WNIOSEK O USTANOWIENIE ZABYTKOWEJ ALEI DRZEW W ZAGNAŃSKU

Quoted post


Gość

#64 Re:

2011-11-01 20:49

#48: -

Nie pytałam wszystkich Państwa o zdanie, ponieważ z formalnego punku widzenia Państwo już sie wypowiedzieli- jesteście za- nie protestowaliście, kiedy pojawiły się dezycje RDOS. Częśc jest za część przeciwko- ja jestem za -więc kontaktuję z tymi, którzy podzielają ten punk  widzenia. To chyba oczywiste. Każdy, nawet nieszkaniec innego województwa zgodnie z Ustawą o Ochronie Przyrody,  może taki wniosek zlożyć do wojewody- jako instytucji nadrzędnej w kewstii ochrony przyrody. Więc korzystamy z tego prawa. Drzew objęte ochroną pomnikową z ustawy muszą być podjęte odpowiednim zabiegom pielegnacyjnym i ochronnym tak, żeby były przyjazne mieszkancom. Więc wszyscy Państwo, którzy protestujecie będziecie mogli czuć się bezpiecznie. Dodatkową pragnę przypomieć, że nikt nie sprzeciwia sie budowie chodników i ścieżki rowerowej. Niezgadzamy się tylko na dewastację krajobrazu. Mozemy miec bezpieczne, zagospodarowane  i ładne miejsce. Z piękną, zaddana i odnowioną aleją drzew, chodnikiem i odpowiednim oświetleniem itd. Kwestia wyboru. Ja wybieram rozwiązanie, które moim zdaniem w konsekwencji, będzie służyło wszystkim. My mieszkancy będziemy mieć lepsze warunki życia, a turyści w koncu zaczną tu przyjeżdźać. Wielu z Państwa z pewnością, by na tym skorzystało, bo region wybitnie sprzyja agroturystyce. Pozdrawiam Dorota Jabłońska

Odpowiedzi


Gość

#65

2011-11-01 21:17:32

#64: - Re:

Z piękną,  zadbaną aleją , chodnikiem i oświetleniem owszem , ale czy nasze władze to zrobią ? Odkąd pamiętam zawsze było tam ciemno ,a drzewa pozostawione same sobie i dlatego teraz są w opłakanym stanie. Z tego co wiem to mieszkańcy ulicy Spokojnej wywalczyli oświetlenie . A dalej w stronę cmentarza ciągle jest ciemno że strach iść. Kto odpowiada za to , że niektóre z tych drzew są tak suche?.Uważam że rzeczywiście trzeba je wyciąć, nie mówię że wszystkie ale część tak.Chodnik też powinien być. Najgorzej jest zimą , kiedy nie ma którędy iść.