Zostawcie nocne kursy metra w Warszawie!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Zostawcie nocne kursy metra w Warszawie!


Gość

#1

2013-01-04 23:43

Świetna sprawa, masa ludzi wraca nocą metrem !!!

Gość

#2

2013-01-04 23:50

To jest niepoważne! Szczególnie, że chodzi tu o bezpieczeństwo pasażerów. Nocne autobusy to zmora i wylęgarnia przestępczych epizodów.

Gość

#3

2013-01-04 23:58

Metro jest najszybszą, najwygodniejszą, najpewniejszą i najbezpieczniejszą metodą transportu w Warszawie. Na nocne można czekać i czekać, a i tak potrafią nie przyjechać. W weekendy wracam późną porą z pracy i metro nocą jest dla mnie zbawiennym rozwiązaniem. Osobiście nie wyobrażam sobie, żeby nie było możliwości korzystania z tak potrzebnej usługi!
OdDziśOburzony

#4

2013-01-05 00:17

Broniłem HGW prawie we wszystkich kwestiach, ale zniesienia nocnej linii metra już nie zniosę. Z całą sympatią do Pani Prezydent, to jedna z najgorszych społecznie i politycznie decyzji jakie można było podjąć.

Gość

#5

2013-01-05 00:21

Precz z komuną!
gość

#6 Metro nie tylko dla imprezowiczów

2013-01-05 01:44

Szkoda, że Pani Prezydent nie widzi tego, że metro nocą to transport nie tylko dla imprezowiczów. Sama nie raz jechałam nim na dworzec, wracałam z pracy albo jechałam nagle do kogoś do szpitala... Wszystko nocą. Ale jeszcze ze dwie podwyżki i problem się skończy- bardziej będzie opłacało się jechać samochodem- bez łaski.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2013-01-05 01:55


anna pięta

#8 nocne warszawiekursy metra w

2013-01-05 11:36

oderwani od rzeczywistości urzędnicy przestańcie nam robić na złość!!!
fanHG-W

#9 Re: Metro nie tylko dla imprezowiczów

2013-01-05 12:53

#6: gość - Metro nie tylko dla imprezowiczów

Masz rację! Dosyć, że podwyżka za podwyżką, to jeszcze metro w weekendowe noce chce znieść... A i kursów autobusowych ma być podobno mniej...

JL

#10 Nocne życie też jest wartością

2013-01-05 14:32

Mam wrażenie, że nocne metro wpłynęło na zwiększenie aktywności warszawiaków w weekend, między innymi dlatego miasto ożyło. Likwidacja tych kursów na pewno spowoduje też spadek dochodów wielu klubów, lokali i cofnie nas do lat dziewięćdziesiątych.

Gość

#11

2013-01-05 15:07

najlepiej zlikwidować wszystko jak ciemnogród to ciemnogród !!!
oburzona

#12

2013-01-05 15:25

Jak słusznie ktoś zauważył - metro to najbezpieczniejszy srodek transportu w godzinach nocnych. Mrożących krew w żyłach historii z powrotów do domu autobusami nocnymi są tysiące - kradzieże, pobicia itp. Stacje metra natomiast są całodobowo monitorowane co znacznie wpływa na poczucie bezpieczeństwa podczas podróży.
Dodatkowo podróż nocnymi (które czestokroc skandalicznie sie spóźniają lub nie przyjeżdżają wcale) potrafi zajmowac do 3-4 razy dłużej niż podróż metrem.
Kamilus

#13

2013-01-05 16:11

Dobra inicjatywa.
Metro w weekendy to jest chyba najbezpieczniejszy sposób powrotu do domu po imprezie i/lub od znajomych.
Helid

#14

2013-01-05 16:14

Ja bym jeszcze wprowadził godzinę policyjną! Po co ludzie mają chodzić po warszawie w nocy! Łobuzy i bandyci tylko! Szkoda słów..
nw
Gość

#15 ?

