NIE dla WOW przechodzącej przez środek wsi Wysoka

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE dla WOW przechodzącej przez środek wsi Wysoka


Gość

#1

2014-03-16 15:38

Jestem za ekologiczną wsią bez obwodnicy.

Gość

#2

2014-03-17 08:05

jestem na nie.

Gość

#3

2014-03-17 21:39

Mam nadzieje ze ktoś w końcu zwróci uwagę na to że my,mieszkańcy Wysokiej przy ul.Brzozowej chcieli byśmy mieć osiedle z miejscem do zabaw dla naszych dzieci które mogło by powstać w miejscu gdzie planowana jest budowa drogi.jak do tej pory to nie mamy nawet gdzie na spacer pójść,brakuje jeszcze zebysmy w sypialniach naszych mieszkań mieli auta i spaliny!!!! Ale może PAN wójt opamieta się przed wyborami ze można by nam cos w tej sprawie pomóc. Ewa Mądrzańska

Gość

#4

2014-03-18 06:48

Polecam przejechać się na wybudowany odcinek obwodnicy i sprawdzić tam czy ten ruch będzie Wam mieszkańcom Wysokiej w jakikolwiek sposób zagrażał. Obwodnica budowana jest po to aby odciążyć częściowo ruch w mieście, aby samochody, które tam stoją nie generowały w korkach większej ilości spalin, aby można było się szybciej poruszać, a wierzę, że Wy mieszkańcy wysokiej też stoicie w tych korkach. Dlatego należy spojrzeć na sprawę szerzej i nie panikować. Przypomnę też, że w tej chwili przy terenach zabudowanych stawia się ekrany akustyczne, wiec pewnie ruch z obwodnicy będzie mniej słyszalny niż to ma miejsce obecnie. Wydaje się, że aby blokować budowę należało robić to dużo wcześniej, a nie gdy plany jej budowy są już zatwierdzone i termin na odwołanie minął. Teraz to jest musztarda po obiedzie...
Mieszkaniec Wysokiej

#5 Sprzeciw wobec obwodnicy

2014-03-18 07:29

Jestem przeciw obwodnicy,zwlaszcza ,ze Wojt gm.Konierzyce zaproponowal nowy przebieg nie uciazliwy ,przez teren swojej gminy po poludniowej stronie autostrady.Mieszkam w Wysokiej ,bo tutaj jest cicho i spokojnie i chcialbym aby tak pozostalo.

Mieszkaniec wsi Wysoka

Gość

#6

2014-03-18 07:34

Wojt gm.Kobierzyce zaproponowal o wiele wygodniejszy i mniej uciazliwy przebieg obwodnicy , od Magnic czyli po południowej stronie A4.
alpej

#7 Forum Wysoka

2014-03-18 08:04

Warto śledzić też bieżące informacje w sprawie W.O.W. na internetowym forum: http://www.wysoka.wroclaw.pl/viewtopic.php?f=3&t=2530&start=240

Gość

#8 Re:

2014-03-18 12:30

#4: -

Czlowieku,

piszesz jakieś strasznie glupoty o ekranach akustycznych!

Twoja głupota czy brak wiedzy??

Możemy umowić się na pomiary hałasu!

 

diablito

#9 Re:

2014-03-18 14:04

#4: -

Drogi gościu. Opowiadasz farmazony. Mam dom zlokalizowany poniżej 200 m od twojej wspaniałej obwodnicy autostradowej. Niestety ani istniejące ekrany nie tłumią w pełni hałasu, ani nie zatrzymują spalin. Z Twojej wypowiedzi wynika jedno - albo jetseś pracownikiem GZDKiA albo mieszkasz daleko od planowanej obwodnicy i z tego powodu jesteś taki ,,wyrozumiały".

wrocxxx

#10 Re:

2014-03-18 14:15

#3: -  

 niestety trzeba przed zakupem sprawdzić gdzie palnowane sa jakies drogi i jak komus nie pasuje nie kupowac tam - a terAZ WIELKI KRZYK  trzeba było pomyślec o tym przed zakupem a co do spalin to teraz samochody wlokące sie i stojące w korkach generują wiecej spalin niz jak powstanie obwodnica.


Gość

#11 Re:

2014-03-18 15:25

#4: -

Plany są po to, żeby je dostosować do zmieniającej się rzeczywistości. To, że coś zostało zaplanowane 20 lat temu, nie oznacza, że trzeba się tego za wszelką cenę trzymać. Gdyby realizacja planów w naszym kraju przebiegała sprawniej, to nie byłoby żadnego problemu. Ale skoro u nas robi się plany, a z ich realizacją czeka 20 lat, to nie można się dziwić, że otoczenie się zmienia i należy te plany zmienić i dostosować do rzeczywistości.

