PETYCJA DO GRUPY ALLEGRO Sp. z o.o. W SPRAWIE PARAMETRU TRAFNOŚĆ

Quoted post


Gość

#55

2014-08-11 20:17

Dodatkowo należałoby poruszyć sprawę wystawiania aukcji z wieloma nowymi artykułami przez osoby zarejestrowane jako sprzedawcy indywidualni-nie zarejestrowane firmy ! Tylko zarejestrowana firma powinna mieć możliwość wystawiania aukcji z wieloma nowymi artykułami tego samego rodzaju, a nie jak do tej pory jest tolerowana taka sprzedaż przez osoby prywatne zarejestrowane na portalu !!!! bez firmy, bez podatków, bez kosztów ! np. lokalizacja "internet" telefon komórka na kartę, wysyłka paczkomat, do tego odbiór osobisty nie możliwy !!!!!!

Odpowiedzi


Gość

#56 Re: Nie do końca racja !

2014-08-12 12:45:43

#55: -  

Kilka tygodni temu zmieniłam konta firmowe na zwykłe, właśnie z powodu zerowej sprzedaży. To co sprzedam z kont zwykłych mam tak samo ujmowane w rozliczeniu sprzedaży za dany okres, tylko że, jako przychód niefakturowany wg vat 23 %. Dla fiskusa nie ma to znaczenia, czy sprzedam na fakturę, czy na dowód wewn., jako sprzed. niefakturowana. Internet nie jest anonimowy, więc nie wiem, czy i ile osób tak ryzykuje, jak Ty to opisujesz., hm ??? Nie jest w porządku wobec wielu to, co napisała/eś wyżej... przynajmniej dla mnie.

JJ

#57 Re:

2014-08-14 12:39:48

#55: -  

 Szopki nie rób. Ja sprzedaję dużo na koncie bez teczki, ale:

- odprowadzam podatek, wystawiam kupującemu fakturę

- odbioru osobistego nie umożliwiam, bo biuro a produkcję mam oddaloną od siebie o 250 km ( i nie będę slęczał tu lub tu, żeby łaskawie ktoś odebrał ). Cały czas jestem w trasie, często za granicą, a tak mam spokój - pakuje pracownik, kurier odbiera za psie pieniądze, bo za 9,90 zł i  ja za t epieniądze nie będę sam czekał aż ktoś odbierze, albo dawał dodatkowej roboty pracownikowi

Polska Baba

#60 Re:

2014-09-03 20:19:04

#55: -  

 Oczywiście! Osoba działająca nielegalnie ponosi niższe koszty i może zaoferować niższe konkurencyjne ceny. Uczciwy taki jak ja dostaje ,,w plecy". Absolutnie popieram! Nie można promować nierównych standardów.