Modlitwa za Wołyń. Молитва про Волинь

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Modlitwa za Wołyń. Молитва про Волинь


Gość

#26

2013-07-18 14:08

Polacy nie mają żadnego żalu do normalnych Ukraińców, przecież byli tacy co pomagali, ukrywali. To ma się nigdy i nigdzie nie powtórzyć, dlatego trzeba pamiętać..
TomaszK

#27 Re: W tym tekście nie ma Boga

2013-07-19 08:52

#24: MJ - W tym tekście nie ma Boga

Tak jest. Nie tylko nie ma Boga, ale i nie ma kata i nie ma ofiary.  Wszyscy są jednakowo winni. To fałszywa optyka. Zbrodniarze z OUN-UPA powinni zostać wskazani; jasno i wyraźnie.


Gość

#28 Re: Re: W tym tekście nie ma Boga

2013-07-19 16:21

#27: TomaszK - Re: W tym tekście nie ma Boga

Bracie, za krzywdę Tobie wyrządzoną, za Twój ból i ból twoich krewnych, przebacz mi.

Za przelaną krew niewinną na Wołyniu i w Galicji, za niewiarę, przebacz mi, Bracie.

 

MJ

#29 Dlaczego to zrobiłeś?

2013-07-19 18:26

 

#28 Re: Re: W tym tekście nie ma Boga

Rozumiem, że zabiłeś 70 lat temu ojca lub matkę swojego brata. Czy to był Twój naturalny rodzic czy też był to Twój ojczym lub Twoja macocha?

Dlaczego to zrobiłeś?

Byłeś zmuszony przez OUN/UPA by to zrobić czy zrobiłeś to żeby przyjęto Cię do tej organizacji?

Z tego co napisałeś, rozumiem że krew przelewałeś i na Wołyniu i w Galicji.

Jak chcesz naprawić krzywdę, którą wyrządziłeś innym odbierając im życie i także swemu bratu zabijając mu rodzica? Przecież zmarłych nie wskrzesisz. Choć piszesz że byłeś nie wierzący, proś raczej brata by modlił się razem z Tobą  do Boga o zbawienie TWOJEJ duszy a ja razem z innymi, którzy rozumieją Twoją beznadziejną sytuację, będę prosił Boga żeby Ci odpuścił. Bo tylko On, przez Swoją śmierć na krzyżu, może zmazać Twój grzech - Twój brat niestety nie.


Gość

#30

2013-07-20 14:00

Dopoki na Ukrainie stać będą pomniki Bandery, tak długo nie będzie pojednania. OUN-UPA to najokrutniejsi zbrodniarze 20 -go wieku.
A.W.

#31 Do MJ

2013-07-24 22:53

Ofiary to nie tylko osoby zamordowane: żyją do dzisiaj ofiary okaleczeń, ofiary przemocy psychicznej, pamiętające tamte Kainowe dni, swój dziki strach podczas ucieczki, mające w oczach łuny pożarów i zmasakrowane ciała najbliższych, ofiary wypędzeń z domów i stron rodzinnych, wreszcie ofiary dotknięte sieroctwem, którym odebrano nie tylko szczęśliwe dzieciństwo, ale i najbliższych krewnych - oni wszyscy też jeszcze mogą przebaczyć.

Gość

#32 Re: Tylko Ty zwracasz się do Boga o zmiłowanie

2013-10-28 18:53

#25: MJ - Tylko Ty zwracasz się do Boga o zmiłowanie

PS.  naprawdę myślę , że jesteś bardzo choorry !!!


Gość

#33 Re: Re: Módlmy sie razem, wspólnie

2014-05-03 17:15

a

#34 Re: Re: Módlmy sie razem, wspólnie

2014-12-12 08:41

#16: Swój - Re: Módlmy sie razem, wspólnie  

 proszę o modlitwe w intecji mojej rodziny o silną wiarę