NIE DLA PRZEMOCY EKONOMICZNEJ WOBEC KOBIET!!!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE DLA PRZEMOCY EKONOMICZNEJ WOBEC KOBIET!!!


Gość

#1

2012-09-14 10:53

Moja córka miała do czynienia z przemocą oprócz psychicznej również z tą ekonomiczną połączoną z szantażem emocjonalnym "jak podskoczysz to...".To jest obrzydliwe ale niestety powszechne i jest formą ohydnego znęcania się.
Echnaton

#2 Nie dla przemocy ekonomicznej wobec kobiet!!!

2012-09-14 11:15

Rodzina albo przemoc, nie ma innej alternatywy!

Gość

#3 "kobiet, które nie pracują, gdyż prowadzą dom i wychowują dzieci"

2012-09-14 11:31

"kobiet, które nie pracują, gdyż prowadzą dom i wychowują dzieci" - to złe sformułowanie.
Kobiety, które prowadzą dom i wychowuja dzieci, pracują bardzo cieżko.
Proponuję przynajmniej dodać przysłówek "zawodowo".
A.

#4 Re: Nie dla przemocy ekonomicznej wobec kobiet!!!

2012-09-17 13:19

#2: Echnaton - Nie dla przemocy ekonomicznej wobec kobiet!!!

Jest alternatywa, rodzina bez przemocy. Ja mam normalnego meza i u mnie nie ma przemocy, moi rodzice też żyją bez przemocy, tak samo moja siostra mam zdrowy związek. Wiec sorry, ale są normalne rodziny gdzie przemoc ogląda się jedynie w TV.

 

Logika

#5 Zmienić mentalność

2012-09-17 13:25

Podpisałam z myślą o innych kobietach, nie o sobie, bo ja sobie z tymi problemami radziłam. Dlatego też podpisuję bez większego przekonania, bo wygodnictwo, lenistwo (fizyczne i umysłowe) kobiet, nie pomoże im. Kobieta musi najpierw sama siebie szanować i zrobić dla siebie wszystko by być niezależną finansowo i musi tak kochać swoje dzieci, by dla nich uwolnić się od tyrana, a nie być z nim "dla dzieci" - co jest oszustwem wobec samej siebie. Może tego najpierw należy je uczyć, albo równorzędnie z petycjami - może już w szkołach, które są pierwszym i podstawowym dostępem do młodych ludzi. Zmieniać mentalność kobiet, ale i mężczyzn. Inaczej żadne prawo, żadne petycje nie pomogą.

Tom

#6

2012-09-17 13:54

Po prostu się szanujmy :)
Echnaton

#7 Re: Re: Nie dla przemocy ekonomicznej wobec kobiet!!!

2012-09-17 18:33

#4: A. - Re: Nie dla przemocy ekonomicznej wobec kobiet!!!

Czyli u Was jest rodzina i dlatego nie ma przemocy. U mnie też jest rodzina i nie ma przemocy, znam wiele rodzin ale znam też i przemoc.:) . Zestawienie "albo albo" sugeruje wykluczenie, jesli ktos ma przemoc to znaczy, że nie żyje w stadzie zwanym rodziną. :) Myślę, że w Polsce jest wiecej rodzin a mniej przemocy, ale...przemoc też istnieje:(


Gość

#8

2012-09-19 16:16

Przemoc niszczy w człowieku to, co w nim ludzkie i dobre. Jest niedopuszczalną, w każdej formie.
zzz

#9 Re: Re: Nie dla przemocy ekonomicznej wobec kobiet!!!

2012-09-22 17:38

#4: A. - Re: Nie dla przemocy ekonomicznej wobec kobiet!!! Jest alternatywa, rodzina bez przemocy. Ja mam normalnego meza i u mnie nie ma przemocy, moi rodzice też żyją bez przemocy, tak samo moja siostra mam zdrowy związek. Wiec sorry, ale są normalne rodziny gdzie przemoc ogląda się jedynie w TV.

Właśnie tak. Mądra Kobieta, właściwe życie.