A tak poza tym, to jeszcze nic nie zostało zatwierdzone i żaden termin odwołania nie minął.


Gość

#12 Re: Re:

2014-03-18 17:48

#10: wrocxxx - Re:

Niestety, prawda. Sam mam mieszkanie w Wysokiej, ale nie narzekam, bo wiedziałem o planach budowy obwodnicy zanim je kupiłem.

Obwodnica jest potrzebna i gdzieś musi przebiegać, zawsze ktoś będzie poszkodowany/niezadowolony. Trudno. Trzeba było wybudować dom w lesie, tam nie ma ruchu.


Gość

#13

2014-03-18 19:36

Jestem przeciw budowie.

Gość

#14

2014-03-18 19:37

Jestem na NIE.

Gość

#15

2014-03-18 21:37

Przychylam się calkowicie do opinii Darka .Plany dotyczące obwodnicy były niejasne a szybko postepująca zabudowa nowych osiedli sugerowała ,że ta lokalizacja jest niemożliwa.Na spotkaniu z projektantem drogi rok temu w Źórawinie nie uzyskaliśmy odpowiedzi dlaczego planując w tym miejscu obwodnicę wydawano pozwolenia na budowę na jej trasie osiedli.Widocznie interesy developerów były ważniejsze.Teraz cenę za powyższe decyzje zapłacimy my.Proponuję zmienić nazwę Wysoka na Wieś Autostradowa , będziemy mieć przecież aż dwie.Jak na sypialnię Wrocławia miła kołysanka.
Małgosia
Maryna

#16 Obwodnica Wysokiej

2014-03-18 21:47

Nie zgadzam się z opiniami ,że skoro wiedzieliśmy to nie trzeba bylo kupować tu mieszkania.
Szybka budowa nowych osiedli na trasie drogi świadczyła o zmianach planów.Na spotkaniu w Żórawinie projektant drogi mówił iż pas pozostawiony między osiedlami jest za wąski o 5 m.Skoro tak coś tu chyba nie gra.Nadmieniał też , ze ekrany nie spełnią roli ze względu na bliskość domów i hałas przekroczy dopuszczalną normę decybeli, chyba to nie jest w porządku wobec mieszkańców.Poco budowano te osiedla.Trzeba było najpierw zbudować drogę .T nieuczciwe wobec mieszkańców .
alpej

#17 Re: Re: Re:

2014-03-19 08:23

#12: - Re: Re:

Co będziesz miał z obwodnicy jeślinie będziesz mógł na nią wjechać?

Dział Komunikacji Zewnętrznej i Analiz: "Z uwagi na przekroczenia hałasu występujące dla – zgodnego z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Kobierzyce i od lat w nim zapisanego – wariantu oznaczonego literą „P”, w rejonie nowopowstałych osiedli w miejscowości Wysoka, rozważamy możliwość zaprojektowania estakady wraz z ekranami akustycznymi.... ...W ramach tej koncepcji przewiduje się skrzyżowanie dwupoziomowe z ul. Ołtaszyńską bez jakichkolwiek relacji skrętnych, co pozwoli wydłużyć ekrany i wyeliminować przerwę przy skrzyżowaniu z ul. Ołtaszyńską."


Gość

#18

2014-03-19 20:36

Nie dla WOW przezchodzącą przez wieś Wysoka!!!

Błażej Dudek

Gość

#19 Obwodnica

2014-03-20 15:17

Ja tylko zadaję sobie pytanie, nawet przy założeniu, że wiedziałem, że to moja wina itp. to czy to zmieni fakt, iż podjęcie decyzji o przebiegu drogi szumnie nazywanej obwodnicą nie ma swojego praktycznego uzasadnienia.... ?, skoro:

- jest za wąsko aby zrobić cztery pasy,
- że rondo przy Auchnie ma małą przepustowość
- że możemy zrobić kolejną prowizorkę, tak byle było, bo trzeba wydać kasę - podobnie autostrada A4, albo droga s 8 - nie przewiduje się, że za jakiś czas dwa pasy w każdym kierunku to za mało, a zatem należałoby już teraz przynajmniej mosty, wiadukty itp przygotowywać na szersze drogi, ale po co ? Naszą domeną jest tworzenie wszystkiego na wzór ustawy "Trynkiewicza". My zbudujemy, a inni będą się martwić. Osobiście nie jestem zwolennikiem tandety.

mieszkaniec Wysokiej

#20 Re:

