NIE DLA PRZEMOCY EKONOMICZNEJ WOBEC KOBIET!!!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE DLA PRZEMOCY EKONOMICZNEJ WOBEC KOBIET!!!


Gość

#26

2013-02-13 14:15

Popieram petycję pokrzywdzonych kobiet, gdyż wiem, jak trudne jest zycie w takiej przemocy.
Lunaa

#27

2013-02-13 14:41

Podpisałam z troski o dziecko i o siebie. Żyję w związku małżeńskim, ufamy sobie wzajemnie. Ale jak ktoś kiedyś mi powiedział "ludzie się zmieniają". Mój mąż jest muzykiem, w pewnych kwestiach się różnimy. Aktualnie ja nie pracuję zawodowo. Prowadzę dom i wychowuję dziecko. Za 5- 10 lat nie wiem na ile zmienią się nasze poglądy. Jakie podejmiemy decyzje finansowe, inwestycyjne- dziecko musi mieć zapewnione bezpieczeństwo również i finansowe. Nie wychowywałam się w idealnym modelu rodziny, więc nie widziałam jak rodzice powinni dysponować wspólnym budżetem. Aktualnie nie mam comiesięcznej pensji, mąż nas utrzymuje. Ostatnio oznajmił że chce być współwłaścicielem moich nieruchomości, chce być upoważniony. Zapaliła mi się czerwona lampka (!)

Gość

#28

2013-02-13 15:23

Super sprawa . Należy o siebie walczyć

Gość

#29

2013-02-13 23:50

aktualne przepisy dotyczące przemocy wobec kobiet, także tej ekonomicznej są skandaliczne i niesprawiedliwe. czas na zmiany!

Gość

#30

2013-02-16 12:13

Jak najbardziej popieram tą petycje ...sama na chwilę obecną doświadczam takiej przemocy ekonomicznej

Gość

#31

2013-02-16 16:02

Zgadzam sie z aurorkami petycji i uwazam , ze ten problem jest u nas bardzo malo naglasniany.Kobiet z tym problemem jest bardzo wiele.

Gość

#32

2013-02-18 11:53

Popieram protest w sprawie przemocy ekonomicznej wobec kobiet.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2013-02-28 08:11


55>

#34 POPIERAM

2013-02-28 08:13

Brawo dla pomysłodawczyń petycji, to jest przemoc która tak samo często występuje jak inne przemoce tak samo dotyka nie samą kobietę ale też jej dzieci.
Marta

#35 Nie podpiszę

2013-03-14 16:39

Kobiety "ofiary" przemocy ekonomicznej - zacznijcie od szacunku dla samej siebie i ruszcie tyłki do roboty. Jak facet siedzi w domu bez pracy, to leń i truteń, a jak baba, to się poświęca dla rodziny. Hipokryzja!!

Gość

#36

2013-04-08 10:10

Chciałbym zauważyć, że tylko głupie kobiety pozowlą facetowi na przemoc ekonomiczną. Dlaczego prawnie mamy niwelować różnice. Albo sie było uczyć, albo wybrać głupszego chłopa, albo mądrzejszego. :)

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2013-05-26 05:23


Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2013-05-26 05:26


Rybka54

#39

2013-05-26 05:37

Świetnie, że trafiłam na tę petycję. Właśnie jestem w trakcie sprawy rozwodowej. Gdy sędziemu zeznałam, że mąż stosuje wobec mojej rodziny przemoc ekonomiczną, to ze zdziwieniem zapytał: A co to jest przemoc ekonomiczna? Zaznaczam, że osobiście pracuję ponad 35 lat zawodowo, mąż zażądał rozwodu i mimo iż zarabia 3 razy więcej ode mnie, wydziela nam pieniądze na dom, zaspakaja wszystkie swoje i tylko swoje zachcianki w postaci niepotrzebnych rupieci w domu, Okazało się, że chciał rządzić również moimi pieniędzmi. Nie dałam się, to wystąpił o rozwód. Żałuję, że nie kopnęłam gnoja w tyłek 20 lat temu. Ale faktem jest, że sędzia nie znał tego terminu.
gość

#40 NIE dla przemocy ekonomicznej wobec kobiet

2013-08-15 15:26

Popieram protest
lukas_j

#41 Zależy kogo sobie wybieracie...

2013-10-25 11:43

Jak sobie wybieracie takich, za przeproszeniem, CHUJÓW na męzów to co się potem dziwicie i macie pretensje do całego świata? Ja sam widze jak dziewczyny "lecą" na takich dresów a potem po pewnym czasie płacz...

