PETYCJA O UŁASKAWIENIE NIEWINNIE SKAZANEGO JANA PTASZYŃSKIEGO


Gość

#76

2013-03-23 21:07

Wolność dla pana Jana

Gość

#77

2013-03-23 21:10

Policja to korupcja! Na wolność z panem Janem !

Gość

#78

2013-04-30 06:19

Niestety jest to kolejna ofiara wymiaru sprawiedliwości i bezkarności sędziów i prokuratorów stojących ponad prawem i nie liczących się z prawdą. A stało się tak dlatego że przeprowadzono lustracji i dekomunizacji oraz nie zniesiono immunitetu sędziego w sprawach naruszania prawa. Sam doświadczyłem bezprawia sądów ponad 9 lat.

Gość

#79

2013-04-30 08:26

Dokąd nasz kraj zmierza?.
A niby taki praworządny!.

Gość

#80

2013-05-01 07:59

widziałam i poznałam mamę i siostrę ,są złamane i proszą wszystkich o pomoc sama jestem po sprawie mojego syna i zdecydowałam się na Strazmurg tez będe szukała sprawiedliwości ,też jestem z BIAŁEGOSTOKU,to co robi białostocka protkuratura,juz wychodzi na światło dzeienne,jak poszłam do naczelnika na skargę na prok.GIEDRYSA to smiał mi się w oczy tak wygląda nie-sprawiedliwosc w BIAŁYMSTOKU
STP

#81 Dramatyczny apel rodziny Jana Ptaszyńskiego

2013-05-02 11:03


Gość

#82

2013-05-02 11:31

Zasada domniemania niewinności została m/i. wyrażona w §1 art. 5 kodeksu postępowania karnego /kpk/, który stanowi, iż oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie udowodniona. Założeniem tej zasady jest domniemanie uczciwości każdego, chyba że DOWIEDZIONA zostanie jego nieuczciwość. Domniemanie niewinności zmusza oskarżyciela do poszukiwania i przedstawienia dowodów świadczących o winie, co w konsekwencji chroni niewinnego przed skazaniem.
Według zasad procedury karnej: to nie oskarżony musi udowodnić swoją niewinność, lecz oskarżyciel udowodnia winę oskarżonego. Przy czym udowodnić, tzn. wykazać w sposób nie budzący wątpliwości wiarygodnymi dowodami.
(Bedac przypadkowym uczestnikim rorganizacji ws. w B-stoku, na poczatku lat 1990, potwierdzic moge ze "czesto" osoby "niewlasciwe", braly udzial w tym procederze).

Gość

#83

2013-05-02 12:13

Pomijając brak jakichkolwiek dowodów to przecież wszelkie wątpliwości powinny wpływać na korzyść oskarżonego nie zaś odwrotnie.Uważam zatem za wielki skandal - kolejny juz skandal działalności i bezkarności sedziowskiej w Rzeczpospolitej Polskiej!!! mr

Gość

#84

2013-05-02 13:02

Moje pojęcie o tej sprawie jest takie, że NIEWINNY człowiek odsiaduje karę dożywotniego pozbawienia wolności za czyn, którego nie popełnił. Na miejsce Jana Ptaszyńskiego powinien i to jak najszybciej trafić sprawca, bądź sprawcy tej zbrodni. Ponadto uważam, że każda osoba, która nawet w najmniejszym stopniu przyczyniła się do bezpodstawnego skazania tego NIEWINNEGO człowieka powinna ponieść konsekwencje służbowe, a kto wie może i karne!!! Mam nadzieję, że Jan Ptaszyński wkrótce zostanie uniewinniony i wróci do domu, tam gdzie jest jego miejsce, może wtedy uwierzę, że w Polsce jest jeszcze sprawiedliwość.
perełka

#85 Re:

2013-05-02 14:27

#84: -

Dobrze, że zacytowano moją wcześniejszą wypowiedź w sprawie Janka. Podtrzymuję to wszystko co napisałam. Głęboko wierzę, że dramat tego NIEWINNEGO człowieka będzie miał szczęśliwy koniec i Janek odzyska wolność i wróci do domu. W tej sprawie nie tylko nie ma dowodów, ale nawet brak jest poszlak, które mogłyby być podstawą do skazania Janka. Sprawa ta pokazuje, że skazać w Polsce można każdego, nawet niewinnego człowieka, który nie popełnił zarzucanego mu czynu (wręcz przeciwnie są dowody na Jego niewinność). Myślę, że po obejrzeniu programu "Państwo w Państwie" z 14.10.2012r. nikt nie pozostanie obojętny na dramat Jana Ptaszyńskiego i jego zrozpaczonej mamy. Podpisujcie proszę petycję o ułaskawienie NIEWINNIE SKAZANEGO JANA PTASZYŃSKIEGO. Nie bądźcie obojętni, Wasz podpis może pomóc.


Gość

#86

2013-05-02 15:06

Oceniam pozytywnie .Zredagowana dobrze .I zachęcam aby coraz więcej Polaków włączyło się w obrone i protesty przeciwko szerzącemu się bezprawiu i terrorowi Państwa

Gość

#87

2013-05-02 17:58

Popieram,nasze pseudo sądownictwo to kpina z prawa.

