Prośba o interwencję w sprawie likwidacji Muzeum II Wojny Światowej
Skontaktuj się z autorem petycji
Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Prośba o interwencję w sprawie likwidacji Muzeum II Wojny Światowej
|
Gość |
#12016-09-10 09:02Podpisałem tę petycję, bo jestem przeciwny przeinaczaniu historii, traktowaniu jej instrumentalnie do potrzeb politycznych. Podpisałem tę petycję, bo uważam, że wojna to nie jest "wojenka", lecz dramat ludzkości, który obraża Boga. |
|
| |
|
Gość |
#22016-09-10 10:07Jestem przeciwny polityce rządu w sferze kultury, niszczycielskiej, w przypadku MIIWŚ wręcz kryminalnej.. |
|
| |
|
Gość |
#32016-09-10 10:52Nie godzę się na takie zmiany. |
|
| |
|
Gość |
#4 STOP dla PiS-owskiej polityki historycznej!2016-09-10 11:44Nie ma i nie bedzie mojej zgody dla PiS-owskiej polityki historycznej. Nie ma zgody dla zawłaszczania kolejnych obszarów naszej rodzimej kultury. Nie dla monopolu PiS-u na jedynie słuszna prawdę o naszej przeszłości. Nie dla recydywy PRL-owskich metod niszczenia ludzi odważnych i kreatywnych, a mających inne zdanie niż PiS! Cyprian Kamil Norwid napisał "kto chce mierzyć przyszłość, musi wiedzieć, skąd sie wyszło". Ludzie z drużyny tzw. dobrej zmiany tego nie rozumieją. Piszą historie Polski zafałszowana z białymi i czarnymi plamami. Walka rzad dusz trwa. Tworzmy Kluby Obywatelskiego Nieposłuszeństwa piętnujące PiS- owskie kłamstwa tzw. dobrej zmiany. Zdrowia zycze i powtórzę za Wojtkiem Mlynarskim "róbmy swoje". |
|
| |
|
Gość |
#52016-09-10 12:01Bo tak nie może być, że ten, kto zdobył władzę, ma prawo zepsuć wszystko. W 1933 było chyba podobnie w Niemczech. Nie godzę się na taką powtórkę z historii. |
|
| |
|
Gość |
#62016-09-10 13:32Tak trzeba |
|
| |
|
Gość |
#72016-09-10 15:15Podpisałem ponieważ jest słuszna . |
|
| |
|
Gość |
#82016-09-10 19:19Tak trzeba. |
|
| |
|
Gość |
#92016-09-10 20:28Absolutnie nie zgadzam się na to, że Instytucja jaką jest MIIWŚ ma zostać połączona z nieistniejącym muzeum. To są dwa różne muzea. |
|
| |
|
Gość |
#102016-09-10 21:16A tak się cieszyłam, że w przyszłym roku obejrzę tą ekspozycję. Wyć się chce z bezsilności na takie działania ministra kultury. Wstyd Panie Gliński! |
|
| |
|
Gość |
#112016-09-10 22:49Bo decyzja o de facto likwidacji tego muzeum jest skandalem, bo nie możemy na tragedię II wojny światowej ciągle patrzeć wyłącznie z polskiego punktu widzenia. |
|
| |
|
Gość |
#122016-09-11 06:13II Wojna Światowa nie była wewnętrznym polskim wydarzeniem lecz konfliktem światowym. Oczywiste jest, że muzeum jej poświęcone powinno mieć szerszy wymiar niż tylko pokazywać polską perspektywę. |
|
| |
|
Gość |
#132016-09-11 11:54Bo trzeba działać a nie patrzeć bezradzie na niszczenie i zawłaszczanie tak ogromnej i sensownej pracy wielu ludzi z 8 lat. I to w dodatku z naruszeniem prawa. Ta dotychczasowa koncepcja i zebrane materiały są znakomite. |
|
| |
|
Gość |
#142016-09-12 05:52Podpisałem, gdyż ta cała sprawa wokół połączenia muzeów jest dla mnie ważna. |
|
| |
|
Gość |
#152016-09-12 05:57Skala politycznych interwencji PiSu we wszystko, łącznie z kulturą i sztuką przekroczyła masę krytyczną. W dodatku Gdańsk pracował latami nad Muzeum, a teraz jednym ruchem jakiś mamuci wypierd w teczce przytargany wszystko dewastuje. Brak szacunku dla historii, brak szacunku dla kultury, brak szacunku dla Muzealników, brak szacunku dla Trójmiasta, brak szacunku dla mnie jako obywatela i gdańszczanina. Koniec. Konieeeeeec! |
|
| |
|
Gość |
#162016-09-12 08:15Śledzę uważnie proces tworzenia Muzeum II Wojny Światowej i nie mam wątpliwości, że w kształcie zaprojektowanym przez ekipę prof. Machcewicza jest to placówka z szansami na klasę światową. Zarzut, że nie mieści się w wizji "Jak to na wojence ładnie..." jest żałosny. |
|
| |
|
Beata Gość |
#172016-09-12 09:18Muzeum II Wojny Światowej jest wystawą przygotowywaną od lat. Popiera i podpisuje się pod nią wielu znakomitych historyków jak chociażby Norman Davis. To muzeum w obecnej formie ma szansę przynieść nam- Polsce międzynarodowy prestiż i uznanie. Może ściągnąć do nas tysiące zwiedzających. Obecna władza tylko i wyłącznie z pobudek politycznych chce to bezmyślnie zniszczyć! To skandal.... |
|
| |
|
Gość |
#182016-09-12 09:41Nie zgadzam się na niszczenie dorobku dotychczasowych autorów tego przedsięwzięcia i łączenia go z jakimkolwiek innym muzeum. |
|
| |
|
nagrayk |
#192016-09-12 10:23Wspaniałe inicjatywy zasługują na wsparcie |
|
| |
|
Gość |
#202016-09-12 19:23Potrzebny jest szeroki i obiektywny obraz wojny, nie jako zabawy hartującej charaktery, ale nieszczęścia ludów |
|
| |
|
Gość |
#212016-09-13 08:29Bo się z nią zgadzam. Niestety nie wierzę, że to cokolwiek zmieni, ale protestować trzeba. |
|
| |
|
Gość |
#222016-09-13 08:58Przeżyłam wojnę, okupację i Powstanie, straciłam wszystkich bliskich. Muzeum to ma pokazywać gehennę jaka przeszła przez ŚWIAT, nie tylko przez Polskę. |
|
| |
|
Gość |
#232016-09-13 09:56Bo muzeum ma byc, nie pozwolkmy na fałszowanie historii |
|
| |
|
Gość |
#242016-09-13 10:53Uważam decyzję MKiDN za szkodliwą z punktu widzenia interesu naszego kraju oraz za naruszającą niezależność instytucji kultury od bieżącej polityki |
|
| |
|
Gość |
#252016-09-13 11:54Formuła dotychczasowa jest prawidłowa. Nikt nie powinien jej zmieniać dla swojego widzimisię. |
|
| |
|
Milczenie nie powoduje zmiany.
Autor tej petycji zajął stanowisko i podjął działanie. Zrobisz to samo?
Inne petycje, które mogą cię zainteresować
Zapewniamy bezpłatną platformę do publikowania petycji online. Stwórz profesjonalną petycję on-line za pomocą naszego serwisu. Petycje są publikowane w mediach każdego dnia, więc stworzenie petycji jest świetnym sposobem, na zwrócenie uwagi opinii publicznej i organów decyzyjnych.