List Otwarty osób okradanych przez banki

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji List Otwarty osób okradanych przez banki

robert

#51 Re: wysoka aktywność społeczna ....

2015-03-01 11:52

#12: Gość - wysoka aktywność społeczna .... 

 Spokojnie, ja np. dopiero dzisiaj na nią trafiłem. Podpisałem oczywiście x2 bo z żoną. Dzisiaj wieczorkiem porozsyłam znajomym link i powoli się nazbiera.

pozdrawiam.

Pograzona

#52 Re: Pogrążona

2015-03-01 18:22

#17: podziemnypolak -  

 Popieram ludzie obudźcie się. To jest szansa dla nas uwikłanych w kredytu bandyckie. Nasza siła może zmienic stan rzeczy. Nie dajmy się. Mimo nagonki na nas działajmy ale potrzeba większego odzewu. Sama mam BTE, jestem u kresu wytrzymalośći ale walczę z Bankiem BPH

pipibis

#53 Re: Re: Re:

2015-03-01 20:18

#40: pipi - Re: Re:  

 To Ty masz kredyt walutowy? Bo ja myślałem ze indeksowany. No chyba, że sama nie wiesz jaki masz ten kredyt


Gość

#54

2015-03-01 22:05

Brałem kredyt w złotówkach. Bank przeliczył to na franki. Dziwne, że kolejne transze dalej były w złotówkach a nie we frankach przeliczanych na złotówki
keri

#55

2015-03-02 09:11

..do dziś żaden bank nie udzielił wiarygodnej odpowiedzi na pytanie ...czy posiadał na swoim koncie CHF do udzielania kredytu w tej walucie !!!!!!!!!!!!!!!!


Gość

#56

2015-03-02 10:00

moi drodzy. Wasza sytuacja nie jest niczym nowym, to powtorka z historii. Ponizej info;ziemie polskie, zabor austriacki, Galicja, okolice Wadowic.
rok 1868, powolano bank wloscianski, na stanowisku prezesa cesarz Franciszek Jozef zatwierdzil metropolite Litwinowicza.Bank istnial lat 15.Udzielono 70437 pozyczek na kwote okolo 15mln renskich. Aby chlop uzyskal pozyczke, musial wypelnic szereg dodatkowych warunkow.Modyfikujac je czasowo,bylo to to samo,co Wy musieliscie podpisac,aby uzyskac kredyt.Bank pobieral w sumie 27%. To zwie sie grynderstwem/pospolita spekulacja finansowa/usankcjonowana grabiez dobra publicznego i prywatnego/.Pozyczki byly udzielane w listach zastawnych, ktore bank sprzedawal na gieldzie /bankowy tytul egzekucyjny dzis/.Dlugi byly dziedziczne.W r 1878 znalazlo sie 8 odwaznych chlopow z okolic Michalowic,ktorzy pzeciwstawili sie oszukanstwu bankowemu.w 1800 wniesli skarge do owczesnego Sejmu dzielnicowego.
Ponizej dwie przykladowe sprawy sprzed 135 lat;"1.ja,Jakub Mucha z Piatkowej zaciagnalem na 12morgow pozyczke w sumie 440zl.Dostalem gotowka 330zl,splacilem 270zl,bank liczy sobie ejszzce ode mnie 800zl,dwa morgi gruntu juz spzredalem dla banku/hr.Krukowiecki "sluchasjcie!!"/.
2.Ja,Jozef Wozniak z Piatkowej zaciaganlem pozyczke 300zl.wzialem gotowka 253zl/reszta, "koszta operacyjne" tamtego banku/zapalcilem220zl, kaza mi placic jeszcze 553zl/glosy z sali-"to nislychane!!"/. Dzis po uplywie 135 lat wiadomo,jakie skutki gospodarcze mialy owczesne spekulacje bankowe. zatrzymaly one w rozwoju na 65lat/do roku 1945,czyli calkowitej zmiany systemu politycznego i spolecznego/tamten obszar kraju i przyczynily sie do trwania endemicznej nedzy ludzkiej.
U Polakow nie ma tej elementarnej wiedzy historycznej i stad takie ignorowanie waszych porblemow.
Jest Was 770tys "frankowiczow". Razem z wspolmalzonkami, bracmi, kuzynami, rodzicami jest Was blisko 7 milionow, Tak SIEDEM MILIONOW Polakow jest bezposrednio i posrednio zamieszanych w kredyty frankowe. Policzcie sie, mozecie stanowic wielka sile polityczna, ktora moze zmienic nasz Kraj.
Pozdrawiam i sluze wiedza o tym, jak nas w przeszlsoci banki i rodzimi spekulanci lupili

