Petycja na rzecz budowy stacji metra na Białołęce.

Zaciszanin
Gość

/ #95

2015-07-11 09:25

Mieszkam na Zaciszu. Krótko mieszkałem na Starych Bielanach i pamiętam co tam się działo do czasu otwarcia ostatnich 3 stacji metra. Jeden wielki parking. Na Targówku, a szczególnie na Bródnie brakuje parkingów, a budowa P&R jest raczej niemożliwa. Beton HGW jeździ limuzynami i nie rozumie/ ma gdzieś potrzeby mieszkańców ( HGW ostanio pozowała na Bródnie do tzw wiaty reklamowej, która nie chroni od deszczu słońca http://www.targowek.info/2015/04/rewolucja-na-przystankach-zaczyna-sie-na-brodnie/ )

Myślę, że mieszkańcy Rembielińskiej się nie obrażą, jeden autobus co 5 min do metra załatwi sprawę. Metro na Zielonej Białołęce daje olbrzymie możliwości przyszłej rozbudowy choćby i do Nieporętu czy Radzymina. Poza tym będzie zachęcał kolejnych developerów do rozbudowy, potem będą potrzebne usługi lokalne ( sklepy, przedszkola itd ). Beton HGW nie ma żadnej wizji tego miasta tylko reklamowo marketingowy syf. Byle do emerytury...

Jak widać na włodarzy i na ZTM nie możemy liczyć. Więc mam do mieszkańców Białołęki mam dobrą radę, zamiast tłoczyć się w autobusach/ stać w korkach samochodem po prostu przesiądźcie się na rowery.  Nie da się bo musicie w ganiaku/ z dziećmi do przedszkola?

Da się: macie karty multisport itd, w 40 min dojedziecie do Wileniaka / Dw Gdański rowerem, tam są baseny w okolicy Jagielońska / Inflancka . Kupujecie karnet, myjecie się i przebieracie, albo jakaś siłownia czy coś jak gdzie indziej. Co do jazdy z dziećmi istnieją wózki, którymi można przewozić dzieci bezpiecznie jadąc na rowerze. Potem zostawiacie rower i do metra. Kompletny strój ( z butami ) na rower na okres wiosna - jesień kosztuje 500 - 700 zł na zimę 1000 - 3000 zł. Można taniej w ciuchlandzie + outlet do butów. Da się, tylko trzeba chcieć. Proszę nie kupujcie kolejnych aut i nie trujcie dalej tego miasta, lepiej kupcie sobie 3 wypasione rowery, wyjdzie taniej i zdrowiej dla was, waszych dzieci i wnuków...