PROTEST PRZECIW LIKWIDACJI PRZEDSZKOLA NR 63 BYTOM

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji PROTEST PRZECIW LIKWIDACJI PRZEDSZKOLA NR 63 BYTOM

JH

#228

2011-12-27 21:29

Przeczytajcie sobie ten artykuł z 2009 roku pod którym podpisał się URZĄD MIASTA
http://bytom.blizejslaska.pl/Przedszkole-Miejskie-nr-63-nosi-imie-Janusza-Korczaka,4644
Post Scriptum

#229 WARUNKI REFERENDUM

2011-12-27 21:29

Referendum przeprowadza się z inicjatywy organu stanowiącego danej jednostki samorządu terytorialnego lub na wniosek co najmniej:

* 10% uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy albo powiatu,
* 5% uprawnionych do głosowania mieszkańców województwa.

Mają prawo w nim brać udział osoby stale zamieszkujące na obszarze danej jednostki samorządu terytorialnego, posiadające czynne prawo wyborcze do organu stanowiącego tej jednostki.
W sprawach odwołania organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego (rady gminy lub miasta, rady powiatu bądź sejmiku wojewódzkiego) przed upływem kadencji, co do zasady, rozstrzyga się wyłącznie w drodze referendum przeprowadzonego na wniosek mieszkańców. Jednakże radę gminy może także rozwiązać Sejm na wniosek Premiera w przypadku powtarzającego się naruszania przez radę gminy Konstytucji lub ustaw.[4]

Referendum w sprawie odwołania organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego nie przeprowadza się:

* przed upływem 10 miesięcy od dnia wyborów albo od dnia ostatniego referendum w tej sprawie,
* jeżeli data wyborów przedterminowych, przeprowadzanych w wyniku referendum, miałaby przypaść w okresie 8 miesięcy przed zakończeniem kadencji organu stanowiącego.
zbulwersowana

#230

2011-12-27 21:56

Może by tak powiadomić media o obecności pani anny dziąsko na spotkaniu??? bo na pewno nie była ona przypadkowa...

Gość

#231 Re: Janusz Korczak był prekursorem walki o prawa dziecka.

2011-12-27 22:24

#228: JH -

Janusz Korczak oddał swe życie dzieciom i za dzieci. Tego wspaniałego człowieka już nie ma ale żyją jego ideały i jesteśmy MY - rodzice bezbronnych dzieci. Kto jak nie MY stanie w ich obronie, kto upomni się o Ich prawa. Nikt za nas nie zadba o ich przyszłość, edukację a ona zaczyna się już w przedszkolu. Jeżeli obronimy nasze przedszkole przed nie mającymi nic wspólnego z rozsądkiem i dobrem dziecka planami władz Bytomia to może przyszłe pokolenia będą mogły cieszyć się żłobkiem, który powstanie w P63 jeżeli kompetentne osoby zainteresują się potrzebami lokalnego społeczeństwa i przeanalizują przychylnym okiem koncepcję rozwoju placówki opracowaną na prośbę Rady Rodziców przez p. dyrektor (pisemne opracowanie koncepcji zostało przekazane przez rodziców na ręce p. wiceprezydent na zebraniu w dniu 21.12.br)

Ranger

#232 Uwaga

2011-12-28 00:24

Miejski Zarząd Dróg i Mostów musi oddać firmie sprzątającej miasto ponad 1 milion złotych. Teraz uż wiecie dlaczego likwidują szkoły i przedszkola. Muszą skądś wziąść kasę dla MZDIMu.
Marcin

#233

2011-12-28 11:41

Kiedy kolejne zebranie? Po ostatnim wszystko wiadomo - chcą sprzedać budynek!
K

#234

2011-12-28 14:27

Zołza

#235

2011-12-28 17:08

No, no... Dzisiaj młodziez pikietowała w UM przeciw przenoszeniu szkoły... I sobie pikietowali, była TV, a "władza" zrobi "swoje"!!!
Przy okazji - nie wszyscy rodzice wiedzą, kim jest Anna Dziąsko - proszę o wyjaśnienie:)
zbulwersowana
Gość

#236 Re:

2011-12-28 20:11

#235: Zołza - Anna Dziąsko to dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno Wychowawczego w Miechowicach. Pojawiła sie na spotkaniu z władzami miasta i dziwnym trafem wiedziała, że będzie pani Bieda (nikt z przedszkola nie zostal poinformowany o tym kto z władz się zjawi, a już tym bardziej nikt na to spotkanie nie zaprosił pani Dziąsko).

 

zbulwersowana

#238 Re:

2011-12-29 11:59

#237: BW -

" Ośrodek powstał dzięki staraniom Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z
Upośledzeniem Umysłowym w Bytomiu, Janiny Krysty i obecnego dyrektora Anny
Dziąsko. Zanim rozpoczął działalność zaadoptowano budynek po przedszkolu, który
gruntownie przebudowano i dostosowano do potrzeb wychowanków"


Gość

#239 M

2011-12-29 12:45

Zołza

#240 Re: Re:

2011-12-29 20:29

#238: zbulwersowana - Re:

Ciekawe plany ma ten ośrodek... Nie mam nic przeciw działalności na rzecz chorych - tak dzieci, jak i dorosłych, ale nie może być to kosztem zdrowych dzieci!!! A "dane statystyczne" przytoczone przez p. Biedę na spotkaniu z rodzicami są na pewno nie z tego roku! Nijak się maja do obecnych realiów! Wychodzi na to, że zdrowe dzieci muszą ponieść karę za to, że są zdrowe???

