Prawa Psów - pies to nie niewolink

Quoted post

Zibi

#9 Pies został udomowiony na pomocnika i do ochrony człowieka. Z czasem jego rola nieco się zmiRe: Re:

2011-05-19 14:47

#7: Ania P - Re:  

 

Pies został udomowiony na pomocnika i do ochrony człowieka. Z czasem jego rola nieco się zmieniła, ale nadal większość psów, nawet tych małych broni swego właściciela i atakuje innych jeżeli uzna , że jest jakieś  zagrożenie. Wielu właścicieli tego nie rozumie i jest bardzo zdziwionych, że jego taki „spokojny” piesek kogoś zaatakował i pogryzł. Biegające i bawiące się dzieci dodatkowo wyzwalają agresję i chęć pogoni. Inny bardzo wielki w Polsce problem to  pozostawione bez opieki, często już zdziczałe, psy i koty które robią duże szkody wśród małych zwierząt dzikich. Zwierzęta dzikie też potrzebują opieki i ochrony, tych zagadnień nie można traktować wybiórczo. W wielu wsiach i w małych miasteczkach hordy "bezpańskich" psów nie pozwalają przejść spokojnie ulicą czy drogą. Trzeba edukować właścicieli, że pies to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim obowiązki. Przyroda wymaga bardzo rozważnych i delikatnych działań. 99,5% właścicieli nie potrafi zapanować nad swymi podopiecznymi. Pola i lasy to teraz jedna wielka izba porodowa i żłobek, a biegający pies czy wałęsający się kot robi teraz bardzo duże szkody. Wpisy typu: no to co, że mój piesek pogoni trochę sarenkę czy zajączka albo ptaszka przecież musi sie wybiegać, krzywdy nie zrobi, albo mój kotek to prawdziwy łowca, codziennie przynosi mnie jakiegoś ptaka a czasami to i dwa. Wiedza przyrodnicza tych właścicieli psów i kotów (i innych) jest co najmniej szczątkowa. Ich trzeba karać i wychowywać, a nie zajmować się psami i kotami. Trzeba zająć się ludźmi i ich trzeba chronić przed głupotą, także innych ludzi !!!!!

Zajmuję się zawodowo ochroną przyrody i jestem miłośnikiem psów, ale pies musi znać swoje miejsce  i spełniać swoją rolę. Nie było by pełnych schronisk dla bezpańskich psów (i kotów), a także hord zdziczałych psów buszujących po lasach i polach, gdyby ich byłych właścicieli można było za to dotkliwie ukarać. Tam gdzie jest więcej wilków, one robią z tym porządek. Stwierdzono, że w niektórych rejonach Polski szczątki zjedzonych psów, w odchodach wilczych stanowią około 40%. To wilki przynajmniej robią dobrze dla całej przyrody.

Jestem przeciwny uwalnianiu psów, nawet tych małych, dopóki ich właściciele nie nauczą się jak nad nimi panować !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedzi

katie

#35 Re: Pies został udomowiony na pomocnika i do ochrony człowieka. Z czasem jego rola nieco się zmiRe:

2011-11-19 10:56:42