Gość

#88

2013-05-02 22:01

Pan Ptaszyński powinien być na wolności, a ci, którzy go skazali, sami powinni się znaleźć w więzieniu.

Gość

#89

2013-05-02 23:30

To skandal, Jan Ptaszyński powinien zostać uniewinniony i dostać zadośćuczynienie, choć zdrowia jemu, ani jego matce nie wróci. Zmarnowane tyle lat życia. To potworne.


Gość

#90

2013-05-03 10:54

Oby to coś tylko dało, powodzenia.

Gość

#91

2013-05-03 11:05

Bezprawie w majestacie prawa...
Stwórzmy społeczeństwo obywatelskie i zmieńmy TO!!!

Gość

#92

2013-05-03 18:45

Można jeszcze postarać sie o petycje w sprawie o pozbawienia wykonywania zawodu dożywotnie przez sędziów którzy nie potrafią sądzić uczciwie

Gość

#93

2013-05-04 05:28

Ta petycja jest petycją słuszną. Polski wymiar sprawiedliwości działa fatalnie. Nie wolno pozostawić niewinnego człowieka w tak dramatycznej sytuacji samego. Byłem fałszywie oskarżany, widziałem skorumpowanych sędziów. Wiem co to znaczy. Wiem jak działają polskie sądy, prokuratura i policja. To jest wielka porażka. Obecnie dążę do zmiany obywatelstwa z podanych powyżej powdów.
Eugeniusz Zinkiewicz
Gdańsk, dnia 04 maja 2013 roku.

Gość

#94

2013-05-04 09:37

Ponieważ doświadczyłem że Policja ,Prokuratura ,Sąd w 2013 roku nęka niewinnych ludzi w Rzeczypospolitej Polskiej.
Prawo umarło,żyje tylko sitwa oraz wymiar niesprawiedliwości.

Gość

#95

2013-05-04 09:47

nie mogę uwierzyć ze Dragon Ball zajmuje głowy ludzi, a tak wiele istotniejszych spraw ma dużo mniejsze zainteresowanie..
K.Jarząbek, przewodniczący Niezależnej Jednoosobowej Inicjatywy Na Rzecz Walki o Prawa Człowieka

#96 Sprawa Jana Ptaszyńskiego

2013-05-04 11:25

Nie wiem, czy pamiętacie takiego ruskiego prokuratora (nie pamiętam nazwiska), jego ulubione powiedzonko : "Dajcie mi człowieka, a paragraf zawsze się znajdzie" To ulubiona metoda dzisiejszych prokuratorów, to nic, że człowiek niewinny, że nic nie zrobił, ważne są statystyki i to, że taki prokurator dostanie awans z rejonu do okręgu, z okręgu do apelacji, za nic ma to, że niszczy życie człowieka który nic nie zrobił, takie mamy POpierniczone prawo w jeszcze bardziej POpierniczonym kraju.

Gość

#97

2013-05-04 18:20

Uwolnic niewinnego czlowieka.
BOGDAN

#98 UWOLNIC

2013-05-04 18:21

To trzeci swiat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nie wierzę, że takie rzeczy mogą się dziać w Polsce.

Gość

#99

2013-05-04 20:02

mafia sądownicza chroni przestępców skazuje niewinnych a władza rządząca udaje że wszystko jest w porządku i chroni mafię sądowniczą

Gość

#100

2013-05-05 12:18

Próbować warto ale mam duże wątpliwości czy to coś pomoże.Komorowski jest współwinny tego haniebnego wyroku.On współtworzył i utrzymuje obecny stan prawny.Chociaż może i ma do tego prawo nie wniósł jak do tej pory żadnej inicjatywy ustawodawczej żeby zmienić prawo i pociągnąć do odpowiedzialności karnej i materialnej bandytów w togach.Ci którzy stworzyli i utrzymują obecny stan prawny są dla mnie takimi samymi bandytami jak te ścierwa w togach.Dotyczy to posłów,ministrów,premierów i obecnego prezydenta który to nic nie robi żeby pomóc krzywdzonym w majestacie prawa ludziom.Komorowski natomiast wykazuje wybitne zdolności w dogadzaniu spasionemu ponad jakąkolwiek przyzwoitość klerowi.Ponieważ nic zrobił do tej pory w w/w sprawie nie jest moim prezydentem,dla mnie jest takim samym bandytą jak bandyci w togach.Zdaję sobie sprawę są również przyzwoici sędziowie i prokuratorzy ale jak dotąd chyba się nie zdarzyło a przynajmniej ja nie widziałem ani nie słyszałem żeby jakiś sędzia czy prokurator powiedział że wstyd mu za jego środowisko.Żaden też nie zrzekł się immunitetu a przecież żaden przyzwoity człowiek nie musi zasłaniać się immunitetem.Mam jeszcze nadzieje że poza bandziorami w togach już niedługo odpowiedzialność karną i materialną poniosą również ci którzy te prawo i przywileje dla bandytów wprowadzili i utrzymują i to zarówno z prawicy jak i lewicy.Zmiany w prawie powinny być wprowadzone w trybie nadzwyczajnym a nie latami.

Andrzej Mikołajczyk

WROCŁAW