Żeby było jasne - podziwiam i kibicuję ludziom działającym na rzecz poszkodowanych przez los! Ale - na Boga!!! - w jaki sposób???

Matka

#241

2011-12-29 21:30

Pomoc i stwarzanie warunków do stymulowania rozwoju i rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych jest jak najbardziej wskazana ale nie można tego robić kosztem dzieci zdrowych. Jest tyle innych budynków może i bardziej odpowiednich pod względem architektonicznym. Tyle się mówi i pisze o barierach architektonicznych, które uniemożliwiają osobom niepełnosprawnym normalne funkcjonowanie w społeczeństwie a nasze przedszkole i ogród na pewno nie są dostosowane do ich potrzeb. Natomiast zarówno budynek jak i ogród wspaniale nadają się dla dzieci zdrowych. Dlaczego ktoś chce pozbawić naszych maluszków możliwości nauki i rozwoju w warunkach na miarę standardów europejskich, czy im się nic nie należy bo są tylko dziećmi. Czy kasa jest ważniejsza od dobra dzieci?

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2011-12-30 00:23


Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2011-12-30 00:25


Telewidz

#244

2011-12-30 21:20


http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/29122011-2230/5871600
Warto zobaczyć - gospodarz programu z udziałem ekspertów prowadził debatę na temat reformy oświatowej i jej fatalnych skutków. Uczestnicy poruszali min. problem dzieci 5-6 letnich. nie bali się używać określeń "dworzec szkolny" "kiszenie dzieci w szkolnych świetlicach" i jak wielką traumą jest dla tak małego dziecka środowisko szkolne.

Gość

#245

2012-01-01 15:36

zobaczyłam program i jestem przerażona postawą pani poseł PO Ewa Żmuda-Trzebiatowska.Nie przyjmowała żadnych argumentów tylko powtarzała ,że dzieci sześcioletnie mają iść do szkoły i już. W zasadzie zachowywała się tak samo jak pani Bieda -jestem u władzy i mogę robić co mi się chce.

Gość

#246

2012-01-01 17:54

Jestem wstrzasnieta decyzją władz Bytomia, które mają "w zamyśle zlikwidowanie przedszola nr 63 w Bytmiu". Miałam przyjemnośc posyłac do w/wym. przedszkou dwie córki. Dzięki warunkom, które zapewnia placówka dzieci uczęszczały na różne zajęcia, zarównno rozwojowe jak i koregujące ich braki. Panie Prezydencie, jak zamknięcie Przedszkola nr 63 w Bytomiu ma sie do 'POLITYKI PRORODZINNEJ" teraźnieszej władzy". Przedszkole nr 63 zapewia przedszkolakom najlepsze warunki. Ma wspaniałe usytuowanie, wyposażenie i wysoko wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną. Nie sądze, że władze kierują się dobrem dziecka. Nie da sie tego logicznie wytłumaczyc, zwłaszcza, że obecny Pan Prezydent jest z wykształcenia nauczycielem. Placówka o ktorej piszę może byc wzorem dla wielu innych. Mieszkam w dzielnicy Stroszek, gdzie byłam świadkiem, jak likwidowano tutejszy żłobek, który zapewniał wzorcową opiekę małym dzieciom w naszej dzielnicy. Czyżby teraźniejsza władza chciała powielic poprzednie błedy?

Gość

#247

2012-01-01 21:34

Rok 2012 został ustanowiony Rokiem Janusza Korczaka. Zabiegał o to rzecznik praw dziecka Marek Michalak. - Mam nadzieję, że będzie to także rok praw dziecka - powiedział rzecznik. - Spodziewam się, że będzie to rok głębokiej refleksji nad sprawami dzieci, nad tym jak poprawić komunikację z nimi, jak dbać o ich bezpieczeństwo .
Nasz prezydent Koj jest chyba z innej Polski , tej której nie zależy na przyszłości naszych dzieci . Lepiej sprywatyzować przedszkole ,zarobić a dobro dziecka - utopia








Gość

#248

2012-01-01 21:35

Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia .Jak to szybko można zapomnieć o potrzebach wyborców .

Gość

#249

2012-01-01 21:37

Zwieńczeniem Roku Korczaka ma być Kongres Korczakowski organizowany przez RPD. - Mam nadzieję, ze będzie to rok promujący Polskę jako kraj, w którym narodziły się prawa dzieci, który miał Janusza Korczaka i z którego wyszła idea uchwalenia konwencji o prawach dziecka - oświadczył Michalak. Wyraził nadzieję, że Rok Korczakowski pozwoli nam "być lepszymi ludźmi w stosunku do dzieci". - Może nauczymy się, jak udzielać im mądrego wsparcia, będziemy pamiętać, że dzieci potrzebują naszego czasu, ale czasu efektywnego, a nie efektownego - mówił Michalak.

Gość

#250 Re:

2012-01-01 21:40

#246: -

na spotkaniu z rodzicami pani prezydent na komentarz jednej z mam, że w Polsce rząd prowadzi politykę prorodzinną więc jak likwidacja przedszkoli ma sie do tej prorodzinnej polityki, odpowiedziała, że to jest priorytet rządu a nie władz Bytomia - pytanie więc brzmi- czy wladze bytomia mają swoją własna polityke, która ni jak się ma do polityki rzadowej??? samowolka???