdali sobie sprawę z zasadności pytania i w konsekwencji, wbrew intencjom Burmistrza Miasta Łowicza i Przewodniczącego Rady Miejskiej , sprzeciwili się uchwaleniu zgody na drugie piętro dla obiektu o przeznaczeniu ukrywanym przed społeczeństwem i radnymi.


W sprawach różnych przewodniczący H.Zasępa udzielił głosu T.Wojda, która skrytykowała postawę Burmistrza Miasta Lowicza bagatelizującego  fakt znieważenia urzędu jak i wszystkich mieszkańców poprzez niedopuszczenie go do spotkania z Premierem D.Tuskiem i Wojewodą P.Bejda, w związku z wizytą Premiera RP  w bazie hydroszczelinowania w Łowiczu, 03.08.2013r. . T.Wojda podkreśliła, że ta zniewaga utwierdza mieszkańców Łowicza w przekonaniu że w Polsce władzę sprawują uzurpatorzy wyłonieni w wyniku udowodnionego sfałszowania wyborów i  zamachu stanu.


Dodała, że wszystkie instycje unijne jak też OBWE są o tym fakcie poinformowane. Wyraziła ubolewanie, że Burmistrz Krzysztof Kaliński nie stanął po stronie mieszkańców Łowicza, uznanych przez prokuraturę za pokrzywdzonych powstaniem bazy hydroszczelinowania, tym bardziej że już jest zatruta woda pitna w Łowiczu.


Następnie Teresa Wojda zapytała kiedy wreszcie Burmistrz Miasta Łowicza i inni przestaną prześladować ją  i jej organizację. Nie udało się zniszczyć Teresy Wojda i jej organizacji w 2008 roku poprzez bezprawną ingerencję w stowarzyszenie. Teraz  wraz z siostrą Marią Bejda  staje w obronie całego miasta Łowicza, Polski i Europy - podkreśliła T.Wojda.


Za ostrzeganie przed zagrożeniami władze lokalne zemściły się 100 procentową podwyżką opłaty za udostępnienie chałupy weselnej w skansenie w Maurzycach.Ten obiekt muzealny został  urządzony przez Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie” a wystrój jest autorskim  dorobkiem intelektualnym Teresy Wojda, która od 1994 roku rozsławia  skansen poprzez organizowanie atrakcji turystyczno-folklorystycznej pn:“ Wesele łowickie dla turystów”, na których gościło ponad 12 tysięcy turystów z całego świata.


Teresa Wojda zapytała również jak długo jeszcze władze miasta i powiatu będą promować oszustów i złodziei praw autorskich takich jak m.in. Anna Staniszewska, laureatka Nagrody Ministra Kultury 2008 roku.

Ukradzione przez  A. Staniszewską prace  łowickiego rękodzieła ludowego, wbrew fałszywym zeznaniom w sądzie A. Michalaka-naczelnika wydziału promocji,  nadal widnieją na stronie internetowej Urzędu Miasta Łowicza, poinformowała T.Wojda. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dorobek T. Wojda został przypisany A.Staniszewskiej a w związku z tym konieczna jest rewizja wniosku do Ministra Kultury z poręczenia  Burmistrza Miasta Łowicza Krzysztofa Kalińskiego i byłego Starosty Łowickiego Janusza Michalaka.


Na zadane przez T. Wojda pytania i poruszane kwestie na sesji jedyną odpowiedzią było wyłączenie mikrofonu przez Przewodniczącego  H.Zasępę. Natomiast następstwem wystąpienia Teresy Wojda na sesji jest odmowa przyznania  jej dofinansowania do mieszkania.

Na tą  okoliczność Teresa Wojda złożyła 10.09.2013r w Urzędzie Miasta Łowicza oświadczenie następującej

treści : (kopia w PDF, w  załączeniu do tej skargi)


Oświadczenie

na okoliczność otrzymania informacji w biurze urzędu  o odmowie przyznania mi dodatku mieszkaniowego.


Jako petycjonariuszka Parlamentu Europejskiego 0578/12 oświadczam, że odmowa przyznania mi dodatku mieszkaniowego jest zemstą burmistrza Łowicza i przewodniczącego Rady Miejskiej za obronę Narodu Polskiego przed zagrożeniami zsyłanymi przez okupacyjną, uzurpatorską władzę i uznaję to za dyskryminację i prześladowanie za moją działalnośći głoszenie prawdy o lichwiarsko zadłużonym mieście i powiecie i promocji i tolerancji dla oszustów i złodziei również mojego dorobku intelektualnego chronionego prawem autorskim.

