Petycja o odebranie koncesji telewizyjnej stacjom TVN i TVN24.

Petycja o odebranie koncesji telewizyjnej stacjom TVN i TVN24. / Ogłoszenia / Zbieramy dalej :) / Komentarze


Gość

#1

2020-03-24 15:58

Nitki życiu

Gość

#2

2020-03-24 21:18

Powinno sie was leczyc pisowskie odchody

Gość

#3

2020-03-24 21:27

Rozpędz się a drzewo się samo znajdzie! Pisiorom już się w tych bezmózgich łbach coś popierdoliło! Wprowadzcie 100% cenzurę, zdelegalizujcie wszystkie media oprócz Kurwizji TVPiS a Holecka zróbcie ministrem propagandy albo ekspertem od wychowania seksualnego bo nikt tak jak ona nie pierdoli!

Gość

#4

2020-03-24 21:33

" Karygodną jest również próba seksualizacji dzieci i młodzieży, poprzez emitowania przekazów mogących mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój nieletnich. Programy o tematyce: "Po co talent, po co szkoła - ja pozować będę goła!", "Jak imprezuje ćpunka z gimnazjum?", promujące niewłaściwe zachowania nie mogą być emitowane przed godz. 22:00, a właśnie takich praktyk dopuszcza się stacja TVN" Drogi autorze sam interpretujesz i sam manipulujesz. Wiem o jaki program chodzi, błędnie to nazywasz. Opisywanie danego zjawiska to nie jest promowanie. W ten sposób równie dobrze można by rzec że pokazywanie wypadków samochodowych jest zachęcaniem do nich. Informowanie przez różne stacje o korupcji polityków jest... lansowaniem brania nielegalnych pieniędzy czy też próbą zrelatywizowania. Pokazywanie wpadek polityków, różnych niewłaściwych wypowiedzi, przez różne stacje jest... reklamowaniem głupich wypowiedzi i reklamą tych osób. Informowanie o grupach przestępczych jest czym? Pokazywanie nowego sposobu na życie, polecaniem młodym jak można łatwo zarabiać? Powiedz szczerze że tych wspomnianych przez Ciebie programów nie oglądałeś od początku do końca, prawda? Opierasz się na jakiś krótkich fragmentach i ewentualnie czyimś nazewnictwie, prawda? Dlaczego na przykład nie odebrałeś tych programów jako przestrogi? Bo w tytule programu nie było " nie rób tak!!" ? Pokazanie czyjegoś zachowania, na przykład brania narkotyków czy lekkiego podejścia do życia ma również zastosowanie edukacyjne, zaprezentowanie do czego to może prowadzić. Jeśli ma to dotrzeć to młodych osób i te osoby mają się zniechęcić do trudno nadawać to po 22. W takim przypadku ma to zbyt ograniczony zasięg. "Rozmowy w toku" to był program typowo rozrywkowy, nikt tak naprawdę zapraszanych tam osób które przedstawiały mocno osobliwe, specyficzne czy patologiczne zachowania nie traktował do końca poważnie. Można się to było zorientować choćby po komentarzach pod programem nie tylko na stronie nadawcy ale także na innych stronach gdzie różne odcinki czy fragmenty były kolportowane. Dodawały je osoby zazwyczaj młode. Ten Twój opis tego programu, tych wybranych odcinków jest tak ogólny że aż wprowadzający w błąd. Mam rozumieć że to nie jest stronnicze?

Gość

#5

2020-03-25 05:26

Weźcie się walnijcie w te wasze pisowsko-bolszewickie łby. Może to pomoże, chociaż mało prawdopodobne.
Marecki

