Samą miłością dzieci nie nakarmimy.

Quoted post


Gość

#212

2013-02-21 21:57

Witam! Jestem matką dwunastoletnich bliźniąt, które chorują na dziecięce porażenie mózgowe. Wszytko to popieram w 100%. Korzystając z okazji chciałabym prosić o zwrócenie uwagi na rodziny takie jak moja. Wychowując dwójkę niepełnosprawnych dzieci u których w orzeczeniu jest adnotacja że wymagają stałej i systematycznej opieki osoby drugiej, otrzymuję 520 zł + 100 zł świadczenia pielęgnacyjnego, a na każde dziecko 153 zł zasiłku pielęgnacyjnego i po 80 zł dodatku z tytułu kształcenia i rehabilitacji. Drugi z rodziców nie ma prawa do świadczenia pielęgnacyjnego na drugie dziecko. Nie mogę się z tym pogodzić ponieważ jest mi podwójnie trudno. Mam nadzieję, że ktoś wreszcie zwróci na to uwagę i pomoże nam w tej trudnej sytuacji.

Odpowiedzi


Gość

#214 Re:

2013-02-21 22:57:52

#212: -

Współczuję, mam jedno dziecko z porażeniem... Rzeczywiście to straszna niesprawiedliwość, absurd i paranoja zajmować się dwójką dzieci potrzebujących więcej rąk i rehabilitować je z tak marnych zasiłków ! Jakie szanse na wyjście z choroby?! Prędzej my rodzice  się pochorujemy od tych zmartwień i ciągłego dźwigania..