30 tysięcy w tydzie? Damy radę!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji 30 tysięcy w tydzie? Damy radę!

blik

#1 do poprawki

2013-05-13 11:25

błagam! poprawcie te błędy! nikt nie podpisze się pod czymś, co jest napisanie bez zasad gramatyki. Zwłaszcza wtedy, gdy ma to iść do urzędu.

Anonymous

#2 Re: do poprawki

2013-05-13 11:43

#1: blik - do poprawki

Błędy poprawione. Pozdrawiam

blik

#3 Re: Re: do poprawki

2013-05-13 13:00

#2: - Re: do poprawki

super :) tak można podpisywać!

K....p

#4

2013-05-13 20:23

Ale o co chodzi w tej petycji? Żeby miasto Cieszyn dało 30000 zł? I przede wszystkim na jaki cel trzeba te 30 tyś.? Może nie na temat, ale błędy gramatyczne i literówki są tu koszmarne.

Gość

#5

2013-05-13 21:28

Cieszyn jest fajnym miejscem. Bez takich miejsc jak Strefa Wolności miasto straci na swojej atrakcyjności... a przecież to powinno być centrum dla mieszkańców, okolicy, turystów i konkurować z Wisłą, Ustroniem, Szczyrkiem.
Janusz Mendera

#6 Janusz o akcji 3o ooo

2013-05-14 08:18

Nie wiem jak zacząć...

Zainicjowana przez Ekipę Strefy Wolności akcja rzuciła mnie na kolana i spowodowała niekryte wzruszenie. Chcę podkreślić, iż nie jest to działanie marketingowe, a rzeczywista oddolna inicjatywa. W ten dość dziwny sposób spełnia się moje marzenie o stworzeniu nie tylko miejsca, a środowiska. I o sukcesie dowiaduję się dzięki kłopotom.

Czuję, że winny jestem wyjaśnienia wszystkim w czym rzecz...

Strefa Wolności od początku zmagała się z kłopotami finansowymi. Bóle rodzenia zwiększyły się po utracie szansy na otrzymanie dotacji unijnej, na którą liczyliśmy. Trzeba było zmienić plany inwestycji i tak z planowanych ponad 300 m2 ściany, zrobiło nam się o połowę mniej.

Od początku liczyliśmy też, że miejsce to otrzyma wsparcie od Miasta. Przeliczyliśmy się.

Działamy bez wsparcia i dotacji. Działamy próbując zapewnić wszystkim dobrą atmosferę i kąt dla każdego. To nie jest dochodowy interes, mimo to staramy się, żeby ceny były dla Was przystępne. Wierzcie lub nie, ale nie zarabiamy tyle, żeby móc pokrywać bieżące koszty utrzymania.

Nadal wierzę, że warto sporo zaryzykować, żeby spełnić marzenia i próbować pasją zarażać innych.

Dzięki wszystkim, którzy się zaangażowali w tą akcję! Dzięki wszystkim, którzy chcą nam pomóc! Nic nie mogę Wam obiecać, jedynie to, że postaram się, żeby było tu po Waszemu!

Janusz Mendera
Absurd.

#7 Strefa Wolności.

2013-05-14 09:21

Dlaczego miasto ma dawać pieniądze na działanie Strefy Wolności?! Absurd. Czy każdy z nas powinien napisać petycje z prośbą o dofinansowanie i sponsoring własnych firm, biur, sklepów, pubów?! Bo szkoda je zamykać, a nas nie stać na ich utrzymanie!? Jestem za zamknięciem tego miejsca.
K.

#8 Re: Strefa Wolności.

2013-05-14 10:36

#7: Absurd. - Strefa Wolności.

To sobie napisz o dofinansowanie, kto Ci broni. Tylko do tego porzeba mieć jaja, żeby cos zrobić, co? Nie wiesz co się w tym miejscu dzieje, kto z niego korzysta i jakie ma znaczenie dla miasta, więc się nie wypowiadaj. Jest wiele instytucji, które są finansowane z budżetu Państwa i to Ci nie przeszkadza?  No, ale cóż Polak tak ma, byle ktoś inny nie miał się lepiej, a jak już ktoś coś dostanie to tragednia. Ja tez chcę, jak ktoś coś dostał. Tak myślisz co? Żałosna wypowiedz. Jak juz coś chcesz zamknąć, to zamknij się ty!!! Wystarczająco duzo egoizmu w tym świecie. EGOIZMOWI MÓWIĘ STANOWCZO NIE !!!!!!!!!!!!!!! EMPATI MÓWIĘ TAK !!!!!!!!!


