Filmy Marvela również w 2D

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Filmy Marvela również w 2D


Gość

#26

2014-04-02 18:41

W pełni popieram i podpisuje obiema rękami. Oglądanie filmów w 3D nie jest żadnym komfortem. Kiedyś może to była ciekawostka ale dziś ta upiorna technologia zatruwa widzom życie.

Gość

#27

2014-04-02 22:30

Zdrowa i słuszna inicjatywa społeczeństwa- fanów jak i zwykłych miłośników kina rozrywkowego. Jestem z nimi całym sercem!

Gość

#28

2014-04-03 07:26

O ile filmy postawione na efekty, a nie fabułę mnie nie interesują, o tyle uprzejmie Was proszę o nie rujnowanie Gwiezdnych Wojen. One muszą wyjść w 2D z napisami. Miejcie litość dla osób, które 3D przyprawia o zawroty głowy i ból oczu... a dubbing o krwawienie z uszu;)

Gość

#29

2014-04-03 11:34

Inicjatywa dobra ale czy nie lepiej zgłosić sprawę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsuemnta? Disney się tą petycją nie przejmie.

Gość

#30

2014-04-03 18:50

Cóż... noszę okulary, więc nawet pomijając gust, zakładanie dwóch par okularów jest zwyczajnie niewygodne i nie zamierzam iść na jakikolwiek seans 3D.

Gość

#31

2014-04-04 16:23

Popieram! Również nienawidzę dubbingu. A 3D dla mnie jest kiepskie - nie widzę różnicy pomiędzy filmem 2D, a filmem 3D, bo dla mnie wyglądają tak samo. Albo niech poprawią jakość 3D, albo niech je zlikwidują, szkoda zachodu...

Gość

#32

2014-04-05 13:34

Mam nadzieję, że Star Wars 7 będzie dostępny w kinach również w 2D. Byłem na Mrocznym Widmie w 3D, masakra. Przeróbka z 2D na 3D, okropność. Drugi raz byłem na 3D na Star Treku, który był od początku w 3D, myślałem że będzie lepiej. Więcej na 3D nie pójdę!! Star Trek był świetny ale wszystko psuło te cholerne 3D!! Proszę o filmy w 2D z napisami!!!

Gość

#33

2014-04-06 10:44

Jest O.K. :)

Gość

#34

2014-04-06 20:28

Popieram.

Gość

#35

2014-04-07 16:21

Jestem za i całkowicie popieram tę petycję. Nie lubię polskiego tłumaczenia, a zwłaszcza dubbingu, który moim zdaniem powienien być tylko w filmach dla dzieci. Ideałem dla mnie byłby film bez napisów z oryginalnym dźwiękiem, lub jeśli koniecznie z napisami, to w jęz. angielskim, jednak jestem świadomy tego, że nie jest to możliwe do spełnienia. Jakiekolwiek by nie było moje zdanie na ten temat, popieram tę petycję, uważam, iż jest ona krokiem w dobrą stronę oraz zachęcam do wyświetlania wszystkich filmów jakie się da w lepszych formatach niż dubbing 3D.

Gość

#36

2014-04-08 01:34

3D nie przeszkadza mi a nawet lubię oglądać w trójwymiarze, ale dubbing to już nie psuje odbiór filmu nieraz nie poszedłem do kina bo nie było wyboru z napisami.

Gość

#37

2014-04-08 12:36

Nic dodać, nic ująć

Gość

#38

2014-04-12 17:59

Świetna inicjatywa. Przyznam szczerze że miałem już pieniądze odłożone na to żeby pójść do kina na Kapitana Amerykę 2, ale niestety brak wersji 2D z napisami szybko spowodował zmianę moich planów. Oby Strażnicy byli już dostępni bo inaczej kina w najbliższym czasie dla filmu Marvela nie odwiedzę.

Gość

#39

2014-04-13 16:42

Słuszna sprawa i bardzo na czasie. Nienawidzę dubbingu.

Gość

#40

2014-04-13 16:48

:)
Scarlet5

#41

2014-04-15 15:15

"(...)dostępność dubbingu jest nam całkowicie obojętna(...)" — jeżeli jedną z domen owej petycji ma być możliwość wyboru, a jednym z uzasadnień, brak dyskryminacji, to owo zdanie jest niepotrzebne i zakłada, że wytwórnia powinna udzielić wyboru pomiędzy 3D/2D z napisami, ale z dubbingiem już niekoniecznie. Kto tu kogo dyskryminuje? Jest wiele osób lubiących oglądać filmy dubbingowane, a że o gustach się dyskutować nie powinno... Pomijając to, uważam, że petycja jest racjonalna i powinna być wzięta pod uwagę przez osoby, które mogą ją urzeczywistnić.
mmori

#42

2014-05-05 19:11

Mam nadzieję, że ta petycja zwróci uwagę dystrybutora na problem narzucania widzom wersji 3D.

Nie oglądam filmów w 3D, bo jest to dla mnie zwyczajnie męczące i źle się po tym czuję.
Zaś pozostawianie jako alternatywy wyłącznie wersji dubbingowanej jest po prostu nie fair. Ścieżka dźwiękowa, dialogi w oryginale są nieodłączną częścią filmu i stanowią o jego jakości. Sposób wypowiadania kwestii jest jednym z filarów kreacji aktorskiej. Poza tym jeśli grają aktorzy takiego formatu jak Samuel L. Jackson czy Robert Redford, jak w ostatnim "Kapitanie Ameryka", to naprawdę chciałabym usłyszeć ich samych, a nie głos aktora, który znam z polskiego tasiemca czy reklamy masła.

Żyjemy w XXI wieku, już dzieci w przedszkolu uczą się angielskiego, wielu ludzi jest w stanie oglądać filmy po angielsku nawet bez polskich napisów, więc ograniczanie oferty wyłącznie do dubbingu jest dość kuriozalne. Zwłaszcza w przypadku Marvela, którego bazą jest anglojęzyczny komiks, w ogromnej części dostępny tylko w wersji oryginalnej. Zapewniam, że ludzie, którzy są w stanie CZYTAĆ komiksy, dadzą sobie radę z napisami w kinie. A Disney zdaje się zapominać, że nie robi już filmów tylko dla dzieci.

Gość

#43

2014-05-07 12:40

Dubbing i 3D jest dobry dla małolatów, ale kiedy ja idę do Kina to oczekuję klasycznego 2D i napisów, tak jak dotychczas przez wszystkie lata miało to miejsce!
Szymon Adamus

#44 Tekst i petycji

2014-05-13 06:56


Gość

#45

2014-06-25 21:24

Chętnie wybrałbym się wreszcie do kina na film który chcę obejrzeć a tak muszę czekać aż pojawi się wydanie Blu-Ray. Jak dla mnie możecie nawet zrobić seanse beż żadnej polskiej wersji językowej ale w 2D i będę prze szczęśliwy.
Pozdrawiam

Gość

#46

2014-07-22 11:49

Super sprawa. Uważam, że nie możemy pozwolić na pozbawianie nas możliwości wyboru - to ogranicza naszą wolność. Nie obejrzałam Godzilli (chociaż ją uwielbiam) ponieważ był tylko jeden seans 2D o godz 12.