Mam więc własne hasło: " Nie dla cycatych ku**sów".

szyba

#10 UWAGA PETYCJA DRAGON BALL W TV4

2012-09-26 13:53

Prosze Podpisujcie tom Petycje!
Dragon Ball to anime które nauczyło nas co to jest prawdziwa przyjażń poświęcenie i że trzeba zawsze dążyć do celu nawet jeśli jest bardzo tródny do spełnienia!
Podpisujcie petycje. Prosze podpisujcie tom petycje!
Z góry dziękuje w imieniu Fanów DB i moim!

macie link:

http://www.petycjeonline.com/dragonball
siostra

#11 rodzenstwo

2012-10-10 16:20

Choc nie wiem czy za zycia mojego doczekam sie praw chroniacych interesow mlodszej siostry w przewazajaco meskim rodzenswie, wspieram te kampanie calym sercem!!
kasia.lew8

#12

2012-12-04 22:49

Byłam ofiarą przemocy w rodzinie i jak już spotkałam się w komentarzu odeszłam dla siebie i dla dziecka. Zawsze byłam nie zależna finansowo choć dochody drugiej strony były znacznie wyższe. Pod petycją podpisuję się dwoma rękami.
tara

#13 Budujemy Nowy Dom

2013-01-20 04:11

Petycje to prośby. A może kobiety chciałyby prawdziwego równouprawnienia?
Takiego prawdziwego i suwerennego.
Tu żadna petycja tylko
AKT WOLI NARODU
Budujemy Nowy Dom
(na nowych fundamentach)
http://www.petycjeonline.com/akt
karolina

#14

2013-01-27 20:44

Moja siostra jest ofiarą przemocy. Mam nadzieję, że nadejdzie taki dzień kiedy będzie potrafiła przezwyciężyć strach aby od niego odejść.
ANIA

#15 wobec mnie jest stosowana przemoc ekonomiczna

2013-01-29 07:59

A ja jestem w związku od 23 lat z mężczyzną, który stosuje przemoc psychiczną i ekonomiczną i jeśli tego ktoś nie przeżył to nie wie jak trudno jest sie z tego uwolnić. Mam już tego świadomości i psychicznie jestem gotowa by się z tego niewolnictwa uwolinić i wiecie co? nie mam nic, wszystko jest mojego męża na 5 mieszkań i jest zamożny, a ja nie mam dokąd pójść ( jest prezesem dużej firmy i mamy rozdzielność majątkową ).
Taka ustawa była by dla mnie i moich dzieci wybawieniem. PODPISUJCIE JA I NIECH TRAFI JAK JAK NAJSZYBCIEJ do sejmu.
Dziękuje
Dorota

#16

2013-01-30 13:19

Uważam że petycja załatwiłaby dużo spraw kobiet takich jak ja. Mam59 od wielu lat przez zachowania ;męża; jestem w kontakcie z organami policja prokuratura dzielnicowy którzy to mnie pouczają że pan ma prawo w domu pic i palic nawet drzwi wywarzac przychodzic o kazdej porze choć nie płaci za mieszkanie nie musi to ja mam płacic żeby po raz kolejny nie stać w sądzie jako eksmitowana.To wszystko opisuję poczym prokurator nie widząc mnie umarza postępowanie pisząc że takie zasady panują w moim domu.pracuję37 lat w zawodzie medycznym wychowałam 2 dzieci sama.Córka młodsza studiuje na UJ.Ciągle jestem poniżana upokazana.Oprawca nadal się panoszy.Wiele mogłabym napisać ale w majestacie prawa ciągle nie mam swojego głosu w Sądzie.Dlatego konwencja wiele by wyregulowała. Serdecznie dziękuje że mogłam oddać swój głos.
dafuq

#17 Heh

2013-02-04 18:22

Jak czytam o takich akcjach feministek to się śmieję, lepiej niż na rynsztokowych kabaretach dwójki :)
Jak kobieta się nie uczyła całe życie i została kurą domową to jej problem, a nie jakaś przemoc ekonomiczna :)
ipmadanes

#18 Trzeba głośno mówić STOP przemocy.

2013-02-04 21:02

To bardzo ważna akcja. Trzeba mówić stop wszelkim przejawom przemocy nie tylko wtedy, gdy nas to dotyka bezpośrednio. Gdy mąż wykorzystuje sytuację zależności żony od niego i nie daje , bądź wydziela pieniądze na życie to JEST TO PRZEMOC EKONOMICZNA. To tylko jeden z jej przejawów.Jest ich niestety dużo więcej. Rozejrzyjmy się wokół.Bądźmy wrażliwi a śmiech szyderstwa ludzi takich jak dafuq mówi tylko coś o jego/jej wrażliwości, a raczej jej braku. Nie może zdyskredytować tej mądrej akcji.Przekażmy prośbę o podpisanie tej petycji dalej. Każdy z nas zna kogoś, kto ma odwagę powiedzieć to jest złe i podpisać. Prośmy w imieniu tych , których to dotyka bądź może dotknąć.

