List Otwarty osób okradanych przez banki

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji List Otwarty osób okradanych przez banki


Gość

#1

2015-02-20 15:41

Nasza władza pilnuje złodziejskiego interesu banków, TAK DOBRZE ŻARŁO , ŻNIWA UDANE , A TERAZ TRZEBA KOMBINOWAĆ BO COŚ SIĘ PSUJE !

Gość

#2

2015-02-21 02:32

popieram w 100%

Gość

#3

2015-02-22 14:52

Najpierw musimy zmienic rzad zeby ten mógł cos zobic dla nas.
Maciej

#4 Re:

2015-02-22 15:55

#3: -  Najpierw musimy zmienic rzad zeby ten mógł cos zobic dla nas.

 Wszystko w swoim czasie...


Gość

#5

2015-02-22 19:19

Petycje powinny znać media.

Nie dajmy się strzyc jak barany, czyli list kredytobiorcy do banku… „Dlaczego bank kontynuuje proceder nielegalnego zawłaszczania moich pieniędzy?”

opublikowano: 30 stycznia · aktualizacja: 30 stycznia

fot. freeimages.com
fot. freeimages.com


Szanowni Państwo,

W ostatnim okresie dowiedziałem się, że tzw. kredyt hipoteczny, jaki mam w Państwa banku na mocy umowy zawartej dnia …. (nr KH…..) jest niezgodny obowiązującym w Polsce prawem. Sporządzona przez Państwa umowa, którą w swej niewiedzy podpisałem, zawiera klauzulę, której stosowanie jest prawomocnie zakazane przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Rzeczpospolitej Polskiej.

Jest to w naszej umowie Paragraf… , a dotyczy „indeksowania do CHF… zgodnie z kursem kupna CHF według Tabeli Kursów Walut Obcych obowiązującej w banku…”

Zdaniem wielu ekspertów prawniczych prawomocny wyrok Sądu OKiK oznacza (nazwijmy to interpretacją A), że umowa między nami jest całkowicie nieważna. Po prostu jej nie ma i nigdy nie było. W takiej sytuacji jestem zobowiązany zwrócić Państwu całą sumę w złotych, jaką od Banku otrzymałem, oczywiście potrącając wszystkie raty jakie dotąd spłaciłem. Oczywiście – wobec nieistnienia umowy - nie ma mowy o żadnych odsetkach i żadnej marży banku, po prostu całość dokonanych przeze mnie spłat zostanie odliczona od należnej bankowi sumy.

Jednak zdaniem innych ekspertów prawniczych (nazwijmy to Interpretacją B) umowa nasza obowiązuje nadal, oczywiście z wykreśleniem zakazanej w Polsce klauzuli. Nie ma żadnych wątpliwości, że umowa pozbawiona tej klauzuli jest umową w złotych, bez żadnego odniesienia do żadnej innej waluty. Przy takiej oto – korzystniejszej dla Państwa Banku – interpretacji, umowa między nami to umowa na kredyt w złotych, a ja zobowiązany będę Państwu spłacić raty złotowe za okres dnia otrzymania od Państwa środków - do dzisiaj, pokrywając niedopłatę, jeśli taka występuje.

Po przedstawieniu tych jedynych dwóch możliwości dalszej współpracy między Bankiem a mną, jakie widzę, mam jednak jeszcze do Państwa kilka pytań podstawowych:

— Dlaczego Bank nie przestrzega obowiązującego w Polsce prawa? Czy zarząd spółki jest tego świadom?

— Dlaczego – po prawomocnym wyroku polskiego sądu - Bank – nie przedstawił mi propozycji skorygowania umowy, by stała się wreszcie zgodna z obowiązującym w Polsce prawem?

— Dlaczego – mimo zakazu wydanego przez polski sąd - Bank nadal - aż do dzisiaj! - kontynuuje proceder nielegalnego zawłaszczania moich pieniędzy?

— Czy Bank nie zdaje sobie sprawy, że nielegalny zabór mienia jest w Polsce karalny? Czy też sądzi, że stoi ponad polskim prawem i może tego zaboru mienia dokonywać nie obawiając się żadnych konsekwencji, jak to działo się dotąd?

Wobec faktu, że chcę spłacić kolejną ratę, proszę o ustosunkowanie się do powyższych informacji oraz pytań, a także udzielenie mi odpowiedzi:

— którą z powyżej opisanych Interpretacji - A czy B – Państwo wybieracie?

— jakie zadośćuczynienie (poza zwrotem zawłaszczonego mienia) Bank mi proponuje za cały okres gdy – po prawomocnym wyroku sądu - Bank nadal nielegalną klauzulę w umowie ze mną stosował, co powodowało dla mnie znaczne straty, a dla Banku znaczny nielegalny zysk?

— ile wobec tego wynosi moja najbliższa rata? Oczywiście legalna rata, czyli zgodna z wyrokiem polskiego sądu, a więc obliczona po wykreśleniu z umowy klauzuli, której nie wolno do umowy wstawiać. Innej bowiem raty płacić mi nie wolno, gdyż – teraz już mając świadomość wyroku sądu i obowiązującego w tej sprawie w Polsce prawa – realizując zakazaną klauzulę i ja współuczestniczyłbym wraz z Bankiem w nielegalnym procederze. A tego robić nie chcę i nie będę.