#6

2020-03-25 16:11

Zdelegalizujcie sobie TVP, obecnie najbardziej szkodliwą, najbardziej piorącą mózgi Polakom telewizją w Polsce. Deformują rzeczywistość, kryją machlojki rządu, bronią ich jak niepodległości a opozycja to nie jest krytykowana tylko wręcz atakowana. Przedk końcem, 2015 r. nie było takiej dysproporcjii, lepiej się oglądało TVP, ze wszystkimi jej ówczesnymi wadami. Chodzi mi o sferę informacji, publicystki, oraz o TVP Info. Nie mówię o całej reszcie. W ówczesnej TVP mimo że rządziło PO- PSL było więcej krytyki rządu, koalicjii rządzącej niż jest obecnie. Na PIS nie bytło wcale takich czestych i napastliwych materiałów, tylko zwyczjana krytyka. Nie wspominajać o reszcie opozycjii. Ci co dalej pomstują na TVP z tamtych czasów to albo jej nie pamiętają albo są zbyt subiektywni w ocenie. Odp onad 4 lat w TVP wszystko jest w nadmiarze: nadmiar promowania i komplementowania PIS, rządu i prezydenta Dudy i nadmiar negatywnych materiałów na całą opozycję, zagranice, różne grupy społeczne, osoby publivczne, osoby prywatne każdy kto nie wpisuje się w propagandę partii, powie coś nieprzychylnego na temat PISu. Niektóre osoby, grupy społeczne są wręcz niszczone i to bezlitośnie. To już przekroczyło granic lekkich tendencjii, lekkiej sympatii. Wiele osób na prawicy juz o tym informuje od kilku lat, w tym nawet niektórzy osoby które nadal tam pracują. Tak, niektórzy pracownicy TVP, w pionie informacyjnym mówią wprost że TVP uprawia propagande, zdarzało się że niektórzy z nich naśmiewali się z programów TVP, w szczególności z " Wiadomości".

Witold

#7

2020-03-25 16:22

TVN to jest  " małe miki" przy TVP odkąd zaczął tam panować Jacek Kurski, czyli polityk. Nigdy wcześniej nie było tak że jeszcze od niedawna czynny polityk, nagle stawał się prezesem mediów publicznych. Nigdy nie było tak że zaraz kiedy zaczął panować zwalniało się wszystkich pracowników jak leci, hurtowo od prowadzących, wydawców, komentatorówm dziennikarzy przez producentów, dyrektorów, researczerów. Na wszystkich kanałach włącznie z radiem. Kurski i jego ludzie zwolnili 250 dzienikarzy i prowadzących. Zatrudnił wyłącznie z jednego politycznego klucza, którzy już wcześniej sympatyzowali z partią rządzącą i byli jej zwyczajowo przychylni. Część z tych mediów prywatnych PIS sam wprost sponsorował, w radach nadzorczych niektórych tych mediów siedzą ludzie z PISu oraz ich przyjaciele. Trzeba sobie uczciwie powiedzieć że od 4 lat mamy nadreprezentację ludzi mediów Sakiewicza i Karnowskich, tak że brakuje miejsca dla innych. Jak przejrzeć ostatnie programy, na przykład " Loże prasową" to siedzą tam sami ludzie z " Sieci". W pozostałych programach jest dość podobnie. Czasami są wymieszani z ludźmi z Gazety Polskiej lub Do Rzeczy. Nagle nasz rynek medialny został ograniczony do przedstawicieli 3 medów. Dla ludzi z innych redakcji w TVP brakuje miejsce, nie są zapraszani. Nic nie może zakłócić jednostajnego, prorządowego przekazu. Poszczególni goście takich czy innych programów jedynie się ze sobą zgadzają. Zdrowiej funklcjonują media prywtane, zapraszani gości są bardziej wymieszani, jest większa różnorodność mediów, różnice w poglądach. Zaprasza się ludzi z mediów prawicowych, centrowych, lewicowo-liberalnych czy typowo lewicowych. Również w TVNie, wiem bo oglądam ich różne programy. Tam zaproszeni goście maja się przynajmniej o co spierać.

