List Otwarty osób okradanych przez banki


Gość

/ #56

2015-03-02 10:00

moi drodzy. Wasza sytuacja nie jest niczym nowym, to powtorka z historii. Ponizej info;ziemie polskie, zabor austriacki, Galicja, okolice Wadowic.
rok 1868, powolano bank wloscianski, na stanowisku prezesa cesarz Franciszek Jozef zatwierdzil metropolite Litwinowicza.Bank istnial lat 15.Udzielono 70437 pozyczek na kwote okolo 15mln renskich. Aby chlop uzyskal pozyczke, musial wypelnic szereg dodatkowych warunkow.Modyfikujac je czasowo,bylo to to samo,co Wy musieliscie podpisac,aby uzyskac kredyt.Bank pobieral w sumie 27%. To zwie sie grynderstwem/pospolita spekulacja finansowa/usankcjonowana grabiez dobra publicznego i prywatnego/.Pozyczki byly udzielane w listach zastawnych, ktore bank sprzedawal na gieldzie /bankowy tytul egzekucyjny dzis/.Dlugi byly dziedziczne.W r 1878 znalazlo sie 8 odwaznych chlopow z okolic Michalowic,ktorzy pzeciwstawili sie oszukanstwu bankowemu.w 1800 wniesli skarge do owczesnego Sejmu dzielnicowego.
Ponizej dwie przykladowe sprawy sprzed 135 lat;"1.ja,Jakub Mucha z Piatkowej zaciagnalem na 12morgow pozyczke w sumie 440zl.Dostalem gotowka 330zl,splacilem 270zl,bank liczy sobie ejszzce ode mnie 800zl,dwa morgi gruntu juz spzredalem dla banku/hr.Krukowiecki "sluchasjcie!!"/.
2.Ja,Jozef Wozniak z Piatkowej zaciaganlem pozyczke 300zl.wzialem gotowka 253zl/reszta, "koszta operacyjne" tamtego banku/zapalcilem220zl, kaza mi placic jeszcze 553zl/glosy z sali-"to nislychane!!"/. Dzis po uplywie 135 lat wiadomo,jakie skutki gospodarcze mialy owczesne spekulacje bankowe. zatrzymaly one w rozwoju na 65lat/do roku 1945,czyli calkowitej zmiany systemu politycznego i spolecznego/tamten obszar kraju i przyczynily sie do trwania endemicznej nedzy ludzkiej.
U Polakow nie ma tej elementarnej wiedzy historycznej i stad takie ignorowanie waszych porblemow.
Jest Was 770tys "frankowiczow". Razem z wspolmalzonkami, bracmi, kuzynami, rodzicami jest Was blisko 7 milionow, Tak SIEDEM MILIONOW Polakow jest bezposrednio i posrednio zamieszanych w kredyty frankowe. Policzcie sie, mozecie stanowic wielka sile polityczna, ktora moze zmienic nasz Kraj.
Pozdrawiam i sluze wiedza o tym, jak nas w przeszlsoci banki i rodzimi spekulanci lupili