PETYCJA DO PREZYDENTA I RADY MIASTA ST. WARSZAWY z żądaniem obniżenia drastycznych podwyżek cen na wywóz śmieci i sposobu naliczania opłat, które mają wejść w życie od marca 2020 r.

PETYCJA DO PREZYDENTA I RADY MIASTA ST. WARSZAWY z żądaniem obniżenia drastycznych podwyżek cen na wywóz śmieci i sposobu naliczania opłat, które mają wejść w życie od marca 2020 r. / Ogłoszenia / ZNÓW zmiana stawek za śmieci / Komentarze

S.B.

#1 ŚMIECI

2022-01-02 08:55

Niestety skarga do Wojewody nic nie daje - ja dostałem odpowiedź, że Wojewoda "nie jest właściwy w sprawie" i skierowano mnie do Izby Obrachunkowej. Po naszych skargach Izba Obrachunkowa jak widać nie podeszła do tematu zbyt poważnie, bo zamiast 88pln zapłacę teraz "tylko" 85. Nie muszę dodawać, że mieszkam oczywiście sam. Pozostaje chyba tylko bombardowanie Prezydenta i Rady Miasta skargami na temat najnowszej stawki oraz wytykanie ich GŁUPOTY - przecież to jest dosłownie powrót do tego, co mieliśmy rok temu (65pln), tylko z dodatkową podwyżką o 20pln. A przecież wycofując tamtą opłatę jako niesprawiedliwą dla wszelkiego rodzaju "singli" sami przyznali się do błędu!!! 

Ewentualnie droga sądowa i pozew ze strony osób gospodarujących samotnie - gdy ja płacę 85pln a 4-osobową rodzinę kosztuje to 21,25pln na głowę to jest to BARDZO niesprawiedliwe!!! Przecież nie ma szans, żeby jedna osoba "wyprodukowała" tyle samo śmieci, co 4!!!!


Gość

#2

2022-01-02 09:42

Wszystkiego najlepszego w 2022, Pani Mario! Bardzo dziękuję za zajmowanie się tą petycją ! Jeśli znajdzie się ktoś do kontynuacji kolejnej walki o sprawiedliwe i rozsądne opłaty za wywóz śmieci, to mam nadzieję, że osoby podpisujące petycję zostaną powiadomione przez Pani następczynię czy następcę. To trudne zadanie i bardzo doceniam trud, jaki włożyła Pani w to działanie. Dziękuję! Marta Płońska
Ewa

#3 Re: ŚMIECI

2022-01-02 09:42

#1: S.B. - ŚMIECI 

 Sama prawda. 


Gość

#4

2022-01-02 12:11

Wojewoda odpisał, w skrócie: "my nic nie możemy, wszystko jest zgodne z prawem" W ramach sprzeciwu od wczoraj wyrzucam śmieci do śmietników miejskich/przystankowych, a potem może zacznę i po mieście. Maciek

Gość

#5

2022-01-02 14:06

Dziękuję za informację. Pozdrawiam serdecznie Olga K.
Yanick

#6 Śmieci

2022-01-02 17:28

Już 2 lata ciągnie się ten absurd .Rada Warszawy albo nie potrafi tego rozwiązać, albo liczy na jakiejś zyski.Moze są to powiązania z interesami tych od śmieci.Kto wie? W innych miastach są dużo mniejsze stawki.Niedobrze mi się robi,jak patrzę na pana Olszewskiego.... on się tym tematem zajmuje , bardzo zadowolony z  podwyżek, słodzi tym wysokim głosikiem, szaliczek i opalenizna zimą.W tym kontekście skojarzenia mam niemiłe,że ktoś tu robi interesy kosztem mieszkańców.Moze się mylę?


Gość

#7

2022-01-03 14:12

Dziękuję Pani.

Gość

#8 Re: ŚMIECI

2022-01-03 14:21

#1: S.B. - ŚMIECI 

 CZy Wojewoda podał podstwę prawna dlaczego nie jest właściwy w sprawie? Można o nią prosić?

 

producent 3 kg smieci

#9 jak mozna??

2022-01-03 14:49

To jest chore....jak można ujednolicić stawkę niezaleznie od zamieszkałych osób? W czyjej głowie powstaja tak szalone pomysły???


Gość

#10

2022-01-03 19:57

Wysłałam skargę e-mailem i ciekawa jestem, czy będzie tego jakiś skutek, skoro uchwała już obowiązuje, a spółdzielnia już przysłała zwiększenie czynszu? Podpisanie petycji w ubiegłym roku okazało się skuteczne, jak widać na krótko niestety. pozdrawiam, Urszula Woynowska.

Gość

#11 Re: Re: ŚMIECI

2022-01-07 09:08

#8: - Re: ŚMIECI 

Ręce opadają :(

Informujcie Państwo proszę, w jaki sposób można obalić tę absurdalną decyzję. Chętnie dołączę do wszystkich możliwych działań.

I.M.

S.B.

#12 śmieci

2022-01-20 11:50

wysłałem kolejną skargę do Regionalnej Izby Obrachunkowej. wysłałem też skargi do rady miasta i prezydenta, domagając się nowej uchwały. proszę wszystkich, by zrobili to samo i zarzucili ich skargami!!! tylko wtedy uzyskamy jakąś reakcję - od RIO na pewno, bo już raz ich zablokowała. zmuśmy RIO do kolejnej interwencji!!!

poniżej podaję adresy mailowe. nie wiem czemu, ale nie mogłem ich umieścić w jednym komentarzu :/ 

S.B.

#13 śmieci

2022-01-20 12:03

S.B.

#14 śmieci

2022-01-20 12:04

S.B.

#15 śmieci

2022-01-20 12:06

S.B.

#16 IZBA OBRACHUNKOWA

2022-02-10 13:18

izba nie znalazła podstaw do interwencji, uznając nowe opłaty od mieszkania za calkowicie legalne. co za sk***iele !!!




Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...