Elżbieta

#8

2020-03-25 16:30

Kolego, co do " Rozmów w toku" i tych odcinków które wymieniłeś na końcu uzasadnienia tej swojej petycjii. Tam gdzie miało dochodzić niby do jakiegoś promowania, seksualizacji, afirmacji etc. Zadałem sobie trud żeby odnaleźć te odcinki, obejrzeć całość i musze powiedzieć że Ty ich nie oglądałeś. Oceniłeś po samym tytule odcinka. Ewa Dzyzga zadawał im różne pytania, była obiektywna, chciała ich przedstawić z różnej strony. Nie było z jej strony żadnej obrony, stawiania ich za wzór. Tak jak powinien postępowac każdy prowadzący, tego uczy się na studiach. Wypowiadały się tam zresztą rózne osoby z publiczności, od zwykłych ludzi do psycholog która tam jest w każdym programie i wypowiada swoją opinie. Nie zostali pozytywnie ocenieni przez nich, część osób namawiała ich z nawrócenia z tej błędnej drogi, również psycholog. Niektóre osoby mówiły wprost żeby te osoby się nad sobą zastanowiły. Tak na marginesie, "Rozmowy w toku" zwyczajowo tak funkcjonują a nie tylko w tych dwóch podanych przez Ciebie odcinkach. Tytuł odcinka ma za zadanie podać podejście do życia omawianych i przepytywanych osób, to dość często jest wierny cytat z ich wypowiedzi. Tytuł odicnka to nie jest nakaz a Ty to tak właśnie opisałeś.

Enigmaczek

#9

2020-03-25 16:37

W tym opisie nieźle człowieku nakłamałeś. Część z Twojego opisu to są również manipulacje. Szkoda że sam wprowadzasz ludzi w błąd. Co do realnych błędów TVNu, to za błędy, wpadki telewizją nie odbiera się koncesjii. KRRiT nakłada kary finansowe, tak było w przypadku programów Kuby Wojewódzkiego które to właściciel TVNu zapłacił. Inną z możliwości jest pozew sądowy i TVN był za to pozwany do sądu. Sąd również może nałożyć karę, jeszcze dodatkową poza tą którą nakłada KRRiT. Jeszcze inną karą jest po prostu spadek oglądalności, to już należy do samych widzów. Z tego co wiem od wielu lat programowi Kuby Wojewódzkiego systematycznie spada oglądalność. Po tych jego wpadkach które wymieniłeś część ludzi po prostu przestała go oglądać. Tobie jest nadal mało?

Julia

#10

2020-03-25 16:52

Ta, bo nie stała w programie przez cały czas jego trwania pani z linijką i nie waliła po łapach jak w pruskiej szkole non stop zaproszonych gości którzy wpisywali się w tytuł tych odcinków Rozmów w Toku, tych co to niby tam seksualizuja, promują ....

Przekaz powinien pewnie być taki jak w TVP, łopatologiczny a ludzie traktowani jak idioci a nie jak inteligentne jednostki. Na pasku pod spodem, w czasie trwania tego programu powinno lecieć ciągle " To jest brzydkie, nie rób tak!!". Jak najbardziej w tych wymienionych przez Ciebie odcinkach była krytyka tych osób i ich postaw, nikt tak z ich powodu nie piał z zachwytu z ich powodu. Nikt tam nie zachęcał że tak mają postępować młodzi ludzi. Ani nie było zachęcania do brania narkotyków, ani do wczesnego uprawiania seksu. Prezentowanie czyjejś historii, jego opowieści, popełnianych błędów to nie jest promowanie. Jeśli chcesz komuś przekazać czego ma nie robić, z jakiego powodu i chcesz to wykonać skutecznie to musisz takie zjawiska pokazać. Sam czerstwy, ogólnikowy opis nic w zasadzie nie daje, nie przemawia do ludzi w tym młodych. Zostało to zrealizowane przez ten program odpowiednio.

Inne telewizje, inne media, w tym te pro pisowskie nie robią nic innego. Pokazują patologie, problemy, przetsępstwa itd. Nikt tak jak Ty chcesz i opisujesz się nie zachowuje. Trzeba też dodać że Twój opis tego co podaje wyżej jest całkowicie fałszywy, bo tak to nie wyglądało.

 

Jurek

#11

2020-03-25 17:39

Z opisu autora peytcjii " Programy o tematyce: "Po co talent, po co szkoła - ja pozować będę goła!", "Jak imprezuje ćpunka z gimnazjum?"..."- Rozmów w Toku nie ma na wizjii od kilku lat, nie wiem czy zauważyłeś.