2014-03-20 16:31

#4: -

Polecam autorowi/gościowi puknąć się w głowę zanim napisze jeszcze raz coś tak niemądrego. Obwodnica jest wybudowana zaledwie we fragmencie, więc i ruch na niej jest stosunkowo niewielki, bo nie obsługuje jeszcze ruchu tranzytowego. Jestem zdecydowanie za tym, żeby ruch lokalny był odciążony, ale w obecnej sytuacji najpierw trzeba rozwiązać sprawę ruchu tranzytowego. Jeżeli wybudują najpierw obwodnicę biegnącą przez Wysokią i zamkną pierścień dla ruchu tranzytowego, to potem przez najbliższe 50 lat nikt nie znajdzie pieniędzy na rozwiązanie problemu, który najpierw wybuchnie, a potem przez kolejne lata będzie tylko narastał nękając mieszkańców Wysokiej za życia i ich dzieci jeszcze długo po ich śmierci!!!!! Jak zatwierdzone plany są idiotyczne to trzeba je blokować, bo nie ma innego wyjścia, tym bardziej, że zostało znalezione dobre rozwiązanie. Trzeba je po prostu zrealizować, a nie mydlić oczy tym, że może kiedyś tam, prawdopodobnie, jak znajdą się pieniądze... zostanie to zrobione po naszej śmierci...

Grzech

#21 NIE TAK

2014-03-21 14:54

Droga gminna łącząca skrajen osiedla z węzłem Auchan TAK, ale obwodnica wschodnia NIE.
Os. Chabrowe 1

#22 Obwodnica powstać musi, ale są lepsze warianty

2014-03-22 17:00

Rozumiem głosy osób, które obstają przy argumentacji, że droga przez środek Wysokiej planowana była 20 lat temu. Problem jednak polega na tym, że
1) w ciągu ostatnich kilku lat - w związku z nieustannie prowadzoną zabudową wsi, jak również faktem że na pierwotnie planowaną drogę (w sensie jej szerokości) zostało zwyczajnie za mało miejsca, zaproponowano kilka nowych wariantów przebiegu drogi. Część z nich ma przebiegać między Wysoką i Ślęzą - bliżej A4 i dochodzić do Bielan. Nie chodzi o blokowanie czegoś co nadal jest w sferze planów, chodzi o wykorzystanie innych możliwości poprowadzenia drogi, a tych na szczęście nie brakuje.
2) W tzw międzyczasie gmina postanowiła przeznaczyć teren przy Os. Chabrowym na budowę szkoły - z racji na niż demograficzny plany nie zostaną szybko zrealizowane, ale droga typu obwodnicy zapewne przy szkole potrzebna nie jest.
3)Na przyszłość, może warto zastanowić się nad wprowadzeniem obowiązku informowania przez dewelopera o planach zagospodarowania przestrzennego. Gdyby nie obecne larum dotyczące budowy obwodnicy, zapewne kolejne firmy sprzedawałyby zbudowane przez siebie nieruchomości, a ich nabywcy naiwnie wierzyliby, że zapewne ktoś by ich poinformował ...


Gość

#23 Podziałom Nie

2014-03-25 15:24

Pamiętajmy nie możemy dzielić się na północną, środkową, południowa, zachodnią itp cześć Wysokiej. Musimy wszyscy razem walczyć o inny przebieg drogi, jeśli sami mieszkańcy będą skonfliktowani, to jest to idealna sytuacja dla tych wszystkich, którzy chcą przeforsować swoje własne interesy. W jedności siła.
kali

#24 Re:

2014-04-01 06:37

#15: -

A czy kupijac mieszkanie sprawdzaliście plany zagospodarowania?

Plam WOW w tym przebiegu istniejej od dobrych klikunastu lat.

Developerzy buduja gdzie dostaja zezwolenie. mało we Wrocławiu osiedli tuz przy ruchliwych drogach.

Jak oczekuje jak najszybszej budowy wow!!1

kali

#25

2014-04-01 06:52

#22: Os. Chabrowe 1 - Obwodnica powstać musi, ale są lepsze warianty

ad 1) wyszukiwanie nowych mozliwości poprowadzenia drogi to strata czasu i pieniedzy. Nie wspomne o tym że chcac poprowadzić iunaczej obwodnice przybliżacie ja do starej czesci wioski.

ad 2) malo to jest szkół we Wrocławiu zlokalizowanych przy drogach o dużym natężeniu ruchu?

Wolisz miec szkołe dalej od osiedla ale nie przy obwodnicy czy odwrotnie?

ad3 ) argument może i dobry ale wydaje mi sie, że nie zwalaj winy na kogoś. W gminie dostepne sa plany zagospodarowania przestrzennego i warto z nimi było sie zaznajomic jak wywala sie po kilkaset tys za mieszkanie.

Mleko sie rozlało i ja jako przyszły użytkownik tej drogi oczekuje, że zostanie jak najszybciej wybudowana a jakieś marudy z bloków Wesołej nie bedą jej blokować.