Chcemy plac zabaw, boisko i miejsce integracji w Starej Wsi

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Chcemy plac zabaw, boisko i miejsce integracji w Starej Wsi

ludzik

#1 Na co?

2014-04-04 21:30

Kiedyś było spokojnie to się nazjeżdżało i pobudowała masa domków na kredytach. Teraz mają budować placyki i nowe boiska bo rodzinki nie mają gdzie siedzieć z dziećmi a lato tuż tuż to pretekst do wyjścia jak znalazł. Bezsensowny migający znak postawiony nie wiadomo po co przy ul. Grodziskiej, do którego żaden kierowca się nie stosuje a jedynie się denerwuje. Zrobiło się ciaśniej to od razu strach o pociechy. Jak chodników i asfaltowych dróg nie było to było kiepsko, wręcz niewyobrażalnie niebezpiecznie :). Wszystko pięknie fajnie tylko kto o to wszystko będzie dbał i tego pilnował? Boisko z prawdziwego zdarzenia trzeba będzie prawdopodobnie przycinać co na aktualnym też było robione, jak skończyło każdy widzi. Jak za mało kasy pójdzie to za kilka lat skończy jak obecne a jeśli więcej to pewnie już ogrodzenie i oświetlenie też będzie musiało być, żeby to ręce i nogi miało także trochę nieopłacalny biznes.
Olaboga

#2 Na nas

2014-04-04 21:56

Kiedyś było spokojnie na naszej wsi, a teraz patrz Panie co się porobiło... Ludziku, kiedyś Mokotów wsią był, a patrz, teraz jakoś w centrum Warszawy, cuda Panie... Patrz panie, Dubaj, 10 lat temu pustynią był, a teraz? Ale nawywijali. Panie Boże, spraw by naszego zaścianka nowe czasy nie "dotkły". Tyle tytułem wstępu. To, że ludzie nie stosują się do znaku to problem znaku czy ludzi? Kto tu jest bezsensowny? Bezsensowne jest dbanie o bezpieczeństwo? Zwłaszcza swoich najbliższych? Tak, zrobiło się ciaśniej, mamy stać i patrzeć na to bez żadnej reakcji? Czasy się zmieniły, pan Proboszcz z Ziomkami nie powie jak żyć. Boisko? Fiu! Toż to problem - co z tego, że we wszystkich okolicznych wsiach takowe prosperują, u nas to skaranie Boskie, kto to będzie pilnował? A kto pilnuje Orlika w Ruścu, Kajetanach, Żółwinie? Pan płaci, Pani płaci, społeczeństwo... nawet nie wie, że płaci, ale płaci z gminnej kasy płaci, czyli naszej, mieszkańców, podatników. Ola Boga! Pilnować trzeba! Kłopot! Przycinać! Zapraszam na najbliższego Orlika, Pana i innych specjalistów "od Brzozy". Na trawy przycinanie. Pan ludzik to chociaż z naszej wsi jest? Czy tak dla odstresowania lubi sobie po... pisać? Podatki to już płaci, czy jeszcze nie za bardzo?
Człowiek

#3 Re: Na co?

2014-04-05 14:13

#1: ludzik - Na co?

ludzik , przez takich malkontentów jak ty nie ma żadnych inwestycji w SW. Wolisz aby z "piniendzy", które wpłacamy do budżetu gminy korzystały inne sołectwa czy nasze? Gdyby nie ludzie, którzy poświęcają swój czas aby poprawić warunki w których wszyscy żyjemy i w których będą dorastały nasze dzieci, ganiałbyś dla zabawy krowy po okolicznych polach. Uświadom sobie , że 20 km od stolicy europejskiego państwa ludzie nie mają w domach wody, dzieci wracają ze szkoły z latarką w ręku środkiem ulicy, większość dróg gminnych po deszczu zmienia się w błotnistą breję a kanalizacja jest rarytasem o którym nadal możemy jedynie pomarzyć.