Jeśli chcecie Państwo o tym Waszym problemie porozmawiać – jestem do dyspozycji.

Z poważaniem
n

Gość

#6

2015-02-22 21:06

Stop banksterom!
Bella

#7 Re: Re:

2015-02-22 22:46

#4: Maciej - Re:  

 no dokładnie....  zdziwią się jesienią... 

pp

#8 Re: Re:

2015-02-23 06:03

#4: Maciej - Re:  

 nie ma się co łudzić... żadna obecna siłą polityczna... PO, PSL, PiS itp. itd. nic w tej materii dobrowolnie nie zmieni... bo wszyscy są uwikłani w interesy z bankami... tylko nacisk obywatelski może coś zmienić...


Gość

#9

2015-02-23 09:34

popieram działania

Gość

#10

2015-02-23 14:56

tez zostaalm oszukana przez bank GETIN BANK MIALA BYC LOKATA OKAZALA SIE POLISA

Gość

#11

2015-02-23 16:20

Nasze postulaty:

- powołanie Komisji ds. Renegocjacji Umów pod egidą rządu
- natychmiastowe wstrzymanie wszelkich egzekucji z tytułu takich kredytów
- natychmiastowe usunięcie wszelkich zapisów i klauzul abuzywnych z umów kredytowych
- przewalutowanie wszystkich kredytów denominowanych we frankach po kursie z dnia zaciągnięcia
- pociągnięcie do odpowiedzialności wszystkich winnych zaniedbań i oszustw
Gość

#12 wysoka aktywność społeczna ....

2015-02-23 16:33

521 osób podpisało petycję na 650.000 kredytobiorców, a gdzie jest grupa blisko 8400 osób mająca dostęp do internetu i aktywnie obserwująca profil Pro Futuris i pochodne.

Ludzie obudźcie się!


Gość

#13

2015-02-23 16:45

wreszcie wojna :)
adamo122

#14 podpisałem

2015-02-23 18:39

ja podpisałem ale mała aktywność wynika z tego, że większość osób nie wierzy w powodzenie wszelkiego rodzaju pozwów zbiorowych itp. , my jesteśmy szarakami a mamy przeciwko sobie duże bardzo bogate banki, cały rząd z ministrami na czele, KNF itd.  jedyne wyjście to zachować się jak rolnicy, górnicy itp. zablokować Wa-we to może wtedy ktoś by się nami zainteresował, brakuje nam tylko lidera który by to zorganizował


Gość

#15

2015-02-23 18:50

Powinna jeszcze trafić do mediów!

Gość

#16

2015-02-23 21:39

Popieram w 100%
podziemnypolak

#17

2015-02-23 21:54

Ruszmy się bo będzie źle jak się nie zjednoczymy przeciwko tej bandzie.


Gość

#18

2015-02-24 06:00

Brakuje zmiany dotyczącej zabezpieczenia kredytu wyłącznie do kredytowanej nieruchomości

Gość

#19

2015-02-24 06:04

Bardzo słuszna petycja. W pełni ją popieram bo do tej pory byłem bezsilny wobec banku jako jednostka. Teraz czuję, że jestem silniejszy i cząstkę swojej siły dołączam do dużej grupy a w grupie siła! No cóż oddaliśmy banki zagranicznym biznesmenom bo taki mamy mądry Rząd. To już Chińczycy są mądrzejsi i nie sprzedali żadnego swojego banku!!!

Gość

#20

2015-02-24 10:54

STOP BANKSTEROM I ŁAMANIU PRAWA PRZEZ BANKI W POLSCE! WALCZMY O PRAWO DO GODNEGO ŻYCIA W NASZYM KRAJU!NIE DAJMY ROZKRADAĆ POLSKI PRZEZ OBCE BANKI!

Gość

#21

2015-02-24 12:23

Szczytem bezczelności jest groźba autorstwa wicepremiera Piechocińskiego pod adresem prof. Modzelewskiego wypowiadajacego się przeciwko zachłanności banków i obłudzie rządu.
dd

#22

2015-02-24 14:13

A ja bym poszła o krok dalej. Po dzisiejszym info o zastraszaniu prof.Modzelewskiego, który jest jednym z niewielu, którzy potrawią mówić "ludzkim głosem" o sprawie bank - kredytobiorca, zaczęła zastanawiać się czy może pan Piechociński i jego otoczenie przyjmuje jakieś korzyści majątkowe od lobby bankowego, skoro ich tak mocno wspiera i stoi za nimi murem. Może jakiś zegarki wpadły szanownym panom do kieszeni?! Tym otoczeniem już dawno powinna zając się prokuratura.


Gość

#23

2015-02-24 14:48

Brawo popieram

Gość

#24

2015-02-25 08:29

Bardzo dobra inicjatywa. Wreszcie czujemy się silniejsi w starciu z Bansterami.
It_man

#25

2015-02-25 18:14

Podpisałem i rozesłałem do wszystkich sfrankowionych znajomych:)