Gość

#19

2013-02-13 10:23

Popieram tę akcję, jest to bardzo ważne dla kobiet, zwłaszcza w momencie kiedy musi odejść od męża

Gość

#20

2013-02-13 10:24

Jestem za, ale nie wierzę w jej skuteczność, bo taki zaściankowy Sejm nic nie dokonał w zmianach prawnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość

#21

2013-02-13 10:43

Przez mojego byłego partnera spłacałam kredyty, a przedmioty, na które zostały wzięte pozostały w jego dyspozycji, ponieważ Prokurator doszedł do wniosku, że fakt, że za nie zapłaciłam wcale nie oznaczają, że są moje! W ten sposób po rozstaniu zostałam z niczym, za to jeszcze przez kilka lat będę spłacać kredyty.
Gufad

#22 Re: Heh

2013-02-13 10:52

#17: dafuq - Heh 

 Ja mam wyższe wykształcenie, mój eks ledwo skończył technikum, a do matury nawet nie podszedł. Żyliśmy razem, ja zarabiałam 3 razy więcej. Przy rozstaniu chciałam podzielić majątek (zabrać to, co kupiłam). Nie dostałam nic. Chciałam założyć sprawę o bezpodstawne wzbogacenie się, ale Prokurator nie znalazł podstaw. Mimo, że  miałam faktury, umowy kredytowe na moje nazwisko, dowody wpłat itd. Nie byliśmy nawet małżeństwem! Myślisz, że to uczciwe? Kupować kolejną pralkę, lodówkę, meble mimo, że już raz się kupiło i zapłaciło? A Policja, Prokurator, Sąd uznaje, że tak ma być? Koleś złotówki nie wydał, całe wypłaty przebalował, a teraz sobie wygodnie żyje, a ja po raz kolejny muszę sobie zarobić... Wychowując samotnie niepełnosprawne dziecko, na które jeszcze nie mam przyznanych alimentów, bo sprawa w Sądzie Rodzinnym o przyznanie opieki trwa 3 lata...


Gość

#23 Re: Heh

2013-02-13 12:03

#17: dafuq - Heh

HEJ PEWNIE LEPIEJ ZWALIĆ WINE NA GŁUPIE KOBIETY NIĘ SIE ZASTANOWIC ZE SA MĘZCZYŻNI KTÓRZY OSACZAJA KOBIETEY PRZEZ KILKA LAT  ONE SIĘ NAWET NIE ORIĘTUJA BO JEST IM DOBRZE KOCHAJA GO A DOPIERO PO 10 LATACH ZWIĄZKU OKAZUJE SIĘ ŻE MUSI MĘŻCZYŹNIE MOWIĆ CO KUPIŁA I ZA ILE A NIE DAJ BOŻE OBOK W SKLEPIE TA SAMA RZECZ JEST O 1ZŁ TAŃSZA ROBI NADONSANĄ MINĘ I TWIERDZI ŻE NIE POTRAFI ROBIĆ ZAKUPÓW TAK ALE TO NAPEWNO KOBIETY WINA ;-)


Gość

#24 Cześc

2013-02-13 12:08

#23: - Re: Heh

Może i sejm podejmie właściwą decyzje ale i tak prawo bedzie po stronie ludzi bardziej cwańszych, bezwzględnych. kobiety które doświadczają przemocy ekonomicznej bedą rzadko wygrywac zaczej wyrachowane pannyn będą na tym zyskiwać


Gość

#25

2013-02-13 12:20

sejm tego nie podpisze bo na siebie bata by ukrecił bo np. nauczycielki magły by powiedziec ze maja do czynienia z przemoca ekonomiczna pracuja a maja grosze płacone aby byly zalerzne od kazdej nadgodziny musza sie dokształcac i w dodatku za to płacic bo jak nie to wylot z pracy to nie jest przemoc ekonomiczna za 2 godz halówek maja nie płacone za nadgodziny samorzady nie naja pieniedzy i dlatego dyrektorzy szkół nie pozwalaja chodzic na zwolnienia kiedy jest np temp. 38 no lepiej zararzac dzieci