PETYCJA DO GRUPY ALLEGRO Sp. z o.o. W SPRAWIE PARAMETRU TRAFNOŚĆ


Gość

#1

2014-08-01 15:56

Skurwiele robią wszystko aby kosztem małych sprzedawców promować swoje molochy, a w konsekwencji małych wydupczyć na dobre.
aral

#2

2014-08-01 17:03

dokładnie, złodzieje !
agaj666

#3

2014-08-01 17:08

Wklejajcie to na stroy alleżyda na fejsbuku, twitterze i co tam kto ma. Ja każdy post na ich fanpejdżu FB podlinkowuję do tej petycji. Zarzućmy ich stronę tym linkiem :)
aral

#4

2014-08-01 17:39

też tak myśle

Gość

#5

2014-08-01 18:33

Proponuje aby ten kto założył petycje pozbierał przed wysłaniem do UOKIK dane osób, które się podpisują pod tym. Co imienne to imienne. Jako firma nic nie tracę, bo moje dane i tak są ogólnodostępne, więc bez problemu podam.
Dodam jeszcze, że od dzisiaj działam na ebay. Rok temu miałem tam sprzedaż, ale nie dużą w porównaniu z AlleShit-em, teraz jeśli będzie ona taka jak rok temu to i tka będzie wyższa niż w lipcu w AlleShicie. Przekonajcie się do alternatyw, można też założyć sklep ( koszt naprawdę nawet na gotowcach nie jest duży, bo sięga średnio 800 zł rocznie, do tego 500 zł na reklamę adwords i macie sprzedaż. Jeśli płacicie teraz 200-300 zł za Allegro, to lepiej wydac 500 na adwords bo rynek wyszukiwarki Google jest ogromny )
aral

#6 Re:

2014-08-01 19:24

#5: -

Ja płacę miesięcznie 10 tyś a sprzedaż jest tak żałosna że szkoda o tym pisać. Są aukcję na które nikt nie wchodzi a nigdy wcześniej to się nie zdarzało. Jestem na allegro 8 lat i dopiero w tym roku jest taka chu... nia !!!!!!!!!!!! Banda debili i złodziei !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Gość

#7

2014-08-01 22:18

Trafnośc / trefnośc - podjetej decyzji o deprecjonowaniu Userów i ich ofert kosztem Innych Userów doprowadziła w praktyce do całkowitego zaniku tzw. oglądalności ofert a co za tym idzie do 90 % spadku zakupów . jeśłi ma to na celu utrzymanie tzw. " gigantów na bazie ilości ofert " to jest to strzał w stopę Allegówna .

Sam wycofałem już prawie 3000 / 10.000 tys ofert przerzucajac je na Japan E-bay gdzie traktuje sie każdego jednako nie zas jako zło niechciane .

Gówniarstwo / i ich pomysły na rozbudzenie umierajacego twora / są poza wszelaka krytyką , ale korporacyjny styl wyznawania sukcesu za wszelką cene skutkowac będzie syndromem zdychającej jaszurki co to zjada się samoistnie od ogona by nie poczuć głodu ( w tym przypadku cashu ) .

Gość

#8 Wysyłanie e-maili

2014-08-02 10:22

Wysłałam już ponad 20, i wyślę jeszcze więcej. Zwracam się z prośbą do wszystkich żeby robili to samo, bo to przecież w Naszym interesie...

Gość

#9 Re: Wysyłanie e-maili

2014-08-02 10:35

#8: - Wysyłanie e-maili

Powysyłane, liczę na to, że sprawa nie ucichnie.

działacz

#10

2014-08-02 11:31

Wysłałem do 25 sprzedawców. Mam nadzieję, że ludzie nie potraktują tego jako spam i nawet nie przeczytają treści.
masakrazallegro

#11

2014-08-02 14:32

Wiecie co, wystawiłem aukcję z full dopłatami - jestem na 5 stronie wg. trafności, przedemną jest 36 ofert bez dopłat/wyróżnień itp. Moje ponad 30 zł dopłat poszło w siną dal.

Gość

#12 Re:

2014-08-02 15:34

#11: masakrazallegro -

gratuluje ja to samo zrobilem jestem do dupy 30 zeta


Gość

#13

2014-08-02 18:38

Właśnie tego szukałam i podpisałam oczywiście .
Uważam , że jeżeli zapłaciłam za promowanie produktu to powinien on ustawiać się na pierwszych stronach w sposób który jest ustawiony domyślnie , a nie po specjalnym wyborze opcji i żaden argument allegro nie może tego obalić. Za to zapłaciłam i mam do tego prawo.
Sama petycja jest dobrze uargumentowana i czytelna , popieram w 100%

Gość

#14 trefność - trafności

2014-08-02 18:50

Jeszcze tylko dodam , że w dziale MALARSTWO jest już parę dni na pierwszym miejscu aukcja charytatywna - kupno cegiełki za 1 zł. Jak to się ma do zaspokojenia gustów klientów i dostępu do produktu. Jednym słowem ktoś wymyślił jakiś chłam , bo musi się czymś wykazać i teraz się tego trzyma, a , że przy okazji zmarnuje czasem jedyny środek utrzymania wielu ludzi to co to dla niego.
Oczywiście , żeby była jasność przeciwko aukcjom charytatywnym jako takim nic nie mam.