Gość

#57

2015-03-03 08:07

Im więcej nas jest tym chętniej nas wysłuchają.

Gość

#58

2015-03-04 14:18

popieram akcję
Marcelina

#59 klauzula indeksacyjna

2015-03-05 21:01

abcdef

Klauzula indeksacyjna nie powoduje, że bank otrzymuje kwotę powiększoną o inflację, ale kwotę znacznie wyższą, która nie odpowiada odwrotnie proporcjonalnemu spadkowi siły nabywczej złotówki. W ciągu ostatnich 10 lat nie doszło do drastycznego spadku siły nabywczej złotego polskiego w ogóle, natomiast doszło do drastycznej zmiany w zakresie kursu wymiany złotego polskiego i franka szwajcarskiego. Wątpliwe jest zatem traktowanie klauzuli indeksacyjnej za klauzulę waloryzacyjną, skoro w rzeczywistości prowadzi ona do pojedynczych transakcji wymiany waluty i de facto modyfikujące zobowiązanie kredytobiorcy do zwrotu kredytu i odsetek. Taka jednak modyfikacja przed wejściem w życie ustawy antyspreadowej była niedopuszczalna na gruncie prawa bankowego, które przewiduje, że kredytobiorca powinien zwrócić kwotę wykorzystanego kapitału, odsetki i prowizję, a zatem w walucie PLN, a po wejściu w życie wymagała aneksu do umów kredytowych i to o ściśle określonej treści.

Marcelina

#60 Odsetki nie mogą być naliczane od kwoty indeksowanej

2015-03-05 21:02

abcdef abcdef

Odsetki nie mogą być naliczane od kwoty indeksowanej  - Odsetki to wynagrodzenie za korzystanie z cudzych pieniędzy i taka ich rola była już w prawie rzymskim. Zatem odsetki mogą być naliczane tylko od nominalnej kwoty udostępnionego kredytu, bo tylko z tych pieniędzy korzysta dłużnik. Co więcej, zgodnie z kodeksem cywilnym odsetki należą się tylko wówczas gdy wynikają z ustawy, orzeczenia, decyzji lub czynności prawnej. W konsekwencji, jeśli umowa kredytu nie wskazuje, że odsetki są naliczane od kwoty indeksowanej oraz nie określa, że cześć raty odsetkowej wynikającej z naliczenia odsetek od kwoty indeksowanej, to w istocie naliczone odsetki w tej części są świadczeniem nienależnym.

Marcelina

#61 Przy kredycie indeksowanym jeszcze lepiej gdy był wypłacany w transzach.