Teresa Wojda


Zachowania i działania Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łowiczu świadczą dobitnie, że działa on na szkodę mieszkańców Łowicza a dalsze jego trwanie na tym stanowisku i bezkrytyczne przyklaskiwanie pomysłom burmistrza a szczególnie dalszemu beztroskiemu i lichwiarskiemu zadłużaniu miasta jak i  galopującym podwyżkom opłat dla mieszkańców a przy ogromnej rozrzutności władz, grozi niewyobrażalnymi konsekwencjami. Nie ma, bo być  nie może  społecznego przyzwolenia na takie działania krzywdzące mieszkańców Łowicza.


Domagamy się :

 • rezygnacji H.Zasępy z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łowiczu.

 • przejęcia przez wszystkich radnych Rady Miejskiej w Łowiczu inicjatywy ratowania miasta Łowicza i podjęcie niezwłocznych działań oszczędnościowych i naprawczych.

 • przeniesienia obrad sesji, na której będzie rozpatrywana niniejsza skarga, na salę OSIR w Łowiczu

 • dopuszczenia do 1,5  godzinnej wypowiedzi Teresy Wojda i zaproszonych przez nią gości, podczas rozpatrywania tej skargi, jak też zaproszenie mediów, mieszkańców (w tym szkół)  poprzez ogłoszenia w mediach oraz na słupach ogłoszeniowych jak też na stronie: www.lowicz.eu

 • zrealizowania nagrania z przebiegu obrad tej przyszłej sesji na www.lowicz.eu

 • opublikowania nagrań z sesji  Rady Miejskiej w Łowiczu z  30.08.2012r. oraz 29.08.2013r. z udziałem Teresy Wojda na www.lowicz.eu oraz na youtube

 • upublicznienia oryginału wniosku  do Ministra Kultury o przyznanie nagrody dla A.Staniszewskiej w 2008 roku oraz oryginału uzasadnienia przyznania tej nagrody przez Ministra Kultury na www.lowicz.eu oraz przesłania nam drogę emailową tych dokumentów.

Dodatkowo żądamy wprowadzenia na stałe na stronie internetowej www.lowicz.eu i na słupach ogłoszeniowych naszych dwóch plakatów :

”Nie chcemy Teksasu w Łowiczu i w Polsce !”

“Stop antypolonizmowi w  Łowiczu i Polsce“


Oprócz tego żądamy całkowitego pokrycia kosztów mieszkania w tym i za zużycie energii elektrycznej dla

T. Wojda na złożony przez nią wniosek o dodatek mieszkaniowy, ze względu na jej bardzo niskie dochody.

Domagamy się zaprzestania wymuszania wtargnięcia do mieszkania T. Wojda, które jest równocześnie siedzibą naszych organizacji, ze względu na uzasadnione obawy o bezpieczeństwo zdrowia i życia T.Wojda, z racji prowadzonej działalności, w tym głównie  udziału T. Wojda jako strony w udowodnieniu sfałszowania wyborów parlamentarnych w Polsce w 2011r.


Uprzejmie prosimy o przesyłanie korespondencji drogą emailową, ponieważ na znak protestu przeciwko działaniom uzurpatorskich władz publicznych w Polsce, nie odbieramy żadnej korespondencji wysyłanej drogą pocztową.

Maria Bejda, Teresa Wojda

Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”

Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

OBYWATELSKI RUCH OPORU

Otrzymują:

Bogdan Zdrojewski

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Martin Schulz

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

Erminia Mazzoni

Przewodnicząca Komisji Petycji PE

 

LOWOBYWATEL

#2173 SKARGA na Przewodniczącego Rady Miejskiej za stosowanie gróżb karalnych wobec T. Wojda

2013-09-23 19:51

 

 • MDK Radomsko 12-13.09.2013r. Kongres Kultury zamiast Polskiej to Wielopolskiej. SKANDAL I BEZPRAWIE ! W inauguracyjnym wykładzie prof. Joanna Kurczewska narzuca nam określenia "Wielopolska" zamiast POLSKA. Teresa Wojda stanowczo zaprotestowała jako jedyna z grona uczestników przybyłych z całej Polski
 • --------------------------------------------------------------------------------------------------

SKARGA

na Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łowiczu, Henryka Zasępę na stosowanie

gróźb karalnych względem Teresy Wojda  podczas sesji Rady Miejskiej w Łowiczu w dniu 29.08.2013r. i inne zachowania godzące w powagę urzędu i funkcji...

cyt:"...


