Apel do Posłów na Sejm RP


Gość

/ #128 Do "Marcusa"

2012-10-27 19:57

Szanowny "Marcusie"

Nie rozumiem 2 punktu Waszej petycji. W zeszłym roku tj 2011 Sejm głosami wszystkich posłów PO i PSL USUNĄŁ z Prawa spółdzielczego art 267a - o odpowiedzialności karnej prezesów i członków rad nadzorczych spółdzielni mieszkaniowych ! !

A Wy w Waszej Petycji apelujecie do TYCH SAMYCH posłów o przywrócenie tejże odpowiedzialności. Nie sądzisz że to co najmniej dziwne? Przecież NIE PO TO USUWALI ŻEBY TERAZ PRZYWRACAĆ ! Co do projektu ustawy p. Staroń też mam bardzo wiele wątpliwości, czy jest on korzystny dla nas spółdzielców.

1) Przymusowe członkostwo - a gdzie dobrowolność zrzeszania się?

2) Wybory do organów SM organizowane jak wybory samorządowe - jak wyglądają w wykonaniu PO sporo miast się przekonało, a w Wałbrzychu wyszło na jaw- a koszty tych wyborów - znowu spółdzielcy?

3) Wyodrębnienie lokalu mieszkalnego = wspólnota, a co z wolnostojącymi lokalami użytkowymi, działkami i terenami niezabudowanymi ? Dalej we władaniu prezesów jako "mienie spółdzielcze"? Czyli dochodowa część w rękach zarządów a nieruchomości mieszkalne wspólnoty. No, no, ciekawe kto będzie inkasował dochody, bo że nie członkowie to pewne.

Takich wątpliwości ( co do tego projektu) mam o wiele więcej, ale na początek może zechciał byś Szanowny "Marcusie" wyjaśnić te poruszone powyżej, bo być może to ja nie potrafię dostrzec pozytywów projektu.

pozdrawiam dzidek