Protest przeciwko traktowaniu pasażerów linii kolejowej Łódź-Wawa

Quoted post

urban

#170 jak wygląda podróżowanie autobusem ze skierniewic i spowrotem?

2014-09-25 18:35

jak w temacie. jak Wam sie jeździ autobusami? wiem że do zachodniej dojeżdzają ale jak np dojechać do centralnego?? czy jest to opłacalne czasowo?? po dzisiejszej podrózy pociągami wiedenka i tlk rozważam znowu kazdą ocję.

Odpowiedzi

Tomasz Miodek
Autor petycji

#171 Re: jak wygląda podróżowanie autobusem ze skierniewic i spowrotem?

2014-09-26 12:07:14

#170: urban - jak wygląda podróżowanie autobusem ze skierniewic i spowrotem? 

Dużo zależy o której jeździsz.

Do niedawna autobusy były dla mnie "pierwszym wyborem". Jazda na Zachodni 65-70 minut, miejsce praktycznie pewne, wygodnie, temperatura komfortowa.

Ale ostatnio wybór już nie jest tak oczywisty. Ludzi coraz więcej, w dodatku nie mamy póki co szans na ucywilizowanie takie jak w Żyrardowie, gdzie zrobili barierki w naturalny sposób wymuszające kolejkę. W efekcie przy wsiadaniu można zarobić łokciem, a w skrajnych przypadkach (jak dziś) nie zmieścić się do autobusu.

Z drugiej strony - o 6:05 jest Podstolina, która leci przez Sochaczew. Względnie pusta, prawie nie łapie opóźnień, jedzie niewiele dłużej niż autobus (planowo 7:23 na Zachodnim, 7:30 na Centralnym, w rzeczywistości +5 na Zachodnim). Komfort jazdy nawet chyba lepszy niż w autobusach (no dobra, siedzenia się nie odchylają). Także ostatnio jak tylk osię wyrobię, jeżdżę do pracy Podstoliną. Natomiast wracam autobusem.

Wiem też, że kolega jeździ regularnie autobusami. Jedzie na Ochotę, przesiada się na Zachodnim. Więc dramatu w tym rozwiązaniu nie ma ;-)