2013-01-05 16:33

Podnosicie ceny biletów, jednocześnie zabierając nam to za co płacimy.(?)

in

#16 nie rozumiem

2013-01-05 16:36

dzięki temu, że jest metro nocą przestałam bać się wracać późną porą skądkolwiek. Zdecydowanie tam się czuję bezpieczniej niż w nocnym, w którym śmierdzi, jest zimno (zimą), zaduch (latem) i jeszcze, żeby dojechać do domu musiałam przejechać całą Warszawę, która mała nie jest.

nie rozumiem tych decyzji pomimo argumentów jakimi kierują się. wygląda to tak, że mieszkańcy zaczynają być dla miasta, tacy sponsorzy ukryci, a nie miasto dla mieszkańców.

rozumiem, że urzędnicy metrem nie jeżdżą, ale nie tylko dla nich ono powstało.

to samo dotyczy podwyżek kosmicznych cen biletów. rozumiem podwyżkę, nieznaczną, ale nie kosmiczną i nie dwie w ciągu jednego roku! nie wspomnę, że musimy się przemieszczać jakoś, więc tak naprawdę to miasto powinno dać nam za niewielką opłatą, żeby też nie było całkiem za darmo. bo tego też nikt nie doceni.

brak pieniędzy? to niech zacznie ktoś ich rozliczać co z nimi robią. dlaczego tego nie ma? myślę, że gdyby musieli tłumaczyć się mieszkańcom (wszak my na to dajemy) z każdej wydanej złotówki, nagle okazałoby się, że są pieniądze. Dodatkowo przecież miasto ma kasę z reklam, więc kurde gdzie tu jest logika.

zdecydowanie, jakbym musiała wybierać pod karą śmierci ;-) - czy tyle ozdób świątecznych w mieście, czy podwyżki cen biletów i zabranie metra nocą wybieram dwie ostatnie, bez tej pierwszej się obędę. Zwłaszcza, że jest mocno sezonowa.

czy naprawdę nic nie możemy zrobić? słuchajcie, może ma ktoś wiedzę, czy miasto ma obowiązek tłumaczyć się z wydatków. czy można to zmienić i jak i gdzie? tak nie może być. do tej pory jakoś nie angażowałam się, ale za dużo już tego 'dobrego' nawet i dla mnie.

 


Gość

#17

2013-01-05 17:34

Jest to jedyna możliwośc bezpiecznego nocnego powrotu na młociny i dalej N58
Ilu

#18 Poprawki do petycji

2013-01-05 17:37

Petycja w słusznej sprawie. Ponieważ jednak jest to pismo oficjalne, proponuję je przeczytać jeszcze raz i usunąć liczne literówki.
bartek

#19 POzamiatali.

2013-01-05 18:43

a ceny biletów w górę??????? ZŁODZIEJE!!! i Sk****syny! nie mam zamiaru kupować biletów a i mandatami możecie sobie podetrzeć stołki na których siedzicie i kabzy sobie napełniacie.
MZ

#20

2013-01-05 18:45

Zastępować metro nocnymi? Nocne są niebezpieczne. Metro - bezpieczne i ciepłe, co w naszym klimacie nie bez znaczenia. Likwidacja tej potrzebnej usługi przy jednoczesnej podwyżce cen biletów to skandal.

Gość

#21

2013-01-05 19:12

Podniesione ceny - oslabienie oferty
to rynek wolny wiec tak nie powinno sie dziac...

Gość

#22

2013-01-05 20:01

Po raz kolejny "świetny" pomysł HGW. Po co liczyć się z ludźmi i ich potrzebami? W końcu to Polska, ważne żeby samemu się nachapać...
Warszawski gość

#23

2013-01-05 20:21

Płaćmy i zachęcajmy znajomych do płacenia podatków w Stolicy. Skoro wszyscy korzystamy z komunikacji miejskiej, szpitali, przedszkoli i innych dóbr to wszyscy za nie płaćmy. Co roku do budżetu Warszawy wpływa ok. 1 mld zł mniej niż gdyby osoby faktycznie mieszkające tutaj wpłaciły należność do kasy Warszawy a nie do kasy swojej gminy, w której na co dzień nie przebywają.
M-a87

#24 Podwyżka....

2013-01-05 20:33

Podwyżka za podwyżką - a co w zamian? Nocne autobusy? Świetny pomysł, podróż z Kabat do Centrum zamiast 20 minut będzie zajmowała godzinę, bo autobusy krążą i często się zatrzymują, są zatłoczone, często pełne agresywnych podciętych ludzi.
Gwizdak

#25 Pomysłowa...

2013-01-05 20:51

Hanka! zacznij wracać nocnymi do domu, może szybciej zmienisz decyzję :)