Następnie Teresa Wojda zapytała kiedy wreszcie Burmistrz Miasta Łowicza i inni przestaną prześladować ją  i jej organizację. Nie udało się zniszczyć Teresy Wojda i jej organizacji w 2008 roku poprzez bezprawną ingerencję w stowarzyszenie. Teraz  wraz z siostrą Marią Bejda  staje w obronie całego miasta Łowicza, Polski i Europy - podkreśliła T.Wojda.


Za ostrzeganie przed zagrożeniami władze lokalne zemściły się 100 procentową podwyżką opłaty za udostępnienie chałupy weselnej w skansenie w Maurzycach.Ten obiekt muzealny został  urządzony przez Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie” a wystrój jest autorskim  dorobkiem intelektualnym Teresy Wojda, która od 1994 roku rozsławia  skansen poprzez organizowanie atrakcji turystyczno-folklorystycznej pn:“ Wesele łowickie dla turystów”, na których gościło ponad 12 tysięcy turystów z całego świata.


Teresa Wojda zapytała również jak długo jeszcze władze miasta i powiatu będą promować oszustów i złodziei praw autorskich takich jak m.in. Anna Staniszewska, laureatka Nagrody Ministra Kultury 2008 roku.

Ukradzione przez  A. Staniszewską prace  łowickiego rękodzieła ludowego, wbrew fałszywym zeznaniom w sądzie A. Michalaka-naczelnika wydziału promocji,  nadal widnieją na stronie internetowej Urzędu Miasta Łowicza, poinformowała T.Wojda. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dorobek T. Wojda został przypisany A.Staniszewskiej a w związku z tym konieczna jest rewizja wniosku do Ministra Kultury z poręczenia  Burmistrza Miasta Łowicza Krzysztofa Kalińskiego i byłego Starosty Łowickiego Janusza Michalaka.

Na zadane przez T. Wojda pytania i poruszane kwestie na sesji jedyną odpowiedzią było wyłączenie mikrofonu przez Przewodniczącego  H.Zasępę. Natomiast następstwem wystąpienia Teresy Wojda na sesji jest odmowa przyznania  jej dofinansowania do mieszkania.


Gość

#2174

2013-09-24 05:54

Nie możemy być obojętni na brak szacunku w stosunku do naszej Matki Ziemi i nas samych... To od nas zależy jak będzie wyglądało życie na tej Ziemi! Jesteśmy za to odpowiedzialni i nie możemy tolerować nieodpowiedzialnych decyzji. Już od dawna wiadomo, że władzy nie zależy na dobru obywateli lecz na pieniądzach i układach...
LOWOBYWATEL

#2175 Do ministra B. Zdrojewskiego: STOP DEGRENGOLADZIE W KULTURZE I ANTYPOLONIZMOWI !

2013-09-24 21:14

Panie Ministrze, jest Pan przecież Ministrem Rzeczypospolitej Polskiej, to dlaczego
dyskryminuje Szanowny Pan Polskość i akceptuje degrengoladę w kulturze?

Łowicz, 24.09.2013r.

Szanowny Pan
Bogdan Zdrojewski
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Dotyczy:
weryfikacji przyznawanych stypendiów i nagród dla A. Staniszewskiej z Łowicza.
W związku:
● z przyznaniem Annie Staniszewskiej z Łowicza w 2008 roku dorocznej Nagrody Ministra Kultury i
Dziedzictwa Narodowego osobie, która wraz z władzami miasta Łowicza i powiatu łowickiego niechlubnie
wsławiła się próbą ( nieudaną) przejęcia dorobku Teresy Wojda i Stowarzyszenia Regionalnego Wsi
Urzecze “Łowiczanie” w 2008 roku
http://gazetylokalne.pl/a/lowiczannastaniszewskalowiczaninemroku2008/
print
http://www.lowicz.eu/serwis/index.php?id=1021
ze zlekceważeniem przez Szanownego Pana Ministra bogatej i systematycznie przesyłanej w 2008 roku naszej
korespondencji o kradzieży dorobku intelektualnego innych twórców przez A.Staniszewską, jeszcze przed
przyznaniem dla niej nagrody przez Pana Ministra
Dowód: fotokopia pisma stowarzyszenia przesłane do wiadomości Ministra Kultury z dnia 05.05.2008
ze zlekceważeniem przez Szanownego Pana zapytań sądu (w sprawie XIII C444/08 o naruszenie dóbr
osobistych Teresy Wojda) dotyczących istnienia oszczerczego listu na temat Teresy Wojda wysłanego przez
osoby, które wyrokiem sądu zmuszone zostały przeprosić T. Wojda za zniesławienie, co Pan Minister osobiście
potwierdził ale przed zapytaniem sądu, pismem DIK /554/39/16348/10 z 28.04.2010r., lecz odmówił
udostępnienia, na wniosek naszego stowarzyszenia, tego oszczerczego listu, co jest postawą nieetyczną,
niegodną zajmowanego stanowiska.
To oszczercze pismo pisane z inicjatywy władz lokalnych i A.Staniszewskiej miało decydujcy wpływ na przyznanie
nagrody zamiast Teresie Wojda to Annie Staniszewskiej, która prowadzi firmę ANHAFT,
m.in. przypisuje sobie prace
rękodzielnicze innych twórców czy nawet projekt chorągwi Szkoły Pijarskiej, autorstwa światowej sławy heraldyka
Krzysztofa Guzka. Przy tym należy podkreslić że urzędnicy Starostwa w Łowiczu już w 2007 r. informowali Teresę Wojda
o opracowywaniu wniosku o przyznanie dla niej nagrody.
Dowód: fotokopia pisma Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego DIK /554/39/16348/10 z 28.04.2010r