Ponadto Twój opis tego programu, tych odcinków nie oddaje ich chakrakteru, tego jak ta tematyka rzeczywiście została przedstawiona. Ile osób które podpisały tą petycję widziało te odcinki i obejrzało je całe ze zrozumieniem? Bo nie wierzę że je obejrzeli. Widziałeś jak wypowiadały się osoby w tym programie, z widowni czy prowadząca? Bo goście po prostu opisują swoje życie a tak właściwie swój problem, na tym polega ten program i setki takich czy podobnych na całym świecie. Jak ktoś przeprowadza wywiad dajmy na to z narkomanem to polega to na tym że daje mu się wypowiedzieć. Zadaje pytania ale te pytania nie moga przekroczyć pewnej granicy. Nie może go na przykład potepiać przez cały czas trwania wywiadu jednak może nba przykład zapytać co na na zachowanie takiej sooby jego znajomi, rodzice, nauczyciele itd. Może na przykład zapytać czy nie żąłuje, czy mu to branie szkodzi itd. Prowadzenie programu i zadawanie pytań to nie jest lansowanie, to nie promowanie, to nie seksualizacja. Tak na marginesie, zaproszeni gości w tych odcinakch i nie tylko bo również wi nnych Rozmów w toku, sami niejednokrotnie w trakcie programu mówili że sobie zaszkodzili, drugi raz by tak nie postapili, że żałują. Niektórzy z powodu swojego problemu płaczą na wizji. Zazwyczaj jak to są osoby poniżej 18 roku żcyia to są zapraszani z rodzicami a Ci rodzice mówią jak się z nimi żyje, że już z nimi nie wytrzymują, że próbowali ich zmienić itd. Czasami nawet kłócą się ze swoim dzieckiem na wizji. Dostają w końcu w pewnej cześci tego programu porady od psychologa. Psycholog również doradza osobie nieletniej z takim czy innym problemem, nie musi być narkomania. Wnioski są łatwe do wyciągniecia. O TVNie zazwyczaj wypowiadają się osoby które tego TVNu same nie oglądają, swoje opinie wyciągają na podstawie innych osób, czasami są wprowadzani wręcz w błąd przez różne profile społecznosciowe, różne strony, polityków. Jakiś dany polityk mówi takiej osobie co ma myśleć o TVNie po czym ona powtarza bezwiednie jego słowa nie weryfikując z takim czy innym programem. później ka te osoby zapytać o konkrety na przykład co było nie tak w " Fakach", co było nie tak w innych programach TVN 24 to oni nie potrafią przyznać i mówią wprost że nie oglądają. Jak się zapytać to co w takim razie było nie tak jak kiedyś oglądali, to też nie potrafią nic konkretnego wymienić.

Ile osób tutaj podpisało ta petycję tylko na podstawie opisu słów samego autora? Ile potrafiło by uzasadnić swój podpis nie powtarzając słowo w słowo za autorem, dodatkowo nie posługując się wyłącznie samymi ogólnikami?

Daniel Witek

#12

2020-03-25 18:12

Ci co mówią o braku obiektywizmu, braku rzetelności, stronniczości sami najczęściej również mają z tym problemy. Autor dodał krótkie uzasadnienie tej swojej petycji a jest w nim tyle błędów czy wręcz nieprawdy. Mam rozumieć że autor z tym że sam źle informuje to już problemu nie ma tak? Ten opis coś jest bardzo podobny do pewnej pasty która była latami rozsiewana po internecie. Nie tylko że te same przykłady co dokładnie te same słowa i pomyłki. Autorze petycjii, nie jesteś autorem tego swojego opisu prawda? On jest skądś zapożyczony, tak? Nie sprawdziłeś tych przykładów które w nim występują dokładniej? Wiele osób już się nabrało na tą formułkę typu kopiuj-wklej. Jedyne co się w niej zgadza to przykłady z Wojewódzkim ale ten program już za to zapłacił oraz stacja za nim stojąca. Nie można kilka razy kogoś lub czegoś karać za to samo. Koncesjii nie odbiera się również ot tak, na czyjeś życzenie, bez względu ile osób podpisze się pod petycją. Nie pisze tego jako jakiś fanboy TVNu, całkowicie bezkrytyczny widz, mam do nich podejście jak do innych stacji czy mediów, nie tylko telewizji.