2015-03-05 21:04

abcdef

Przy kredycie indeksowanym jeszcze lepiej gdy był wypłacany w transzach. Argumenty za uznaniem tego kredytu indeksowanego wypłacanego w transzach  za kredyt typowo złotówkowy: Po pierwsze Bank sprawdzał zdolność kredową w zł. !!! Ilość franków jaka była po stronie pasywów po stronie tylko zależna od kursu wymiany ! Kredytobiorca w momencie podpisania umowy kredytu nie miał pojęci jaką kwotę kredytu pobiera ( Sąd w Szczecinie do tego się odniósł ). Wiedział ile w złotówkach ale we franku ? Wiec gdzie tu kredyt w CHF ? A co do wypłat w transzach ? Kredytobiorca w chwili podpisania umowy kredytowej nie wiedział jaki spread Bank pobierze za swoja usługę ??? Jeżeli załóżmy następna transza była pobrana po np. 5 miesiącach od podpisania umowy i uruchomienia kredytu to kredytobiorca za nic nie mógł wiedzieć ile tej istotnej części świadczenia na rzecz Banku zapłaci ??? Jaki będzie w przybliżeniu kurs ??? Do tego w istocie też Sad w Szczecinie się odniósł !!! Pytanie ? Czy Bank nie powinien w dniu podpisania kredytu określić jaką kwotę kapitału pożyczy kredytobiorcy ? Kredytobiorca oraz Bank wiedział ile będzie złotówek ! ale ile franków ? W umowie kredytowej kapitał wyrażony w złotówkach !!! WIĘC GDZIE te FRANKI ?

Marcelina

#62 Bankowcy - ten cały frankowy armagedon dało się przewidzieć

2015-03-05 21:08

abcdef

ten cały frankowy armagedon dało się przewidzieć, bo w książkach o tym piszą: podobna masakra, jak u nas, była w ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat z kredytami walutowymi w Wielkiej Brytanii, w Skandynawii i jeszcze w kilku miejscach na świecie. A prezesi banków to zwykle ludzie, którzy odebrali w szkołach bardzo dobre wykształcenie, także o historii świata finansów. I zapewne widzieli kiedyś takie wykresy, jak ten z kilkudziesięcioletniej historii notowań franka do dolara, na którym widać, że kurs "szwajcara" może się zmieniać jak na roller-coasterze (owszem, w stosunku do euro frank był stabilny, ale - jak już wiemy od Czarnego Czwartku - nic nie trwa wiecznie).

Marcelina

#63

2015-03-05 21:12

abcdef

ETS uznał, że sposób i zasady ustalania wysokości spłaty kredytu w walucie obcej powinny być określone w sposób jasny i zrozumiały, tak by konsument był w stanie oszacować, w oparciu o jednoznaczne i zrozumiałe kryteria, wypływające dla niego z tej umowy konsekwencje ekonomiczne. W innym wypadku postanowienia takie będzie można uznać za niezgodne z prawem i niewiążące klienta banku. Kredytobiorca dostający kwotę w transzach  w momencie podpisania umowy kredytu nie miał pojęci jaką kwotę kredytu pobiera ( Sąd w Szczecinie do tego się odniósł ). Wiedział ile w złotówkach ale we franku ? Wiec gdzie tu kredyt w CHF ? A co do wypłat w transzach ? Kredytobiorca w chwili podpisania umowy kredytowej nie wiedział jaki spread Bank pobierze za swoja usługę ??? Jeżeli załóżmy następna transza była pobrana po np. 5 miesiącach od podpisania umowy i uruchomienia kredytu to kredytobiorca za nic nie mógł wiedzieć ile tej istotnej części świadczenia na rzecz Banku zapłaci ??? Jaki będzie w przybliżeniu kurs ??? Do tego w istocie też Sad w Szczecinie się odniósł !!! Pytanie ? Czy Bank nie powinien w dniu podpisania kredytu określić jaką kwotę kapitału pożyczy kredytobiorcy ? Kredytobiorca oraz Bank wiedział ile będzie złotówek ! ale ile franków ? W umowie kredytowej kapitał wyrażony w złotówkach !!! WIĘC GDZIE te FRANKI ?

xx

#64

2015-03-06 05:25

http://www.petycjeonline.com/we_want_madonna_in_poland_-_rebel_heart_tour_2015 chcemy aby Madonna​ przyjechala do Polski. podpisujcie petycje - udostepniajcie - fani prosza o wsparcie
Ania

#65

2015-03-06 23:49

Stop bankowemu bezprawiu. Wyraź swój sprzeciw przeciwko okradaniu społeczenstwa polskiego przez zagraniczne banki
www.profuturis.org.pl/formularz-do-knf/


Gość

#66 pilnie do podpisu !

