Więcej polskiego dubbingu w telewizji

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Więcej polskiego dubbingu w telewizji

hook

#1 Więcej dubbingu

2013-01-24 15:33

Telewizje powinny stosować dubbing ze względu na szacunek do widzów. Mam nadzieję, że coś się w końcu pod tym względem zmieni. Ostatnio TVP zdubbingowała "Szpiegów w Warszawie" i głównie oglądam ten serial ze względu na dubbing. Oby zdubbingowali coś jeszcze. Inne telewizje też powinny dubbingować różne gatunki.
Maślak

#2 Uchroń Boże przed dubbingiem!

2013-01-24 18:50

Staram się nie oglądać programów dubbingowanych, zwłaszcza filmów. Kompletnie nie oddaje to ducha pierwotnego obrazu, a wręcz zakłóca i przeszkadza w odbiorze. Co innego kreskówki dla dzieci, dubbing nieunikniony, ale kabarety, talk-shows czy filmy? Szok.
Niemcy, słynący z najlepszego dubbingu, pisali ostatnio, że zazdroszczą nam lektorów, czego u nich praktycznie nie ma.
Być może jestem konserwą nie rozumiejącą pokolenia bezmózgowców nie umiejących czytać, albo nie czytających niczego poza fejsbukiem, ale nie popieram takich akcji i póki co, śpię spokojnie, wierząc, że nie mają szans na powodzenie.
Wunderbar

#3 Re: Uchroń Boże przed dubbingiem!

2013-04-24 19:29

#2: Maślak - Uchroń Boże przed dubbingiem!

Właśnie nie rozumiesz, bo "bezmózgowcy nie potrafiący czytać" to w większości grupa broniąca lektora, bo to dla nich jedyna możliwość obcowania z oryginałem. Mimo, że zmasakrowanym.

Doktor Kto

#4 (bez tematu)

2013-04-25 12:49

Jak ktoś chce ''usłyszeć prawdziwy głos swego ulubionego aktora'' to niech sobie włączy wersję z napisami, bo lektor i tak zagłusza.
Nigdy nie lubiłem filmów z lektorem (toleruję go tylko w produkcjach dokumentalnych). To chyba najgorszy sposób lokalizacji dialogów jaki sobie można wyobrazić. Na całym świecie są albo napisy, albo dubbing, u nas wciąż stosuje się ten demoludzki przeżytek. Problem w tym, że dobry dubbing kosztuje, a łatwiej i taniej posadzić jednego kolesia i dać mu kartkę żeby czytał.

Gość

#5 kinoman

2013-08-06 11:49

wykopać na księżyc analfabetów i bezmózgi niepotrafiące czytać i podniecające się idiotycznym dubbingiem (_*_)
EVE11

#6

2014-04-01 16:30

Całym sercem popieram dubbing we spolszczonych produkcjach - tylko mam jedno "ale" - niech to nie będzie robione "na siłę", bo zły dubbing też potrafi zniszczyć film.