Twojego podejścia do znaku ograniczenia prędkości przy petli nawet nie chce mi się komentować, a co do strachu o pociechy, to ciaśniej jak widać zrobiło się też w twojej głowie i najwidoczniej coś uwiera w tic taca którego omyłkowo nazywasz mózgiem.

ludzik

#4 Re: Na nas

2014-04-05 16:59

#2: Olaboga - Na nas

Na "Pana" to trzeba sobie najpierw zapracować i zasłużyć :]

Sam znak może niczemu oczywście nie jest winien ale ten kto zaplanował tam go postwić był zwyczajnie naiwny myśląc, że zmieniejszy to jakkolwiek prędkość pojazdów tamtędy przejeżdżających. Problem jest bo pieniądze wydane a pożądanego efektu brak. Równie dobrze mógłby tam stać tradycyjny znak, wszyło by na to samo.

Jest "ciaśniej" no ale postanawiając tutaj mieszkać chyba każdy samodzielnie zdecydował się w to wszystko pakować. Tak widocznie zdecydowało wiele rodzin i nagle trzeba budować boiska bo inne wsie mają (i to bliskie wsie) a ja nie mam gdzie sobie ogniska zorganizować. Jak by mnie ta sprawa nie dotyczyła to bym się nie udzielał, proste. Specjalistą żadnym nie jestem, wyrażam swoje zdanie na ten temat i tyle.

 

"Uświadom sobie , że 20 km od stolicy europejskiego państwa ludzie nie mają w domach wody, dzieci wracają ze szkoły z latarką w ręku środkiem ulicy, większość dróg gminnych po deszczu zmienia się w błotnistą breję a kanalizacja jest rarytasem o którym nadal możemy jedynie pomarzyć."

To kto im kazał akurat tutaj mieszkać? Właśnie w tym miejscu? Brak wodociągu? Przecież jest coś takiego jak studnia (oczywiście z pompą, może nikt nie słyszał). Scenariusz wracania ze szkoły nocą z latarką sam przerabiałem, latarni faktycznie brakuje. Drogi po deszczu zmieniają się w breję - spora część jest już pokryta asfaltem chyba, że ktoś się wybudował gdzieś w polu/lesie - no cóż, ten argument to by przeszedł może kilka lat temu. Swoją drogą to ten asfalt jest właśnie niszczony przez maszyny do budowania kolejnych domków :]. Kanalizacja rarytasem? Może i tak ale są odpowiedniki, czasami nawet bardziej opłacalne. Takie szambo (ew. POŚ). No a jak ktoś się budował i nie dostał pozwolenia na zbiornik a mimo to postanowił tam mieszkać to już jego sprawa.

Te uświadamiania to słabo wyszły.

"Twojego podejścia do znaku ograniczenia prędkości przy petli nawet nie chce mi się komentować, a co do strachu o pociechy, to ciaśniej jak widać zrobiło się też w twojej głowie i najwidoczniej coś uwiera w tic taca którego omyłkowo nazywasz mózgiem."

Użyłem złego słowa, troska w miejsce strachu lepiej by pasowała co oczywiście nie zmienia faktu, że też mi się nie chce kometować wypowiedzi, która mnie tylko obraża i niczego nie wnosi :)

Pozdrawiam, Ludzik.

mieszkan

#5 Normalnie...

2014-04-08 09:28

To, że tu się ludzie osiedlają, to znaczy, że dobrze oceniali tą gminę. Ale sutuacja się zmieniła. Normalny rozwój okolicznych wsi sprawił, że mieszkańcy tej Starej chcą zmian i porawy warunków życia. Jest to normalny i naturalny rozwój terenów wiejskich i nie ma sie co obrażać, że Stara Wieś chce się zmieniać. Czy wszystkie pomysły są słuszne i realizowane efektywnie, tu można dyskutować. Pozdrawiam

Gość

#6

2014-04-10 10:32

Bardzo Konkretna