Gość

#13

2020-03-25 18:20

Wszystko co Pan napisał w Petycji na początku w 100% odnosi się do Telewizji Polskiej, wystarczyłoby przeczytać raporty Rady Etyki Mediów i zauważyć, że skarg na TVN było 4 z 43, a na TVP 13 z 43 w latach 2015-2020. Wojnę Polsko-Polską to mamy dzięki szczuciu, poniżaniu osób, instytucji, które mają inne zdanie niż rząd PiS. Wydaje się z Pana punktu widzenia, że TVN jest stronniczy, a to tylko dlatego, że ogląda Pan przekaz jednostronny i chwalący władzę (PiS) przez media publiczne. Oglądałam Wiadomości odkąd byłam nastolatką, ale taką propagandową, niesprawiedliwą, zmanipulowaną telewizję TVP przestałam oglądać. TVN nie zmieniło się natomiast tak drastycznie jak TVP, a przed 2015 ich relacje były bardzo zbliżone. Więc w życiu nie podpiszę tak durnej petycji, a Panu radziłabym najpierw poczytać co piszą dziennikarze z wieloletnim stażem i doświadczeniem na temat TVP, a co na temat TVN i wtedy się zastanowić, czy TVP nie zrobiło Panu prania mózgu. Na stronie www.rem.net.pl są raporty, proszę się zapoznać, zwłaszcza o TVP są ciekawe, gdy piszą jak telewizja publiczna łamie wszystkie 7 zasad etyki mediów. Proszę przeczytać (ja czytałam). Z tych raportów jasne jest, że obiektywizm i pluralizm w TVP, to tylko pobożne życzenia.
Witosławski

#14

2020-03-25 18:45

Piszę to z pełną odpowiedzialnością, TVP od końca 2015 roku kiedy PIS objął władzę w Polsce w tym przjeął media publiczne uprawiąją ustawiczną, meczącą, momentami wyjątkowo bezczelną propagande, takiej jakiej nie uprawiają inne media. TVP wcześniej nigdy nie była taka. Jeśli ktoś nie wierzy to niech przeczyta różne wywiady z Jackiem Kurskim odkąd objął fotel prezesa TVP, on to nawet przyznaje. Można przecyztać też różne wywiady z Danutą Holecką czy Krzysztofem Ziemwcem z 4 ostatnich lat i w ich wywiadach też padają podobne sformułowania. Ci ludzie są w stanie powiedzieć po co jest ta telewizja, na jakich zasadach funkcjonuje, w czym biorą udział a jednak mimo tego nadal to kontynuują. Radzę poszukać sobie tych wywiadów w internecie oraz innych materiałów na ten temat. To w pierwszej kolejności trzeba zająć się TVP czy mówiąc szerzej mediami publicznymi które przestały pełnić swoją ustawową role, wyłamują się również z zadań  tradycyjnych mediów. Mediami publicznymi są teraz nazywane głównie z przyzwyczajenia, można to też traktować jako przejęzyczenie. Nie ma co się dziwić że tak wiele osób bojkotuje te media.

Maciek

#15

2020-03-25 21:03

Biedni ci ludzie którzy składają podpisy pod tą petycją. Nauczyli się kilku tekstów i je powtarzają. Wygląda na to że nie zdają sobie sprawy że sami zostali wprowadzeni w błąd. Czytałem niektóre uzasadnienia i są komiczne. W niektórych są pomówienia w innych takie zwroty jakbym słyszał jakiegoś polityka PISu. Tylko powtarzać umiecie? Gdzie to słynne samodzielne myślenie?

Stanisław

#16

2020-03-26 22:26

Michale Chudzicki, większość z Twojego opisu petycji to są pomówienia i insynuacje. Chyba dałeś się komuś nabrać.