z manipulacją zawartą w piśmie z 13.07.2010 DP 1431/10, podpisanym przez dyrektora Dominika Skoczka z
Departamentu Prawnego, jakoby oszczercze pismo o T.Wojda nie dotarło do ministerstwa, poprzez celową
zmianę roku w dacie poszukiwanego przez sąd pisma. Zamiast potwierdzenia pisma z 03.04.2008r.,
odpowiada on że nie istnieje pismo, ale z 03.04.2010r.
Dowód: fotokopia pisma D.Skoczka z 13.07.2010 DP 1431/10
ze zlekceważeniem przez Szanownego Pana Ministra jak też przez Burmistrza Miasta Łowicza oraz
Starostę Łowickiego naszego protestu z 18.12.2009 r.(w załączeniu do tego emaila) w którym pisaliśmy m.in.
o fałszowaniu życiorysu A. Staniszewskiej cyt.:


nasze stowarzyszenie zgodnie z przyjętym w marcu 2008 roku apelem o godne zachowanie i
traktowanie łowickich tradycji ludowych ośmieliło się wytknąć nierzetelne działania osób, które powinny
być wzorem rzetelnośći. Władza i urzędy oraz prasa lokalna zamiast poprzeć naszą inicjatywę piętnującą
nieprawidłowości, stanęła po przeciwnej stronie. Chętnie afiszowano się podczas np. gali przyznawania
nagród w ministerstwie z osobą, wobec której było najwięcej zastrzeżeń. Toczące się postępowanie
sądowe XIII C444/08 o naruszenie dóbr osobistych (Teresy Wojda) przeciwko E.Tomczak i innym
ewidentnie wskazuje że m.in. tytuł Łowiczanin Roku 2008 przyznany A.Staniszewskiej oparty jest na
fałszywych informacjach. Nie wnikając w szczegóły jak np. od kiedy należy do STL (Stowarzyszenia
Twórców Ludowych ) różnica aż 10 lat, czy też do Zarządu Głównego STL w Lublinie.
Dowód: fotokopia protestu z 18.12.2009r.
przyznaniem przez komisję stypendialną, w której zasiadała Anna Staniszewska, stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Annie Staniszewskiej, członkowi tejże komisji
Na spotkaniu 07.05.2008 r. w gabinecie Burmistrza Miasta Łowicza A. Staniszewska nawet przepraszała, że
stypendium zamiast T.Wojda zostało jej przyznane, bo zasiadała komisji stypendialnej, co uważała za oczywiste.
W ramach przyznanego stypendium dla A.Staniszewskiej powinna powstać izba regionalna w piwnicy jej domu ale
publicznie nic nie wiadomo o jej istnieniu. Jako dokumentację powstania tej izby stanowić miały fotografie
wykonywane we wnętrzu chaty weselnej w skansenie w Maurzycach, w której odbywały się prezentacje “Wesele
Łowickie dla turystów”, organizowane przez T.Wojda w ramach działalności Stowarzyszenia Regionalnego Wsi Urzecze
“Łowiczanie”, o czym informowała A.Staniszewska przy okazji dokonywania fotografii wnętrza tego obiektu muzealnego,
urządzonego przez T.Wojda według jej autorskiej koncepcji.
z kreowaniem i promowaniem przez władze lokalne Anny Staniszewskiej, która, jak na ironię, patronuje nawet
akcji Muzeum Guzików “ Łapta złodzieja”. http://kultura.wiara.pl/doc/1523029.Wypasionekoguty/

