RATUJMY MDK nr 2 w POZNANIU

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji RATUJMY MDK nr 2 w POZNANIU


Gość

#376

2011-12-09 07:30

Nie zabijajcie kultury :(

Gość

#377

2011-12-09 08:24

Mieszkam w Poznaniu 20 lat i nigdy nie byłam na stadionie, w domu kultury bywam często. Nie chcę by moje podatki szły na murawę na stadionie. Proponuję aby prezydent Poznania po Euro przeniósł sie ze swoja świtą na stadion.

Gość

#378

2011-12-09 08:42

Powinny być także petycje w sprawie innych MDK w Poznaniu!!!!

Gość

#379

2011-12-09 08:44

Przecież zgodnie z tym co mówi Tusk, mają właśnie powstawać domy kultury i świetlice. Zdaje się że mają nazywać się Świetliki.A tu proszę likwidacja
Nie ma pieniędzy na kulturę, a są pieniądze na dekorowanie rond kwiatkami i krzewami, a także chronienie ich przed zimą (patrz piękne płotki). Cały drobnomieszczański Poznań w pełnej krasie - pokazywać tylko to co widać na pierwszy rzut oka.

Gość

#380

2011-12-09 08:57

MDK kojarzyły mnie się zawsze z dobrą zabawą gdy byłem młodym człowiekiem obecnie też chciałbym aby moi wnukowie mogli korzysta z takiej formy.Przekazanie w prywatne ręce wcale nie oznacza iż te placówki będą dalej dobrze funkcjonowac.Zamiast wydawac miliony na bzdurne sprawy jak"strefa 30"i niespełniony stadion dajmy dzieciom radośc przebywania w grupie rówieśników

Gość

#381

2011-12-09 09:26

Władze Poznania chyba zapominają,że nie tylko kibice biorą udział w wyborach. Przeciez Domy Kultuy służą naszym dzieciom, następnym pokoleniom Poznaniaków. Wychowują, rozwijają artystycznie nasze dzieci. Kiedy wreszcie doczekamy się czasów, ze pieniądze publiczne będą właściwie lokowane?

Gość

#382

2011-12-09 09:34

Nie wiem jaki jest rzeczywisty powód tak krótkowzrocznej decyzji.Nie zgadzam się na opozycję kultura kontra sport,to absurd rodzaju służba zdrowia czy straż pożarna.

Gość

#383

2011-12-09 09:44

Jestem z Krakowa. U nas działa już tylko 11 MDK'ów (nie 30 jak napisano w petycji). Właśnie grozi im likwidacja, chociaż wstęp do niej nazywa się pięknie restrukturyzacją. My też zbieraliśmy podpisy, organizowaliśmy przedwczoraj pikietę, będziemy dalej walczyć w ich obronie. Organizujcie się, nie czekajcie na innych, tylko masowy opór może może coś dać. Agnieszka

Gość

#384

2011-12-09 09:46

Nie wiem, czy odebranie młodym ludziom innych alternatyw, prócz piłki nożnej ,to dobre czy bezmyślne posunięcie ?IŚ


Gość

#385

2011-12-09 10:04

Najlepiej wszystko pozamykac, a potem zastanawiamy się skąd tyle przestępstw i dzieci spedzajacych czas w wirtualnej przestrzeni.Coś tu chyba jest nie tak, młodzież to nasza przyszłość !!! Chwilowe wypełnianie dziur nic nie da !!! Jeszcze się nie nauczyli po zlikwidowanych żłobkach, ze są to zmiany trudne do narawienia !!!
Kinga

#386

2011-12-09 10:34

Zamiast tworzyć kolejne miejsca, w których dzieciaki pod kontrolą przygotowanych do tego osób, pożytecznie spędzą czas, zamyka się istniejące! Co za absurd! Czy miasto woli żeby te dzieci wychowywała ulica? Czy stać nas na poprawczaki?
Oczywiście, że miasto musi za to zapłacić, ale dlaczego traktuje to w kategorii kosztu, a nie inwestycji w swoich mieszkańców?


Gość

#387

2011-12-09 10:56

To jest niedopudszczalne, żeby podejmować takie decyzje, które tylko szkodzą dzieciom, brak takiego osrodka kultury jakim jest MDK nr 2 w Poznaniu to niewyobrażalna strata moralna, jest to nieuczciwe i niegodziwe. Tak dużo dzieci korzysta z tego ośrodka,pieknie spędza swój czas, rozwija się, nie snuja się po ulicach, nie niszczą mienia społecznego,mądrze i twórczo sie rozwijają. CO BĘDZIE Z POLSKĄ??? CO SIĘ STANIE Z NASZYMI MŁODYMI POKOLENIAMI? SKORO PRZEZ TAKIE DECYZJE NISZCZY SIĘ NAJWAŻNIEJSZE WARTOŚCI JAK KULTURA, SZTUKA, PIĘKNO, TWÓRCZOŚĆ, SENS ŻYCIA! Pozdrawiam Ola

Gość

#388

2011-12-09 11:15

Prawdopodobnie ci co chcą likwidować Domy Kultury do nich nigdy nie chodzili. Dla nich Domy Kultury to rysunki i wycinanki. Niestety kultury w naszym kraju nadal brakuje, każdej. Kompletna ignorancja.

