PETYCJA DO PREZYDENTA I RADY MIASTA ST. WARSZAWY z żądaniem obniżenia drastycznych podwyżek cen na wywóz śmieci i sposobu naliczania opłat, które mają wejść w życie od marca 2020 r.

PETYCJA DO PREZYDENTA I RADY MIASTA ST. WARSZAWY z żądaniem obniżenia drastycznych podwyżek cen na wywóz śmieci i sposobu naliczania opłat, które mają wejść w życie od marca 2020 r. / Ogłoszenia / 12 nowa uchwała Rady m.St. Warszawy dotycząca śmieci - informacje - petycja / Komentarze


Gość

#1

2021-11-25 00:26

sęk w tym, że ze zużyciem wody dzieją się cuda - na naszym osiedlu większość osób płaci nawet po 200-300 zł miesięcznie za śmieci (po cudownym podwojeniu zużycia wody w I półroczu 2021 wobec II półrocza 2020). Ma sami za 4 osoby płacimy ponad 200 zł/mies. Żaden sposób nigdy nie będzie zgodny z konstytucją.


Gość

#2

2021-11-25 00:30

Dodam tylko, że najsensowniejsze jest liczenie po liczbie mieszkańców ale to w Warszawie jest niewykonalne. Po pierwsze jest znaczne grono osób mieszkających od poniedziałku do piątku - produkują śmieci (często nawet więcej przez kupowanie jedzenia na wynos itp). Po drugie dzielnice typu Wilanów, Białołęka są niemal bezludne patrząc na liczbę mieszkańców - a faktycznie jest ich 2-3 krotnie więcej. Takie osoby miałby nie płacić? Niestety zużycie wody ma się również nijak do ilości śmieci. Zostaje naliczanie po faktycznie liczbie śmieci (jak to mają czasem małe miejscowości), jednak w takiej wersji lasy zatonęłyby w śmieciach!

Gość

#3

2021-11-25 00:32

Ten system ma plus taki, że nikt nie będzie płacił więcej niż 99 zł i skończą się patologie rzędu 300 zł i więcej.
S.B.

#4 śmieci

2021-11-25 07:14

ja już 21.11.21 wysłałem maila ze skargą na ogólny adres mailowy województwa. w tym momencie płacę ok. 10 pln/mies, a od nowego roku mam płacić 88pln. nazwałem to kradzieżą w żywe oczy!!! 


Gość

#5 Re:

2021-11-25 07:22

#3: -  

a zacznie się znów patologia, że samotna osoba jak ja będzie płacić tyle samo, co 4 albo 5 osób w mieszkaniu o podobnym metrażu. mój koszt - 88pln, ich koszt - 22/17,6pln na osobę. i to jest kuźwa sprawiedliwość?????

gosc

#6 Re:

2021-11-26 17:51

#3: -  

A czy chodzi o to by nie płacić wiecej niż ....czy o to by płacić za zużycie smieci wytwarzanych wyłacznie przez sieibie a nie przez innych.

Na tej uchwale zyskują wyłącznie gospodarstwa wieloosobowe i właściciele domów. Ktoś kto ma dom w Warszawie raczej nie mieszka w nim sam, często wynajmuje firmie bądz na pokoje. Rodzina wielodzietna czy wielopokoleniowa zawsze będzie płacić znacznie mniej, bez względu na metraż. Młodzi rodzice dostaja 500+, a jeśli stać kogoś na utrzymanie mieszkania/penthouse-a ponad 100 metrowego czy domu 200 m w W-wie ,  to i stać na płacenie za smieci znacznie więcej niż te 99 PLN.




Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...