Gość

#42

2013-11-25 06:58

Niska świadomość wsród naszych rodziców i nas, a dzięki takim działaniom uchronimy nasze dzieci przed przemocą.Były mąż stosował wobe mnie przemoc między innymi ekonomiczną. Jestem po rozwodzie - mam alimenty.

Gość

#43

2014-01-22 19:16

genialna inicjatywa!
rmasz

#44 Re:

2014-02-27 20:14

#16: Dorota -

Podzielam Pani żal i ból.....jestem niemalże w identycznej sytuacji, i stwierdzenia o kurach domowych bez wykształcenia czy też nie ....nie powinny mieć miejsca.

Jestem osobą wykształconą, a burak bez wykształcenia ze sporą darowizną robi co chce....w tym kraju rządzi kasa...nie prawo i wnikliwe badanie przestępstw nad słabszymi .......

Pozdrawiam


Gość

#45 Re:

2014-02-27 20:20

#36: -

Przemoc nie ma NIC wspólnego z wykształceniem.....wykształcone osoby czy nie potrafią być prawdziwymi OPRAWCAMI.To wypływa z chorej osobowości, nie z ukończoną szkołą.....Aż przykro czytać takie stwierdzenia.Syty głodnego nie zrozumie,a większość ludzi zwyczajnie BOI się wejść w konflikt z PSYCHOPATĄ I MILCZY.OFIARA PRZEMOCY ZWYKLE JEST SAMA,A POLICJA ZALICZA PRZESTĘPSTWA DO "SPRAW RODZINNYCH I ROZGRYWEK MIĘDZY MAŁŻONKAMI"To nie kobiety są tchórzami,a wszyscy, którzy widzą , wiedzą i godzą się na przemoc, byle właśnie ich nie sięgnęła...nie do sądu, nie do prokuratury, bo psychol się zaweźmie .Takie podejście wzmacnia przemoc ....


Gość

#46 Re: Re:

2014-02-27 20:38

#45: - Re:

Dodam,że często jest odwrotnie,że psychopata bez wykształcenia chce osiągnąć zysk z faktu, że żona jest wykształcona i na to się powołuje, a sam czeka na mannę z nieba i nie przebiera w środkach , żeby ją zniszczyć z drodze ,że zemsty za to, i"że chce rozwodu.....Z kolei wykształceni mężczyźni, chcą sobie w imię "miłości" i godnej opieki nad rodziną "wychować kurę domową" , mimo jej wykształcenia.Często także mężczyzna nie potrafi swojej impotencji leczyć,a wyżywa się na  gi i kobiecie......i znęca nad nią i rodziną, bo brak mu odwagi na leczenie i terapię w poradni........temat rzeka.Poza tym, zdarza się sytuacja,że mężczyzna pada ofiarą kobiety i wstyd mu się przyznać...Nie wszystko zależy nie od płci,a raczej od tego co ma w psychice i co komu"dolega"Nie jestem psychiatrą, ale sądzę,że powinno się także wzmożyć badania psychiatryczne obu stron konfliktu, a to wbrew pozorom nie jest takie proste......


Gość

#47

2014-02-27 20:40

Przepraszam za błędy w pisowni, ale emocje biorą górę......Bezduszność i bezmyślność niektórych wypowiedzi jest zaskakująca....

Gość

#48 Re:

2014-02-27 21:02

#27: Lunaa -

Niech ta lampka cały czas świeci.....

Jeden podpis lub jego brak często decyduje o całym naszym życiu....a miłość, jeśli jest, będzie trwałą i bez tego podpisu....

Pozdrawiam

Renata


Gość

#49 Re: Nie podpiszę

2014-02-28 05:35

#35: Marta - Nie podpiszę

To idź "babo do roboty" i zarabiaj na swego "chłopa" i dzieci.....Mam wrażenie,że nie masz dzieci i wiek bardzo młody i życia jeszcze nie znasz...


Gość

#50

2014-10-16 10:47

Jestem za zaostrzeniem przepisów prawa dotyczących przemocy wobec kobiet w Polsce. Prawa kobiet uważam, że są daleko za krajami UE. Sprawca przemocy czy sprawcy nawet gdy zostaną schwytani są albo wypuszczani na wolność albo skazani na śmiesznie niskie kary pozbawienia wolności. Jeśli naród się nie obudzi nie będzie dzieci a kobiety nagle znajdą się w sytuacji kobiet iście z krajów arabskich. Szczęśliwe kraje to takie gdzie oboje partnerów mają jednakowe prawa i są one respektowane przez obywateli.Tam zaczynają się rodzić dzieci i ogólna gospodarka narodu się poprawia. U nas jest na odwrót. Póki co wszystkiemu winna jest kobieta....