Gość

#389

2011-12-09 11:17

W ten piątek tj. 9.12.2011 o godz. 18.00 przed MDK nr 2 planowane jest spotkanie rodziców z prasą
Łukasz Mikołajewski

#390

2011-12-09 12:00

Wychowałem się w MDK nr 2. Nauczyłem się aktorstwa, nauczyłem się tańczyć i są to umiejętności przydatne w życiu. Chciałbym aby moje dzieci miały tą możliwość w przyszłości. MDK nr 2 zatrudniał zawsze dobrych pedagogów i reprezentował kulturalnie Poznań. Był ogniskiem wielu zespołów teatralnych, był też prekursorem nauki Tańca współczesnego w Poznaniu od podstaw, dla mnie to miejsce ma niewątpliwy walor edukacyjny i nie tylko edukuje w zakresie sztuk plastycznych muzycznych i teatralnych ale młode nastoletniego człowieka nauczył żyć w zespole odpowiedzialnie. Tam chciałbym wychować moje dzieci. Rozumiem, że jesteśmy miastem handlowym kupieckim, ale w tego rodzaju miastach, powinna wzrastać kultura, iść na równi z handlem, w jaki sposób wzrośnie kultura w Poznaniu jeżeli będziemy ją zabijać od kolebki czyli od MDK-ów

Gość

#391

2011-12-09 12:02

!!!

Gość

#392

2011-12-09 12:12

Dajmy szanse młodzieży...

Gość

#393

2011-12-09 12:31

Uważam, że likwidacja ośrodka kultury to działanie przeciw kulturze, to lansowanie "kiboli".
Albo "kibole" albo kultura. Alternatywy nie ma.

Gość

#394

2011-12-09 12:45

Nie mogę wprost uwierzyć, że władze Miasta Poznania zdobyły się na taki krok! Motywacja EURO 2012, które będzie (na szczęście) jednorazowym, niepublicznym eventem jest absurdalna! Czy lepiej jest widzieć jak młodzież wystaje w bramach z piwkiem? Czy łatwiej zamknąć oczy i udawać, że dzieciaki spokojnie poradzą obie gapiąc się w TV lub grając w gry komputerowe? Czy ktokolwiek z decydentów przyjrzał się ile dobrego robią dla dzieciaków Ci, którzy prowadzą szeroki wachlarz zajęć? właśnie po to by alkohol, narkotyki i agresja nie były alternatywą dla pasji i rozwoju?????

Gość

#395

2011-12-09 12:55

Pomysł uniemożliwiania bądź utrudnienia rozwoju dzieci i młodzieży uważam za skandaliczny i nieodpowiedzialny. Za chwilę Poznań zamieni się w jedno wielkie centrum handlowe, a młodzież z nudów zacznie kupować zalegalizowaną ( za chwilę ) marihuanę. To jest chore. WYCHOWUJMY i UCZMY DZIECI!

Gość

#396

2011-12-09 12:57

Jak mam skomentować "decyzję" Prezydenta? Oraz klakierów z Rady Miasta? Oczywiście, że 2 tygodnie kopania piłki więcej znaczą niż kilkaset dzieci, które uczą się i rozwijają w MDK! Czy decydenci znają słowo "perspektywa"? czy tylko "głosy wyborców"?Straszny dramat. Brak mi słów. Może ktoś by sprawdził ile dobrego i dla jakiej rzeszy dzieciaków robią pracownicy MDKów! To nie są lata 80te! Tam się kształtuje wrażliwość przyszłego pokolenia! Opamiętajcie się!

Gość

#397

2011-12-09 13:05

Jeśli wybory (głosowanie) nic nie dają i wybierani są ludzie, którzy budują ulicę-blokadę ruchu za 100 mln zł (Winogrady), stadion MIEJSKI- prezent dla kiboli za kolejne 800 mln, a potem trzeba zamykać szkoły, domy kultury ,a woda w Poznaniu niedługo będzie droższa od benzyny, to ja średnio wierzę w petycje. Ale popieram!

Gość

#398

2011-12-09 13:16

Najłatwiej zabijać bezbronnych!!!!!!

Gość

#399

2011-12-09 14:14

nalezy dbać o rozwój młodego pokolenia, nie tylko poprzez otwieranie kolejnych pubów

Pozdrawiam

Gość

#400

2011-12-09 14:23

Jestem przeciwny zamykanie MDK. Miasto winno raczej zwiększyć liczbę MDK, gdyż obecnie liczba trzech MDK jest zupełnie nie wystarczająca.