2015-03-13 17:04

Podpisujcie, trzeba działać: petycjeonline.com/franki_na_banki_-_petycja_do_premier_rp


Gość

#67

2015-07-11 16:22

Zostałem w 2010 roku perfidnie oszukany i okradziony z moich oszczędności życia przez podstępną- misselingową sprzedaż polisolokat Pareto II - będących oczywistym OSZUSTWEM -przez Doradcę Open Finance w Łodzi -Łukasza Michalaka dla T.U. EUROPA i Getin Noble Banku.Proszę wszystkich podobnie okradzionych o kontakt na mail: rysbob@o2.pl

Gość

#68

2015-09-30 21:57

Moja mama jest ofiarą procederu okradania i oszustwa ze strony dwóch Banków, w tym jedno nadal w toku i to w białych rękawiczkach. Dlatego jak najbardziej popieram. Banki są w Polsce bezkarne.

Gość

#69

2016-02-01 18:44

Mam dosyć roli niewolnika systemu finansowego jaki działa w Polsce. Nie zgadzam się z zadłużaniem ludzi i Państwa na drastycznych, ponad lichwiarskich warunkach,  niszczenia zdobytych ciężka pracą dóbr materialnych osób korzystających z systemy kredytów i pożyczek, przy niskim wynagrodzeniu za pracę i braku tej ostatniej . Państwo nie może niszczyć swoich obywateli poprzez zezwolenie na bezkarne ich okradanie i pauperyzację . Co to za państwo ,które na to pozwala i przygląda się biernie, pozwalając na niszczenie tych ,którzy je żywią i bronią . Gdzie jest KONSTYTUCJA ! i składane przysięgi i przyrzeczenia przez posłów, senatorów ,prezydentów i wszystkich co u władzy Strach przed potęgą banków  i to obcych banków  jest w tych sferach  tak duży ,że go widac gołym okiem, a może to nie tylko strach.?

 


Gość

#70

2016-02-01 18:48

Polisolokaty to oszustwo zostałem wmanipulowany przez mojego opiekuna klienta w Getin Banku. Pod przykrywką bezpiecznej lokaty wciśnięto mi UFK Szmaragd. Z naruszeniem art 286 k.k zostałem oszukany co do charakteru istoty i zasady z naruszeniem dobrych obyczajów. Protestuje przeciwko postawie KNF jednemu organowi który ma ma moc administracyjna nad oszustem. W świetle rekomendacji Rzecznika Finansowego, kar i doniesień UOKiK działania KNF należy traktować jako nie dopuszczalne niewystarczające. Zamiast dbać o zasady rynkowe dotyczące biassecurance na ołtarzu dbania rynek bankowo ubezpieczeniowy, składają oszczędności Polaków w sposób bestialski zagadiete przez bankowy- Ubezpieczeniowych oszustów!!! To zwykle oszustwo a stwierdzenie przez KNF że oszuści nie muszą stosować dyrektyw mifidi zakrawa na kpine z Praworządności państwa polskiego.

Gość

#71

2016-02-01 21:09

By walczyć z banksterka i oszustwem na dużą skalę jak ma miejsce w Państwie.

Gość

#72

2016-02-02 11:57

Dość Banksterki!!!
Bishop

#73 POŻYCZYĆ

2016-10-06 15:07

Hi,
I am Bishop TD Jakes, a private loan lender that gives loans lifetime opportunity. Are you in any financial difficulties? Need a loan to consolidate debt at a rate of 2% of the construction loan, real estate, refinance, personal, business or special quality? Are you a businessman or women who are thinking about expanding your credit offering activities of all types. If you are interested please contact us through (bishopjakesloancompany (at) gmail.com)