Nie dla beatyfikacji abp. Andrzeja Szeptyckiego!!!


Gość

/ #80

2015-10-18 17:48

Ku pamięci ks. Jana Chojnackiego proboszcza parafii Długoszyje pow Dubno diecezja Łucka którego parafianie zostali wymordowani .W tym roku napisałem biografię tego kapłana pochodzącego z Szubina ,w 1995 kupiłem dom w którym urodził się Jan Chojnacki znalazłem tam listy ,telegramy i poznałem krewnego który opowiedział mi o losach księdza i jego rodziny . Informację można poszukać wpisując w google; ks Jan Chojnacki "życie i śmierć księdza" przedstawiony jest dramat życia tamtego czasu .Gdzie godność ludzka i ludzkie życie zostały podeptane i zdeprecjonowane .przykład osobisty duchowieństwa,męstwo i bezgraniczna ufność Bożej Opatrzności pomógł ludziom zachować pośród ciemności wojny i terroru światło wiary,które rozpraszało lęk i przywracało nadzieję w miłość i miłosierdzie Boga.Tej wiary zabrakło abp. Andrzejowi Szaptyckiemu, który w tamtym czasie powinien być przykładem prawdziwej posługi kapłańskiej i biskupiej w zahamowaniu zbrodni popełnianych przez Ukraińców na ludności polskiej która przechodziła ludzkie wyobrażenie. Z Szubina koło Bydgoszczy z nadzieja na zahamowanie procesu beatyfikacyjnego Posadzy Michał