Weronika

#17

2020-03-27 11:50

Dajcie sobie spokój, teraz decydowanie większym problemem są tzw media publiczne w szczególności TVP Info. Czy naprawdę nie czujecie się oszukiwani przez te media? Czy nie zauważyliście że są skrajnie pro rządowe? Czy nie przypomina Wam to propagandy z dawnych czasów, z poprzedniego ustroju? Pamiętacie go jeszcze? Czy naprawdę nie szkoda na to 2 mld złotych co roku i tak przez najbliższe kilka lat? Oni ostatnią ustawa przyznali sobie takie dopłaty na kilka lat w przód.

Edward

#18

2020-03-27 11:52

W momencie pandemii koronowirusa, silnego kryzysu ekonomicznego który się zbliża i szybko nie skończy, skokowego wzrostu inflacjii który nas czeka, wszelkich kłopotów z tym związanych ważniejsze jest odebranie TVNowi koncesji? To jest Wasz główny problem?

Czarek

#19

2020-03-28 12:54

Bolszewiki z PIS już chcą likwidować wolne media w Polsce. Po TVNie, przyjdzie czas na innych, nie ważne czy to są media kontrolowane przez kapitał zagraniczny czy polski. Oni to mówią wprost. Media skrajnie upolitycznione, kontrolowane przez ludzzi PISu, ich znajomych jak choćby TVP ale takie jak media Sakiewicza, Karnowskich oraz Rydzyka im nie przeszkadzają. To jest ta propaganda która najbardziej im odpowiada, jaka wręcz pięści ich uszy. O żadną prawdę tu im nie idzie. Oni są w stanie na nie dawać po 2 mld złotych rocznie a jakby przyszło to nawet i więcej. Jak partia powiedziałą by że 4 mld to oni by się zgodzili na 4 mld. Za Wasze własne pieniądze, pochodzące z Waszych podatków ludzie wynajęci przez partie, przez Jacka Kurskiego Was oszukują a wy się z tego cieszycie.


Gość

#20

2020-04-15 11:19

ty głupi chuju, żebyś zdechł

Gość

#21

2020-04-15 11:46

Ludzie czy wam całkiem mózgi wyczyściło żeby w ogóle wpaść na taki pomysł???


Gość

#22

2020-04-15 12:16

Walcie się!!! TVN forever!!! Loffciam za Harry'ego Pottera i że PiSdzielcy mają taki ból dooopy związany ze stacją.
marek

#23 Re:

2020-04-15 13:01

#7: Witold -  

Kurskiego tam już nie ma to POdstawowe kłamstwo jak pozostała część wypowiedzi.

Ewa

#24 Re: Bardzo trafny komentarz:)

2020-04-16 07:31

#3: -  

 

szps2811

#25 Diss na TVP

2020-04-16 10:16

Wnioskuję o odebranie koncesji telewizyjnej stacjom TVP1 oraz TVP INFO w związku z nieprawidłowościami w ich funkcjonowaniu. Od kilku lat wszelkie wydarzenia polityczne są przez te stacje relacjonowane w bardzo stronniczy sposób. W programach informacyjnych pojawia się interpretacja zdarzeń wygodna tylko dla jednej opcji politycznej. Przez powyższe zachowania uwidacznia się zjawisko szczucia na siebie określonych grup społecznych, próba podsycania konfliktu, zwanego potocznie "WOJNĄ POLSKO - POLSKĄ". 

Wszelkie informacje powinny być przecież przekazywane w sposób rzetelny, bez prób ich interpretacji i ukazywania tzw. "jednej strony medalu". Nikogo nie interesuje komentarz dziennikarza, jego głos, mimika, a mimo to, mają One duże znaczenie w wyrazie danego tematu. 

Nie można się godzić również z zachowaniem takich dziennikarzy, jak Danuta Holecka, która na wizji wkłada godność Polek i Polaków w najgorsze kategorie upodlenia. Zachowanie to godzi w Naszą narodową tożsamość i obraża każdego obywatele tego kraju. 

Karygodną jest również próba manipulacji dzieci i młodzieży, poprzez emitowania przekazów mogących mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój nieletnich. Programy o nazwach: "Wesoła nauka", "Szkoła z TVP", “Wiadomości” promują niewłaściwe zachowania i nie mogą być emitowane w innej kategorii niż komedia, a właśnie takich praktyk dopuszcza się stacja TVP.