Petycja w sprawie wycinki drzew i budowy gazociągu nad Kanałem Żerańskim w Warszawie

Ania

/ #37

2015-08-14 08:29

DIALOG SPOŁECZNY TO PODSTAWA!! WOLE GAZOCIĄG POD ZIEMIĄ I ŚCIEŻKI NAD< W KOŁO DRZEWA< NIŻ KOLEJNE ZAMKNIĘTE OSIEDLA PRZEZ DEVELOPERÓW, Z ZERO ZIELENI!!!!

Mieszkam dokładnie w tym miejscu, moje okna wychodzą z 11 piętra na pas zieleni oddzielający osiedle od kanałku, mam 2 małych dzieci i :
1. To nie jest rekreacyjny teren! Jest jedna ścieżka trudno przejezdna w niektórych częściach z wózkiem! Pełno śmieci i pijących piwa no i wędkarzy. Dużo mu brakuje do miana rekreacyjnego. Nie widziałam tam żadnej ścieżki rowerowej - tylko ta jedna ubita droga gruntowa ze śmieciami w koło.
2. Reszta to drzewa i krzaki w takim skupisku, ze tylko bezdomni wchodzą w tą 'piękną zieleń'. Nigdy nie widziałam żadnej matki z dzieckiem w tych drzewach.
3. Ja jestem za gazociągiem bo/pod warunkiem:
- wywalczmy dzięki tej inwestycji zrobienie z tego terenu parku, gdzie rzeczywiście da się wejść, nie wytną przecież całej zieleni, tylko pas pod gazociąg. Wykorzystajmy go na ścieżki!
- gazociągi mają swoje strefy, gdzie w koło nich nie można budować, więc mielibyśmy z głowy developerów, którzy tylko czekają pewnie na miejsce nad kanałkiem żerańskim
- niech nam udostępnią plany, jak ma to wyglądać, czy będzie teren dostępny [raczej powinien być]
- zróbmy konsultacje społeczne i zamiast ich blokować wywalczmy wreszcie teren rekreacyjny z gazociągiem pod ziemią, a nie na razie krzaki i gąszcz ze śmieciami, a później kolejne zagrodzone osiedle