Gość

#9 do K.

2013-05-14 11:00

Empatii niestety nie masz i chyba nie wiesz co to jest.

Gość

#10

2013-05-14 11:14

Nie należy niszczyć tego co dobre i co służy dobru społeczeństwa , a tym samym dla dobru miasta, z pozdrowieniami anna
K....p

#11 Re: Janusz o akcji 3o ooo

2013-05-14 11:15

#6: Janusz Mendera - Janusz o akcji 3o ooo

Na co jest Wam potrzebne te 30000? Dług wobec miasta, elektrowni, banku? Ludzie muszą wiedzieć, na jaki cel mają dać pieniądze. Tego nie wyjaśniłeś.

Cieszynianka sercem

#12

2013-05-14 12:20

Trzymam kciuki za Strefe Wolnosci. Fajne miejsce i fajna inicjatywa. Oby takich wiecej. Dacie rade !!!
Nidzia

#13

2013-05-14 13:02

zawsze beda zwolennicy jak i przeciwnicy.My prosimy zwolenników o pomoc a przeciwnicy niech dadza żyć :(Staramy sie jak możemy by poszerzyć aktywność w mieście a noe tylko patrzeć jak pub za pubem sie pojawia.Może to apel szczególnie do rodziców nastolatków...na pewno do każdego człowieka,który zrozumie problem.Jeśli ktoś nie zrozumiał po co ta akcja niech przyjdzie i zapyta.Tajemnic nie bedzie...pozdrawiam

Gość

#14

2013-05-14 17:28

Bardzo potrzebna inicjatywa,,,
iFOREX <<

#15 Do K.

2013-05-15 09:50

Twoja wypowiedź jest żałosna. Absurd ma racje; nie można finansować z pieniędzy miasta prywatnego interesu każdego Kowalskiego, który sobie nie radzi finansowo. A strefa wolności wcale nie jest miejscem popularnym, jak to głosi jego właściciel. Każdy kto tam zaglądnął choć raz - widział, że w 99% to miejsce świeci pustkami i nic się tam nie dzieje. A przychodzi tam kilkanaście osób na krzyż. Gdyby rzeczywiście coś się tam działo, to strefa nie borykała by się teraz z problemami finansowymi. A boryka się. Cieszyn jest po prostu zbyt zamkniętym miejscem na tak innowacyjne projekty jak ściana wspinaczkowa i nawet z pieniędzmi od miasta i tak się nie utrzyma. Bo za miesiąc, dwa, trzy znów będą długi, problemy. I tak na okrągło.

Gość

#16 Re: Do K.

2013-05-15 09:51

#15: iFOREX << - Do K.

TAKA JEST PRAWDA


Gość

#17

2013-05-15 13:28

cyt: "Cieszyn jest po prostu zbyt zamkniętym miejscem na tak innowacyjne projekty jak ściana wspinaczkowa i nawet z pieniędzmi od miasta i tak się nie utrzyma."
to może czas to zmienić?
Justyna

#18

2013-05-15 17:45

Strasznie dużo jadu w niektórych wypowiedziach. Ja się cieszę że strefa wolności istnieje, jest tam fajna atmosfera, to miejsce gdzie aktywnie można spędzić czas, co w tym dziwnego że chce się je ratować i prosi się o to władze miasta? To dla nieg dodatkowy atut. Jeśli nie chcecie podpisywać petycji to tego nie róbcie, ale może nie zakazujcie innym sięgać po gwiazdki z nieba, nawet jeśli Waszym zdaniem to głupie czy niewłaściwe... Pozdrawiam i trzymam kciuki :) ja petycję pdpisałam.
uk

#19 .

