STOP dla zniszczenia warszawskiego Teatru Kamienica

ArturB
Gość

/ #233

2015-09-25 20:21

Teatr Kamienica jest według mnie jednym z najlepszych teatrów w Warszawie, a na pewno jest moim ulubionym. Byłem na kilku przedstawieniach w nim wystawionych i za każdym razem było to niezapomniane wydarzenie. Oprócz bezdyskusyjnego kunsztu aktorskiego włożonego w każdy spektakl, widać też wielkie serce jakie włożyli w stworzenie tej instytucji p. Emilian Kamiński i p. Justyna Sieńczyłło. Nie do przecenienia jest też rola, jaką spełnia teatr w propagowaniu historii Warszawy. Filmy i zdjęcia pokazujące Warszawę, której już nie ma, są doskonałym pretekstem do chwili zadumy nad historią miasta i bodźcem do dalszych samodzielnych poszukiwań innych archiwalnych materiałów. Makieta prezentowana w jednej z sal teatru jest jedyna i niepowtarzalna. Cieszy się wielkim powodzeniem wśród odwiedzających gości. Umożliwia zobaczenie w odpowiednich proporcjach jak wyglądały budynki i ulice które zostały bezpowrotnie zniszczone. Ja osobiście dzięki tej makiecie zobaczyłem dom w którym moja babcia wraz z 7 letnią wówczas mamą spędzili m.in.całe Powstanie Warszawskie. Dom, który nie został odbudowany i który znalem dotychczas tylko z opowiadań. Teatr Kamienica jest wspaniałym dziełem, które spełnia szczególną rolę dla kultury, a dla naszego miasta bezcenną.