http://kultura.wiara.pl/doc/1434153.Wycinankapodochrona
Pomimo istnienia tak wielu zastrzeżeń i dowodów przeciwko A.Staniszewskiej to jednak przyznano jej doroczną
nagrodę Ministra Kultury w 2008 roku jak też tytuł “Łowiczanina Roku 2008”.
Razem z grupą osób wykluczonych z naszego stowarzyszenia (za poddanie się manipulacjom lokalnych władz i urzędów oraz instytucji kultury jak np. Muzeum w Łowiczu, Łowicki Ośrodek Kultury, Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej, w związku z próbą przejęcia dorobku T.Wojda i stworzonego przez nią stowarzyszenia) jest nadal pokazywana jako autorytet w dziedzinie kultury ludowej. Jest nawet członkiem kapituły nagrody “Łowicka Róża”, przyznawanej przez Radę Powiatu Łowickiego.
Dowód: wystąpienie stowarzyszenia z 15.5.2010 do Kapituły Nagrody “Łowicka Róża”

Domagamy się od Szanownego Pana Ministra:
● upublicznienia wszystkich dokumentów dotyczących przyznania i rozliczenia stypediów
dla Anny Staniszewskiej na:http://www.mkidn.gov.pl , oraz przesłania nam drogą emailową
● upublicznienia dokumentów dotyczących przyznania nagród dla A. Staniszewskiej w tym dorocznej nagrody
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2008 roku na: http://www.mkidn.gov.pl , oraz przesłania nam
drogą emailową
weryfikacji przyznawanych stypendiów i nagród dla A. Staniszewskiej
● wyciągnięcia wszelkich konsekwencji wobec winnych zaistniałej sytuacji
podania komunikatu do Polskiej Agencji Prasowej o wprowadzeniu w błąd Szanownego Pana Ministra przez wnioskodawców o przyznanie dorocznej nagrody dla Anny Staniszewskiej i podjetych działaniach naprawczych

● wydanie stosownego rozporządzenia w tej sprawie celem naprawienia błędu z przyznaniem nagrody dla osoby zasługującej na potępienie społeczne a nie na nagrodę
● poinformowania władz miasta Łowicza i powiatu łowickiego oraz lokalnych mediów a także nas o
rozporządzeniu w tej sprawie i podjętych działaniach
Przyznawanie stypendiów i nagród takim osobom jak Anna Staniszewska godzi w powagę kierowanego przez
Szanownego Pana Ministerstwa i dowodzi przyzwolenia na szerzenie degrengolady w kulturze.
Nie m , bo nie może być przyzwolenia na działania niszczące zasady moralne i etyczne w imię skrywanych celów
niszczenia Polskości w Polsce a zwłaszcza, że 90 % środków będących w dyspozycji Pana Ministerstwa
przeznaczane jest na kulturę niepolską.
Przykładem na to jest dofinansowanie i przyzwolenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wykłady o
kulturze “wielopolskiej” zamiast o Kulturze Polskiej, tak jak to miało miejsce w Radomsku, 12.09.2013r. na Kongresie
Kultury, wykład prof. Joanny Kurczewskiej.
Teresa Wojda jako uczestniczka tego kongresu stanowczo zaprotestowała przeciw niszczeniu Polskiej Kultury i zastępowaniu ją kulturą wielopolską a także przeciw obraźliwemu dla każdego Polaka określaniu Polski jako Wielopolska .
https://www.facebook.com/pages/INICJATYWAOBYWATELSKADORZECZABZURYIS%
C5%81UDWI/107356922689
206?ref=ts&fref=ts
Stanowczo protestujemy przeciwko podstępnej podmianie polskiej kultury na kulturę mniejszości narodowej, poprzez wprowadzanie tzw. przestrzeni różnorodności, fałszywej tolerancji, celem dyskryminacji i stopniowego eliminowania Polskości w Polsce.
Panie Ministrze, jest Pan przecież Ministrem Rzeczypospolitej Polskiej, to dlaczego
dyskryminuje Szanowny Pan Polskość i akceptuje degrengoladę w kulturze?
Oczekujemy podjęcia niezwłocznych działań i odpowiedzi w ustawowym terminie.
Uprzejmie prosimy o przesyłanie korespondencji wyłącznie drogą emailową, ponieważ na znak protestu przeciwko
zsyłanym na Naród Polski zagrożeniom, nie odbieramy żadnej korespondencji wysyłanej drogą pocztową.


Z poważaniem
Maria Bejda, Teresa Wojda
Stowarzyszenie Regionalne Wsi Urzecze “Łowiczanie”
Inicjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi
OBYWATELSKI RUCH OPORU

T