2013-05-15 23:28

Wypowiedź absurd'a jest nasączona jakąś niezrozumiałą dla mnie zawiścią czy co...
Jak przechodzę koło potrzebującego to albo wspieram albo idę dalej.Nie bluzgam, nie mieszam z błotem i nie kopię.Nie piszę nasączonych jadem komentów.Nie chcecie wspierać to po co tu wchodzicie?Omincie ten temat po prostu...
Osobiście wolałabym ,żeby moje dzieci spędzały czas w Strefie Wolności a nie np.na grach komputerowych czy piwie w parku.
Inicjatywa jest super a Chłopak robi co może w dobrym kierunku .no ale przecież zawsze znajdą się tacy co tylko czekają i cieszą się jak coś upada...ech....
Janusz trzymam kciuki za powodzenie akcji !
nn

#20

2013-05-16 07:59

Nie rozumiem wypowiedzi uk. Może niech sam weźmie swoje oszczędności i zaniesie do Strefy Wolności, a nie krytykuje innych. Absurd nie bluzga i nie miesza z błotem, on pisze realnie o tym jaka jest sytuacja w Cieszynie. Wiele naszych firm, biur, pubów boryka się z problemami finansowymi, nie potrafimy się utrzymać na rynku. Ale miasto niestety nie stać na to, aby każdemu z nas dać dofinansowanie.
Strefa Wolności to napewno fajna inicjatywa, ale większość z nas nie ma wolnej gotówki, by systematycznie spędzać tam czas.
Jednak takie miejsce jest potrzebne i powinno istnieć. Wierzę, że sympatycy Strefy Wolności
pomogą i znajdą się środki na dalsze jej istnienie. Trzymam kciuki.
Aga Sz.
Gość

#21 Re: Strefa Wolności.

2013-05-16 22:32

#7: Absurd. - Strefa Wolności.

Miasto daje pieniędze na wiele niepotrzebnych i absurdalnych rzeczy!!!!!!!!!! Więc jakiś procent moze przeznaczyć dla placówki,która daje możliwosć na różne formy spędzania czasu dla każdego! Dla rodziny,dla samotnych matek,dla młodzieży,dla pasjonatów!Każdy ma możliwość wyboru czegos dla siebie,a nie gnicia przed komputerem i telewizorem!

urzędnik

#22 brak podstawy prawnej

2013-05-17 16:00

Przede wszystkim, aby Urząd Miasta Cieszyna mógł przekazać jakiekolwiek wsparcie finansowe dla Strefy Wolności, musi się na to znaleźć nie tyle gotówka, co możliwość prawna. To nie jest kwestia decyzji i dobrej woli władz miasta, ale przepisów. Wszystkie decyzje podejmowane przez władze publiczne muszą wynikać z przepisów prawa, a żadne przepisy nie dają możliwości wsparcia finansowego prywatnego przedsiębiorstwa w sytuacji nagłej potrzeby. Takie działania nie miałyby żadnego uzasadnienia w przepisach prawnych i byłyby wręcz złamaniem dyscypliny finansów publicznych, a żaden urzędnik nie chciałby się narazić na takie zarzuty.
Też urzędnik, ale nie beton!

#23 brak podstaw? BRAK CHĘCI!

2013-05-22 11:42

Nasze prawodawstwo daje wiele rozwiązań, które można zastosować, ale brak chęci na to nie pozwala. W całym kraju ceniona jest innowacyjność i w każdych okolicznościach stawia się na takie rozwiązania - tylko nie w Cieszynie! Także i samorządy w innych miastach stawiają na innowacyjność - szerokie pole do działania daje partnerstwo publiczno - prawne, którego nasze władze lękają się jak ognia! To jedna z możliwości prawnych, o których nie zechciał wspomnieć pan Urzędnik. Rozwiązań jest wiele... chęci i świadomości... mało... ŁATWIEJ POWIEDZIEĆ - NIE DA SIĘ!
Libur87

#24 Strefa.

2013-05-23 17:39

Tak zachwalacie te strefe a każdy kto tam był choc raz wie, że tak na prawdę nic się tam nie dzieje sami pracujący tam ludzie otwarcie twierdza ze scianka jest kiepska i profesjonalisci jezdza na Czechy,do Bielska, Krakowa badz Wrocławia a poza scianka w strefie nie ma co robic.Silownia jest fatalnie wyposazona, zajecia ruchowe nie ciesza sie popularnoscia a sala zabaw jest wiecznie nieczynna. Jestem za zamknięciem tego miejsca a wlasicielowi proponuje otworzyc cos malego, z czym sobie poradzi i nie bedzie żebral pieniedzy od ludzi i miasta lub radze nie otwierac niczego, nie kazdy w koncu to dobry bizmesmen,co widac. Pozdrawiam.

Gość

#25

2013-05-23 21:11

mega fajne miejsce;)ludzie tworzący strefę wolności bardzo pozytywnie nastawieni do swojej pasji!!!!takiego miejsca w cieszynie potrzeba..!!!!!