Gość

#15 facebook

2014-08-03 07:35

ja co chwile wklejam tez na facebooka na stronie Allegro informacje, ale teraz już kasują to w expresowym tempie, natomiast poprzez ich strone na facebooku mozna trafic do na prawde wielu ludzi, choc niestety maile do osob których nie mamy w kontaktach beda im wpadac w folder "inne: ale trzeba próbowac wszelkimi mozliwymi sposobami

Gość

#16

2014-08-03 10:38

można wysyłać emaile do ludzi z poszczególnych działów , którzy według czasu są na pierwszych miejscach i nawet nie trzeba sprawdzać czy są na nich wg trafności , bo na pewno nie są.
Jezeli ktoś wg czasu powinien być np na 1 stronie a jest na 3 to też się wkurzy i podpisze przesłana petycję , nawet jeśli ma dużo wejść i sprzedaje , bo wolałby być tam za co zapłacił czyli na 1 stronie, więc można wchodzić na każdą aukcję tych użytkowników i przesyłać im petycje w ramach zapytania o przedmiot, jeszcze mnóstwo ludzi nie zorientowało się w czym rzecz i , że w ogóle coś jest nie tak. Żeby zainteresować można napisać np. "twoja aukcja powinna być już na PIERWSZEJ stronie allegro , a nie jest ?! przeczytaj w petycji dlaczego i jeżeli się z tym zgadzasz to podpisz .

Gość

#17

2014-08-03 10:45

To nie są puste propozycje , ja to robię , nie będę patrzeć z założonymi rękami jak allegro zdziera kasę za coś z czego się nie wywiązuje i robi ludzi w konia .Zawsze przy promowaniu powinno płacić się za opcje domyślne , a nie za takie które ktoś łaskawie raczy wybrać ,abo i nie.

Gość

#18

2014-08-03 15:15

Zdecydowanie popieram w/w petycję.

Gość

#19

2014-08-03 15:52

pieniądze poszły w błoto(((

Gość

#20

2014-08-03 15:53

Nie można Robić co się chce i brać
za to pieniądze.

Gość

#21

2014-08-03 16:50

Ciekawa jest również inna kwestia. Dlaczego ludzie kupują towar drożej w Strefie Marek podczas gdy inne firmy nie mogą sprzedać tego samego towaru znacznie taniej.

Wpiszcie w wyszukiwarce allegro zabawkę o nazwie MONSTER FRANKIE, a potem wybierzcie parametr popularność - na pierwszym miejscu zobaczycie aukcję o nazwie MONSTER HIGH Upiorni uczniowie Frankie X4636 (jest to oferta ze Strefy Marek - a konkretnie sklep agito)

http://allegro.pl/listing/listing.php?buyNew=1&offerTypeBuyNow=1&order=qd&string=MONSTER+FRANKIE&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v6-p-3-dz-0718


Jakim cudem sklep ze Strefy Marek allegro prowadzony przez Agito sprzedał tę zabawkę aż 46 osobą w cenie 73zł skoro tę samą zabawkę można w wielu innych firmach kupić już za około 44zł.
Dlaczego firmy oferujące znacznie niższą cenę sprzedają ten towar w śladowej ilości w porównaniu ze sklepem należącym allegro.

Gość

#22

2014-08-03 18:07

W ogłoszeniach jest dodane pismo do UOKiK http://www.petycjeonline.com/a/93693
Ja właśnie swoje piszę na podstawie tego co jest zamieszczone. Nie bójcie się i też wyślijcie. Wiem, że trzeba chwilę nad tym przysiąść, ale jest wzór więc nie ma już wymówek, że "nie wiem co napisać".
Liczę na Was.


Gość

#23 Re:

2014-08-03 18:21

#22: -

 

404 Not Found

 




nginx/1.4.6


Gość

#24 Re:

2014-08-03 18:41

#22: -

W ogłoszeniach jest dodane pismo do UOKiK http://www.petycjeonline.com/a/93693
Ja właśnie swoje piszę na podstawie tego co jest zamieszczone. Nie bójcie się i też wyślijcie. Wiem, że trzeba chwilę nad tym przysiąść, ale jest wzór więc nie ma już wymówek, że "nie wiem co napisać".
Liczę na Was.

Teraz link powinien być poprawny.


Gość

#25 pismo do UOKiK

2014-08-03 18:58

Ja właśnie wysłałam - dzięki za gotowca;-) Sama bym tak dobrze tego wszystkiego nie ujęła...