PETYCJA DO PREZYDENTA I RADY MIASTA ST. WARSZAWY z żądaniem obniżenia drastycznych podwyżek cen na wywóz śmieci i sposobu naliczania opłat, które mają wejść w życie od marca 2020 r.

Quoted post

S.B.

#1 ŚMIECI

2022-01-02 08:55

Niestety skarga do Wojewody nic nie daje - ja dostałem odpowiedź, że Wojewoda "nie jest właściwy w sprawie" i skierowano mnie do Izby Obrachunkowej. Po naszych skargach Izba Obrachunkowa jak widać nie podeszła do tematu zbyt poważnie, bo zamiast 88pln zapłacę teraz "tylko" 85. Nie muszę dodawać, że mieszkam oczywiście sam. Pozostaje chyba tylko bombardowanie Prezydenta i Rady Miasta skargami na temat najnowszej stawki oraz wytykanie ich GŁUPOTY - przecież to jest dosłownie powrót do tego, co mieliśmy rok temu (65pln), tylko z dodatkową podwyżką o 20pln. A przecież wycofując tamtą opłatę jako niesprawiedliwą dla wszelkiego rodzaju "singli" sami przyznali się do błędu!!! 

Ewentualnie droga sądowa i pozew ze strony osób gospodarujących samotnie - gdy ja płacę 85pln a 4-osobową rodzinę kosztuje to 21,25pln na głowę to jest to BARDZO niesprawiedliwe!!! Przecież nie ma szans, żeby jedna osoba "wyprodukowała" tyle samo śmieci, co 4!!!!

Odpowiedzi

Ewa

#3 Re: ŚMIECI

2022-01-02 09:42:25

#1: S.B. - ŚMIECI 

 Sama prawda. 


Gość

#8 Re: ŚMIECI

2022-01-03 14:21:57

#1: S.B. - ŚMIECI 

 CZy Wojewoda podał podstwę prawna dlaczego nie jest właściwy w sprawie? Można o nią prosić?

 




Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...